Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

akras
10. čer 2008

To je pravda, nás to s manžou hodně posílilo, fekt. 🙂
Mně všude tvrděj, že napoprvé se to ještě neřeší, dokonce snad ani podruhý (no, ale to už bych si teda dupla). Jinak nám to šlo taky hned. teď snažíme druhý měsíc a v pátek čekám MS, tak uvidíme, ale nějak se těhu moc necítím, takže si myslím, že nic. Snad se zadaří přes prázdniny.

litsea
10. čer 2008

Ahoj holky,
kulinko, na tu genetiku máte doporučení nebo jak to chodí? 😕 Díky

delfi
10. čer 2008

kuli: neboj, to bude dobrý a brzo se zadaří 😉 já osobně musím říct, že ty hormony se mnou fakt házely. v pátek jsem byla na tom kyretu a dneska už jsem v pohodě, myslim, že hormony se mi už vyplavily (dneska) a mám už na to úplně jinej náhled a tak tragicky to neberu - taky se nám to povedlo hned napoprvý, kdybych otěhotněla třeba po roce snažení tak bych asi tak v poho nebyla. Zrovna jsme se s kámoškou divily, co ty hormony u mně zvládly - úplně mi zatemnily mozek...no a teď už i ta touha po mimi je menší (než těsně po kyretu), resp. není to to jediné na co se upínám a mám asi i větší nadhled 🙂

kulinka
10. čer 2008

Přesně tak, cítím menší touhu po dítěti delfi a to je asi dobře. Všechno má svůj čas a tělo to dobře ví.
Genetika je prý bez doporučení v dětské nemocnici a je zdarma. Může tam jít kdokoliv. Akrasko asi máš pravdu, možná to ženu do extrému a trochu tu snahu přeháním.

luke
10. čer 2008

Ahoj holky, jdu na vás mrknout a myslím na Misicku jak to dneska zvládla. Překvapilo mě, že ji po revizi pustí hned ten den domů. Mně v nemocnici drželi přes noc.

Delfi: tys mi dala celkem naději, když ti tvoje dr. řekla, že se hned po první ms můžete začít snažit. Takovou dr, bych taky brala. Já se nemůžu dovolat svému dr. (mám jít na kontrolu) snad nemá dovolenou. Chci slyšet taky jeho doporučení.

Holky vy se máte, že s váma hormony nemlátí. Já se teda týden po celkem držela, ale ten následující to byl mor, pořád se mi chtělo brečet. Jenom se na mě dcera usmála a já hned slzela ☹ .

A touhu po miminku mám teď ještě větší než před tím. Je to teď milionkrát silnější, už se nemůžu dočkat první ms.

A chtěla jsem se zeptat, za jak dlouho po revizi máte povolený sex. Mně v nemocnici dali přečíst takový papír a tam psali, že se má počkat tak 14 dnů. ALe tady hodně čtu, že se má dodržet 6 nedělí, tak nevím ??

kulinka
11. čer 2008

Ahoj luki, mě taky pustili 2hodiny po revizi domů. Musela jsem mít doprovod, ale narkoza odezněla rychle a už za hodinu po zákroku jsem mohla spustit nohy dolů z postele.

S tím sexem holky, vím, že to doktoři říkají holkám různě v rozpětí 2-6-ti týdnů. Já mám myslím rozumného ale i opatrného doktora a ten mi povolil za 3týdny. Jen nevím jestli s kondomem nebo bez plus jiná ochrana? Ale asi s kondomem, když nemám otěhotnět. 3 týdny jsou rozumný, i když je to strašně těžký, hlavně pro toho chlapa (co si budeme vykládat 😉).

Jsem teprve 2 dny po revizi, hormony mě ovlivňují jen občas psychicky, ale myslím, že to ještě přijde. Tuším, že určitě měsíc se to může klidně srovnávat, snad do první menzes. Doktor mi řekl, že může přijít za 4-6 týdnů.

No a s otěhotněním mám prý počkat 3měsíce od zákroku. Přiznám se, že je to tak strašně dlouhá doba, že to zřejmě po druhé MS zkusíme. Stejně do půlky cyklu nemůžu otěhonět a pak těch 14 dní myslím, že už nehraje roli. Jsem dost nedočkavá, i když mám zároveň obavy, abych to neuspěchala. Uvidím, jak se to bude vyvíjet, pokud nebudou komplikace...

Tak pá, držte se 🙂

misicka455
11. čer 2008

Ahojky holky,
Tak já už mám potom, bylo to docela na pohodu i když , že by to zase bylo nějaké přijemné to se nedá říct. Došla jsem tam na 12 hod, oblíkla se do košilky, chvilku jsem počkala než došla doktorka asi tak 15 min což ty byli nejhorší 😒 pak jsem vešla na ten operační sál, byla to taková mega koza a po jedné injekci jsem spinkala jako miminko, pak jsem se proprala až na pokoji ani nevím, že jsme tam došla a o půl třetí jsem už valila z manželem domů 😉 Trošku mě bolel spodek, ale nic co by se nedalo vydržež, trošku jsem se včera prospala a dneska už ani nevím, že jsem někde včera byla 😉 Jen ráno se mi zase trošku zastesklo. Je to teď jak na houpačce, ale to jou fakt ty hormony 🙂
My sexovat nemůžeme 14 dní a snažit se máme až po třech měsicích , ale jak tu někdo psal po druhé ms jdem do toho. Tak snad Srpen bude náš štastný měsíc, nejen že mám narozky , ale kdyby se nám zadařilo byl by to ten nej dárek 🙂

Jo taky mi to nedělali v nemocnici tam by si mě možná nechali, ale na soukromě klinice 🙂

kulinka
11. čer 2008

Ahoj misicko, vím jak Ti je, hlavně že už to máš za sebou. Nevím jak Ty, ale já mám po zákroku neschopenku. Takže kdyby Ti bylo někdy přes den smutno tak jako mně, napiš, občas se přes den dívám na net.

Mimochodem máš moc hezkou fotečku ze svatby. Taky bych ráda nějakou přidala, ale můj PC je na to strašně pomalý.

Jsem 3.den po revizi a pořád se to trošku čistí, takže malinko špiním. Včera večer mě dost bolelo břicho, ale teď už je to O.K. Mně to taky dělali na soukromé klinice. Nemocnice mě moc nelákala.

Taky se mi stýská po miminku, mám pocit, že to nakonec risknu v srpnu 🙂 .

Tak se drž a odpočívej.

zirafik
11. čer 2008

Ahojky holky, moc mně mrzí, co vás potkalo... Vím, jak se asi cítíte, to samé jsem si prožila 12.12.07.... 😢 . Chci vám dodat naději, strašně mi pomohli tyto stránky a holky tady.... chodili jsme do Začínáme po potratě a pak Na koníka....Dnes už je Na Koníka 3 a skoro všechny holčiny už jsou tam těhule 😉 . Já teda zatím ne, ale my čekáme do léta (byla trošku krize 😒 ), ale pak to snad dobře dopadne.... 🙂. HOLKY, hlavně se srovnejte psychicky, jezte zdravě, pěstujte koníčky a ono to půjde.... 😉. Ps. Držím palečky 😉

misicka455
11. čer 2008

Já mám po zákroku taky neschopenku, týden budu doma takže do středy. Jsem ráda aspoň i psychicky se na to připravím jelikož v práci všichni věděli , že jsem v tom.
Kulinka a odkuď pochazíš?

Zirafik takže začneš společně snáma se snažit ne 😉

zirafik
11. čer 2008

Misi, to je jasný 😉 . A ještě v něčem se shodujem.... svatba byla v září 2007 😉

misicka455
11. čer 2008

Tak snad se nám to zase hnedka povede 😉

kulinka
11. čer 2008

Ahoj mišičko, zdravím i ostatní holky. Já jsem taky z Brna 🙂 . Já to taky v práci řekla, jinak to nešlo. Když jsem donesla neschopenku z gyndy v těhohenství...Mám trošku rizikovou práci.

Holky to je fakt, snažit se začneme stejně 🙂 . My jsme objednaní na genetiku, slyšela jsem něco o autoprotilátkách proti spermiím, doufám jen, že mi něco takového nezjistí. Doufám, že ten zamlklý potrat je jen náhoda.

misicka455
11. čer 2008

Jé to je náhoda tak taky z Brna 🙂 A nebyla jsi teda na té revizi na Orlí 😀

no mě o genetice nic doktorka neřekla, jen říkala že se to prostě stavá a že si z toho nic dělat nemám.

kulinka
11. čer 2008

Byla jsem na Kolišti, bylo to O.K, v pohodě.

Ta genetika je z mé iniciativy, kolegyně mi o tom řekla. Tak jsem si já poctivka říkala proč ne...

Psychika je fakt hodně důležitá. Člověk by si neměl dělat starosti z něčeho, co nemusí vůbec nastat. Ale jí nedokážu jen tak čekat 🙂

misicka455
11. čer 2008

Já jsem taky typ co nerad na něco čeká, když něco chci tak to mám hnedka 😀 no a bohužel těhu a stím spojené je jen a jen o čekaní jestli vše dobře dopadne 😠

Jestli se můžu zeptat kolik ti je a jak dlouho se pokoušíte? 🙂
Na tu genetiku tě musí někdo poslat nebo můžeš sama?

kulinka
11. čer 2008

Pokoušíme se od dubna, takže vyšlo nebo spíš nevyšlo po měsíci snažení. Je mi ale už 33let 😒 . Proto dělám všechno možný. Po miminku toužím už spoustu let, bohužel někdy život nejde tak jak si ho naplánujeme 😢 .

Na genetice chtěli jen zprávu z revize, nic jiného. Vyšetření i s odběry prý trvá asi hodinu. Ale jsou tam dlouhé objednací lhůty. Nám dali termín až na konec července.

misicka455
11. čer 2008

No tak to jsme na tom stejně stím snažením, já taky od Dubna hned první měsic to vyšlo a hned za 10 tt to zase skončilo ☹ Jen ten věk je u mě trošku nižší bude mi v Srpnu 26 tak doufám, že si nadělím krásnej dárek v podobě dvou // , ale tentokrát budu opatrnější a radovat se budu až po prvním trimestru 🙂

A tady v Brně je genetika kde? Všude v nemocnici?

kulinka
12. čer 2008

Ahoj mišičko, já šla včera brzy spát, byla jsem unavená. To máš fajn, úplně Ti ty roky (v dobrém) závidím 🙂 . Co bych za to dala...

Genetika je v Brně v dětské nemocnici. Kdybys měla zájem, nech se přepojit z ústředny. Po telefonu byli příjemní.

Já už budu taky příště opatrnější, neřeknu to snad ani našim, mám z toho dost špatný pocit, jsou tak strašně zklamaní.

misicka455
12. čer 2008

Naši taky byli zklamaní však to mělo být jejich první vnouče 😒 Ale třeba ještě bude 😉
Jenže v práci to budu muset říct jelikož chci zůstat hnedka doma, a asi jim nevysvětlím, že jsem z chřipkou tři měsíce doma 😀

kulinka
12. čer 2008

No právě, člověk by si to rád nechal pro sebe, aby to tolik nebolelo, ale co říct v práci. Tam musím s pravdou ven.

Naši taky čekají na vnouče už pár let. Nechce se mi tam ani na návštěvu. Mám naprosto hloupý pocit, že jsem zklamala.

Myslela jsem si, že těhotenství je ten nejpřirozenější stav na světě, teď jakobych se toho strašně bála. Nemáš někdy taky ten pocit nebo jsem divná?

misicka455
12. čer 2008

Hlele hlavně si nemysli, že jsi zklamala ty. Ty za to co se stalo nemůžeš, to je příroda prostě si někdy dělá to co chce 😉 Holt vaši budou chvilku zklamaný, ale pak to přejde věř i u nás tomu taky bylo, jsme si s maminou pobrečeli a teď už se na to diváme jinak. 😉

Najednu stranu bych strašně moc chtěla se už začít snažit, ale na druhou stranu až to přijde tak budu mít strašnej strach z toho co se vyvrbí, ale to je asi po tom co jsme si prošli ůplně normalní 😉

akras
12. čer 2008

Ahojek, no já to v práci taky řekla, aby si za mě stačili najít náhradu. Pak jsem to vyřešila tak, že všem, co jsem to řekla jsem rozeslala mail, abych už to pak nemusela řešit. Ale stejně jsem se tomu nevyhla. Když jsem se vrátila, tak mi jedna kolegyně s úsměvem nabízela těhu oblečení po ní, ale na tu jsem neměla mail.... 😉 Ale jinak všichni byli v pohodě a mě teda pomáhalo o tom s nimi mluvit.

misicka455
12. čer 2008

no mě taky nebude vadit o tom mluvit, ale mám spíš strach, že se mi budou vyhíbat a nebo prostě dělat , že se nic nestalo , ale ono se stalo přišla jsem o mimi 😠

akras
12. čer 2008

Můžeš o tom klidně začít sama. To víš, že o tom asi nikdo sám mluvit nebude. Třeba se tě jen zeptaj, jestli už jsi v pořádku, tak můžeš navázat. Já o tom taky začala spíš sama. Ono pro ty ostatní je lepší o tom nemluvit, aby tě neranili, když bys nechtěla, je to pochopotelné. Já šla do práce po 3 týdnech.

misicka455
12. čer 2008

No já půjdu asi po dvou týdnech tak snad se to tam rozhlasí a nedojde k nějaké trapné situaci.
Právě si myslím, že budou mít strach aby mě neranili no uvidíme jak to bude probíhat 😉

akras
12. čer 2008

Nějak to dopadne, uvidíš. 🙂 papa

brytney
12. čer 2008

misicka455, akras: Holky jsem s váma. Já otěhotněla taky hned napoprvé v únoru a v 10.tt mi zjistili zamlklý potrat. Mám 2 po revizi a za měsíc to zkusíme určitě znovu, už se strašně těšíme, nejradši bysme hned 🙂

misicka455
12. čer 2008

ahojky brytney, tak vítej mezi náma co musíme trošku zabojovat s osudem. 😉

akras
12. čer 2008

Ahojek Brytney, no vidíš, tak to už máš ta pár. my začali asi 2,5 měsíce po, říkala jsem si, že těch 14 dní už není až takový hřích 😉 Ale stejně se nepodařilo, tek teď čekám MS dnes nebo zítra, zak uvidíme, ale spíš to nevypadá 😉