Porod mrtvého miminka ve 3. trimestru. Zažily jste to?

zuzago
2. črc 2011

Ahoj holky, trochu se představím, i když se zde přihlašuju s velikou bolestí. V červnu 2009 jsem porodila našeho krásného zdravého Kubíka. s maželem jsme toužili mít další dítě asi za dva roky. Ale začalo nám trápení. Nejdřív v září 2010 potrat v 7.tt s kyretáží dělohy. Pak jsme byli moc šťastní, rozhodli jsme se počkat 2 ms cykly a hned se ám povedlo otěhotnět. Ale minulý týden jsme zažili hoznouvěc. Musela jsem pordodit ve 33.tt našeho chlapečka mrtvého. Vše se zdálo být v pořádku a najednou taková rána! Prosím máte za sebou taky tto bolestivou věc? Moc toužím mít ještě další miminko, ale bojím se. Musím počkat na výsledky, snad zjistí, co se mu stalo. Pak se budu snažit podstoupit všechna možná vyšetření já. Podařilo se vám pak ještě donosit zdravé miminko? A kdy jste mohly podle lékařů začít znovu ěhonět. Co bylo vaším problémem, že jste o miminko přišly? Prosím podělte se se mnou o vaše příběhy?

aiky33
4. srp 2016

Holky je tady někdo Komu se stalo nedávno to samé? Potrebuju se snekym pobavit kdo mi bude rozumět, doma to nejde...

megi89
26. srp 2016

Ahoj, mě bohužel ano...15.8. Jsem porodila v 40tt mrtvou holčičku...: (

megi89
28. srp 2016

@aiky33 ahoj,mě bohužel ano... 15.8. Jsem porodila v 40tt mrtvou holčičku...:(

kukhyna
23. zář 2016

Ahoj smutne maminky... Je mi moc lito vsech co se jim tohle stalo. Ja jsem cekala dcerku Valerku. Den pred terminem porodu jsem prestala citit pohyby. V den terminu (40tt+5) jsem mela kontrolu v porodnici na monitoru a ultrazvuku. Tam sestricka nemohla na brise najit puls a poslala me za panem doktorem at zjisti kde ma malinka srdicko. Doktor mi oznamil ze srdicko nebije a musim malou porodit. Vyvolali mi porod. Valerka mela 2,450 ale bohuzel po smrti. Je to uz pul roku co se mi to stalo a stale kazdy den brecim, jezdim na hrbitov a vzpominam. Hrozne to boli... Pri dalsim otehotnenim se budu strasne bt aby se mi nestalo to same. Dekuji ze jsem se s vami mohla o to podelit.... Hrozne me boli jak vsude vidim ty maminy s detma a jak se vsem rodi miminka a ja sem musela mit takovou smulu :((((((((

kukhyna
23. zář 2016

@megi89 me se stalo to same 5.4.2016 :'(((((((

aiky33
23. zář 2016

Já 28.4, čekala jsem chlapečka,Kubicka

medinka13
23. zář 2016

Ahoj, bohužel se mi to také stalo, 9.9.2016, byla jsem 38+0, Anička měla 2 950g a 52 cm

mixlevpixle2013
6. říj 2016

Taky mám tu strašnou zkušenost 18.8.2016 jsem v 36 týdnu porodila mrtvého syna Matyáška ☹ 2.7 kg a 48 cm ☹ nikdy na ten den nezapomenu ☹

danaerzi
7. říj 2016

Ahoj, taky mě to potkalo. Už to bude 5 let, ale na dcerku si vzpomenu každý den. Mám velké štěstí, že jsem se mi podařilo znovu otěhotnět a mám dvojčata - 2 kluky. Hrozně jsem se bála, že se mi to stane znovu, ale naštěstí všechno dobře dopadlo a donosila jsem je až do 36 týdne 🙂

megi89
8. říj 2016

@danaerzi to mě mrzí, ale je to krásné, že se ti povedlo a dokonce dvojčátka...🙂 můžu se zeptat, po jaké době si otěhotněla?

pomoztekacence
9. říj 2016

@hanika6 ahojky,já taky přišla v 36.týdnů o miminko,byl to chlapeček,přišla jsem o něho v 36.týdnů těhotenství,v roce 2013 27.června a i když se nám narodila 1.12.2014 holčička,vyvolávali mi ji kvůli malému spis,mela se narodit 21.prosince 2014,tak me to porad bolí,ale je to me štěstí a jsem rada,ze ji mám.Nás malý se také uškrtil na pupecni šňůře.Bohužel za to mohl doktor,který me neposlal na screening a jelikož jsem byla poprvé těhotná tak já o tom nevěděla.Rodinný známý a na vsak víte co.Malém jsem umřela i já doktoři říkali ze jsem došla za minutu půlnoc.Takže vim jak vám všem je,je mi ti lito

danaerzi
13. říj 2016

@megi89 Ahoj, omlouvám se, že odepisuju až dneska!! Otěhotněla jsem po roce a půl.
Bylo to hodně těžké období ☹

pomoztekacence
13. říj 2016

To věřím,já po devíti měsících, s ještě ted jsem z toho špatná, v dalším těhotenství,jsme měli komplikace,chtěli mi ofoperovat vaječník,naštěstí to dopadlo v pohodě,v patem měsíci těhotenství jsem krvacela,tak jsem letěla do nemocnice,dostala jsem injekci a nevěděla jsem jestli to mala přežije,naštěstí byla silná,pak jsme v sedmém mesici těhotenství,měli menší komplikace a jelikož nám umřel syn tak jsem měsíc před porodem ležela v nemocnici Když se mala narodila,porad spala a me špatně řeklo mliko,mela komplikace,které se pak vyřešili.Jen já se tři měsíce pak snažila udržet mliko,které bylo strašně špatne,a tak jsem spala max.4hodiny denně,dcery jsem si nemohla pořádně ani užít.Bylo zle,az když jsem klimbla a ona mi spadla z náručí,věděla jsem ze už nesmím poslouchat ostatní a rozhodla jsem se s tím skončit ve třetím mesici me male Karolinka .Malá mela problemy od druhého měsíce,zjistili ji zvětšenou komoru v hlavičce a nevěděli jestli nepůjde na operaci a tak jsme chodili na kontroly,teprve před pul rokem zjistili ze je to v normě a ze zdrejmne na operaci nepůjde.Od třetího měsíce přítel začal chlastat a já musela zvládat vlastně skoro vše sama,ještě ho v tom tchyně podporovala. Už se díky bohu zpravil.Ale dost jsem si musela vytrpet,dceru jsem platila sama do pul roku a ještě mu dávala polovinu na nájem.Je mi líto,ze jsem di rok Karolinku nemohla užít,strašně mi to chybí s ještě porad mi jdou do oči slzy,když vydim fotky nebo od male vecicky nebo si jen tak na to vzpomenu.Na vše jak mi moc život ublížil a tím i pritel.,že jsem si své dcery neuzila.Jenže to už bohužel nevratim.☹

pomoztekacence
13. říj 2016

@danaerzi přidala jsem příspěvek,ale asi špatně,chtěla jsem vám odpovědět,tak když tak kouknete

pomoztekacence
13. říj 2016

Chtěla jsem napsat ze se můj přítel jakztak zpravil,ale porad si případem někde na okraj,tak nevím,snad jednou bude 100%napraveny,už aspoň tolik nechlasta

pomoztekacence
13. říj 2016

A to ještě další rok se upejpal ze mu to ztrhavam z nájmu, tak uvidíme co bude ted dal,už nebudu mít na to dávat mu na nájem,nebudu cely rok dostávat mateřskou a mam nasetreno,jen 15000,tak snad to nějak zvladnem

medinka13
18. říj 2016

Ahoj holky, obracím se na vás s otázkou. Když jste si vyzvedávaly pitevní zprávu, jen vám ji dr nebo sestřička předali, anebo jste byly na "konzultaci" s dr?
Mě včera volali z porodnice, že si mě dr zve na příští týden, že má, cituji, "všechny podklady" a chce to se mnou probrat.. Možná už úplně magořím, ale nějak se mi to nepozdává.

mixlevpixle2013
18. říj 2016

@medinka13 no pitevni zprávu si vyžádal můj gynekolog a také výsledky genetiky.

Na propuštěci zprávě jsem měla napsáno konzultaci nad výsledky za 6-8 týdnů. Ale nikdo mě nekontaktoval a ani tam do porodnice nejdu.

Vše si vyžádal gynekolog a s tím to proberu...

Takže u nás takto ☹

danaerzi
18. říj 2016

Já jsem pitevní zprávu dostala v nemocnici a dr. mi k tomu jen řekl proč se to asi stalo:(

nelina_
18. říj 2016

@zuzago snad tě povzbudím. Před dvěma lety jsem se připravovala na druhé dítě, vše v pořádku a najednou ve 33 týdnu bez pohybů a mrtvá holčička, příčina nezjištěna. Všechny možný vyšetření, nic se nezjistilo ani pitvou, ani u nás rodičů. Primář mi řekl, že je to sice krutý, ale byla to prostě smůla, náhoda. Ale dneska tu chovám holčičku, která má 5 týdnů a musím říct, že až narození dcery mě z toho smutku dostalo, protože celý těhotenství nervy z každý kontroly a tím neustálé připomínání a vyvolávání vzpomínek na předchozí těhotenství ... přeju ti, vlastně všem tady s podobnou zkušeností, at se taky dočkáš

megi89
18. říj 2016

@medinka13 ahoj, s námi nikdo nic neprobíral, nikdo se o nic nezajímal..:(my jsme si o ní jen zažádali,pak nám jen zavolali z ředitelství, at si přijedeme pro ní osobně, že je už připravena...

megi89
18. říj 2016

Jo a takový malý dodatek. Museli jsme za pitevní zprávu zaplatit....

pomoztekacence
18. říj 2016

Holky to mi je líto,já vim,ze to moc bolí,ale pak vám to to druhe vynahradi.Ta moje hraje za dva.Ale nebýt ji,tak uz tu nejsem,ta mi dává chuť do života.Přišla jsem o mimi v červnu 2013 a v prosinci 2014 se narodila moje holčička Karolinka.Akorát i tak je psychika v p.....,ne poslouchejte ostatní,ale to co chcete vy.Ja poslouchala a nedávala na své pocity a přišla jsem o několik měsíců své dcerky.Přítele jsem měla už dávno vyfackat,snad by se zpamatoval a na mléko jsem se mela vykaslat už dávno když bylo spatne a já kvůli němu se akorad trápila,jenže holt chybám a se člověk učí nejhorší je ze to už nám nikdo nevrátí.Je mi to lito

mixlevpixle2013
19. říj 2016

@megi89 no po nás taky chtěli peníze ale ošetřující lékař to má zadarmo tak si to vyžádal. Mě přijde na hlavu za to platit ☹

mixlevpixle2013
19. říj 2016

@pomoztekacence je to těžký a každá se s tím pereme jinak to je jasný ale že teda máme naloženo od osudu to je fakt ☹

pomoztekacence
19. říj 2016

To je,osud bohužel není milosrdny 😠

pomoztekacence
19. říj 2016

Ježíši,chtěla jsem dat smutného smajlík a a zobrazí se toto jde výčet ze na tabletu ještě moc neumím a na mobilu smajliky v internetem nemam

verunka4
24. lis 2016

@zuzago Ahoj bouzel take to mam jiz za sebou v 30tt jsem musela porodit mrtvou holcicku 😭Hrozne to boli,ale uz ted vim ze se budu s pritelem snazit o dalsi miminko a snad uz bude vse v poradku😊Ceka me kontrola po 6 nedeli tak jsem zvedava co me dr.rekne doufam ze bude vse v poradku..😞😞Boli to moc ,ale bouzel to musime nejak zvladnout a jelikoz to byla prvorozena dcerka o to to je si myslim ze jeste horsi a doufam ze se dockam zdraveho miminka 😞😞😭😭uz na porodnim sale jsem chtela vedet zda budu moct mit vubec jeste deti...a odpoved zadna nikdo me poradne nedokazal odpovedet ,co bude...hrozne jak z hororu 😞😞Ale pak tam byla pani dr.a ta me rekla do roka Vas tu chci z5 ale se stastnym koncem a tyto slova me ulpela v hlave a rikam si ze snad me andilek holcicky posle sestricku a nebo bratricka a vse uz bude v poradku ..Jinak se uz asi zblaznim😂😂

verunka4
24. lis 2016

@zuzago Ahoj bouzel take to mam jiz za sebou v 30tt jsem musela porodit mrtvou holcicku 😭Hrozne to boli,ale uz ted vim ze se budu s pritelem snazit o dalsi miminko a snad uz bude vse v poradku😊Ceka me kontrola po 6 nedeli tak jsem zvedava co me dr.rekne doufam ze bude vse v poradku..😞😞Boli to moc ,ale bouzel to musime nejak zvladnout a jelikoz to byla prvorozena dcerka o to to je si myslim ze jeste horsi a doufam ze se dockam zdraveho miminka 😞😞😭😭uz na porodnim sale jsem chtela vedet zda budu moct mit vubec jeste deti...a odpoved zadna nikdo me poradne nedokazal odpovedet ,co bude...hrozne jak z hororu 😞😞Ale pak tam byla pani dr.a ta me rekla do roka Vas tu chci z5 ale se stastnym koncem a tyto slova me ulpela v hlave a rikam si ze snad me andilek holcicky posle sestricku a nebo bratricka a vse uz bude v poradku ..Jinak se uz asi zblaznim😭😭

verunka4
24. lis 2016

ty posledni smajliky tam mely byt tyto😭😭nejak me to tu preskocilo😞