Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

elennka
3. črc 2014

@saraha1 pracuju jako vedoucí pečovatelské služby (takže bohužel holka pro všechno za jeden směšný plat a dost zodpovědnosti, a občas taky přímá píče u klienta).. jinak pejsek je jackrussel teriér.. teda máme holku..

saraha1
3. črc 2014

@elennka no ja jsem mela tuseni, ze to je nejaka pece 🙂.. tak je to jack, my mame parson russella, fenku. ja je zboznuju ty jejich kukuce ..jak se jmenuje?

elennka
4. črc 2014

@saraha1 jmenuje se Sendy 🙂

zuhra
4. črc 2014

@saraha1 ahoj, ja taky up od včera, odpovídám na inzeráty, ale nikdo se mi ani neozve, desna depka. Ms proběhla tenhle tyden, tzn. 6. Od revize. Pila jsem kontryhel a brala listovku. Pokud do konce šestého tydne od revize nemáš ms, měla bys na gyndu.

saraha1
4. črc 2014

@zuhra ahojky, jo, v utery to bude zacatek 7.tydne, takze pockam do ctvrtka (v utery ani ve stredu nezvladnu dojit k mudr) a uvidim. Ty se mas, ze mas tu MS za sebou. Ja fakt pomalu zacinam plasit. Kontryhel taky piju (trosku nepravidelne), pak kapky ptaci jerab - ty jsem brala i nekdy v breznu pred otehotnenim, no a tehotensky vitaminy obsahujici listovku. Rikam si, jestli treba ten kontryhel neni kontraproduktivni u me.. u nekoho se MS temer vytratila po nem. Ale zase ho piju hrnecek denne, obcas zapomnenu, takze docela malo.

saraha1
4. črc 2014

@elennka No nase Mima by ji zboznovala 🙂..

zuzikhak
4. črc 2014

@saraha1 My ještě čekáme, včera jsem dokončila 39.týden. Byla jsem na kontrole a má už cca 3,6kg a vše je v pořádku, dám pak vědět :o). Přeju všem ať se vám to podaří co nejdřív!!!

saraha1
4. črc 2014

@zuzikhak Je, a ja myslela, ze uz je miminko venku 🙂. To jsem zvedava, kolik bude nakonec vazit 🙂. No tak drzim peste, at to jde co nejhladceji!!!

zuhra
5. črc 2014

@saraha1 držím palce a nenervuj se😉

saraha1
7. črc 2014

@zuhra diky, tak MS prisla, v sobotu vecer, velmi nenapadne a bez varovani (zadna bolest bricha)...kazdopadne dneska se to rozjelo, bricho i zada boli. A to gruntuju, pecu, uklizim.. prijede svagr s budouci svagrovou a jejich mijminkama.. az do ctrvtka na nevsteve u nas 🙂.

komarek
8. črc 2014

@saraha1 Ahoj, už zařezávám. První týden po revizi byl nic moc. Musela jsem u pc postávat a nesedět. Mačkala jsem si břicho, ale už je vše v pořádku, jako bych nikde nybyla. Na první MS čekám kolem 20, tak se uvidí. Zatím se cítím dobře. Hned po prvním MS začínáme. 🙂

elennka
8. črc 2014

Pěkný večer holky, od pondělka chodím do práce, ale i za ty dva dny jsem docela ko, beru listovku, železo a nepomáhá.. dneska jsem si ještě koupila homeopatika (poradila mě lékarnice..), že mám zkusit. Jinak jsem dneska 29 den od revize a MS nikde.. tak jsem zvědavá, kdy docestuje.. Rádi bychom se snažili 🙂)

komarek
8. črc 2014

@elennka Ahoj, já beru železo, listovku a Nosifol a cítím se dobře. Můj gynekolog mi řekl, že MS má přijít do měsíce od revize a když ne, tak ať se přijdu ukázat. Jestli se ti MS neukáže, tak raději zajdi k dr.

elennka
8. črc 2014

@komarek já jsem byla na kontrole 8 dní po revizi a bylo vše ok, s MS jsem měla problémy i před.. odpoledne jsem si psala s kamarádkou, která prošla ZT i spontánním potratem a říkala, že je možné, že MS přijde až po 6 nedělí, tzn. 42 dní +-
No uvidí se..
Jinak já jsem unavená úplně neskutečně, přitom odběry jsou úplně v pořádku ( jako krevní obraz a štítná žláza)..
jo a mám čas od času nával, takže budou trochu rozházené hormony (progesteron apod..)

komarek
8. črc 2014

@elennka ano,ano to budou asi hormony. Na to jsem byla také upozorněna. Tak se drž a co nejvíce odpočívej, ať se zadaří. 😉

zuhra
8. črc 2014

@saraha1 super😉

elennka
9. črc 2014

@komarek no moc odpočívat nejde, v práci je to spíše o "psychické záteži" a doma je toho zase dost fyzicky.. a práce se udělat musí..

coralin
16. črc 2014

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem 21 den po revizi. Mimčo bylo vymodlené a dost těžko to nesu. Zažádala jsem si o lázně, tak to snad pomůže na tu psýchu.... co myslíte? Co pomohlo vám?

saraha1
17. črc 2014

@coralin ahojky, urcite se pridej. mrzi me to,ze to potkalo i tebe. Ja jsem to tu uz psala. Po zakroku jsem byla ok, az tak za par dni mi to zacalo dochazet. Nejhorsi je to rozebirani toho co by kdyby. Jakoze ted by byl clvoek v tolikatym a tolikatym tydnu a dalsi veci. Jsem neco malo 7 tydnu po zakroku. A porad me stvou tehotny. Jakze jim zavidim. Jinak tezko rict, co pomuze. Asi nic, jen cas a nadeje dalsiho vydarenyho tehotenstvi. Jinak si myslim, ze ze zacatku bylo nejhorsi to zajeti zase do bezny rutiny, kdy jsem najednou byla ve stejnych situacich, ale netehotna, takze nejdriv jsem se citila jako tehotna a pak mi doslo, ze uz nejsem. No a do dneska me prepadne smutek, ale snazim se koukat do budnoucnosti a tesit se na materstvi, ktery snad brzy prijde.

saraha1
17. črc 2014

@zuhra ahojky, tak co hledani prace?
Ja si uzivam prazdnin. Dneska me od rana boli poradne briucho, videla bych to jako ovulacni bolest, casove by to sedelo, ale je tosilensji nez byvavalo a uz to trva vic jak 2 hodin. Rano jsem musela dat na bricho thermofor s horkou vodou, ted vecer horkou koukepl, teplo pomaha. Ale nevim, jestli se nemam znepokojovat, jestli neni nakej problem. No snad to do zitra prejde a bude to vazne jen ovu.

kopetrinka86
19. črc 2014

Ahoj holky, můžu se k Vám také přidat? Už pár dní listuji diskuze o zamlklém potratu, bohužel i mě tohle potkalo a je hrozný vidět kolika ženám se tohle děje.. ☹ Na revizi dělohy jsem byla ted 16.7. dle PM jsem končila 9tt a dle mimíska 8+1tt...byl to pro mě šok, protože žádné komplikace jsem neměla, žádné krvácení, špinění... jen prostě přestalo bít miminku srdce ☹ bylo to mé první těhotenství a i když se říká že ten první trimestr je hodně rizikový, člověk se prostě neubrání té radosti a štěstí...s přítelem jsme se moc těšili. ☹ a i přes zdravotní problémy s ledvinami které mám se nám zadařilo po třetí menstruaci.. chci se Vás zeptat, jak jste to zvládaly? Protože na mě to doléhá čím dál víc.. každý den si říkám, že to bude zítra lepší, ale spíš je tomu naopak...chci myslet na něco jiného, mám doma psa a snažím se mu věnovat, ale prostě to je tak na chvíli a pak zase nastane to prázdno... Přeji Vám pěkný den

coralin
19. črc 2014

@saraha1 Ahoj, nevím, jestli jsme si už někdy náhodou v nějaké diskusi nepsaly. Nejvíc mi vadí, krom toho, že to nevyšlo a stalo se mi to na svatbě mojí kamarádky, kdy jsem jí odsvědčila svatbu a pak mi hned po obřadě začalo bolet břicho a než jsme dojeli na zahradu, kde probíhal oběd a party, tak už jsem nevylezla z auta. Jen jsem se stihla přesunout do domu, kde jsem asi 2 hodiny umírala ve strašnejch bolestech, který jsem myslela, že nepřežiju...manžel u mě seděl celou dobu, kdy jsem mu drtila ruku. Pak jsem zjistila, že krvácím a rozhodli jsme se, že odjedeme domu, skoro 100 km a skončila jsem v nemocnici. Kde mi řekli, že u mě ještě mimoušek zůstal, v so bylo dobré HCG a pak začalo rapidně klesat:( a asi po 4 dnech jsem skončila na revizi. Bylo to hrozný, protože jsem neměla ani soukromí na to se pořádně vybrečet sama. Ale abych se vrátila zpět, mi vadí změny mých pocitů a nálad, že jsou dny, kdy jsem v pohodě a pak se mi chce brečet, je mi smutno a jsem zlá. Nesnáším, když mi řvou cizí děti pod oknama, ale nezávidím těhulím, ale také to těžko snáším. Horší je, že moje dvě hodně dobrý kamarádky, jsou zrovna teď těhotný a s tou jednou jsme si říkaly, jak je to super, že nám to vyšlo spolu.
No nevím... vždycky se pak nějak vyhrabu z těchto stavů, ale dneska jsem navíc vyděšená, že mi už 2 den bolí prso a našla jsem tam nějaký tvrdí ložisko, z vrchu, tak se děsím co to je a bojím se.
Takže Ty jsi doma a máš volno??? Je mi to líto.

coralin
19. črc 2014

@kopetrinka86 Ahoj, mrzí mě to , můj příběh je pod tebou u sahary1. Jsem po revizi asi 30 den a to prázdno a smutno také pociťuji a přesně jak píšeš nevím jak z toho ven. Jsme po 4 IVF a tohle byl dost zázrak, že se nám mimčo zabydlelo🙂 Pojedeš do lázní? Já jdu příští týden pro žádanku a už mám rezervovaný hotel. Taky mám psa a hodně mi pomáhá, protože moje rodina už to vůbec neřeší a je to pro ně uzavřená záležitost, tedy kromě manžela a kamarádek.

coralin
19. črc 2014

@saraha1 Ahoj, jak pravidelně ten kontryhel piješ? Mám ho připravenej ve špajzu, ale ještě jsem se neodvážila s ním začít.

saraha1
19. črc 2014

@coralin Ahojky, jen narychlo, manzel knuci, ze tu zas sedim 😀.. kontryhel jsem pila poradne silnej caj (2 lzicky bylinky na cca 3 decky vody) jednou denne, nebo slabsi 2x. Ale vic jsem nedavala a bala jsem se taky, aby to nezpusobilo zeslabeni nebo vymizeni menstruace, coz se u nekoho stalo. Pila jsem ted do druhy porevizni ovulace a zacnu asi zase prvni den dalsi MS az do ovulace.

coralin
20. črc 2014

@saraha1 mě právě překvapuje, že to pijete takhle po revizi, protože jsme četla, že to je na podporu, udržení, miminka a při bolestivé ms.

zuzikhak
20. črc 2014

Ahoj holky tak já už to mám za sebou, je to Vašek 11.7. ve 20:00 vážil 3670g a měřil 51cm. Jsem příklad toho, že se to povede, mám za sebou dvě revize během jednoho roku po zamlklém těhu. Takže hlavu vzhůru :o)))

saraha1
20. črc 2014

@zuzikhak Zuzko, velika gratulace!!! Ja si rikala, ze uz je malej venku urcite 🙂. Moc ti to preju a uplne sem dojata 🙂. Vasik je tky jedna z mych variant jmena, po mym dedovi 🙂. Uzivej si materstvi a prijd nam chodit rict, jak to zvladate 🙂.

saraha1
20. črc 2014

@coralin no ma to pry vliv na rust delozni sliznice, aby se pripadny embryo melo, kde uhnizdit. A samozrejme po kyretazi zadna slznice nezustala, kdyz to vysali nebo vyskrabali vsechno. Tak to chapu ja. A pak jsem cetla, ze prave po tom poceti uz dobrej neni. Ale jak se rika, kazdej lekar jinej nazor, a u bylin taky nemas jistotu vsech ucinku / vedlejsich ucinku. Tak to radeji piju na to, na co to je snad prokazany a neublizi.

saraha1
20. črc 2014

@coralin Tak a ted teda zareaguju na tvou prvni zpravu. Mozna, ze jsme si uz psaly nekde, ja si nepamatuju jmena, spips obrazky u prezdivek 🙂.
S tim prsem fakt nevim. Ja mam leta nejaky utvary, sla jsem pred lety na sono, ty utvary jsou bolestivy trosku, ale sono v poradku, jen tam bylo napsano neco o nejakych shlucich, takze to budou zrejme uzliny ve shlucich, ktery jsou vic hmatatelny a proste citlivy. Vic o tom nevim. Jinak samozrejme bud muzes jit k mudr a nebo pockat par dni, muze to souviset s cyklem a hormonama.
Kdyz jsi mela po tom obradu takovy bolesti, proc jsi nejela do nemocnice hned? To jsi jeste zbytecne moc trpela.
jinak co se tyce toho smutku.. pokud to miminko bylo vymodlene, jsi po 4 IVF (ja poradne nevim, co ktery zkratky znamenaji, ale je to neco "umelyho", ze?), tak chapu, ze ta bezmoc je jeste horsi. Ja otehotnela po trech mesicich, takze pevne verim, ze to bude dobry, kdyz ne ted a brzy, tak jednou urcite. Hlavne to chce tu viru a snazit se koukat do budoucnosti pozitivne. Co nas nezabije, to nas posili, i kdyz je to tak emocne strasne tezky to ustat. A chce to cas. Ja jsem se zacalasrovnavat asi dva tydny po revizi, treti tyden prisla ovulace, ctvrtej na navsteve u rodiny manzelovi to bylo hodne tezky. nevedela jsem, kdo co vi a proste jsem to trochu potrebovala ze sebe dostat, ale nikdo se na nic neptal, jak kdyby se nic nestalo. A ja se vetsinou potrebuju ze vseho vykecat. No a vlastne od prvni menstruace uz je to uplne dobry (na 90%), protoze proste vim, ze zkousime znova, a mam se na co tesit snad.
I kdyz ted uz me boli od ctvrtka bricho, min a min, ale porad boli. Ovu test je cim dal vic pozitivni, takze prepdokladam, ze se proste rozjizdi ovulace tak dlouho 😀.

@kopetrinka86 to vis, ze se pridej. U tebe je to jeste moc cerstvy, me to az takhle nejak zacalo dochazet, pak byl krusnej tejden. V Tescu jsem pri pohledu na miminkovsky veci zacala bulet, manbzel me tahl pryc. jo, to prazdno je blby, to proste ti nemuze nikdio pomoct a ani manzel / partner to nemuze uplne pochopit si myslim. Dej tomu cas. A drz se. Hodne stesti. jdu dodelat obed 😀. Prijdu se tu na vas devcata podivat brzy 🙂.