Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

marcelkap
4. říj 2011

Přesně, stát se může kdykoliv cokoliv. Švagrová mi pořád kladla na srdce, že do 12.tt nemám říkat, že jsem těhotná, že do tý doby můžu potratit. Jenže ono se fakt může něco stát i potom. Takže mě vůbec nemrzí, že jsem to už rozkecala, že jsem těhotná.

martinakl
4. říj 2011

@marcelkap Ja to taky uz vsem rekla. A ti, co to nevedeli, se to dozvedeli na svatbe. I sefovi uz jsem oznamila, ze v lednu pujdu na materskou..
Porad si obcas vzpomenu, jak jsem videla to maly na UZ, jak mavalo rucickama nozickama a je mi smutno..

sem
5. říj 2011

Holky ono je to opravdu úplně jedno jestli to těm lidem řeknete nebo ne, protože když to budete tajit a něco se posere tak si stejně všichni všimnou, že se něco stalo, že jste nepřišly do práce, že je člověk ubulenej apod. a ono to stejně někde vyjde na povrch! Mě jen vadí, že to některá má kolegyně vykecala klientům a až se vrátím do práce tak na mne všichni budou civět a ti míň inteligentní lidi (hlavně moji klienti) budou mít blbé kecy!

malina2
17. říj 2011

Ahoj holky, jsem dneska 6. den po revizi (zamlklé těhotenství v 9tt), krvácela jsem jen asi dva dny, teď už jen špiním. Mám pořád pocit plných střev a píchá mě buď v konečníku nebo ve střevech. Je to normální? 4. a 5. den po zákroku mě bolelo břicho jako na ms, ale dneska už nic, jen to píchání. Zítra jdu na kontrolu ke svému gyn., jsem ale nervózní...

sem
17. říj 2011

@malina2 ahojky, moc mne mrzí, že jsi se musela přidat do tohoto smutného tématu ☹ , také mi miminko umřelo v 9tt. Jinak myslím, že to je normální průběh to co popisuješ, řekla bych, že tě dobře vyčistili proto nekrvácíš ani nešpiníš. Jinak to píchání může být smršťování dělohy zpět - také mne to docela dost píchalo a dokonce dloubalo břicho jak na ovulaci. Uviší co na to lékař, ale myslím, že to je tím smršťováním.

malina2
17. říj 2011

@sem Bohužel už je všechno jinak, v poledne jsem měla zvýšenou teplotu (37,1) a teď jsem začala slabě krvácet, nic dramatickýho, ale už to nebylo, takže se asi něco děje. Zítra ráno jedu ke svému gyn., pokud se to zhorší, pomažu ještě dneska do Motola... Jak dlouho jsi po revizi?

sem
17. říj 2011

@malina2 já 19 dní. No tak to pozor, aby tam nebyl nějaký zánět když máš teplotu, dá se to přeléčit antibiotiky, ale chce to podchytit včas!!!! Držím palce, aby to nic nebylo.

malina2
17. říj 2011

@sem Tak v Motole mi po telefonu řekli, že to může být normální průběh. Ale jsou to nervy... Taky už chci 19 den, alespoň!

sem
18. říj 2011

@malina2 to věřím, jsou mě taky ještě pořád dloube břicho a pořád si říkám, jestli to není nějaký zánět apod., ale pak se vždy uklidním a řeknu si, že 9tt se děloha roztahovala tak teď se bude 6 smrskávat.

hanysek.hanysek
18. říj 2011

Ahoj holky, tak já měla zamlklé těhotenství 2x, vždy s revizí a v červnu navíc s laparoskopii ( v červnu v 9tt a v teď v říjnu v 6tt). Po návštěvě gyndaře mi bylo sděleno, že jsem potratila v krátké době a teď musím dodržet rok neotěhotnět. Chtěla jsem genetiku nebo něco podobného a nějak se netvářil, je přesvědčený, že když dodržím rok pauzu neotěhotnět, tak že dojedeme až do konce. Zajdu po novém roce znovu za doktorem a znovu to sním proberu. Jinak čekat rok a pokud bych znovu potratila, tak se to bude teprve řešit. Dáváme si pauzu, nejdřív to zkusíme v létě na dovolené, nebudeme čekat až do září nebo října. Je to pořádný záhul do těla, tak tentokrát doktora poslechnu. Škoda, mrzí mě to, ale musíme jít dál, i když už byl 2x neúspěch v krátké době. Držte se.

sem
18. říj 2011

@hanysek.hanysek no tak to je tedy taky síla! Držím ti moc palce ať to dobře dopadne, jinak já si myslím, že rok je zbytečně dlouhá doba, ale těch 6 měsíců bych asi počkala. 😉 Jinak na tu genetiku a imuno bych se asi snažila ještě doptat a zajistit si tato dvě vyšetření. pa pa a držím palce

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@sem Doktor říkal, že to byl velký záhul do těla v krátké době, tak že rok počkat, ať se všechno zahojí, zklidní, dá do pořádku. ALe počkáme do léta, to bude 9měsíců, tak by to už mohlo být ok. Ale po novém roce si skočím ještě na gyndu a znova se zeptám na tu genetiku. Já už jedno dítě, v otěhotnění nemám problém. Prostě když počkám, tak otěhotním, donosím a porodím.

sem
18. říj 2011

@hanysek.hanysek to je samozřejmně supr věc, pokud nemáš problém s otěhotněním tak to je fakt výhra, pokud nemusíš procházet ty šílené stresy kolem umělka 😉 . V létě bude dobře a zadaří se 🙂

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@sem I já jsem si těma stresama prošla. Sice sme prošli jen IUI, já teda nakonec otěhotněla přirozeně, ale na syna sme čekali dva roky. A letos těhotenství 2x, nakonec zamlklý potrat. A ty dvě nevydařené těhu jsem otěhotněla díky ovu testům, mohu jen doporučit. Takže snad nám další rok přinese trochu štěstí.

sem
18. říj 2011

@hanysek.hanysek vůbec jsem nechtěla říct, že bys to měla lehké. Jen je fakt supr, že těhotníš přirozeně a víš, že to jde! Já dva roky a vůbec se mi nepodařilo přirozeně otěhotnět a teď mne děsí to co mne zas čeká, opět IVF a to mne straší už teď.

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@sem Sme se blbě pochopila. Já sem jen chtěla říct, že sem to taky neměla lehké a vím, jak se cítí ženská, která chce dítě a prostě to nejde. Ale u sebe si zase říkám, že už toho všeho bylo dost. Dva roky čekání na syna, potom se syn narodil až 26hodin po tom co mi doma odtekla plodovka, navíc musel císařem, teď dvě nevydařené těhu. Už bych to špatné mohla mít za sebou. Tak uvidíme, jestli příští rok bude lepší. Takže ty už jdeš na druhé IVF? To máte nějaký problém, špatný spermiogram, nebo u tebe? Mě pomohly ty ovu testy, protože předtím jsem to nějak nehlídala. A u syna když se dva roky nedařili, tak to šlo úplně přirozeně, bez ovu testů, vůbec sem to nevěděla. Tehdy jsme měli jen na svatbu a já sem tam vůbec nechtěla jet, tak sem vymýšlela, jak se té svatbě vyhnout, takže sem myslela jen na svatbu a otěhotněla sem. Nelitovala sem, že sem jela!!! Tam už sem byla těhotná a toho čeho jsem se obávala, že tam nikoho nebudu znát, tak mám z té svatby nejlepší kamarádku :o) Tak snad u mě dostatečný odstup a oddych pomůže a nás doma přibyde :o) tobě držím palečky.

sem
18. říj 2011

@hanysek.hanysek děkuji jsi hodná! U nás dle dokotrů žádný problém není, ale sám doktor uznal, že když žena neotěhotní do dvou let co se snaží tak problém je, ale je nenalezený - takže nevím co si vybrat. Manžel je OK - spermio v pohodě! Já jsem prodělala laparoskopi i hysteroskopii a také žádný problém nenalezen. Ovuluji pravidelně - poznám to na sobě a i ovu testy to vždy potvrdí, takže tam zakopaný pes také není. Takže já už nevím. Po roce snažení mne ovu testy apod. přestaly bavit - už jsem rezignovala a neřešila plodné a neplodné dny. Od ledna do května 2011 jsem prodělala 4 IUI - neúspěšné. V srpnu bylo mé první IVF - úspěšné, ale zakončené v 9tt těhotenství. ☹

malina2
18. říj 2011

@sem Tak mi nasadil antibiotika, ale ráno jsem měla šílený křeče. Doufám, že to bude brzy ok. Pořád mám ale to ostrý píchání. Taky jsme se snažili dlouho, rok a čtvrt. Byla jsem už v péči CARu, ale těsně před plánovaným ivf jsem otěh. přirozeně. Ale jinak moje diagnóza: endometrióza (na obou vaječníkách a děloze), zvýšené NK buňky (imunologie), trombofilní mutace (genetika, nic vážnýho, jen potřebuju naštěpenou kyselinu listovou - to jsem nevěděla, proto asi to zamlklý těh.) Takovou diagnózu bych čekala rok před smrtí, ne před plánovaným těhotenstvím...

malina2
18. říj 2011

@hanysek.hanysek 2x zamlký, to musí být záhul. Rozhodně bych nečekala rok, na co proboha? Tělo je po potratu nastartovaný znovu otěhotnět, co proč ztrácet čas. Já bych počkala 6 měsíců. Mě dnes řekl můj dr., že o vánocích se můžeme zase pokusit... Narvu se tou naštěpenou listovkou a budu doufat! Doufám, že to zase nepotrvá rok... S určitě bych si na tvým místě vydupala tu genetiku (zamlklý mívá často příčinu právě tam) i imunologii!!!

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@malina2 On nechce dělat genetiku ani nic podobného. Byl to potrat v 9tt a v 6tt, byla revize a při prvním potratu laparoskopie. Je přesvědčený, že když dodržím delší pauzu, ten rok, tak že to dopadne všechno dobře. Tak potratila sem v červnu a v říjnu. Takže docela krátká doba. A doma už jednoho prcka mám. Takže nevím, kde je problém. Nemám problém otěhotnět. Tak je pravda, že jsem hodně brzo po sobě otěhotněla, takže asi to chce delší pauzu. Ale počkám po novém roce a zajdu znovu na gyndu a znovu to s ním proberu. Mám strach, abych za rok neotěhotněla, znovu nepotratila a až potom by se řešilo proč. Tak uvidíme. Ale do léta si dáme čas, pojedeme na dovolenou, tak odstup cca 9 měsíců by mohl stačit. Uvidíme co mi řekne po novém roce, jestli stále bude trvat na tom, že tu genetiku mi dělat nebude. Tak snad to dobře dopadne.

malina2
18. říj 2011

@hanysek.hanysek Jestě jsem neslyšela (nečetla), že by měl někdo po 2 zamlklých těh. čekat rok! Já si myslím, že je třeba hledat příčinu. Protože ačkoli už dítě máš, dvě zamlklý těh. podle mě o něčem můžou svědčit. Pro mě by tohle byl rozhodně důvod pro změnu gynekologa, pokud by mě tam po dvou potratech neposlal... Pauzu bych si dala půl roku, stejně se těch 9 měs. budeš užírat.

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@malina2 Po novém roce si skočím znovu na gyndu a uvidíme, co mi řekne. Já sem to sním tak nějak moc neprobírala, prostě sem si ho vyslechla a na nic sem nereagovala. Protože mě překvapilo, že mi řekl, že rok nesmím otěhotnět. Tak uvidíme.

malina2
18. říj 2011

@hanysek.hanysek Určitě to s ním důkladně prober a trvej na dalších vyšetřeních!

hanysek.hanysek
18. říj 2011

@malina2 No teď to nechám tak a po novém roce tam skočím. Prostě tělo si potřebuje teď odpočinout, tak ho nechám chvilku odpočinout.

sem
18. říj 2011

@malina2 ty brďo začínám mít taky strach, já to píchání mám taky dost ostré, no raději taky zajdu k doktorce. Hlavně se drž snad to bude dobré, kdy budeš mít znovu kontrolu, ať se to hlavně správně doléčí! Jinak jsi doma, marodíš? Já odjíždím 30.10. do lázní - zařídila jsem si Františkovky, abych se dala do kupy před dalším IVF, ale potřebuji tam jet zdravá!

malina2
19. říj 2011

@sem ja mam podle utz i podle vysetreni prohmatem delohu ok, bez bolesti. Jen pri vysetreni prohmatem jsem nadskocila, kdyz zmacknul to strevo-vis asi, jake vysetreni mam na mysli... Dva dny po sobe jsem mela rano takovy krece, asi pul hodinu, ze jsem myslela, ze budu volat sanitku. Uplne bilo pred ocima od bolesti, po ctyrech jsem se doplazila z koupelny do postele. Tohle mi nepripadne normalni. Po operaci me nic nebolelo a ted 6. a 7. den takovy bolesti. Jestli se to bude opakovat i zitra, jedu do Motola okamzite.
Jak sis zaridila Frantiskovky? Taky jsem o tom uvazovala, ale dr.mi rekl, ze pred pojistovnu nemam narok. Nebyla jsem na laparce, takze je tam pouze podezreni na endometriozu, na to mi to nikdo neda. Koukala jsem, ze to ale neni tak drahy, 8 tis na tyden. Kdyby to pomohlo...

sem
19. říj 2011

@malina2 No mě taky docela dost bolí břicho a ráno jsem si nahmátla zvětšený levý vaječník, v levo mám normálně kouli jak blázen, že to jde normálně nahmatat a na pravo nic a břicho mne pořád píchá, tak mám strach, aby bylo vše OK protože kdyby ne tak mám po lázních ☹ . No máme asi obě nějaký divoký průběh, ale ty tedy mnohem víc. Kdyby něco jeď do té Motole - protože nějaký trapný neléčený zánět, aby pak neměl doživotní následky to nám za to nestojí!

Jinak o ty lázně si musíš požádat sama, mě doktor v Pronatalu na mou žádost napsal doporučení k lázeňské léčbě (cca 5 vět - nic komplikovaného), to jsem odnesla obvodní lékařce a ta už to vypsala na předepsaný formulář a sama jsem to odensla na pojišťovnu a do dvou dnů to bylo schválené!!!!

malina2
19. říj 2011

@sem fakt? A co ti do te zadosti v Pronatalu napsal, jestli se muzu zeptat? Na netu jsem cetla, ze pojistovny ted lazne dost redukujou. Taky bych to ale zkusila... Ale jeste nevim, jak se mi nastartuje ms, takze tezko planovat lazne. Nebo termin si vyberes pozdeji?
Me neboli zenske organy, 4.a 5. den po zakroku teda trochu, jakoby na ms, ale fakt nic dramatickyho. To pry je normalni, jak se zavinuje deloha. Me jednoznacne boli a picha ve strevech. Coz me desi...

sem
19. říj 2011

@malina2 písnu ti to odpoledne do IP, ale jedu s dalšími 7 holkami co jsem se s nimi seznámila na emiminu a všem je do týdne schválili a některé ani nemají za sebou žádné operace!

malina2
19. říj 2011

@sem fakt? A co nas za pojistovu? Budu rada, kdyz mi poradis nejaky trik, ktery by mi tam v CARu napsali ;)