Za jak dlouho jste otěhotněly po ZT bez revize?

alubif
5. led 2018

Za ja dlouho se vám podařilo otěhotnět po zmlklém těhotensví bez revize? Bohužel mě to včera potkalo, zatím jsem bez revize, za týden jdu na kontrolu jestli se vše dočistilo. Tak doufám, že revize nebude potřeba. Nečekala jsem, že mě to tak vezme...😥. radost mi dělá jen malá dcerka a přemýšlím, kdy je možné to znovu zkusit. Mám strach jestli to jestě někdy vyjde... Tak třeba tu budou i příběhy, co mi dají naději.

jaaaninda
5. led 2018

Ahoj, mrzí mě co tě potkalo ☹ přímou zkušenost nemám, jsem zatím měsíc po potratu a bohužel s revizi.. Ale pokud budeš bez revize, tak zkoušet můžete hned... říká se, že po potratu je tělo jak pohnojené a často se hned zadaří 🙂 držím pěsti

vineta
5. led 2018

To mě mrzi. Slyšela jsem totéž, prý jak je tělo ještě napumpovaný těma těhotenskýma hormonama, je otěhotnění snazší.. bez revize bych na to vlítla hned po první menstruaci, já tedy před Vánoci prodělala revizi a doktorka, které důvěřuji, mi řekla, že prospěšnost nějakého čekání se nedokázala ani v případě revize, že doporučuje se začít znovu snažit hned po šestinedělí.. Každopádně držím palce, asi je teď lepší soustředit se spíš na sebe, dostat se zpět do psychický a fyzický pohody a ono to půjde 😘

markyzzaa
5. led 2018

Snažit se můžete téměř okamžitě, záleží jak se na to fyzicky cítíš. Jen po revizi se má dodržet šestinedělí. Já jsem teda po revizi a dostala jsem jen porevizní MS. Další už nedorazila. Teď jsem v 15tt. Takže možné je naprosto všechno 🙂 doporučuji brát dál kyselinu listovou nebo Femibion 1

jaaaninda
5. led 2018

@vineta ano taky jsem to tak četla 🙂 můj doktor sice řekl 3 měsíce, ale pak dodal,že i kdybych otěhotněla první měsíc, že se nic neděje, že buď tělo bude připravené a prcek se bude mít kde zavrtat anebo ne. Pro podporu sliznice piji kontryhel, je na to výborný 🙂

vineta
5. led 2018

@jaaaninda Taky frčim v kontryhelu a trochu gynexu (radši držím nízký dávkování), tak snad se to srovná.. nechci to uspěchat a moc se k tomu upínat, ale co si budem povídat, duši asi nejlíp zahojí až zdravý mimino pěkně v postýlce.. tak nám všem držím pěsti!

@markyzzaa To je hezký, držím pěsti, ať je vše v pořádku 😘

martinaxxx1
5. led 2018

Prodělala jsem samovolný potrat a hned další měsíc jsem byla znovu těhotná 🙂

pandora197
5. led 2018

Poprvé to bylo i s revizí po 3 měsících,to ale nedopadlo,podruhé bez revize a já byla po dalších dvou měsících těhotná opět a to už dopadlo zdárně.

markyzzaa
5. led 2018

@vineta děkuji a držím palce ať to co nejdříve vyjde i tobě. Kontryhel mi pomohl se rychle zahojit takže určitě delas dobře. Důležitá je ale i ta kyselina 🙂 já doufám ze už to dotáhnu snad do konce 😊

deninka87
5. led 2018

Mám ten stejný problém, piju kontryhelový čaj, beru kyselinu listovou. Tak snad se nám zase co nejdříve zadaří a to do zdárného konce 🙏👶

ssandy
5. led 2018

hned při další ovulaci, takže cca 2 týdny po ZT🙂 Držim palce!

arevb
5. led 2018

já mám za sebou spontánní potrat v 9.tt bez revize, po 4 týdnech šestinedělí jsem dostala klasickou MS, která teď končí a hned se vrhneme na snažení. Jen teď už vím, že 2 čárky na testu ještě nic neznamenají.

markyzzaa
5. led 2018

@arevb ale je to krásný začátek 😊 příští dvě čárky už budou ty šťastné

journals
5. led 2018

@markyzzaa Nejen po revizi se má dodržet šestinedělí, po jakémkoliv ukončení těhotenství (porodem, revizí, SP) se má šestinedělí dodržet.

Spontánní potrat v dubnu, zatím bohužel ještě nic.

snahnah
5. led 2018

Já to měla takhle, 2.11.jsem začla krvácet, což měl být cca 8. týden, ale na utz dva dny zpátky nebylo nic vidět a hcg nízké , takže jsme věděli, že z toho nic nebude. Doktor konstatoval spontánní potrat. Ten rok už druhý. Pobrečela jsem si... No, ale pak jsem prostě 20.znásilnila přítele 🙂 a dneska jsem na utz viděla srdíčko a je to prý 7+3. Sice jsem na první kontrole dostala od staré doktorky čočku, že se doporučuje čekat minimálně půl roku. Tak jsem jen pokrčila rameny. Dneska tam byl mladý doktor, ten samý, co v nemocnici, jak jsem potratila a neříkal na to nic. Neztrácej naději, někdy to jde rychle, ani nevíš jak 🙂

taliz
5. led 2018

Já také otěhotněla po 2měsících a těhotenství v pohodě. držím palce

markyzzaa
5. led 2018

@journals tak to se omlouvám asi jsem si to spletla možná s tím dalším snažením. Tam jsou lékaři přísnější po revizi. Už se mi to míchá dohromady. Tak držím palce aby miminko brzy přišlo

markyzzaa
5. led 2018

@snahnah Jo ty lékařské tabulky jsou někdy spíše ke škodě než k užitku. Mně po revizi také doktor řekl že můžu až za půl roku, ukecala jsem ho na 3 měsíce a ve finále jsem otěhotněla hned po revizní MS, čekala jsem výprask a místo toho mi můj dr. strašně gratulovat 🙂 Kdybychom se všechny tvrdě řídily dle jejich tabulek tak spousta z nás zbytečně dlouho těhotenství odkládá. Nejlepší je řídit se sama sebou. Pokud je tedy po potratu nebo revizi potvrzeno že je vše v pořádku zhojeno. Ono na tom že je pohnojeno opravdu něco bude.

Hodně štěstí všem které si tímhle zážitkem teď procházíte. Nic není ztraceno 🍀

snezenka123
6. led 2018

Ahojky, já mám za sebou potrat(miminko se nevyvíjelo, rostl jen prázdný váček☹) ale měla jsem ho vyvolaný potratovou pilulkou, abych se vyhnula revizi...myslíte, že i tak bych mohla hned po šestinedělí, nebo spíše první po potratové ms zkoušet znovu otěhotnět?

alubif
autor
6. led 2018

Tak zatím tu čtu povětšimou dobré zprávy, no manžel jde příští týden na operaci, tak snad se dáme oba do kupy a pustíme se znovu do toho. Nějak nám ten nový rok nezačal nejlíp... Taky přeju těm prožívají to co já ať se brzy zadaří a budoucím maminkám zdravá miminka.

audrey44
6. led 2018

Otehotnela jsem po 3 mesicich od potratu (bez revize, ac mi ji chteli delat, odmitla jsem a telo si poradilo samo). Dodrzeli jsme sestinedeli a pak se na to vrhli. Neveste hlavu, ono to vyjde! Mela jsem uplne stejne pocity (doma dcerka, obavy, jestli
bude nekdy druhe dite...) a dneska mam doma skoro dvouleteho chlapecka 😉

tonisek
Autor odpověď smazal
Zobraz
saminomimino
15. zář 2018

já tedy musela teda na revizi,ale doktorka říkala nechat projít jeden dva cykly,jsem přes tři měsíce po revizi a zřejmě opět těhotná

zadovicek
15. zář 2018

Po ZT s revizí jsme to zkusili po 3 měsících a čekala jsem rovnou dvojčata, vše dopadlo výborně. Ale nijak jsem to po ZT hlavně psychicky neřešila, myslím, že to také hraje velkou roli..

saminomimino
15. zář 2018

@zadovicek já to teda řešila,ale tak první měsíc,ten byl hrozný,ty dvojčata jste měla super,takové za odměnu po tom co se stalo 🙂