Potrat, opakoval se? Povedlo se hned otěhotnět znovu?

sunshine125
20. led 2015

Doufala jsem,že do této rubriky nikdy příspěvek nebudu muset dávat,ale bohužel člověk míní.... v sobotu jsme v 7tt přišli o miminko,prý se přestalo vyvíjet a tělo to nějak poznalo,tak jsem se v pátek rozkrvácela a v sobotu si mimi našlo samo cestu ven :( na revizi nemusím, dr. mě dočišťuje hormonálně... Chtěla bych vědet Vaše zkušenosti. Opakovalo se to jestě někdy? Byla zjiště příčina ? (u mě nejspíš pozdní oplodnění vajčka a nějaká genetická chyba), Můžu prý otěhotnět hned po dalších měsíčkách , povedlo se to některé z vás? Moc děkuji za odpovědi

novina
20. led 2015

Ahoj, já taky prodělala zamlklé těhotenství. Ale tělo si neporadilo a já musela na revizi. Pak jsme si dali chvilku pauzu, ale s dalším těhotenstvím nebyl problém.

vera_laga
20. led 2015

ahoj, není to vůbec příjemné téma, ale prošlo si tím víc žen, než si myslíš. Já sama začala krvácet v 12tt, mimi se přestalo vyvíjet cca v 9tt, byla jsem objednaná na kyretáž, ale v noci jsem neúplně potratila doma a v nemocnici mi jen rychle "dočistili". Protože krvácení bylo opravdu masivní, tak jsme čekali 3 menstruace, a pak se nám to zadařilo hned napoprvé, teď jsem v 31tt a snad už vše dopadne dobře. Příčinou byla pravděpodobně genetická vada. Protože jsem krvácela i v tomto těhu - cca 5tt (asi uhnizďování), tak jsem brala hormony první trimestr. Držím ti palce 🙂

kaculkak
20. led 2015

Ahoj. Na zacatek me to mrzi,vzdycky kdyz si na to vzpomenu sama tak je mi taky smutno a tak nejak prazdno...
Ale zivot jde dal a pokud se to povedlo prirozene jednou,povede se znovu a az do zdarneho konce😉
Taky jsem prodelala spontanni potrat,loni v breznu. Miminko melo nejspis genetickou vadu a proste mu dotlouklo srdicko v 10tt. Taky si s tim telo neumelo pomoci samo a musela jsem na revizi do nemocnice.
Bohuzel jsem pak jeste musela na operaci s cystou,ktera se mi udelala prave kvuli tomu potratu. Ale nastesti se pak uz neobjevila a zadrilo se nam hned po sestinedeli po operaci,aniz by jsme to cekali🙂 takze v breznu cekame holcicku a ikdyz jsem ted strsne nachlazena a bojim sr bych ji nevyhnala ven tim hroznym kaslem,doufam ze vsechno dopadne dobre. Drz se a hlavne ze se ti brzo zadari 😉

zukanak
20. led 2015

Ahoj, je mi líto, co se ti stalo, ale jak už tu píšou holky, tuto zkušenost má spousta holek...Já jsem v září otěhotněla a v říjnu prodělala v 6tt samovolný potrat, nejspíš pozdní uhnízdění, mám ovulaci ke konci cyklu...V listopadu jsem nechala proběhnout MS a hned v prosinci otěhotněla...No zatím jsem v 8tt, srdíčko bije a já doufám, že tentokrát se šťastným koncem. Držím moc pěsti. Věř, že už máš odbytou tu špatnou zkušenost a už tě čeká jen to dobré. 🙂

anarvin
20. led 2015

Ahoj, já jsem rovněž prodělala v 6tt samovolný potrat a to teď na začátku ledna. Dostala jsem angínu a s ní vysoké horečky, což prý plod v padesáti procentech případů prostě nezvládne. Tělo se vyčistilo samo a doktorka mi řekla, že není nač čekat, jakmile bude ovulace, můžu znovu otěhotnět. Chápu Tě a sama doufám, že se mi podaří otěhotněť znovu co nejdříve. Hlavu vzhůru, zaměstnej ruce i svou hlavu a uvidíš, že než přijde jaro, budeš se radovat z pozitivního těhotenského testu! 🙂

dixxie
20. led 2015

ahoj, já mám to samé 6tt a o potrat mám potvrzený dnes. od neděle dost krvácím. no jo no. neporadím nic... držím palce, ať Ti to brzy vyjde...

sunshine125
autor
20. led 2015

Ženy,děkuji za podporu. Zapomněla jsem napsat,že už mám doma skoro tříletou holčičku,tím se utěšuji,že jsem donosila jednou,tak donosím podruhé. Ale nějak to hlodá a hlodá....

anarvin
20. led 2015

@sunshine125 Malá cácorka Ti je jistě velkou oporou, takže o to rychleji určitě hlodání zaženeš a znovu se zadaří 😉

dixxie
20. led 2015

Sunshine, já mám také doma skoro tříletého chlapečka 🙂.
Ale ještě k tomu mému dnes potvrzenému potratu... teď tu jsem nad počítačem smutná... v sobotu jsem měla hcg 1530 a dnes mi volala doktorka, že dnešní hcg je již jen 480, že je těhotenství pryč. Tušila jsem to, protože už ráno mě nebolela prsa a nebylo mi špatně od žaludku... a to krvácení od neděle bylo dost silné, jako silnější menstruace... kdybych aspoň věděla, že to je genetická vada, ale tím, že jsem měla dost nervy (hádky s přítelem) a měla jsem pocit, že těhotenství nezvládnu, tak si říkám, zda si zárodek neřekl, že to radši vzdá... no a teď je mi to samozřejmě líto... asi se s tím musíme každá nějak poprat... a ta podpora zde na diskuzi pomáhá...

tarra27
20. led 2015

@dixxie to jsi nemohla ovlivnit....neboj, brzy se zadaří....

terrorkax
20. led 2015

potratila jsem v 10 tydnu, na revizi jsem musela - strasne jsem krvacela..otehotnela jsem hned v sestinedeli a tehotenstvi probihalo normalne, obcas jsem tedy zaspinila, ale nic hrozneho 🙂

sunshine125
autor
20. led 2015

@dixxie to je mi strasne lito,ale opravdu si nemyslim,ze jsi to ovlivnila. S dcerou v tehu jsme meli primo existencni problemy a nervy jak spagat. A je zdrava (musim to zaklepat 🙂) asi lepsi se v tom nestourat a soustredit se na dalsi.

dixxie
20. led 2015

Díky moc Sunshine, je pravda, že u mého chlapečka na začátku byla také šílená hádka a dokonce jsem měla ze začátku nějakou vaginální infekci, které jsem se nemohla zbavit a těhotenství bylo v pohodě...
Říkám si, jestli náhodou nyní nebyl problém v uhnízďování, protože už od začátku měsíce jsem špinila, a to každý den. No a v neděli ráno ve vaně najednou tři kapky jasné krve a jelo to... pak jsem jela na Bulovku na pohotovost, tam na ultrazvuku jsem viděla gestační váček, ale přišel mi nějaký prázdný, jakoby neživý... už to asi bylo rozjeté... ani mi nenabídli nějaké ty udržovací léky, ani nenařídili klid na lůžku (prý to nemá vliv)... no a krvácení sílilo a pořád neustává... ani nevím, jak je zárodek v 6tt velký, nevím, zda už je venku nebo ne... ve čtvrtek jdu na ultrazvuk a tam se rozhodne zda na revizi či ne...

dixxie
20. led 2015

Sunshine, doufám, že se budeš rychle zotavovat... a jak jsi na tom psychicky? Já jsem taková zmatená, chvíli v pohodě, chvíli smutek a výčitky... nevím, jak dlouho to trvá, než je člověk v normálu a jestli i po takto krátkém těhotenství jako jsem měla já (6tt), jestli to v člověku zůstane jako jizva na duši, nebo ne, zda se to vstřebá... máte někdo zkušenost? Moc díky předem...

dixxie
20. led 2015

@tarra27 Díky moc za podporu 🙂

lucinka58
20. led 2015

Holky, je mi líto co Vás potkalo. Já jsem si zamlklé těhotenství odbyla minulý rok v září. Na začátku těhotenství bylo všechno v pořádku - žádné zvracení, žádné nevolnosti, jen mě trošku boleli prsa. V 7 tt bylo nalezeno srdíčko a já byla šťastná, že už bude vše v pohodě. Bohužel o 2 týdny později jsem začala krvácet. Byla sobota, my měli s přítelem týden do svatby a chtěli jsme ten den obeznamovat oboum rodičům, že jsem těhotná. Opak byl pravdou - následovala návštěva gynekologické pohotovosti, kde mi velmi nešetrně sdělili, že miminku srdíčko netluče a že musím na revizi. V pondělí mi zamlklé těhotenství potvrdila i má lékařka a okamžitě mě odpoledne brala na sál a udělala revizi dělohy. Pěkně jsem to obrečela, ale musela jsem se sebrat - přecejenom jsem se další sobotu vdávala. No a pro všechny mám dobrou zprávu 🙂 Po revizi přišla menstruace za necelých 5 týdnů a další menstruace už se nedostavila, protože jsem znovu otěhotněla. Sice jsem měla nějaké komplikace v 11 tt, ale nyní jsem v 16 tt těhotenství a věřím, že už se nic nestane a my se dočkáme našeho malého zázraku 🙂

tarra27
20. led 2015

@dixxie nemáš zač,....myslím si, že v prvních týdnech, říká se že až do 12tt je to bud a nebo...a když je neco špatně, tak to takhle dopadá....a záleží na tolik věcech....nemáš šanci to nijak uhlídat. stačí vysoká teplota....a je to hned.
Na druhou stranku človeka napadne, že nekdo bere drogy, kouří a žádný prblém není....

je to smutné, ale človek musí jit dál...a pokud je to sp, tak bych na nic nečekala a hned se snažila....často se zadaří hned a vše je vpořádku.

Bude to dobre, neboj...z celeho srdce Ti přeji brzke otehotnení se zdravým miminkem a vše vpořádku i po porodu.... a všem vám tady 🙂 Kéž nám Bůh dopřeje 😉

nyna87
20. led 2015

Ahojky,taky to mam za sebou loni v unoru.Moc jsem na mimi pospichala,abych neprerusovala materskoz.Pak jsem dlouho nechtela,potom ukecavani manzela,protoze ma dcera vzdorovaci obdobi.A bal se,aby se to neopakovalo.
Zitra jdu na gyndu,mela bych byt 11+5 tak uvidime.Prsa stale pobolivaj,tak snad nam tam krasne roste.Znama mi rikala,ze na to mame skocit hned,ale to ja psychicky nedavala.
Preju krasny snazeni a at to vyjde co nejdriv

tarra27
20. led 2015

@nyna87 a známá má nějakou zkušenost? že by se zadařilo hned a vše bylo OK 🙂

sunshine125
autor
20. led 2015

@dixxie je mi tezko,takovy zmatek. Hrozny problem najet do normalu,zase ulizet,varit,s holkou ven jako pred tydnem. Nic se mi nechce,nic me nebavi. Asi bys poznala kdyby to vyslo. Ja jsem mela na vlozce takovy kus cehosi. .. Ten jsem hooodne obrecela.

sunshine125
autor
20. led 2015

@lucinka58 to je mi opravdu moc lito. Ale take jsem nemela temer zadne priznaky a to uz jsem mela zle tuseni :(

bajana
20. led 2015

@sunshine125 u mna pricinu nezistili, lebo ju nehladali...stava sa to velmi casto, pokial sa to nestane opakovane, pricina sa nehlada....priroda to skratka tak zariadila....ja som napr. prekonala crevnu chripku, ale ani ta nemusela sposobit potrat....v kazdom pripade som sa vycistila sama, prisla MS a po nej uz dalsia nie...tehotenstvo bolo bezproblemove, nebola som ani na PN a dnes mam krasnu zdravu dcerku...
moja dr. snazenie po potrate dokonca odporucila

sunshine125
autor
20. led 2015

@bajana ja jsem slysela,ze je to jako kdyz pohnoji a pak to jde samo,byla jsem zvedava kolik mamin to takhle melo...

tarra27
20. led 2015

@sunshine125 ony to nikde moc nepíšou, neb se hodne často do nich pustí, že je to nesmysl v šestinedelí a že měly počkat atd....a pak to nechtejí zakřiknout.....

tarra27
20. led 2015

@sunshine125 taky jsem to slyšela, že to pak jde bez problemu bud v šestinedellí, nebo hned po první max duhe MS

sunshine125
autor
20. led 2015

@tarra27 me dal leky na docisteni po kterych prijde MS a ni muzem zkouset. Sestinedeli mi nedoporucil kvuli zanetum. Myslela jsem ty maminky,ktere potratili drive a pocali hned poto a mimi uz maji na svete 🙂 ja jsem se zarekla,ze kdyby,tak to oznamim i manzelovi az budu mit tehu prukazku v ruce...

lucinka58
20. led 2015

@sunshine125 Užívej si dítěte které už máš a neboj se, ono to určitě vyjde brzo znovu a pak už bude vše v pořádku. Já prakticky teďka očekávám první miminko (a to je mi už 33). A řekla bych že ano - je pohnojeno. Sice pokud jsi měla revizi, tak určitě doporučuju dodržet šestinedělí (to jsme s manželem dodrželi), ale pak bych se bez obav do toho pustila. Moje doktorka říkala, že bych měla počkat 2 menstruace, ale já to vlastně po té první porevizní zkusila a vyšlo to napoprvé. Kámoška, která potratila v listopadu před týdnem objevila taky // :- ) Takže určitě neházej flintu do žita - brzo to dopadne dobře 🙂 A víš, taky mě prudily ty kecy, že lépe když to dopadne brzo (když je očividně plod geneticky špatný), než se třeba po screeningu rozhodovat jak dál. Ale ve finále - ano, je to pravda. Neboj a drž se!!!!!

dixxie
20. led 2015

@sunshine125 tak to se cítíme asi hodně podobně... i když teď se snažím věřit tomu, že na tom nemám podíl a že to asi byla vývojová vada, tak je mi líp... taky mi něco přistálo na vložce, ale bylo to malinké, asi půl centimetru, tak nevím, myslíš že v 6tt je to větší? Trochu se bojím toho, že pokud to nebylo ono, že kdyby mi na vložce přistál větší zárodek tak jsem z toho asi špatná a nevěděla bych, co mám dělat...

sunshine125
autor
20. led 2015

Me dr. Rikal ze to ma 14mm a za tyden jen 13mm :( a opravdu to tak velike bylo,moc jsem to nezkoumala,ale byl tam snad i naznam pupecni snury... No nebyl to hezky pohled,ale asi lepsi nez revize... Prestalo se to vyvijet nekdy v patem tydnu... Chudinka mala... Ale jak pise lucinka lepsi takhle brzo nez se po screeningu rothodovat... To bych taky vubec nemusela rozchodit.

dixxie
20. led 2015

To mi přijde zvláštní, 13mm v pátém týdnu. Myslíš pátý týden od menstruace nebo od oplodnění?
teď jsem koukala na netu, že u mě by to mělo být velké 4-8mm...
Já měla 6+1 od menstruace a 4+1 od oplodnění.
Také bych se nechtěla rozhodovat po screeningu... ale v případě Downova syndromu bych se asi rozhodla pro konec, protože když má člověk postižené dítě, tak se bojí, kdo se o něj bude starat v případě, že sám by onemocněl, či byl starý atd... asi bych do toho nedokázala jít.