Potrat ve 13tt, jak probíhá?

venetka
4. únor 2016

Ceka me potrat ve 13tydnu kvuli retrovu syndromu nebo jak se to pise. Nevite jak to probiha? A mam sanci dal otehotnet? Jinak mam dve moznosti samovolne potratit nebo jit na potrat ☹ Diky

venetka
autor
5. únor 2016

Opravuju se je to turneruv syndrom.

xoriska
5. únor 2016

@venetka byla jsem na potratu v 15 tt zavedli mi tablety na vyvolání porodu a pak další každé dvě hodiny, naštěstí to šlo rychle a chlapeček se narodil za 5 hodin od první tablety... Jinak snažit se můžeme ihned po 6 ti neděli, ale každý to doporučuje jinak. Přeji mnoho sil a ať je brzy vše v pořádku

pokyska
5. únor 2016

@venetka ahoj, mrkni do naší diskuse, už jsme tu nedavno tento problém řešili: https://www.modrykonik.cz/forum/o-tom-se-tezko-mluvi/vyvolani-porodu-ve-14-tt-mate-zkusenost/

venetka
autor
5. únor 2016

@xoriska Diky ja doufam ze vyvolavacku nedostanu protoze to se bojim ze nedam ale co uz...uvidim v pondeli ...diky

xoriska
5. únor 2016

@venetka není to nic hrozne, tedy alespoň pro mě, zavedou rovnou epudural ten jsem nakonec ani nevyužila, bolesti mi nepřišly hrozne a porodila jsem v posteli jelikož jsem to fakt nečekala, miminko je ještě malé... Teď už máš uzavřený čípek a kdyby udělali jen revizi, tak by ho mohli poškodit a už bys nemusela donosit miminko, pro tělo je to nejsetrnejsi způsob. Jinak tě nikdo trpět nenechá, každý chápe, že je to těžké a opravdu v nemocnici jsem někam víc jak 100% péči. Bohužel až čas to dokáže překonat, takže mnoho sil!

venetka
autor
5. únor 2016

@xoriska Tak uvidime v pondeli co bude hold to nejak zvladnu 🙂 musim

lulu_8
6. únor 2016

@venetka zvladnes to!!! My zensky holt musime byt silny, neskutecne moc silny, abysme se z tohodle nezblaznily a mohly i po takovem strasnem zazitku hledet dopredu. Drz se, bude lip, opravdu!

venetka
autor
6. únor 2016

@lulu_8 V pristim zivote chci bejt chlap 😀 Diky moc

venetka
autor
8. únor 2016

Holky kdyz ste si pod narkozu davali vam na otevreni prasek nebo tycinky na me ted dr. Cuci jak kdybych spadla na hlavu ze chci jen prasek a nee tycinky

gepe
8. únor 2016

@venetka tycinky zavadi do delozniho hrdla, cca 2 hod pred vykonem. Jsou 3 gelove, dilataci necitis (pouze pri jejich "vkladani" muzes mit neprijemny pocit), pomuzou vice otevrit delozni hrdlo a tim je i snadnejsi evakuace plodu. Strucne nejsetrnejsi zpusob jakym lze ukoncit v tomto stadiu tehotenstvi, aniz bys uz musela jit na vyvolani porodu. Prasek se zavadi i tak.

xoriska
8. únor 2016

@venetka žádné tyčinky jsme neměla, jen tablety a jsme za to opravdu velmi ráda !

gepe
8. únor 2016

@xoriska Dilapan, ktery dilatuje hrdlo a cervix neni takove zlo, jak se mozna jevi.

xoriska
8. únor 2016

@gepe No mě to v tu chvíli znělo hrozně a já dostala jen 2 tablety vaginálně a pak po 2 hodinach rozpustit 2 v puse . Byla jsem 15 tt a porodila za 5 hodin od 1 tablety, ale je pravda, že každá nemocnice to děla jinak...

venetka
autor
8. únor 2016

No me prave rano zavedou jen tabletku ktera neeni v cr bohuzel si nepamatujubjak se jmenuju 😀 a pak me. Jen uspej ale z tech tycinek sem nemela moc radost tak doufam ze ten prasek bude stacit

venetka
autor
20. únor 2016

Holky za jak dlouho jste zacly krvácet ? ja sem spinila fakt jen dva dny pak tri dny nic pak zas den nebo dva a zase nic a ted dva dny spinim jak blazen a ted krvacim je mozny ze mi to uz zaclo??

dashii
21. únor 2016

Ahoj, ja byla po zamlklem potratu ve 12.tt poslana na revizi. Sice pod narkozou, ale za par minut po vsem. Az pak na tu bolest a krvaceni, ale to je u kazdeho potratu.

gepe
21. únor 2016

@xoriska me to pry vychazelo na "hranici" (15tt) i kdyz si myslim svoje a netrapili me vyvolanim a porodem. Takze me dali dr Dilapan (vesla se pouze jedna tycinka misto 3) + zavedli i tabletu na ukonceni zivota. Po cca 2,5h pak na sal. Asi jak kde, je pravda ze jsem cetla ze je potreba opravdu erudice a velke zkusenosti lekare, ktery by mel vykon (ten muj) provadet a tech udajne moc neni. Asi je to stejny jako pri porodu KP, nekdo umi a dela a nekdo ne..
@venetka ja krvacela jen chvilku, vecer uz ne, druhy den domu a v podstate zadne krvaceni ani spineni do ms.

venetka
autor
22. únor 2016

ja uz sem tyden po a spinim jak blazen pak zas nic a krvácela jsem fakt jednou za tu dobu tak nevim mam volat dr, nebo ne ? ja uz fakt nevim 😀

gepe
22. únor 2016

@venetka to mas klasicky sestinedeli, pokud chces byt klidnejsi, dr zavolej a poptej se 😉

venetka
autor
22. únor 2016

@gepe diky 🙂 jj budu muset

gepe
22. únor 2016

@venetka kdysi jsem mela taky klasik revizi a prave po ni to bylo jak u Tebe, ze mi dali i Ascorutin 🙂 ted jsem to mela vsak o nicem jinem, proto v podstate jak jsem napsala. Tak drzim pesti at je to v poradku 😉

venetka
autor
22. únor 2016

@gepe diky zítra zavolam

venetka
autor
22. únor 2016

@gepe muze to byt tim ze sem ve stresu? pac celej tyden nic a prave od patku co jsem se rozcila a mam proste naladu pod bodem mrazu tak spinim muze to byt tim ?

jade85
29. led 2017

@venetka ahoj, doufam, ze v tobe nevyvolam nejakou osklivou vzpominku, ale moc bych se chtela zeptat, jak to u tebe nakonec probihalo. Taky jsem ve 13tt a musim jit na preruseni z genetickych duvodu. Zpravu od genetika jsem dostala v patek, takze cely vikend cekani, zitra rano jdu do nemocnice a doufam, ze me vezmou bud rovnou, nebo nejpozdeji v utery.

venetka
autor
29. led 2017

Ahoj, mej vzaly snad 3 den. Vecer sem sla na pokoj zavedly tabletku a rano injekce plus prasek myslim. A druhej den me pustily domu.

jade85
29. led 2017

@venetka takze jsi tam byla dve noci, celkem? a druhy den rano udelali normalne revizi v narkoze, nebo vyvolavali "porod"?

venetka
autor
29. led 2017

Celkem dva dny. Byla jsem v narokoze a kolem 12 sem byla uz vzhuru a druhej den sem sla domu

jade85
29. led 2017

@venetka ok, tak dik za info.

venetka
autor
29. led 2017

@jade85 neni zaco. Drz se.

nastys
5. srp 2019

Ahoj holky, někdo čerstvější zkušenost? Jak to probíhá na hranici ve 12. tt - 13. tt.?
Je nějaká šance, že bych mohla ještě ten den domů? 😕