Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

okurkaa
23. kvě 2011

@duhovka Nebudes muset delat nic. Po prihlaseni budes mit po leve strane v nabidce soukrome skupiny nas 😉 Clostik se nemuze, protoze je po nem sliznice jeste nizsi...

duhovka
23. kvě 2011

@ tak to bych mohla zvladnout🙂a to uzamceni udelas ?
S tim clostikem jsi me ted fakt dostala. Uz jsem se videla, ze po nem otehotnim, ze si o nej ve ctvrtek reknu, ale mam nizkou sliznici, tak to mi ho nedaj☹

sue_m
23. kvě 2011

Holky, stejně je to alchymie ty léky na mimi... @okurkaa snad se vám teď IUI povede... a kdy byste kdyžtak zahájili boj s IVF?

pingui
23. kvě 2011

už mi schválili i fotku 😀

kackag
24. kvě 2011

ahoj holky jestli chcete diskuzi uzavřít, nemám nic proti, ráda se připojím 🙂 ale myslím,že když bude chtít nějaká maminka s podobným přiběhem přispět , tak už takhle to pro ní bylo psychicky těžko zvladatelné , víte jak dlouho jste se odhodlávaly a s uzamčenou diskuzí to už neudělá, protože musí žádat admina o přístup a hlavně tu občas přispívají holky, který mají stejný příběh a chtějí nás jen tak povzbudit, že se jim to povedlo a to nás přeci drží nad vodou 🙂

klara.k
24. kvě 2011

ahoj holky,
já teda to toho uzamčení nechci nějak moc šťourat, ale řekla bych, že pro nás bylo hrozně dobře, že jsme našli tutu diskuzi a jak nám pomohla. neumím si představit, že bych v té situaci, žádala o přístup do nějaké uzamčené diskuze, když nevím co se tam píše a tak celkově v tom stavu a celkovém psychickém rozladění. Mě by to odradilo. Ale záleží na vás.

Jinak my začínáme balit, zítra odjíždíme. Moc se těším, možná ještě zítra nakouknu, ale potom až někdy kolem 6.6. se ozvu. 🙂

Mezitím už tady snad bude nová těhulka Kessinka a možná i někdo další. ale tu jednu čekám s naprostou jistotou 🙂 😎

kessinkaa
24. kvě 2011

@klara.k užij si krááááááááááááásnou dovoleno.To uzamčení,se mi taky nezdá,to samé co píše Klárka.Může se udělat jiná,uzamknutá skupina 😉

kackag
24. kvě 2011

@klara.k ahoj, hezky si užij dovolenou, hlavně si odpočiň a naber sílu do nového snažení 🙂 🙂

duhovka
24. kvě 2011

ahoj holky,
tak já to rozhodnutí o zamčení nechám na vás. Já jsem váha váhavá. Na jednu stranu je pravda, že tady probíráme už fakt dost osobní věci a na druhou stranu nám všem to pomohlo a jestli by to mělo zabránit ostatním maminkám andílků, tak je to špatné....Ale jak píše Kessinkaa, můžeme se domluvit kdo chce a udělat uzamčenou skupinku....a uvidíme....

@klárko, mějte krásnou dovolenou!!!!!!!!

@kessinkaa Už máš nějaké těhu příznaky? Já jsem tak přemýšlela, že nám v CARu řekla lékařka minimálně 6 měsíců počkat a to jsme se snažili sami a tobě už zavedli sněhuláčka po třech měsících. Je to dobře, protože já se na těhu už cítím a vím, že mi to pomůže. A to je asi i tvůj případ, viď?

@veru, ty chodíš do rizikové poradny a ještě i ke svému gynekologovi? Do té rizikové tě poslal tvůj doktor nebo jak jsi na to přišla tam chodit???

pingui
24. kvě 2011

uuuf,zde je peklo na zemi.Strašný pařák!!

okurkaa
24. kvě 2011

@sue_m na IVF bychom sli pristi mesic. Tento jeste jednou IUI a pak...

veruska007
24. kvě 2011

Holky, prave jsem odevzdala do tiskarny DISERTACKU!!!!!

Huráááááá!

A na 90 % stihnu cervnove obhajoby!!!!!

okurkaa
24. kvě 2011

@veruska007 Zavidim 😉 , jak to zvladas? Taky mam nutkani se prihlasit na nejakou vysokou, ale mam strach, ze to pri praci nezvladu....

maculda
24. kvě 2011

Ahoj holky. Přesně jak píše klara.k s tím uzamčením. Já nevím jestli bych byla schopná psát ještě adminovi... nebo vůbec zjišťovat jak se získává vstup do takové skupiny.
Já byla včera u doktora na kontrole. Už je to 3 měsíce a v březnu říkal, že bychom se po třech měsících mohli snažit. "Divil se", že jsem to vydržela a že ještě nejsem těhotná 😅 Nějak si to nemůžu v hlavě sesumírovat, že už se vlastně můžeme snažit o mimčo. Hned po porodu jsem si říkala, že to tři měsíce ani nevydržím a teď ne, že by se mi do toho nechtělo, ale nějak na 100% necítím, že už jo (asi jen na 99,9 😉 🙂 ) Nevím, mám v tom teď chaos. Možná k tomu přispívá to, že včera jsem měla mít termín porodu 😢

kami77
24. kvě 2011

@klara.k Ahoj,tak si to tam uzijte!!!!

Myslim,ze uzavreni skupiny by nebylo moudre.Taky jsem nejaky cas vahala,nez jsem se prihlasila a napsala svuj pribeh.A zadat nekoho o pristup by me osobne odradilo a asi bych pak nic nenapsala...A to by byla skoda,jak ted uz vim. 🙂

@pingui Ahoj,taky jsem zdravotnik,ale svym kolegum do prace mluvit nechci,prece jen kazdy obor mediciny je specificky a kazdy rozumime tomu svemu...I kdyz chapu holky tady,ze jsou na doktory nekdy nastvane,hold neumime moc dobre s pacientem komunikovat.Bohuzel!Sama jsem to zazila jako pacientka...

kami77
24. kvě 2011

@maculda Ahoj,mozna ze ten vcerejsi termin porodu roli sehral...ale pokud mate zelenou a miminko by jste chteli,tak je idealni cas...slunicko,ktere te nabije energii,dovolene,ktere dopreji telu relax.Co vic si prat?Urcite se do toho pustte a uvidis,ze za chvili se budes mit na co tesit... 🙂

pingui
24. kvě 2011

holky za jak dlouho mám čekat zprávu z pitvy? Podotýkám,že genetika se dělat nebude neb jsem měla AMC.Takže jen pitva. Nyní jsou to 3 týdny od porodu.

kessinkaa
24. kvě 2011

@duhovka dali mi všude zelenou,sliznice rostla,tak jsem do toho šla....už se chci radovat,nebo se zblázním.

duhovka
24. kvě 2011

@okurka
Klidně se na VŠ přihlaš...aspoň přijdeš na jiné myšlenky..na nic kromě školy a práce nebudeš mít čas🙂 Já jsem státnicovala minulý rok v červnu a musím říct, že jsem ráda, že už je to za mnou, ale jsem moc ráda, že jsem to vystudovala. VŠ ti nebude nikdy na škodu🙂! Jak dlouho po sobě můžeš chodit na IUI a chce to nějakou přípravu??

@maculda
já se svého datumu porodu taky bojím...mám strach, že se v tom zase budu topit☹ Mě to teprve čeká...8.6. Snažit už se můžeme a taky se tulíme o 106%, ale zatím bez požadovaného efektu...
Až se ta touha vrátí, tak to poznáš a možná to tělo pozná dříve a ty už nebudeš řešit snažení, ale rovnou růst bříška. Přeji, ať to vyjde podle vašeho přání!

@veru, gratuluji k dopsaní práce. Vím, jak se člověk uklidní. Jak je to, prosím, s tou rizikovou poradnou??

kami77
24. kvě 2011

@pingui Ahoj,ja jsem mela ve zprave napsano 3M,ale vcera jsem shodou okolnosti volala,jestli uz vysledek nemaji a rekli,ze ano a dokonce s datumem před 2M,tedy ani ne tyden po potratu.Takze si zkus do porodnice zavolat a treba uz je hotova.Jinak nam genetiku delali i pres to,ze jsem mela odber choriovych klku.

pingui
24. kvě 2011

@kami77
no já volala na pitevnu a mluvila jsem s právním odd.,aby mi to poslali poštou. Ale nevím zda už to měli hotové.... to jsem se neptala.

kami77
24. kvě 2011

@pingui Nam rekli,tedy konkretne Brno Bohunice,ze si musime pro pitevni zpravu osobne prijet.Postou ji neposilaji.Ale kazda nemocnice to ma jinak...Tak tam zkus zavolat znovu a zeptat se ,treba uz to bude hotove.

veruska007
24. kvě 2011

@duhovka Do rizikove poradny jsem mela zadanku od dr, sice se netvarila, ale napsala mi ji. Chodim tam cca co mesic na kontrolu, hl. prutoky, rust plodu, placenta. Zatim vse ok, na kontrolu jdu zas ve ct.

Jinak ta moje disertacka... to byla takova rocni psychoterapie 😉.

pingui
24. kvě 2011

já do toho špitálu zatím nejedu. Ani se tam nedostanu. Tak jsem volala přímo na patologický ústav a řekli,že to pošlou. Napsala jsem žádost mailem,se svým r.č. přímo na nějakou paní. Tak uvidíme,volala jsem tam teprve minulý týden ve čtvrtek takže je čas.

pingui
24. kvě 2011

jinak s tím zamčením diskuze,vůbec neporadím. Je fakt,že jako nová bych se na zamčenou diskuzi nepřihlásila,ale zase kdybych chodila dlouho a pravidelně jako vy asi bych ji zamknout chtěla. 😀 To jsem teda poradila co 😀 😀 😀

okurkaa
24. kvě 2011

@duhovka A jakou jsi VS jsi delala? Ja ma za sebou 2x v prirozenem cyklu a 1x se stimulaci. Pristi tyden jdu zase se stimulaci a muzu chodit kazdy mesic. Mam velmi male davky hormonu, protoze reaguji az moc.

duhovka
24. kvě 2011

@okurka
Mám ČZU v Praze, obor Provoz a ekonomika. Když tak poradím a pomůžu🙂 materiálů mám hafo🙂
Já i manžel jsme to studovali dálkově a jde to zvládnout🙂
aha aha...takže postup je takový, že můžeš chodit každý měsíc a pak až IVF? Možná ty zkratky pletu🙂 A když nestimuluješ, tak prostě jen přijdeš a oni dopraví spermoníky tam kam mají? Manžel má tedy dobrý spermiogram, ale já mám jeden vejcovod ucpaný, tak nevím, zda je tohle řešení? S tím clostíkem jsi mě včera překvapila..jednou už mi ho dali a to jsem vůbec neměla MS a o sliznici mi teda vůbec neříkali... viděla jsem to jako dobré řešení, když mám folík jen 17 mm☹ uvidíme, ve čtvrtek se na všechno vyptám🙂 Každopádně děkuji za info....

veruska007
24. kvě 2011

@duhovka Jj, clostyl snizuje sliznici, takze se musi po clostylu nasadit nejaky progesteron. Za ten tyden by pak sliznice mela dorust 😉.

okurkaa
24. kvě 2011

@duhovka Urcite se poptej, ale me ho rovnou zamitli. Myslim, ze bys klidne mohla na IUI, ale asi ob mesic, kvuli tomu vejcovodu. Ale mozna te budou tlacit rovnou do IVF. Ja si vsechny injekce na IUI platim sama, tak vlastne muzu chodit kazdy mesic. Ale uspesnost je jen 15%, na IVF je asi 30%. Tak uz pristi mesic kdyz tak pujdem do IVF.

berule
24. kvě 2011

Ahoj holky, dnešní poradna byla strašná, pan doktor na mě ječel hned od začátku, že mám oteklé nohy a přibrala jsem kilo. Že budu mít epileptický záchvat jak nějaká pacientka v sobotu a že mě nechá v nemocnici. Snažila jsem se to ukecat, takže pokud do čtvrtka zhubnu 2 kg tak si mě tam nenechá, takže jsem nasadila dietu, málo vody, ikdyž mám furt žízeň. A s porodem to dopadlo tak, že se mi vysmál, že ho hematolog nezajímá a že mi nic vyvolávat nebudou.
Takže @veruska007 pořádně si rozmysli, jestli chceš jít fakt rodit do Vyškova. Já totiž taky přemýšlím, že díky jejich přístupu bych se zkusila přihlásit jinde, ale nevím jestli to půjde.