Revize dělohy, co dělat v šestinedělí pro MS a ovulaci?

zmrzka89
18. zář 2014

Ahoj,
moje diagnostika byla anembryomola 6+5, takže jsem šupajdila na kyretáž. Tím, že tam nebyl plod, tak jsem se s tou ztrátou vyrovnala psychicky celkem dobře. Dnes začínám šestinedělí - bez sexu, bez vany (jen sprcha ) a bez tampónů... Dr. mi řekla, že bych měla počkat 3 cykly, v prosinci využívat femibion a od ledna se začít snažit... Já bych to ale chtěla urychli a začít hned po šestinedělí. Takže otázka zní: co všechno jste dělaly pro to, aby nastoupila pravidelná menstruace a ovulace. Zkrátka vše, aby tentokrát bylo tělo připraveno dobře a vedlo to ke zdárnému konci 🙂

radushka1
18. zář 2014

kontryhelový čaj a papkej grepíky, ty prý pomáhají hojení také 🙂

merilinka
18. zář 2014

@zmrzka89 Ahojky, moje diagnoza parciální mola,,,, revize 20.8. na 11 tt,embryo bylo,mola se potvrdila až při histologii. Beru Inofolic již teď,ms by měla dojít do 30.9.jinak vyvolávačku. Úplné šestinedělí...nekoupu se,tampony jsem nepoužívala,špinila jsem po revizi cca 3 týdny. Do práce jsem šla ihned za dva dny,hlavně kvůli psychice. V téhle diagnoze je problém,že dlouho klesá HCG ,,měla jem v den revize 78 000 jednotek za 10 dní 810 jednotek a za další týden 88 jednotek,snad další krev bude již zanedbtelná.Musím se dostata na nulu. Přiznám se,že tulení s ochranou již proběhlo.pomohlo mi to psychicky a neměla jsem žádné problémy ani bolesti. Já již čekat nebudu nějak dlouho,s ohledem na věk mi to i dr,řekl,že pokud to klesne a UTZ bude v pořádku,chce to zkoušet a zkoušet.Zní to hrozně,jsou maminky,kterí i 8 x potratily a mají miminka... chce to pevné nervy a nepoddávat se tomu,mimi přijde,až bude ten správný čas 😵 😵 😵 😵 AS ten má prostě každý jiný.. Takže doufám,že ms brzo dorazí 😵 Jinak pro ovulaci,pokud déle nebude jsou i léky,které předepisuje lékař.. Držím palečky 😵 😵 😵

zmrzka89
autor
18. zář 2014

@radushka1 ten se pije kdykoli, nebo to má nějaké omezení kdy ano a kdy ne?
@merilinka já měla Hcg max 8900 a ráno po revizi 1982, ani mi neříkali kdy mám jít na další krev, ale asi to bude až půjdu k mé dr., takže po/út...
Jo a taky jsem vlastně ještě dostala injekci, protože jsem Rh -, ale málem na ní zapomněli!

merilinka
18. zář 2014

@zmrzka89 tam jde o to,že při mole mohou ty plodové obaly růst dál i po revizi...pokud by byla udělaná špatně revize a kousek tam zůstal... UTZ byl čistý a sliznice nízká,tak snad ne... to hcg se sleduje,aby se mola vyloučila,ty hodnoty pak zase rychle vzrůstají do desítek tisíc...s RH- nemám zkušenost...

zmrzka89
autor
19. zář 2014

@merilinka mimo inofolic už nic jiného nebereš, nebo neděláš?

merilinka
19. zář 2014

@zmrzka89 ne ne,zatím ne,dríve jsem brala utrogestan,ale až v těhu a kyselinu listovou,ta by ěla být v tom Inofolicu,prý upravuje cykly a celkově připraví na těhu,těžko říct,,zatím beru jen 14 dní. Snad ms přijde rozumně do 5-6 týdnů po revizi.A jinak se snažím na to nemyslet,ale jde to blbě,navíc pracuju v jestličkách.,takže miminek kolem hodně a to že to naše nezvádlo,to je mi občas dost líto,snažím se tomu nepoddávat.Doma máme raubíře 8 a 5..na miminko jsme se moc těšili 😢 😢

zmrzka89
autor
19. zář 2014

@merilinka to mě mrzí, já si pořád říkala "co má se stát, stane se" a ono se to vyplnilo 🙂až mě překvapuje, jak dobře to beru, dneska jsme byli na srazu s holkama, jedna za 5 týdnů rodí a ještě před 14 dny mi řikala, ať nekupuju bílý bodýčka, že jich má hafo a pak mi je dá... Vůbec mi to nepřišlo líto, asi jsem si to už odžila a teď směřuju za novým štěstím, takže se tim netrápim 🙂 musim mrknout na net, jaký je teda rozdíll mezi tim femibionem a inofolicem 🙂

merilinka
20. zář 2014

@zmrzka89 Určitě mrkni,myslím,že je to podobné,mě dr,doporučil zatím toto. U mě to byl 3 samovolný potrat,ty dříve jsou už hodně dávno v roce 2001 a 2002,příčina se nezjistila,genetika v pořádku. To je moc dobře,že to tak bereš,ono to asi chce tak brát,je to lepší 😵 😵 😵 😵 ,přesně,je to prostě dané a pokud to má vyjít vyjde a pokud ne,žádné vitamíny a vše kolem tomu stejně nepomůžou. Držím palce!! 😵 😵