Ukončení těhotenství z důvodu jedné ledviny u plodu

krtecek29
21. led 2014

Chtěla jsem se zeptat jestli byste některá ukončila těhotenství pokud by plodu byla zjištěna pouze jedna ledvina. Zjištěno to bylo v cca 21 týdu. Jedná se o případ matky, které je 30 let, jedná se o její první těhotenství a otěhoteněla napoprvé, tudíž se nesnažila několik let..

katgatoo
26. pro 2016

Taky čekáme mimčo s jednou ledvinou. Potrat by mě teda ani nenapadl.

kh
26. pro 2016

@krtecek29
jiste se to pise proto, ze clovek se musí hlidat. Bez zadne ledviny uz je to blby. Btw. znam velmi uspesneho cloveka s 1 ledvinou (ridi určitou instituci). Je mu asi 60. Blby to je ted, kdy mel uraz a pohmozdil si tu svou jedinou ledvinu. Ale i tak to není smrtelne. Takze za mne potrat je zbytecny. Ale rozhodnuti je to vas,e samozrejme, když by dite mělo nejaky uraz nebo zacala nefungovat ledvina, je to blby, ale jit na potrat "preventivne", aby třeba nebyl problém v budoucnu? Který by byt ani nemusel? Prober to s nejakym mudr, nejlepe s nefrologem.

To je super, že mi to tady píšete a jsem ráda, že je spousta lidí, kteří problém nemají, ale v tom případě moc nechápu proč se na stránkách o ledvinách píše, že je zde riziko zvýšeného tlaku, bílkoviny v moči, množství sodíku v moči a ty všechny věci můžou potom dělat "neplechu". Proč se všude píše jak je důležitéje neprohladnout, ihned léčit jakýkoliv zánět..Pokud bych se nikde nedočetla, že to může dělat problém, tak nad tím ani neuvažuju.

siiia
26. pro 2016

mého tatínka v pěti letech nabralo auto, přišel o jednu ledvinu a je to i tak naprosto zdravý člověk bez omezení... tohle není důvod k ukončení těhotenství....

wivisek
26. pro 2016

Me sestre byla v detstvi byla zjistena jedna nepracujici zakrsla ledvina, vede uplne normalni zivot, jen na sebe musi byt opatrnejsi

kachenkaa
26. pro 2016

Co bychom dali za to, aby tehdy naše miminko mělo aspoň jednu ledvinu..

Nicméně jak píšeš o tom odstrkování.. Děti jsou zákeřné a budou se smát kvůli čemukoliv. Jsem astmatik a atopik a na bazéně se semnou nechtěli ostatní koupat, aby to nechytili.. Kamarádovi, který byl zdravý se posmívali kvůli rodičům, dalšímu kvůli vzhledu a mohla bych pokračovat..

Přeji hodně síly k rozhodnutí ať už bude jakékoli 😉

werumka
26. pro 2016

Holky, ta diskuze je skoro tři roky stará a zakladatelka neaktivní..

lajla
26. pro 2016

@werumka to je fakt...ale me osobne by zajimalo a strasne bych se divila...kdyby takove tehotenstvi ukoncili lekari...dite s jednou ledvinou jinak zdrave neni ani handicapovane a ani to nenaznacuje ze by nemohlo vest normalni plnohodnotny zivot...a matka ktera o tomto byt jen uvazuje...no comment👎

victress
26. pro 2016

@werumka mně by zajímalo, jak se zakladatelka rozhodla, protože jak bylo výše uvedeno, dá se žít i s 1 ledvinou a jsou na světě MNOHEM horší nemoci a zdr. postižení a lidé žijí v pohodě🙂 rozumím tomu, že každý rodič chce " bezvadné" dítě, ale měli bychom si uvědomit, že děti se neobjednávají jako výrobky a nedají se reklamovat, vrátit, vyhodit a koupit nové....pokud tehdy zakladatelka šla na potrat, znovu otěhotní a dítě bude mít zas nějakou zanedbatelnou vadu, tak dokdy bude chodit na potraty? ani ten nejlepší UTZ nezaručí, že se narodí 100% zdravé dítě...

katgatoo
26. pro 2016

@werumka Já vím, ale pro mě je to aktuální téma. Hledám si k tomu info a teď jsem narazila na to, že někdo to vidí jako důvod k potratu, což mě zaskočilo.

werumka
26. pro 2016

@katgatoo Já jsem myslela ty, které reagují na zakladatelku. To se ve starých diskuzích stává 🙂 někdy je lepší napsat: "obnovují diskuzi", aby reagovaly na Tebe 😉

werumka
26. pro 2016

@lajla
@victress Jak to dopadlo by asi zajímalo nás všechny, co jsme sem psaly. Ten "příběh" měl víc rovin, stejně jako všechno. Z úvodního příspěvku se sice dá něco vyčíst, ale ty důležité věci pak zakladatelka psala i dál. Na první dobrou člověka napadne, jak o tomhle vůbec někdo může uvažovat - jenže jí prakticky od screeningu ve 12. týdnu stále jen říkali, že je NĚCO v nepořádku, ale nevědí co. Ve chvíli, kdy se ukázalo, že miminku ledvina opravdu chybí, tak se jí celkem nevhodně hned zeptali, jestli uvažovala o potratu. I kdyby do té doby člověk desetkrát neuvažoval, tak v tu chvíli rozhodně začne. On třeba dva měsíce v kuse neustále žila v nějaké nejistotě, kterej jí bral takový ten přirozený vývoj vztahu k dítěti. Ona v něm pořád byla jen tak napůl, protože nevěděla, co se vlastně děje. A v ten nejdůležitější okamžik, místo toho, aby se dozvěděla, že je to tahle a tahle komplikace, ale má takové a takové řešení, se dostala ještě do větší nejistoty. Protože to jediné, co se dozvěděla od lékaře, byl fakt, že to nemusí být všechno. A to uvažování o ukončení těhotenství byl důsledek právě tohoto stresu. Někdo ho unese v pohodě, někdo ne. Chtěla bych věřit, že všechno nakonec dopadlo dobře... ale je to o důvěře a o podpoře okolí.