Po potratu se nedaří. Jak to zvládáte vy ve stejné situaci?

misicka03
2. bře 2021

Ahoj, chci si s nějakým popovídat kdo je nebo byl ve stejné situaci jako já. Jak to všechno zvládáte. Po potratu se prostě nedaří a připadám si jako nicka co nedokáže dát dítě. Manžel je momentálně nejlepší opora, ale jde už i na něm vidět jak ho to štve. Bojím se, že nám to rozbije vztah a najde si jinou, která mu to dítě dá. Pro mě je to velká ironie mám víc sourozenců a já nedokážu mít ani to jedno. Hrozně to bolí 😒😒.

lachtanice86
2. bře 2021

@misicka03 nepises jak dlouho to nejde, v kolikatem tt byl potrat, jestli mate nějaké vyšetření za sebou... atd

misicka03
autor
2. bře 2021

@lachtanice86 skoro 2roky a potrat byl v 5tt a vyšetření zatím žádné. Budu ho chtít jak zas půjdu na kontrolu.

milixx
2. bře 2021

@misicka03
Ahoj, mrzí mě, co se Ti stalo. Ale z pozice té, která potrat zažila 5x, a to i v daleko pozdější fázi, bych řekla, že po “jen” jednom potratu Ti nikdo žádné vyšetření nebude chtít udělat.
To, cos zažila, zažije v životě prý každá druhá žena a naprostá většina z nich se napříště dočká zdravého miminka 🙂
Kdyby se situace opakovala - ale já věřím, že už nebude, tak pak ano, vyšetření (ŠŽ, hormonální profil, genetika, imunologie) je na místě a trvala bych na něm, i když někteří lékaři chtějí podrobnější vyšetření až po třetím neúspěchu (protože peníze). Po zkušenostech ale vím, že nárok je už po druhém potratu.
Vím moc dobře, jak je to těžké, ale zkus se spíš zklidnit, upevňovat vztah s manželem - a podpořit budoucí těhotenství Nosifolem nebo podobným přípravkem po dobu aspoň 3 měsíců před dalším pokusem.
Věř mi, zdravého miminka se určitě dočkáš 🙂

milixx
2. bře 2021

@misicka03
Ještě dodatek: pokud už je to po potratu delší doba (podle Tvého věku, půl roku nebo rok) a nedaří se znovu otěhotnět, pak svého dr o vyš. požádej. Minimálně o to, aby Ti provedl folikulometrii. U mě to tak proběhlo a zjistilo se, ze zřejmě vlivem stresu z potratu mám hodně posunutou ovulaci. Takže mi pak dr naordinoval na závěrečnou fázi cyklu Utrogestan - a hned jsem byla těhotná 🙂

lachtanice86
2. bře 2021

@misicka03 no tak v 5tt to nic není a vliv to nejspíš nemá, zazila jsem potratu 5 i ve vyšším tt. Ale pokud se snažíte 2roky, nechápu proč uz nejste v car? Nebo alespoň základní vyšetření jako spermio chlapa, zda máš ty ovulaci, hormonální profil..

misicka03
autor
2. bře 2021

@lachtanice86 do caru chodím hormonální profil je v pořádku a ovulaci po clostiku mám a to že sem otěhotněla i když na chvíli mě prý dělá plodnou takže každý měsíc pořád to stejný beru clostik 14dc na kontrolu dají mi ještě ovitrlle a stejně nic..

milixx
2. bře 2021

@misicka03
Tak v tom případě doporučuji konzultaci v CAR, za sebe Gennet Letná - dr. Jarošová nebo Langová. Když si poradily se mnou a mojí roztomilou sbírkou diagnóz, tak si poradí s kýmkoli..😉

lachtanice86
2. bře 2021

@misicka03 štítná žláza? Imunologie? Genetika? Průchodnost vejcovodu? Pripadne laparka? Na folikulometrii chodíš jen jednou měsíčně? Na tu jsem chodila každý den.. možná to jen nepišeš a tohle vse víte, ale v car jsem tohle všechno věděla a na základě výsledků se to řešilo.

misicka03
autor
3. bře 2021

@lachtanice86 ano chodím jednou měsíčně. Průchodné vejcovody prý mám, že by jinak šlo vidět nějaké zbarvení, že by tam byl zánět. Štítná žláza prý super měla bych být podle ní nastartována a já si připadám chcíplá. Na Imunologii a genetiku jsem ještě nebyla a žádná laparka nebyla u mě.

izzylka
5. kvě 2021

Snažíme se cca 3 roky...z toho několik biochemických těhu...
Důležitá je psychika, jak se na to moc upneš, půjde to hůř...držím palce 🍀

kajka61
31. kvě 2021

@misicka03 Vše se v dobré obrátí. Věř mi. Dopadne to dobře. A to ti píše někdo, kdo strašně dlouho čekal na první dítě. Když si nás konečně našlo, přítel nečekaně zemřel. Psychicky jsem se složila a v sedmém měsíci potratila. Pořád je to pro mě hrozně těžké. Ale píší ti to, abys nepropadala panice. Máš báječného muže, který tě miluje, je ti oporou a dítě si vás najde. Držím ti palce.

misicka03
autor
1. čer 2021

@kajka61 děkuji moc! ♥️