Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

berule
24. lis 2010

@veruska007 Já jsem teď právě řešila, jestli mám vůbec jít na ten screening, posledně jsem byla a stejně mi žádné z těch vyšetření nebylo nic platné. ☹

lucie.krajcarova
24. lis 2010

@berule jak myslíš, ale jsi připravená na postižené dítě? já naopak půjdu na všechno, asi i na odběr klků. doufám, že se mi nebude opakovat předchozí těhu 😢

berule
24. lis 2010

@lucie.krajcarova no připravená nejsem, to je jasné, to není nikdy nikdo, ale nakonec jsem se na screening objednala, jdu 2.12. Nevíte, kdy budou výsledky?

lucie.krajcarova
24. lis 2010

@berule teda, a je to nt screening? mně chtěli brát krev v 10tt a pak uzt ve 12tt myslím...

berule
24. lis 2010

@lucie.krajcarova jo je, prý se tam musí jít až po ukončeném 12.tt, jinak jsou zkreslené výsledky. Tak doufám, že mi je nezkreslí to, že budu 12+2

lucie.krajcarova
24. lis 2010

@berule aha, tak snad to bude v pořádku 🙂

berule
24. lis 2010

@lucie.krajcarova taky doufám, díky 🙂

felicitta
25. lis 2010

Hlásím zprávy z poradny...
Takže na té levé straně ta céva k placentě už nefunguje vůbec,ale s tím se prý počítalo,zato na té pravé straně je to krásně otevřené a má skvělý průtok,dokonce se mi už i placenta posunula na pravou stranu což je znamení toho že si na tu jednu cévu zvykla a krásně spolupracují,průtok v pupečníku je slušný,mohl by být lepší,ale stačí to v klidu...
Mudra mi řekla že to má perspektivu a že si myslí že to tak dramaticky jako dřívější těhot.nebude to už by ten průtok vypadal teť daleko hůře...Holčička je v naprostém pořádku a posoudila jí jako pěkné šídlo,když viděla co tam vyvádí...
Musíme prý doufat že to vydrží do nějakého realného stadia,kdy už budeme mít šanci...
Holky držte mi palce,tak strašně se bojím,já tu malou prostě musím mít.....

@berule ty výsledky trvají tak 2 týdny a neboj se zkreslených výsledků,ta laborka počítá s odchylkou,vždyť nikdo přesně neví kdy otěhotněl,tam je to taky +-2 týdny rozdíl...A pouze ty výsledky ve spojitosti s UZ dají ten výsledek...
Neboj bude to v pořádku,taky jsem se toho ale bála.....

felicitta
25. lis 2010

@berule Jo a na plodovku jsem taky nešla,moje doktorka mi řekla že ten screening je dostačující pokuď v rodině nejsou nějaké postižená a dědičné vady,že dnes se tam posílá skoro každá ženská a to má svůj důvod a sice finanční,to zdravotnictví tady funguje trochu jinak než by mělo,vydělávat peníze na strachu budoucích matek je dost smutné...I ta rizika jsou vyšší nežli se uvádí je to min.5% ale ne každá potratí hned a pak už se to nadává do spojitosti
na druhé straně se může stát že na svět příjde dítě právě poškozené tím odběrem...
Výsledky nemusejí být 100%,znám přírad kdy z plodovky určené pohlaví nebylo správné a to je přece nesmí stát ne?
A Veru u té to také nesedělo..Plodovka byla špatné a pak to byl zdravé dítě....

Každý to musí vědět sám,ale není to jak jednoznačné jak se na první pohled zdá,má to své pro a proti....
Chápu Tě že to nechceš...

kackag
25. lis 2010

@felicitta držím ti opravdu velké palce 🙂 Proč ti ta céva nefunguje, vždyť jsi říkala,že hematologii máš v pořádku?

lucie.krajcarova
25. lis 2010

@felicitta držím ti moc palečky, budou to nervy.. hlavně ať si tě hlídají. jen ať holčičku ještě pár měsíců nosíš v bříšku!!!!!
máš pravdu, ten NT screening je poměrně spolehlivý. akorát je to pořád screening, neodkryje 100% vad. takže já na plodovku půjdu. samozřejmě že jde i o to, že jedno dítě mám. už jsme si s partnerem řekli, že kdyby to teď náhodou bylo zase špatné, tak prostě ne. v nejhorším bude malý jedináček. nepřáli jsme si to, jenže kdo dá na naše přání. uvidíme, co bude. mně stačí, jak mě včera vynervoval, co vyváděl. natož dítě, které je nemocné a vyžaduje celodenní péči..

kackag
25. lis 2010

@lucie.krajcarova luci, to jsem si taky říkala,když bylo aničce 2roky 🙂 ale pak ti miminko odroste do velkého chlapa, který tě už pomalu ani nebude potřebovat a zatoužíš zase po tom malém děťátku, ikdyž často zlobí a vzteká se 😉 teď máš ještě kolotoč kolem malého,ale za chvíli už bude samostatnej .Mně se tak stýská po tom miminku, chtěla bych doma mít třeba tři děti, ať je veselo a rušno 🙂 mám to ráda

berule
25. lis 2010

@felicitta Taky držím pěstičky, aby to bylo v pořádku a doktoři si tě ohlídají 🙂...musí. Tak to je dobré, vždyť určené pohlaví z plodovky má mít 100% jistotu 😲 . A máš přesně pravdu, že když umře mimi víc jak týden po odběru plodovky, tak doktoři řeknou, že to s tím nesouvisí, pže se má po odběru 2 dny odpočívat a hotovo. Ale teď jsem četla v nějaké internetové poradně, že říkal doktor, aby maminy po odběru odpočívali řádově týdny než dny....v tom aby se čert vyznal, každý doktor jiný názor. 😉

lucie.krajcarova
25. lis 2010

@kackag miminko určitě ano, zdravé. tak jsem to myslela víš? ještě snad nejsem tak stará, tak snad ještě máme šanci.

veruska007
25. lis 2010

@berule Ja asi pujdu. Minule jsem nebyla, a pak jsem mela pozitivni tripply a byla jsem z toho spatna. Nakonec se nepotvrdily, navzdory tomu, ze to spatne dopadlo, bylo miminko zdrave. Ale priste pujdu, pro tu jistotu.

veruska007
25. lis 2010

@berule Jo, mne doktorka rikala, ze na 1. screening je nejlepe jit ve 13+0. Vysledky jsou tentyz den nebo pristi rano.

veruska007
25. lis 2010

Ale na plodovku urco nepujdu. Nechali bychom si miminko v kazdem pripade a prijde mi to zbytecne riskantni. Taky bych chtela tri deti... uvidime, uvidime...

felicitta
26. lis 2010

@kackag Ahoj,já už tomu také nerozumím,na hematolce mi řekli že je vše ok a tromb.stav se nepotvrdil,ten heparin že mi dá od 12tt jen tak na podporu cévního systému ti mini dávku 0.2ml,pak jsem byla na hloub.UZ kde se našla ta špatná céva,mudra mě tam poslala okamžitě zpět že už jsem měla brát od začátku anopirin,tam mi doktor řekl že to nerad dáva dříve než 12 tt že pak hrozí potrat asi tím jak je ta krev naředěná nevím...,no ale dal mi koňskou dávku 0.6 ml Ale na tom že nemám tromb.stav nebo tu mutaci trvá dál...Tak nevím proč taková céva může selhat když je genetika,imunita a hematolka v pořádku,ale zeptám se na to příště....

@berule Ahoj jak Ti je?Myslím na Tebe,taky máš asi nervy na pochodu....

berule
26. lis 2010

@felicitta Ahojky, tak jsem dnes strávila celý den na hematologii, takže krev nevykazuje pozitivní srážlivost, takže budeme pokračovat v píchání Fragminu, jen asi když budu ve vyšším stupni, tak mi dají silnější. Další výsledky krevních testů jsou v pořádku, jen mám furt málo železa a v zásobárně skoro nic, takže furt brát železo a až budu po porodu tak dokonce 2krát denně a asi 6 měsíců. Ale musím jít za týden znovu, protože jsem začátečník v píchání, tak si mě chce dr. ohlídat 😀 , dokonce mi kontroloval kolik mám modřin 🙂

kackag
26. lis 2010

@berule tak to jsou dobré výsledky,gratuluji 🙂 hezky papej železo, to s tím asi nemá nic společného ne?

berule
26. lis 2010

@kackag Děkuji, doktor říkal, že mám málo, pže mi to bere všechno mimi, takže pro sebe si doplním železo až po porodu. A železo je přece nositelem kyslíku, takže třeba i do placenty...... člověk neví co nedostatek může udělat v kombinaci s nějakou další komplikací.

felicitta
27. lis 2010

@berule
Tak to koukej pít štávu z červených hroznů,mají to v DM-drogerii,je to 100% štáva od Alnatura,stojí asi 40 kč,ale fakt to pomáhá,já jsem si tím zlepšila krevní obraz během 3 měsíců....Ale musíš to pít denně....
Jinak to zírám jako blázen mě to ukázala jednou sestra a pak už se ani nezeptal zda to zvládám a musím říct že mám modřiny ošklivé,ale to je také tím jak moc jsi naředěná tím snadněji se ten hematom udělá...To je dobře že to ten tvůj kontroluje já jsem se v tom z kraje cítila strašně nejistá a byla bych ráda,ale mě chce vidět pouze po měsíci...
Dávej na sebe pozor...

berule
27. lis 2010

@felicitta To bych mohla pít i červené vínko, ne??? 😀 Asi ne 🙂 Kdybych nemusela otravovat manžu, aby mě vozil do Brna a kdyby nebyl sníh, tak bych byla ráda, že mě dr. kontroluje. Ale pak už taky budu jezdit po 4 týdnech. Taky na sebe dávej pozor, hlavně na ledu, dneska už to u nás docela klouzalo.

felicitta
28. lis 2010

@berule
Nojo na náledí to bude sranda,já už si přes můj airbag nevidím pořádně pod nohy 😝

berule
29. lis 2010

Ahojky, tak hlásím, že dnešní poradna dopadla dobře, nahlásila jsem to jedno zašpinění, tak mě dr. prohlídl zrcadli a vše bylo ok, pak mi dělal utz a srdíčko bije a pohyby jsou 😵 😵 to byly nejkrásnější slova z celé návštěvy.

kackag
29. lis 2010

@berule to je hezkýý 🙂 jen tak dál mrňousku a až do konce 🙂

felicitta
1. pro 2010

@berule
To je dobře,stejně je to zázrak když tam člověk sleduje to malé srdíčko viď? 🙂 Já to pokaždé obrečím...
A kdy budeš mít výsledky toho screeningu?

holmes
1. pro 2010

Ahoj holky.
Ptáte se mě jaký zkušenosti z práce mám s nedonošenými dětmi a který týden už má velkou šanci.Asi Vás zklamu,protože u těchto dětí je několik skutečností co to ovlivnuje.Nedá se říct,že 25.týden nemá šanci a že 30 ji má.

Záleží na mnoha věcech...infekce mámy,na velikosti dítěte,na jeho připravenosti....pokud je náhlý porod a lékaři na porodním sále nestihnou mámě podat lék na dozrávání plic,je to už horší vstup do života,záleží jeslti porodiíte v normální porodnici nebo v centru pro nedonošené děti.....to znamená,že pokud porodíte v porodnici kde není JIP pro nedonošený,usí se dítě převézt a už to zhoršuje jeho vyhlídky a pd.🙂))).

Máme děti porozený v 25.týdnu a mají jen malé komplikace a poškození a jsou děti porozené v 35.týdnu a mají horší poškození než v 25.týdnu.Určitě je dobře donosit dítě co nejdýl....takže já osobně radši 35 než 25....

Donošené děti taky nejsou jistota,může se něco zvrtnout u porodu a je vše špatně a není to jen po kříšeni,ale i těžké infekce,mám s vysokýma protilátkama a děti pak se žloutenkou...

Ale nenechte se mým příspěvkem vystrašit.......pokud máte vyšetření potvrzující těžké poškození plodu,genetické poškození......není nad čím váhat.....člověk ses tím vyrovná a má šanci an další zdravý miminko,uvědomte si tu dřinu 24 hodin,odříkání a tatínci dost často tohle břímě nevydrží......Horší je pokud o dítětě přijdete a bez příčiny....

Moc Vám všem držím pěsti,at se Vám zadaří další těhotenství a at se Vám narodí jen a jen donošený a zdravý miminka.

lucie.krajcarova
1. pro 2010

@holmes napsala jsi to hezky, určitě je to velice individuální..

berule
1. pro 2010

@kackag taky doufám, že se mě nepustí 😉
@felicitta já jsem většinou na nervy, jestli doktor to srdíčko vidí 🙂 No mám jet zítra ale nevím jak to dopadne, u nás nejsou průjezdné silnice a manža kvůli tomu zůstal uvězněný v práci. Výsledky by měly být odpoledne na netu, jen nevím jestli z nich budu moudrá 🙂