Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

misicka455
11. říj 2008

Holky tak doufám, že když sem nechodíte tak je vše OK 😉

nanai
14. říj 2008

Ahoj devcata,tak se take bohuzel pridavam do Vasi smutne party ☹ .Ja se vcera vratila domu z nemocnice, 6.10 jsem zacala spinit, pote to dalsi den preslo v krvaceni, pridaly se bolesti v podbrisku-7.10. me prijali na gyndu s hrozicim potratem, srdicko na UZ videt nebylo/byla jsem 8+2 podle MS/, tak mi nabirali HCG a dalsi den kontrolni UZ..potvrdili probehly potrat:((. To uz mi to ale bylo jasne taky, protoze jsem celou noc mela silene bolesti bricha i v krizi, a rano ze mne vypadl dost velky /cca 2,5cm/ podivny chuchvalec. Jsem si temer jista tim ze to bylo mimi.No a na UZ mi pak potvrdili ze deloha je temer prazdna..takze me pak jeste opakovane delali UZ a sledovali HCG, a pichali Oxytocin,taky nasadili ATB...HCG slo behem 6 dnu vyrazne dolu 2660-860-194.Takze jsem se vyhla aspon revizi a muzem driv zacit s dalsim snazenim.Za tyden jdu jeste na kontrolni UZ a odber HCG, hodnoty by mely jit az k nule, aby byla jistota, ze nic nezustalo. Uvidime co mi rekne muj gynekolog. Je mi moc smutno.. 😢

nanai
14. říj 2008

Za jak dlouho jste po samovolnem potratu sly zpatky do prace? Ja jeste dobiram ATB, jsem ted tyden po potratu, uz jen malinko spinim..fyzicky si myslim ze do tydne uz budu zcela OK. Ale ta psychika :( v praci to vedeli, takze to bude dotazu...ach jo. Vubec se netesim. Jak dlouho jste mely zakaz snazeni? Myslite ze by mohlo stacit cca tech 6 nedel, kdyz se telo vycistilo samo a prvni MS probehne normalne?Vim ze nazory jsou ruzne, ale me se cekat moc nechce, na miminku jsme se tak dlouho tesili..a ted to jeste planovite odsouvat..?

misicka455
14. říj 2008

Ahojky nanai, je mi to líto co tě potkalo 😒 Já jsem byla doma asi skoro tři týdny abych se dala trošku dohromady.Neboj v práci to ustojíš jestli tam nemáš nějaké blbé ldi tak se tě na to třeba ani ptat nebudou. Po rev izi doporučují asi tři měsíce, ale když ti ji nedělali klidně bych začla po druhé ms 😉

nanai
14. říj 2008

Dekuju misicko. Snad se brzy miminek dockame..uz aby to bylo.

misicka455
14. říj 2008

Neboj teď bude trošku perné období, ale neboj to překonáte a zase se bude te moc těšit na nového drobečka 😉 Ber to tak přiroda to tak chtěla. Miminku prostě něco bylo tak raději uteklo dřiv než později 😉

maja42
14. říj 2008

čau nanai, no tak vítej do party 😔 je mi to líto, jako dycky při neúspěchu. chjo.
byla jsam v PN týden před a dva po revizi, byl tam nějaký náznak zánětu a brala jsem ATB. a za tu dobu jsem se hlavně dala psychicky do cajku (i když první dny mi bylo totálně nanic a vůbec jsem si nedovedla představit, že půjdu mezi lidi).
s novým snažením uvidíš co doktor, ale pokud nebudou komplikace, druhé krámy to jistí. já jsem dnes přesně 2 měsíce po revizi, uvidím co, řekně příští týden dr na porevizní prohlídce a utz, ale plánuju po MS na to skočit. zatím aspoň pro dobrý pocit piju byliny, cvičím mojžu, žeru listovku a minerály a žiju jako světice 😉
tak neklesej na mysli, bude líp 😉

misicka455
14. říj 2008

Máji takže ti za chvilku začne snažení 😉

maja42
14. říj 2008

misi: no doufám, ale ovula mě tento týden zlobí - pokud nebude hodně pozdní, tak to bude anovulák 😠
http://www.fertilityfriend.com/home/maja42
od příštího cyklu nasazuju drnek, ten mi pomohl hned (pokud dr nezakáže 😖 ), a bušíme do toho o 106.

a co ty už se ti to nějak vrbí nebo se furt nic neví?

misicka455
14. říj 2008

U mě pořád nic, dneska jsem to dostala , ale tak nějak jsem stím počítala jelikož už jsme měli zkaz snažené. No vypadá to, že od novýho roku bychom mohli taky začít znovu snažit 😉

petrakalcik
15. říj 2008

Ahoj holky,
jsem po 1.IVF, v 7.tt anembryomola, pote revize a 8.10. opakovana revize. Beru ant. a jeste dalsi prasky na pripadnou infekci. Porad me poboliva bricho a spinim. Na kontrolu chodim kazdy tyden cca 2x, takze pod dohledem jsem. Nicmene prijde mi, ze se nikdy nic moc nedozvim. Po 1. revizi jsem to takhle nemela a tak se chci zeptat:
1] jak dlouho po revizi jste krvacely, prip. spinily?
2] pobolivalo vas bricho?

misicka455
15. říj 2008

Mě bolelo břicho po revizi strašně dlouho asi třu týdny, špinila jsem něco kolem týdnu.

misicka455
15. říj 2008

chtěla jsem napsat tři týdny

litsea
15. říj 2008

Ahoj holky,
po delší době nakukuju...
Petrakalcik, nanai, to je mi moc líto! 😔 Já byla taky na opakované revizi ve 12tt koncem května a břicho mě bolelo určitě tak 3 týdny a pak jsem ještě chytla mykozu po atb. a virozu... 😒 A špinila jsem tak nějak celé šestinedělí a bohužel mi to trochu zůstalo až do dneška... ☹
S nástupem do práce určitě nespěchejte, tělo je po narkoze oslabené a je to přeci jenom zásah do organismu, tak ať nedopadnete jako já. Šla jsem do práce asi po 14 dnech a další týden jsem pak chytla tu virozu...
Majo, mě přijde, že jsi měla ovulku v minulém cyklu později než ti ji vyznačil FF (až tak kolem 26DC)... Takže neházej flintu do žita, tentokrát určitě taky ještě dorazí 😉

petrakalcik
15. říj 2008

Diky za rady. Hned se citim klidnejsi. U tech doktoru je to obcas narez. Nikdo mi nic poradne nerekne, i kdyz se ptam. Odpovedi jsou takove vyhybave, ze si o tom clovek muze myslet cokoli. Navic jak mi neklesa hcg tak, jak spravne ma, tak jsem z toho cela vystrasena. No ale uklidnily jste me.

misicka455
15. říj 2008

Jo jo s doktorama je to někdy na facku 😉

ajuskab
16. říj 2008

ahojte holky, vidím,že přibyla další smutná dušička :( je to fakt děs, my už se snažit začali, ale bohužel, ms dorazila, mám strach,že to nepůjde :( ach jo, mějte se děvčata, já pořád makám, takže nemám čas sem ani chodit, papa

seb
17. říj 2008

ahoj, můžu se vás zeptat, jak je rozdíl mezi zamlklým těhu a MA (abortem, potratem)?
bohužel mě dr. posílá na revizi dělohy, přestože v děloze stále nic nevidí, ani váček, prostě nic, ale stále mi roste hcg, naposled z 430 za dva dny na 640 j. , nic mě nebolí, kromě prsou, nekrvácím, měla jste některá něco podobnýho a poslali vás s tím na revizi, nebo čekali, až se to někde objeví ? ☹

maja42
17. říj 2008

seb: zmlklé těhotenství = missed abortion (MA). embryo je, ale nevyvíjí se dál. víc neporadím, asi bych se svěřila doktorům 😔

seb
17. říj 2008

děkuju, takže je to vlastně to samé, no jenže mě to embryo pořád nikde nenašli ☹

maja42
17. říj 2008

se divím, že spíš nepátrají, jestli není mimoděložní. nebo mě eště napadádá dvojitá děloha (to mám taky), ale asi je to blbost. spíš je to moc malé. nevím. každopádně přeju hodně sil.

petrakalcik
17. říj 2008

Seb,
ja jsem mela presne to same. Tvuj pripad je nejspis stejny jako muj - anembryomola. Byl videt pouze gestacni vacek, ale nic v nem nebylo. Byla jsem take na revizi delohy. Hcg mi take rostlo az do revize (byla jsem na 27 tis. IU). Cekala jsem cca od 5.9. (prvni ultrazvuk po // na teh.testu) a revize 23.9., coz je cca 14 dni. Pak me poslali na revizi. Take jsem nekrvacela, vlastne me ani nic nebolelo - ani prsa, ani podbrisek. Proste vsechno ok, az na to nerostouci embryo.

andy24
17. říj 2008

Ahoj holky
chtěla jsem se vás zeptat.V březnu jsem měla ZT.18.9 HCG 190 a na první kontrolu a ulz mám přijít 21.10.ale strašně se bojím.Když jsem měla ZT tak zvracení a bolest prsou přestala ze dne na den.Tet to samé,tenhle týden mi nic není.Holky co myslíte muže to být O.K ☹

maja42
17. říj 2008

andy, nevím, já měla ty těhu pocity až do revize. nepanikař, příští týden uvidíš. hodně štěstí 😉

misicka455
17. říj 2008

Ahojky,
Seb: je to podobné někdo může mít jen zamklí těhu, že se mimi přestalo vyvíjet a někdo ho prostě neudrží. Já měla obojí v 1O tt se přestalo vyvíjet a za pár dní na to jsem potratila.

Andy, těžko říct jestli je vše v pořádkuukáže až utz. 😉

Ajuskab: neboj povede se to 😉

seb
17. říj 2008

petrakalcik: já neměla ale vidět ani ten gestační váček, tak nevím, po té mole se prý nesmí rok otěhotnět, a jak ti zjistili, že to je ta mola ? z histologie té revize ? mě by asi histologii neddělali, když nebyl nikdy vidět ani váček, co myslíš ? jinak mě byla zpočátku blivno a prsa mě začala bolet před pár dny taky
holky já začala trošku hnědě špinit, myslíte, že by se mi ještě mohla rozjet ms a tím bych se vyhla té revizi ? 😒
misicko: to je mi líto, v 10tt to už člověk doufá, že to vyjde, ach jo, ten život je nespravedlivý ☹

misicka455
17. říj 2008

Holky na histolku by se měli posílat všechny revize 😉

SEb: jo jo život je hnus 😒

zuz141
24. říj 2008

Ahoj holky, plynule jsem přešla ze stránek těhotenství.cz na zdejší diskusi o zamlkých plodech...dneska je to přesně 2 týdny, co jsem po revizi...co k tomu říct...zkusili jsme to, na druhý pokus jsem byla v tom, věděla jsem přesně, kdy jsme počali, doktorka mi v 7.týdnu změřila váček a řekla 5+4, já řekla To ne, to je 6+2, ona že prej to je normál, no a v 10.týdnu mě v pondělí začlo píchat v bříše, v úterý trošilinku špinění, ve středu víc, ve čtvrtek ještě víc, šla jsem tam, ona změřila váček, řekla 6+1 (byla jsem tam po třech týdnech!!!!!), řekla OK, dala mi utrogestan, já šla hned do špitálu, tam utz a srdeční akce plodu nula, zítra na výkon. Večer a noc byla fakt "super", ráno v pět kaluž krve v posteli, hned do špitálu, a bylo o po všem. Včera kontrola, vše OK, nic neřešte, jste zdravá, chybu nikdo neudělal (!!!!!!!!!!!!!!! kromě tý krávy, co to nepoznala vůbec!!!!!!!!!!!!!!), o vánocích zkuste zase otěhotnět. Jo, je to sázka do loterie. Jsme v rodině všichni zdraví, dobře rostlí. A co mám dělat? No nic, o vánocích otěhotnět, a modlit se.....kdo máte potřebu si povídat, klidně napište na zuzana.cekalova@seznam.cz...pořád si říkám, že jsem OK, chodím už i do práce, ale hlava mi neslouží, mozek odmítá pracovat, depky to nejsou, snad podvědomí, nevím....

zuz141
24. říj 2008

A jak vás tady tak čtu, tak si říkám, že ti doktoři jsou takoví mizerové, že to nejde dál. Nikdo nic neřekne, i když se člověk ptá, kdákají nějaký kraviny, co si máme myslet. Vám brali krev a měřili HCG??? Mně nic. Prostě revize, vykopli mě ze špitálu, a starej se. Je to 2 týdny, a pořád malinko špiním. Když jsem se včera ptala doktora, jestli je to normální, tak mi ani neodpověděl!!!! Všechny se musíme držet!!!

misicka455
25. říj 2008

Ahojky Zuzi, tak to je mi líto co tě potkala,a s těma doktoramam je to fat šilený. Mám, dneska čerstvou zkušenost. Kámoška byla ráno na gyndě stím, že jí bolí břicho tvrdne je v 17tt , bolí ju záda že se skoro nepohne a že měla tepltotu. Doktor sepodíval na mimčo a poslal ju domů stím, že mám odpočívat. Večer v osm hodin jsme valili na pohotovost, jelikož se jí horečka ještě zvedla a tam si ju nechali má zánět na ledvině. No je to normální, že tá gyndařka ju do toho špitálu neposlala sama 😠