Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

irisnik
27. čer 2008

Tak to jo...ja po revizi jen špinila a pak jeden den asi 10 dní po mi bylo děsně blbě...hlava se mi motala jak po 3 litrech rumu bylo mi na zvracení a začala jsem krvacet..bala jsem se jit do nemocnice tak jsem si řekla uvidím do zitra.... o ono jak když utne...do večera ani špinění a ani tuk..bylo mi dobře..takže jsme to neřešil....jsem si říkala asi nějaky poslední zachvěv.....oslabena jsi určitě musíš hlavně odpočivat

mabe
27. čer 2008

Iris, jak pises, je lepsi kdyz jeste neni srdicko. U me uz bohuzel bylo. ☹ Oba dva MA po roce a konec v 8tt. Tentokrat jsem ale stridave krvacela a spinila od zacatku, takze jsem s tim pocitala od zacatku. Ale stejne... ☹

irisnik
27. čer 2008

Mabe:ja poprve špinila tyden před očekavanou MS ale ted nic ani kapička..bala jsem se ale tak nejak i uklidnovala že jsem nešpinila nic mě nebolí...ja byla poprve 10tt a podruhe 5tt

litsea
27. čer 2008

Ahoj Mabe, tím výtokem a svěděním jsem si taky prošla... 😒 Ale hlavně, že jinak jsi v pořádku 🙂 S tou doktorkou je to na pytel, někteří doktroři jsou fakt laxní, to je hrůza!

Jinak mě ve špitále říkali nesexovat 14 dní, ale jak mám furt něco, tak to zatím stejně nejde.. 😢 Jo a moje dr. radí nechat všechno na přírodě, takže po první mrše začínáme se snažením! Jestli je ta 3-6 měsíční pauza jenom kvůli uzavření hrdla, jak jste některá psala, tak já ho teda uzavřený mám až moc a mám zakloněnou dělohu, takže mimi snad nevypadne 😀

irisnik
27. čer 2008

lit:to jsem psala ja.....včera mi to zas dr.potvrdil..protože jsem nebyla na revizi a nic mi nikdo neroztahoval tak mužem hned...ale stejně počkam kvuli testum....nevypadne neboj.. 🙂

litsea
27. čer 2008

S tím srdíčkem je to tak jak píšete - jednou mi dr.řekla, že bije jako zvon (v 8tt) a za měsíc, že ho nevidí... 😢 Ale já měla fakt nějakou předtuchu, takže mě to ani moc nepřekvapilo...

mabe
27. čer 2008

Litseo, a ten vytok jsi vylecila v pohode? Vis, mam nejakej strach, aby se to tam nejak neposr..Rikala me, ze tam mam otevrenou ranu (z te revize) a nemuzou ty tablety na to nejak blbe pusobit? Ja si sama rekla, ze me to tak trosku svedi, ale nijak moc.

Iris, nekdo to ma hold tak a nekdo tak. Snad uz sme si to vybrali a priste to bude oK. Snad. 😒

mabe
27. čer 2008

Jinak uz vubec nespinim ani nepobiliva bricho a tak.

litsea
27. čer 2008

Iris, já jsem si to myslela, že jsi to psala ty 🙂 Právě, že jsem ani nešpinila, nic... Prý v 10tt je důvod vrozená vada, nejčastěji chromozomální.. 😖

litsea
27. čer 2008

Mabe, neboj, ránu už máš po 14 dnech uzavřenou. Máš ty boritanový globule? Mě teda pomohly + mi mudra napsala ještě mast Fungicidin. Za pár dní bylo po mykoze 🙂

irisnik
27. čer 2008

Lit:mě dr. nposlal ani zatím na genetiku myslí že to nema vyznam když už mame zdravou holku...no uvidím ted ty testy jak dopadnou...a budu se modlit at to potřetí vyjde...jestli ne..tak se objenam do pronatalu

litsea
27. čer 2008

Iris, je to fakt divný, že se nedaří, když už máte zdravý dítě! Snad do třetice všeho dobrýho 🙂 Já se taky pořád děsim, aby se nám to nestalo podruhý zas... 😒

irisnik
27. čer 2008

Lit:jak jsem ti psala je to 10 let zpatky..za tu dobu se mohlo stat v mym starym těle cokoliv 😀 ...ale doufam ..a ty se neboj....budeš v pohodě...jak se říka věř a víra tva tě vylečí... 🙂

litsea
27. čer 2008

Iris, ale jdi ty, babko!!! 😀 Jsi jen o 5 let starší než já, co to je?! Dneska roděj i ženský přes 40! 😝

irisnik
27. čer 2008

lit....to je pravda...ale stale hledam ale.. 🙂 ..tak ja mažu..mam spousty prace a zitra vyrážíme do hor..tak se tu mějte...po dovče mrknu jestli je ti už lip a budem spolu myslet pozitivně...zatím papa a uzdarv se

litsea
27. čer 2008

Iris, já vím, já taky.. 😅
Tak si to krásně užijte, ať vám vyjde počasí a ve zdraví se nám vrať 😵
Já jdu zase na chvíli do pelechu

mabe
27. čer 2008

Lit, ja si zavadim Clotrimazol. Mam to na 6 dni-jednu tabletu na noc.

Ja si usmazila kvetak a jim ho jenom tak s mrkvickou. A teda s cesnekovym dresinkem. 😝

litsea
27. čer 2008

Aha, tak to neznám... Hlavně, ať ti brzy zabere 🙂
Ty mi děláš chutě s tim květákem. Já ho chci udělat o víkendu, teda jestli ho manža nezapomene koupit... Já měla k obídku nový brambory s žervé s česnekem, musim vyhnat to bacila... 🙂

mabe
27. čer 2008

Tak to si taky mela dobry. 😉 Nebyl to zadnej velkej zanet, tak snad to bude OK. Ja jsem tedka psala na tu poradnu Cenap, co mame v Brne. Byla jsem tam v dubnu, aby se me podivali podle bazalni teploty na cykly, jestli je vse OK. Jsou tam moc prijemni a pomohli me psychicky. Ptala jsem se, jestli bych nemohla chodit k te jejich dr. a hned me odepsali, ze samozrejme. Takze se tam pristi tyden objednam. 🙂 Cenap je nejaka neziskova organizace na podporu rodicovstvi. Pomaha parum s neplodnosti, potom cviceni v tehotenstvi, s detmi atd. Proste je to takova poradna. Tak mam z toho radost. 😉

litsea
27. čer 2008

No tak to je super. Aspoň to začnou nějak řešit... Kouknu na to 😉
Já začnu od července cvičit mojžíšku, tak jsem zvědavá za jak dlouho se nám znovu zadaří... Doufám, že za dřív než posledně 🙂

rintintyna
27. čer 2008

mabe, prosím můžeš napsat webové stránky Cenapu? Díky

litsea
27. čer 2008

Já našla tohle: http://www.cenap.cz/. Myslím, že je to ono 🙂

rintintyna
27. čer 2008

díky už jsem si to také vygooglila 😀

litsea
27. čer 2008

Koukám, že mají pobočku i v Praze. Akorát koukám, že řeší spíš neplodnost... Tak nevím, s čím by nám mohli pomoct, podle BT normálně ovuluju... 😕

mabe
27. čer 2008

No, oni me hodne pomohli pred tim nez sem otehotnela. Nebyla jsem si jista svyma cyklama a moje dr. me rekla, ze je mam sledovat a prijit az po prazdninach - za pul roku. Tak jsem tam napsala a oni, ze muzu prijit aji tam. Tak jsem tam sla. Ukazala 3 cykly (spineni, BT atd.) a vyhodnotily jsme je. Nejdriv jsme se podivali, jestli vubec ovuluju. To jo, ale mela jsem tu druhou fazi kratsi a jeste jsem mela spineni. Ale zepry v norme. Pekne si s tebou popovidaji a reknou - co brat, nebrat nebo jeste pockat. Me to pomohlo hrozne psychicky. Moje dr. na tyto veci nema cas a ja jsem si chtela byt jista, ze to nemusim resit nejak radikalne. Ze tomu mam nechat cas az se telo samo spravi. A najednou jsem se uklidnila a za mesic jsem otehotnela. Bohuzel to teda nedopadlo, ale otehotnela. Ja ted bych chtela vyresit to moje spineni, jestli teda jeste nejaky bude a kratkou druhou fazi cyklu. Uvidime. Ted se objednam k te dr., aby me udelala ty ruzny testy a zaroven si budu merit a pak az budu vedet vysledek testu, tak se podivame na ty cykly, jestli tam neni problem. 😉

mabe
27. čer 2008

Rin, jsou tam fakt dobri. Muzu jen doporucit. Fakt lidskej pristup. Me to psychicky pomohlo hned. Muze se s nima komunikovat po mailu a nebo muzes k nim prijit. Muj prvni kontakt po mailu, druhy navsteva a tam jsme se domluvily, ze budem komunikovat po mailu. Takze dalsi cyklus jsem jim poslala a behem tydne jsem dostala dvou strankovej mail popisu cyklu. A kdyby tam byla nejaka chyba, tak by me rekli, ze mam dojit a resily bysme to. 😉

litsea
27. čer 2008

Mabe, aha, tak to je super, že se ti takhle věnují 🙂 Já mám (nebo aspoň před těhu měla) cykly v pohodě, ale stejně nám to trvalo 3/4 roku než jsem otěhotněla. Spíš bych ale potřebovala znát důvod toho MA... Hodně bych se pak uklidnila, kdybych věděla, že je všechno v pořádku...

mabe
27. čer 2008

Tak to by ti mela udelat dr. nejaky testy. I kdyz oni to berou tak, ze az se to stane potreti, tak se musi neco spatne dit. Moje soucasna dr. me to nechtela udelat ani po 2 MA. Musela sem si o to rict. 😒

litsea
27. čer 2008

No právě, moje doktorka to neřeší... Až se to stane potřetí, tak možná.. Ale měnit ji zatím nebudu, jsem s ní vcelku spokojená. Doufám, že příště už tohle nebudu muset řešit... 🙂

mabe
27. čer 2008

Tak ti drzim palecky. 😉