Potrat, opakoval se? Povedlo se hned otěhotnět znovu?

sunshine125
20. led 2015

Doufala jsem,že do této rubriky nikdy příspěvek nebudu muset dávat,ale bohužel člověk míní.... v sobotu jsme v 7tt přišli o miminko,prý se přestalo vyvíjet a tělo to nějak poznalo,tak jsem se v pátek rozkrvácela a v sobotu si mimi našlo samo cestu ven :( na revizi nemusím, dr. mě dočišťuje hormonálně... Chtěla bych vědet Vaše zkušenosti. Opakovalo se to jestě někdy? Byla zjiště příčina ? (u mě nejspíš pozdní oplodnění vajčka a nějaká genetická chyba), Můžu prý otěhotnět hned po dalších měsíčkách , povedlo se to některé z vás? Moc děkuji za odpovědi

sunshine125
autor
21. led 2015

Ja tancovala vcera a pak jsem litovala protoze me pak rozbolelo bricho. Me rozbrecela reklama na Johnsons baby kosmetiku. No jo hormony jsou svina...

lucinka58
21. led 2015

@hornet600 Jsi silná. Ale je fakt, že je to hrozný. Potrat na začátku bolí taky, ale v tomhle pokročilým termínu to musí být naprosto hrozný....... Musím říct, že jsem teďka v 16 tt a už jsem doufala, že nejhorší mám za sebou. Ale samozřejmě vím, že se může stát cokoliv v průběhu celého těhotenství (známá potratila v 25 tt - prostě přestalo bít srdíčko), jen si to asi nechci moc připouštět. A můžu se zeptat co se stalo? Teda pokud Ti nevadí o tom mluvit. Drž se!!!!!

dixxie
21. led 2015

Trochu na mě leze smutek... jak jsi na tom Ty, Sunshine? Zítra mám jít na ten ultrazvuk a zjistí se, zda kyretáž nebo ne.

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie u me to jde,ale taky porad bez nalady. Zjistila jsem,ze se mi trosku zvesily prsa,tak doufam,ze to tak i zustane... 😀

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie kazdopadne Ti budu drzet palce at na revizi nemusis 😉

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 jo zvětšily, tak to jo 🙂 už jsem se lekla, že svěsily 🙂... díky za držení palců, zatím nemám pořád žádné bolesti, pořád jen to krvácení...

elishka562
21. led 2015

Ahoj holky, může těhotenský test odhalit zamlklý potrat?

sunshine125
autor
21. led 2015

@elishka562 ahoj,melo by s potratem klesat hcg,ale nevim jak dlouho to trva... Myslim,ze je lepsi jestli mas pochybnosti jit k mudr. Prvni priznaky jsou vymizeni priznaku...

elishka562
21. led 2015

@sunshine125 Zatím žádné příznaky nemám🙂 Na první kontrolu jdu v pondělí, tak uvidím tam, holt musím být trpělivá..🙂

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie a mela jsi neco na vlozce ? Co by odpovidalo 15mm?

sunshine125
autor
21. led 2015

@elishka562 ani nespinis,nekrvacis?

elishka562
21. led 2015

@sunshine125 Ne, ale zamlklé potraty už mám za sebou dva a do první kontroly jsem nešpinila nikdy, až na ní se ukázalo, že vývoj není v pořádku...

sunshine125
autor
21. led 2015

@elishka562 tak to me mrzi. Tak na to nemysli,to vyjde... 🙂

dixxie
21. led 2015

@sunshine125 ano, ale spíše 6mm, hned jsem si myslela, že to je zárodek, ale pak jsem na to koukla znovu pod jiným světlem, ale už mi to přišlo spíše jako hlen, ale nevím, nemám jasno, zda to bylo nebo ne.

sunshine125
autor
21. led 2015

@dixxie ja to fakt mela jako obal s pupecni snurou (tak to aspon vypadalo) a opravdu to odpovidalo tem 13mm. Zkus tu sprchu

hornet600
21. led 2015

@lucinka58 Já se to dozvěděla na běžné kontrole u mojí doktorky, kde mi oznámila, že nevidí srdeční akci ☹ Ihned mě poslala do nemocnice, kde to potvrdili a začali vyvolávat porod ☹ Dodnes si pamatuji ty pocity, jak tomu člověk nechce věřit a přeje si, aby to byl jen sen...ale život musí jít dál...mám pro koho žít (přítel) a věřím, že se nám také poštěstí a budeme rodina 🙂 Pitva proběhla, ale krom toho, že plod musel být uvnitř mrtví už více jak týden, tak nic nezjistili. Mimčo bylo bez zjevných genetických vad, pouze na placentě byly jakoby dvě sraženinky krve...možná tedy proběhla nějaká tromboza...já jsem hlídaná na hematologii, protože jsem v roce 2008 prodělala trombozu mozkových splavů. Také je možné, že příčinou byl odběr placenty, na kterém sem byla cca měsíc před potratem...těžko říct ☹ Nikdo mi přesně neřekne proč a o to víc se člověk bude při dalším těhotenství bát ☹

lucinka58
21. led 2015

@hornet600 To je bohužel pravda ☹ Já nebýt prvního neúspěchu, tak budu taky klidnější. Takhle jsem zbytečný plašák a možná se o to víc hlídám a bojím se jakýhokoliv rejpnutí a taaaak ☹ Při prvním těhotenství jsem krvácela v 9 tt a tohle těhotenství jsem málem obrečela v 11 tt, protože jsem taky začala krvácet. Naštěstí je asi náš kluk bojovník. Ale je pravda, že teďka zase bojujeme s nízko položenou placentou, takže jsem od 11 tt na neschopence v klidovým režimu a se zákazem sexu..... Moc Ti držím pěstičky, ať je příští těhotenství bez komplikací a ať je všechno v pořádku!!!!!

martina731
21. led 2015

já přidám snad pozitivní příspěvek - potratila jsem přibližně v 7tt, revize nebyla nutná. Otěhotněla jsem necelých 14 dnů poté. Doktorka mne sice moc nepochválila, ale těhotenství proběhlo v pohodě a Aničce už je téměř pět měsíců.... tak Vám všem držím palce 🙂

dixxie
21. led 2015

@martina731 Díky za pozitivní příspěvek 🙂. na mě teď spadnul smutek a je mi po tom mém před pár dny ztraceném malém broučkovi teskno... holky, všem vám přeju, ať jste šťastné, ať v pohodě počnete i donosíte zdravé dítě a ať už nemáme žádné ztráty... jak to taky píšu, tak cítím, jak stále krvácím... ještě že mám už dítě, jinak by to bylo horší...

hornet600
22. led 2015

@lucinka58 Děkuji 🙂 I já tobě přeji, ať se vám narodí krásný zdravý klučik 😉

sunshine125
autor
22. led 2015

@dixxie jakpak ti to dopadlo?

dixxie
22. led 2015

@sunshine125 ahoj Sunshine, tak to vypadá dobře, děloha je skoro prázdná, zárodek tam již není, na kyretáž s největší pravděpodobností nebudu muset. V úterý jdu ještě na krev kvůli hcg a ve středu na kontrolu ultrazvukem a pak by to mělo být už vše v pořádku. Trochu mě uklidnila, koukla do papírů a prý gestační váček měl jen 5mm, takže pravděpodobně to byl on co mi přistál v kalhotkách. A prý to vypadá, že to bylo těhotenství ještě o týden mladší, což odpovídá tomu, co říkal přítel, že si myslí, že jsem otěhotněla až po styku co byl 25.12. Anebo je také možné, že zároden zanikl už před týdnem... už to ale nemá cenu řešit, je to už minulost... s tím minidrobečkem jsem se rozloučila, poplakala si, poslouchala smutné písničky a teď jdu dál. Cítím se dobře 🙂. A co Ty, jak to jde?

sunshine125
autor
22. led 2015

@dixxie no to je super zprava. Trochu me zarazilo,ze krev mi.nebral ani jednou. Ale asi to neodpovidalo tydnu tehu. Radcise v tom nestourat. Me je take lepe i kdyz ne uplne nejlepe. Ale zacinam zase mit chut do sexu,tak premyslim,ze.porusime sestinedeli (uz nekrvacim) 🙂

dixxie
22. led 2015

@sunshine125 taky si myslím, že nemá cenu se v tom šťourat, vše jsou jen spekulace. Kamarádka mi dost pomohla zrušit svůj pocit viny tím, že mi řekla, že děti se počínaly i v extrémních podmínkách např. odsunu Němců či na cestě Židů do tábora, taky je normální, že někdo otěhotní ze znásilnění, takže si říkám, že za to opravdu nemůžu, přesto, že jsem se stresovala. Prostě to tak má být a s největší pravděpodobností to byla buď vývojová vada, nebo nějaký problém s uhnízďováním. Prostě je to normální, v přírodě se to často děje, tak se to stalo i nám. Měly jsme štěstí, že v takhle ranném těhotenství, že jsme nemusely oplakávat plod co se už začíná podobat na dítě. Neberu to, že jsem ztratila dítě, představuju si to jako když odpadne pupen u růže, taky nebudu brečet, že jsem přišla o růži, přišla jsem jen o zárodek, který měl důvod nevyvíjet se dál. Dnes se cítím dobře... a to, že máš chuť na sex je výborné znamení, k tomu já mám ještě daleko 🙂, takže neotálej a skoč na to 🙂 děloha bude celá šťastná, že zase přistane semínko 🙂 držím palce 😀

sunshine125
autor
22. led 2015

@dixxie dekuji moc. Taky se utesuji tim ze o dceri jsem nevedela do 8+3 hodila jsem do prace bez volna,tahala tezke,kourila (kdyz si to uvedomim je mi spatne),mela jsem tehdy na oslave asi 5panaku (no fuj) a to normalne nepiju,k tomu RH- a dcera +. Tam byla velka pravdepodobnost potratu a dalsi komplikace v tehu( tvrdnuti delohy,ledvinova kolika...) a holka je tu a v pohode. Takze asi to tak melo opravdu byt. I kdyz to zamrzi. Take Vam vsem preji brzke poceti a bezproblemove tehu 🙂

dixxie
22. led 2015

@sunshine125 Sunshine, dnes jsem se ptala doktorky na to Rh, jestli to nemohlo být důvodem k potratu a prý stoprocentně ne, řeší se to až mnohem později v těhotenství, ale mám pocit, že když nám po prvním porodu píchli tu protilátku, tak by to mělo být naprosto OK, ne? Jinak kouření a panáky na začátku těhotenství asi nevadí, spíše asi až když je placenta. Někde jsem ale četla, že aby bylo dítě postižené, musela bys pít čtyři velké panáky vodky každý den, ale nevím.. samozřejmě je lepší spíš nepít. Já jsem si minulou neděli vzala Neurol, protože mě přítel tak strašně vytočil... ale ani se už nechci pídit na internetu jestli jeden Neurol mohl mít vliv nebo ne... už se v tom nebudu šťourat. Dneska jsem tomu svému prckovi vlepila pusu na zadek 🙂

sunshine125
autor
22. led 2015

@dixxie jeee,krasnej klucik a krasnej zadecek 😀 me dostal manzel v sobotu tesne pred tim nez mimi odeslo me opravdu dost bolelo bricho a na otazku zda-li mu skocim do kramu pro cosi (uz nevim co presne si zadal) mu odpovidam,ze ted ne,ze me boli brich mi polozil otazku " a z ceho???" 😀 no nevedela jsem zda se mam smat ci brecet 😀

sunshine125
autor
22. led 2015

Damy,je tu nektera,co po spontalnim potratu BEZ REVIZE nedodrzela 6nedel? Jak to dopadlo?

zukanak
22. led 2015

@sunshine125 třeba já. Doktor mi vyloženě řekl, že se nemusí dodržovat šesti nedělí, naopak je pohnojíno a hned na to hupsnout 😉

dixxie
22. led 2015

@sunshine125 podle toho co jsem vyčetla na internetových diskuzích, tak si myslím, že na to můžeš hupsnout!