Potrat, opakoval se? Povedlo se hned otěhotnět znovu?

sunshine125
20. led 2015

Doufala jsem,že do této rubriky nikdy příspěvek nebudu muset dávat,ale bohužel člověk míní.... v sobotu jsme v 7tt přišli o miminko,prý se přestalo vyvíjet a tělo to nějak poznalo,tak jsem se v pátek rozkrvácela a v sobotu si mimi našlo samo cestu ven :( na revizi nemusím, dr. mě dočišťuje hormonálně... Chtěla bych vědet Vaše zkušenosti. Opakovalo se to jestě někdy? Byla zjiště příčina ? (u mě nejspíš pozdní oplodnění vajčka a nějaká genetická chyba), Můžu prý otěhotnět hned po dalších měsíčkách , povedlo se to některé z vás? Moc děkuji za odpovědi

dixxie
20. led 2015

@sunshine125 je to dobře, že nemusíš na revizi, teď už jen odpočívej, udělej si radost a utrať za sebe nějaké peníze 😀, zkoukni příjemný film... Pro mě bylo zajímavé, že vždy se mnou flirtuje jeden starší pán, sice je milý, ale většinou mi to trošku vadí... a dnes, když se mnou flirtoval a říkal, jak mě vždycky hrozně rád vidí a usmíval se, tak jsem měla pocit, že ho mám ráda, že to je tak krásné, že mi to říká... že i já, která potrácím, jsem stále zajímavá a tomu pánovi se líbím... těžko se to vysvětluje, ale dnes jsem si toho opravdu vážila a bylo mi to příjemné.

sunshine125
autor
20. led 2015

pocita se to od data poslední MS. A nemeril mimi,ale tu dutinku s obaly a ta mela tech 14mm a v den potratu uz jen 13mm. Pry to odpovída 5+3,ale ja vedela ze mimi musí byt o tyden starsi... a uz jsem mela spatne tuseni... a bum tyden na to krev a konec

dixxie
20. led 2015

aha, tak to si matně vzpomínám, že moje dutinka měla 15 mm a bylo to 6+1. A jak silné jsi měla krvácení, a už ti skončilo? já krvácím od neděle stále dost... mám teď vložky, abych měla přehled a je to tak 5-6 vložek denně.

sluuniicko
20. led 2015

Rok a třičtvrtě jsme se snažili,zapadla jsem a přelom duben/květen potratila v 7tt-pricina nezjistena.Následovala revize,pak několik kontrol a v srpnu už jsem zjistila,že se opět zadarilo.Doktorka nic neponechala náhodě,téměř do 14 týdne jsem brala hormony na udržení,zatím vše v pořádku a bez komplikací. Teď je to těžké,ale držím palečky,ať se zase brzy zadari a bol premuze radost 😉

nyna87
21. led 2015

@tarra27 ta znama ceka teprve ted svy prvni,ale oni meli vic problemu.Byli na umelym nekolikrat a to bohuzel taky nevychazelo :( zenska se musi snazit,az kdyz se na to citi a ne ted hned,muj nazor.Jen,ze to pry jde hned,kdyz byl plod samozrejme malinketej.Jestli se na to sunshine citi muze to zkusit.Me po pozratu rekli 3 mesice pockat a na gynde mi taky bylo receno,ze muzeme hned,po prvni ms.Ja to nehrotila,kdyz uz se tak stalo,tak to bylo z nejakyho duvodu a do prace jsem se vratila.

teenyel
21. led 2015

@sunshine125 ahoj, my se snazili a po 4 mesicich se zadarilo. V 8.tt spontani potrat (zamlkle tehotenstvi v 6.tt). Pricinu nikdo nezjistoval,pry az pri 3.opakovani se tim zacnou zabyvat...hned po 1.ms se zadarilo znovu a ted jsem 14+0. Po potratu jsem zmenila doktora,protoze byvaly byl flakac a nepoznal ani podle fotek z utz,ze se prcek nevyviji. A kdyz jsem zacala krvacet, rekl mi, ze je to normalni. Takze rychle pryc. Novy doktor je skvely, hned od zacatku jsem dostala utrogestan a kvuli trombofilii i fraxik. A kontroloval me 1.trimestr po 2 tydnech misto po 4.

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie ja krvacela od patkua ted uz jen spinim,ale to bude asi tema praskama. Bylo to jako silnejsi menses se srazeninami a k tomu bolesti,stahy. Rikam tomu maly porod,fakt to bolelo. I ted obcas zaboli,ale uz ne tolik. Nekdo mi radil dat si horkou vanu nebo sprchu,aby mimi samo odeslo a ja nemusela na revizi. Nakonec jsem to ani nezkusila,telo si poradilo samo...

lucinka58
21. led 2015

@sunshine125 To je dobře, že to odešlo samo a nemusela jsi na revizi. Tím pádem je možný otěhotnět klidně už teď nebo v dalším termínu. Po spontálním potratu se prakticky můžeš tvářit jako by jsi dostala opožděnou menstruaci (i když to tak nebylo) a pustit se hnedka do snažení. A neboj - tělo je teďka napumpovaný hormonama, takže hurá do toho - a brzo bude zase dobře 🙂 Držte se holky a moc Vám přeju ať se brzo objeví na testu // a ať už se všechno vyvíjí tak jak má 🙂

sunshine125
autor
21. led 2015

@nyna87 ja jsem otehotnela 5mesicu po vysazeni HA. Citim se na to stejne jako pred potratem akorat,ze ted to bude provazet strach a pocit selhani. Tomu se asi neubrani zadna. Ale vesmes vsechny otehotnely bez problemu a dokonce hned. Neni to snad nikdo kdo.by po potratu uz treba deti mit nemohl,coz je super a pro me uklidnujici zprava

nyna87
21. led 2015

@sunshine125 dnes jsem byla na gynde,miminko krasne roste a srdicko je taky nadherny.Takze se neboj,dopadne to dobre,taky jsem mela dnes strach 🙂 drzte se holky

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 Tak to budeme mít úplně stejné, s tím strachem. U prvního těhotenství jsem vůbec nevěděla, že potraty jsou takto časté a vesele jsem oznamovala těhotenství všem už v 6tt, teď už bych to neudělala. Naštěstí jsem to oznámila jen blízkým přátelům, před kterými se nemusím cítit divně. Teď už člověk bude z každého špinění mít strach. Pamatuju si, že u prvního těhotenství jsem najednou začala tuším ve 3. měsíci špinit a trochu mě to vylekalo, ale nic to nebylo. Víš co je jinak zajímavé? Že to moje krvácení, co trvá už 3 dny skoro vůbec nebolí... byly jen malinké náznaky menstruačních bolestí, jinak nic. Nevím, jestli bolesti ještě můžou přijít nebo už ne..

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 Také si říkám, jestli třeba u mě potrat nemohl být způsoben těmi RH faktory, po prvním těhotenství mi píchali tu protilátku... Nevíte náhodou někdo, jestli je možné, že zárodek měl problém s uhnízďováním, když jsem špinila? Přítel mi najednou oznámil, že si spíš myslí, že jsem otěhotněla po styku, který byl o 5 dní později, tímpádem by mohlo jít o zpožděné těhotenství a již se nestihlo do menstruace uhnízdit... nevím, stále mi to nedá a spekuluju.
jinak Sunshine zkus příště radši testovat až týden po vynechané menstruaci, vydržet to. A myslím, že vlítnout na to můžeš skutečně hned, pokud to tak budeš cítit. Na netu je spousta žen co otěhotněla v násl. cyklu po potratu a v pohodě.

sunshine125
autor
21. led 2015

Me doktor na to rekl,ze to deloha vypuzuje,proto to boli. Je to logicke. Je mozne,ze tvoje deloha to nevypudia budes muset na tu revizi,zkus tu sprchu...

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie mame opravdu hodne spolecneho 🙂 mam tez RH - ,tez mi pichali proti latky. Ale dceru mam s predchozim partnerem,ten mel RH + a dcera ma po nem krev. Tediz klidne k potratu dojit mohlo a nedoslo. Ted muj siucasny manzel ma RH- a k potratu doslo... Jaka ironie osudu...

dixxie
21. led 2015

Jako myslíš horkou sprchu na břicho nebo sednout si do horké vany? to bych ale asi musela s tamponem, ne? na revizi nechci... třeba byl zárodek tak malý, že nebylo potřeba ho vypuzovat, ale vyšel sám...

krista1
21. led 2015

Ahoj, je mi to líto, taky jsem v říjnu potratila v 6tt a nemusela na revizi, se snažením jsme začali hned a teď jsem ve 13tt, dneska jdu na screening, tak snad bude všechno v pořádku. Držím pěsti, ať se brzy zadaří, na nic nečekej, pokud je tělo připravené, tak to nech přírodě, pokud ne, tak otěhotníš až ten další cyklus, drž se! Letos se určitě zadaří a dojde to do zdárného konce! 😉 Hodně štěstí!

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie spis bych se priklanela k te sprse. A pri dalsim tehu je stejne riziko jako pri prvnim,s tim RH. Nemyslim si ze to budr tim

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 díky moc 🙂,... jen si říkám, co když je stále 1% naděje, že zárodek tam ještě plave a snaží se uhnízdit, ale asi je to blbost, když mi hcg kleslo z 1500 na 400. Ne, že bych tou nadějí žila, to vůbec, jen bych nerada ještě něco pokazila. Jinak tebe už se to netýká ten problém s RH, jen přemýšlím, zda u mě ten problém trvá, když mi píchli tu protilátku, tak by to mělo být OK, ne?

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 jinak jak se dnes cítíš psychicky? Já docela dobře, chci se dnes upnout na uklízení, praní a hrát si s malým.

tarra27
21. led 2015

@dixxie pokud kleslo hCG tak šance není. Musíš krvácet minimálně jako MS častěji bývá,ze silnější...
Já krvacela 3dny hodně,bylo me na zvracení a bolela me hlava i břicho, nalozila jsem se druhy den do horké vany,nevím,zda se to může,samozřejmě s tamponem....a 5.den jsem už úplně minimálně asi spis spinila..

Po týdnů jsem na testu druhou čárku neměla. Zkusila jsem test pouze jednou a jen orientačně. A hodně jsem pila 4l denně....chtěla jsem se procistit, vyplavit hCg co nejdřív.

dixxie
21. led 2015

@tarra27 díky, jdu tedy taky pít... je pravda, že prsa nebolí, tak je jasné, že to je pryč... vanu dám večer.

tarra27
21. led 2015

@dixxie já nevím, jak moc dobrý to je nápad....třeba by nám to lékař zatrhl.....já to takhle udělala....a krvacela jsem fakt hodně, ale nevím, zda se to může....

dixxie
21. led 2015

@tarra27 myslím, že když je těhotenství pryč tak vana nemůže uškodit... a pít taky ne... 4 litry bych nedala, ale 2 snad ano.

tarra27
21. led 2015

@dixxie já si vařila čaj a vlazny jsem ho pila....a mela jsem konvici a myslela si, ze ma 700ml a tak jsem si řekla,ze vypiju 4 ....a pak mi to nedalo po rozhovoru s manželem a zaměřila jsem si to 😀 ale to bylo po několika dnech

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie tak to ja moc nepiju. Krev mi na hcg ani nebral,ale mimi se zmensilo,tak to bral jako fakt. Tamponem pri potratu si nejsem jista,mela jsem vlozky a davala jsem si sprchu a vcera uz i tu vanu. Psychicky jsem na tom lepe. Dopoledne jsem byla s kamaradkou a detmi na prochazce,takze lepsi,ale porad nic .moc

hornet600
21. led 2015

Ahoj, já prodělala v listopadu zamlklý potrat v 19+4 tt ☹ Vyvolávali mi porod mrtvého plodu, naštěstí vyšlo mimi i s placentou v obalu a já nemusela na revizi. První dny byly hrozné, musela jsem brát i prášky na zastavení laktace, která se u mě rozjela ☹ Od nového roku necháváme s přítelem věcem volný průběh, tak uvidíme 🙂 Držim palce!!! 😉

zuza01
21. led 2015

@sunshine125 První těhotenství jsem měla bezproblémové, pak zamlklé v 9tt, hned po první MS jsem otěhotněla a následovalo to samé v 10tt. Pak jsem čekala 4 měsíce a to už se podařilo. Důvod mi neřekli, povídali něco o genetických vadách, náhodě...

sunshine125
autor
21. led 2015

@hornet600 no to je strasny. Ja si neumim predstavit odrodit takhle velke mrtve dite... To bych se asi neobesla bez psychiatra... No hruza... Moc Ti drzim palce at se znovu zadari a tragedie se samozrejme neopakuje 🙂

hornet600
21. led 2015

@sunshine125 No jo klučik měl už 17 cm ☹ Já jsem se z toho naštěstí dostala bez psychiatra, velikou oporou mi byl přítel, který se mnou byl i u porodu a celou dobu v nemocnici, neskutečně moc mu za to děkuju! A dost mi také pomohlo to, že jsem si uvědomila, že k takovým neštěstím dochází i mnohem později, třeba 3 týdny před termínem porodu ☹ Ale samořejmě, že dodnes mám chvíle, kdy si musim poplakat ☹

dixxie
21. led 2015

@hornet600 to mě moc mrzí, co jsi prožila.
Já jsem se nyní vrátila z nemocnice kvůli malému. Co se stalo: hráli jsme si dnes s domácí modelínou a malý si ji strčil do pusy. Nevšimla jsem si toho a najednou vidím, jak stojí, vytřeštěné oči pusa dávivě dokořán a začíná měnit barvu v obličeji, tak jsem mu rychle šáhla do pusy a vytáhla kousek. Za chvíli znova, tak jsem vzala telefon a volala záchranku... asi jsem teď trochu hysterická z toho svého potratu. Paní mi řekla ať ho hodím přes koleno a třikrát prudce bouchnu do zad. Tak jsem to udělala a dobrý, malý začal být v pohodě, ale záchranka už stejně jela. Přijela, moc milý mladí pěkní kluci, oddechlo se jim, že je malý OK, protože letěli jak střely přes celou Prahu. V nemocnici malého zkontrolovali, vše OK, mám ho pozorovat a zítra na kontrolu... asi jsem trochu přeplašila, a omlouvala jsem se, že jsme přijeli zbytečně, ale řekli, že zbytečné to nebylo. Takže z toho vyplývá, holky po potratu, buďte opravdu v klidu, protože já jsem přešponovaná nervově, ani si to tolik neuvědomuju. A to jsem se ráno cítila skvěle a tancovala jsem si tu...