Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

gattenka
25. únor 2013

Přidávám se k vám. Přišla jsem k doktorce, že trochu špiním a na ultrazvuku se ukázalo se, že miminku přestalo bít srdíčko. Byla jsem kolem 11tt.. Za 2dny jsem šla na revizi dělohy a ted jsem 20dní doma na neschopence. Když to tady čtu tak jsem ráda, že šance na druhé miminko je. Ted ani sama nevím za jak dlouho chci zkusit další, pořád to bolí a při pocitu že na testu budou // to bude úžasné,ale ten stres při každé kontrole bude větší a větší ☹ Snad to všechny zvládneme a budeme mít brzy u sebe miminko 🙂

berusinka1
25. únor 2013

Ahoj, tak se k vám taky přidávám. Minulý týden jsem začala špinit, na UZ se ukázalo, že miminku přestalo bít srdíčko a hned ve středu jsem byla na kompletní revizi. Co se týče dalšího snažení, tak mi bylo řečeno, že nejdříve za 3 měsíce. Přijde mi to všechno hrozný...

zuzikhak
25. únor 2013

Je to hrozné co nás tady je,na jednu stránku je uklidnující,že člověk není sám,ale na druhou je to smutné.
@koliotte Já taky měla papíry na revizi dělohy a hodně mě překvapilo,že jsem neměla žádné předoperační vyšetření a nic takového,...Já měla skvělí personál(Padubická nemocnice) až na jednu sestru,ta byla občas nepříjemná,ale to se dalo vydžet.

berusinka1
25. únor 2013

@zuzikhak Tak to mě taky překvapuje, žes neměla žádné vyšetření, já jsem absolvovala základní interní vyšetření a pak kompletní náběry na krevní obraz apod.

berusinka1
25. únor 2013

Mám dotaz, dostaly jste potom antibiotika nebo něco podobného? Já byla dnes ráno na kontrole a dostala jsem ATB a pak ještě nějaký vagin. čípky, prý je to jako prevence, když jsem ještě nerodila....Jsem z toho všeho ještě nějaká zmatená...

zuzikhak
25. únor 2013

@berusinka1 Já antibiotika měla,myslím že na 14 dní,prý jako prevence proti zánětu.Taky to bylo moje první těhu,ale čípky jsem nedostala,ale to bude asi v doktorovi.
Mě před tím zákrokem vzali krev,co mě řekli prý akorát na zjištění krevní skupiny,kdyby došlo ke komplikaci a byla třeba transfúze.Zeptali se mě akorát na to kolik vážim to zase kvůli anestezii,ani mě nepřevážili,.......?????

monkapa
26. únor 2013

Tak i me se stalo co darla.k,první těhu byl jen gesdtační váček a pak samovolný potrat,bylo to kolem 6 týdne a 2 měsíce nato jsem otěhotnělo podruhé,vše ok,už v 5+6 byla vidět srdeční akce a o týden později mi už vypisoval žádanku na revizi(mám týden po ní) a kdybych nejedla občas prášky na nervy,tak se asi zblázním...ale hlavně věřit 🙂

tinacho
26. únor 2013

Ahojte, ja sa pridávam. Včera som sa vrátila z nemocnice a mám to už za sebou. Tiež som sa tešila z //čiarok a nadšene som bežala na gyn. ale radosť vystriedal stres, slzy, a neopísateľné prázdno... Bola som cca 8tt a srdiečko nebilo takže zamlknuté tehotenstvo...hneď nemocnica a .....hrozny stres a každý sa stará len o telo a že vraj prepustená bez komplikácii.....a čo duša????? Prejde to niekedy?????Kto nezažil asi nikdy nepochopí!!!!!! 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

makiska1
1. bře 2013

ahoj holky, přidám svou zkušenost... // byly 31.12, kontrola v 6+1, váček a embryo, druhá kontrola 8+4, srdíčko ťuká, miminko roste, vše ok... ve středu 27.2. třetí kontrola 12+3, bohužel miminko velikosti 9+4 a bez srdeční akce... ☹ před pár hodinama jsem se vrátila z ambulance, kde mi dělali revizi... ☹ takže já měla v sobě tři týdny mrtvé miminko a vůbec jsem o tom nevěděla... ale vím že za pár dní bude líp, teď to bolí, ale beru to tak, že život jde dál, mělo to tak být a miminko asi nebylo zdravé, jinak by se to nestalo....všem co jste si tím prošly přeju rychlé zotavení jak na těle, tak na duši!!! holky, zase bude líp! 🙂

makiska1
2. bře 2013

@tinacho ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak ti je? já byla na revizi kvůli zamlklému těhotenství včera... ve 13tt! ☹ miminku přestalo tlouct srdíčko, ačkoliv bylo, tlouklo a vše bylo v pořádku... bolest ze ztráty je nepopsatelná '☹

ofina1
2. bře 2013

@berusinka1 @gattenka @monkapa @tinacho @makiska1 holky to je mi horzně líto, ženás tu je tolik ☹ ach jo tolik bolavých srdíček ☹ ty první dny jsou nejhorší to jsem chodila jako tělo bez duše.A pořád jsem brečela pak to bylo trošu lepší ☹
@berusinka1 já jsem žádná antibiotika nedostala . A neměla jsi nějaký začínající zánět nebo tak něco ? asi se tím nějak chrání aby bylo vše OK ...
@tinacho přesně kdo nezažil nepochopí každý řekne no je to hrozné,ale neboj to přejde jak přejde pořád tam bude ta rána že nám umřelo miminko ☹ ale jsou na tom holky fakt některé ještě hůř co se jim tostalo třeba až ve 3 trimestu to je pak asi na psichinu to nevím jestli bych zvládla ☹ ale musíme bojovat ....a my to dokážeme ...

tinacho
2. bře 2013

@makiska1 ahojky no už to je o niečo lepšie, myslela som že pôjdem hneď do práce, po fyzickej stránke by to už aj bolo možné, ale bojím sa otázok......a tých blbých šplechov od kolegýň, takže po psychyckej stránke som radšej ostala doma. Oddýchnem si na PN , mám vychádzky, takže zoberiem mojích dvocho hafanoch a pôjdem do prírody a tam som vždy neakú energiu našla. Lekárke keď som sa sťažovala že po psychyke je to des tak mi maximum ponúkla diazepan, lexaurin alebo podobný humus, takže idem si liečiť srdiečko po svojom a babenky musíme to všetke zvládnuť. Možno bude ešte horšie. A ty makiska ako sa cítiš tiež to isté???? 😠

tinacho
2. bře 2013

@ofina1 Ďakujem ti, je nás tu fakt veľa, ale aspoň si môžme takto pomôcť. Našla som tu veľa sily a tie príbehy sú ako nočné mory, niekedy neuveriteľné. A ako hovoríš zvládneme to veď musíme. Vždy som bola veľkou bojovníčkou ale poľavila som.....no ale to ma ešte veľa ľudí poriadne nepozná, ja to zvládnem a zvládneme to všetke, veď za niečo poriadne bojujeme takže to by bolo aby to nebolo. Držte sa všetky....... 🙂 🙂 🙂

andysebesta
2. bře 2013

Jojo, zamlkle tehotenstvi.....ja jsem mela jit 7.1.do prvni poradny(byla jsem v 10tt)a 6.1.jsme jeli na pohotovost, ze spinim a zvlastne me boli podbrisek.Citila jsem takovou bolest, jako s prvnim synem pri porodu.Doktorka mi oznamila, ze miminko nema srdicko a ze zatimco vcera bylo v horni casti delohy(byli jsme totiz na pohotovosti uz den predtim), tak ze dnes je uz ve spodni casti a ze uz ho telo vylucuje.Takze me jeste ten vecer delali revizi:´(((((.Dost dlouho jsem kvuli tomu brecela, hrozne moc jsme se na anseho benjaminka tesili.chtela jsem byt hrdina a vydrzet to az na toho 7., abych tu krutou pravdu slysela aspon od sveho doktora, kteremu max.verim(ta dr.z pohotovosti ve me moc duvery nebudila a navic jsem asi nechtela slyset a prijmout nejakou takovou zkutecnost).Ale ten vecer uz se to vydrzet nedalo a asi hodinu nato jsem zacala hrozne krvacet.Postupem casu porad tak premyslim, co mohlo byt pricinou - jestli to, ze jsme pred vanoci prodelali cela rodina nejprv strevni chripku a hned po ni klasickou chripku(ale tahle me tentokrat polozila na lopatky, takze jsem dostala ATB), jestli mohl prizpet i stres z toho, ze krom me a manzela nemel temer nikdo radost z toho, ze by se melo narodit miminko(myslim babicky-moje mamka ta se mnou ani nemluvila, ani se na me nepodivala a kdyz uz se rozpovidala, tak nas s manzelem servala a druha babicka o mimi zase vubec nemluvila a to jsme jim tu zpravicku nadelili pod stromecek:( ...tak jestli mlceni mam vnimat jako ze je to dobra zprava nebo spis tak, ze to nebudou komentovat takze nejak tak nerozhodne..?)Ale citim se hrozne prazdna a uklidnovani sama sebe tim, ze muzu byt rada ze mam doma dva krasny a zdravy kluky nejak nezabira...asi me hrozne moc zklamala reakce mych rodicu...cekala bych spis radost.vsem maminkam, co se nachazeji ve stejne situaci preju hodne moc sil a hodne moc stesti v dalsim tehotenstvi

shak29
2. bře 2013

Bohužel mam takovouto zkušenost 3x . 😒 2x samo a 1x mi to musela ukončit dr, ptž se prcek nevyvíjel ... ale teď mam 2 krásný dětičky 😉
konkrétně zde, kdo by měl chvilku... https://www.modrykonik.cz/fotoblog/shak29/clane...

monkapa
3. bře 2013

@shak29 ...tak hlavně že se zadařilo 🙂..a mohla bych se zeptat,jestli vás doktor posílal na nějaké vyšetření,nebo jste pak jen dál zkoušeli a zadařilo se?

beandy
3. bře 2013

1.3.2013 měl být pro mě jeden ze šťastných dnů, těšila jsem se se svým snoubencem že budeme rodiče, bohužel to tak není. 😢 V 10tt mi zjistili zamlklé těhotenství a příští čtvrtek jdu na revizi. Zhroutil se mi celej svět. Nejhorší je, že se mi pořád zdají sny že jsem těhotná nebo už mám miminko. Pak se probudím a trvá mi než si uvědomím že to tak není a rozbrečím se. Celej týden mám dovolenou, abych se s tím nějak "smířila", ale s tímhle se nikdy nesmířím, asi to bude časem jen o trochu míň bolet. 😢 Jak jste se s tím vyrovnaly? Jde to vůbec? Pořád se mi honí hlavou jak by to miminko asi vypadalo, jestli by to byl chlapeček nebo holčička a na koho by byl podobný? Měl by oči po příteli? Bylo by miminko na mě podobný? Asi se z těch myšlenek zblázním. ☹ Máte to stejně?

shak29
3. bře 2013

@monkapa doktor mě tak nijak nikam neposlal, já si totiž měřila bazální teplotu a tim se přišlo na to, že tim prvnim potratem mě přestalo fungovat žlutý tělísko, takže jakoby se mi vajíčko dycky oplodnilo, ale neuhnízdilo. Tak mě dr. nasadila Duphaston a za měsíc se povedl syn. Nu a podruhý taky - 2x neúspěšně , nasazen duphaston a máme dceru 🙂

shak29
3. bře 2013

@beandy jistě že to jde... přebolí to, ale nikdy nezapomeneš 😉 já mam po prvnim potratu skoro 4 roky. A narození syna byla ta nejkrásnější "náplast" 🙂

zuzikhak
3. bře 2013

@beandy Mám po revizi už od Listopadu a mám stále podopné otázky,myslím že to už nepřejde,ale tak nějak už jsem se stím smířila,nic jiného ani nezbívá.Jak už tu bylo řečeno,myslím,že pomůže až další mimčo,ale to nejde tak rychle :o(.

ofina1
3. bře 2013

@beandy to je mi líto ☹ těch otázek se asi nikdy nezbavíš ☹ a pořád se ti o tom bude zdát. Ale je fakt, že čas tu bolest torchu zmírní. A jak budeš po revizi tak ty první týdny budou hrozné, ale potom bude lépe . Já jsem po revizi 5 týdnů - na venek jsem už v pohodě ale vnitřně na to pořád myslím a nemůžu se s tím srovnat- Ale musím fungovat prostě musím !!!! strašně mě pomohly holky na diskusi kdyby nebylo těch asi bych to nesla o hodně hůř☹ takže vydrž ....a klidně breč a vypiš se tady pomáhá to .....

michaelka83
3. bře 2013

@beandy Ahojky, stalo se mi to samé nedávno ☹ 18.2 jsem šla ke svému gyn. s tím,že mi potvrdí naše vytoužené druhé mimi a bohužel, dg. anembryomola (ab missed), ještě týden jsem doufala, že se třeba spletli, že jsem třeba otěhotněla později atd. HCG stoupalo, ale bohužel v pátek 22.2 jsem musela na revizi 😢 Byl tam jen gest.váček, embryo ne. Do toho mi druhý den volal zaměstnavatel, že chce abych se předčasně vrátila do práce ☹ Takže se snažením musíme počkat, ale třeba zase návratem do práce přijdu na jiné myšlenky. Mimčo si nás najde, uvidíš! Drž se! 😉

beandy
4. bře 2013

Jste moc hodné. Je hrozný kolik nás tu je. ☹ Já vím že to přebolí, ale ne hned. Už chci aby byl čtvrtek a měla ten plod pryč. Pořád myslím na to že ho tam mám a nežije. Už jsem byla před dvouma rokama na konizaci, měla jsem rakovinu děložního čípku. Takže předpokládám že operace bude probíhat podobně..

zuzikhak
4. bře 2013

@beandy Nevím jak to je u konizace,ale revize dělohy je hrozně rychlá,cca 20 min,já jsem se teda po narkóze docela prospala,nemohli mě ani vzbudit :o),ale to je od člověka.My se těd první měsíc snažíme a zatím nic,nejhorší pro mě je to čekání.Nejdříve nějaký čas po revizi(já čekala 2 ms) a teď to zase nepůjde :o(.Před tím nám to trvalo třičtvrtě roku a nakonec nic.Závidím těm,co máte aspoň to jedno!!!

monkapa
4. bře 2013

@zuzikhak ..to závidím i já

beandy
4. bře 2013

@zuzikhak Já jsem se taky po narkóze dost dobře vyspala. 🙂 Taky závidím, už mají aspoň nějaké miminko. Narozdíl od těch co se o to snaží dlouho a nejde jim to a musí podstupovat IVF. Asi je to hnusný, ale víc je mi líto těch co si miminko moc přejí a nedaří se, než těch co brečí že jim nejde otěhotnět podruhé.

tinacho
4. bře 2013

@michaelka83 tak presne toto som si myslela aj ja. Stále som rozmýšľala,že sa museli pomýliť a že som možno menej tehotná a preto ešte nebije srdiečko ale u mňa to bolo rýchle, v piatok 22.2. som sa to dozvedela a v pondelok 25.2 som už bola v nemocnici. Som momentálne na PN sama, manžel musel ísť už do práce a tiež sedím len tu na nete a hľadám s kým by som si o tom pokecala. Pre mňa to nie je ani tak fyzycká záťaž ako tá psychyka.....asi to chce čas. Drž sa a dúfajme že bude aj lepšie. 😉

tinacho
4. bře 2013

@beandy ahojky no je to strašné , rovnaké myšlienky sa preháňajú v hlave aj mne. Mám to ale už za sebou. Robili ma 25.2. a som doma na PN. Tiež sme dlho plánovali a keď to konečne vyšlo cítila som obrovské šťastie, asi tak šťastná som za môj život ešte nebola. Tešila som sa ako to všetkým v rodine oznámim a aký budú šťastný. Dopadlo to ako v horore. Uplakala som toľko, že už ani slzy nemám, zatrpkla som voči okolitému svetu. Všetkých viním z toho čo sa mi stalo, robotu a ten stres, rodinu lebo všetci po mne niečo chcú a keď ja potrebujem podržať, tak nik ani nezavolá okrem mojej mamule....je to des neviem ani ja kedy sa s tým zmierim. A tie reči neboj za chvíľu budeš tehotná tak táto veta ma vytáča do nepríčetnosti. Jediný kto mi pomáha je môj chlpáč ten nič nehovorí len sa túli a v jeho očiach je asi nejvačšie porozumenie. Drž sa nech to máš už za sebou a hádam bude lepšie.

beandy
4. bře 2013

@tinacho Úplně ti rozumím. ☹ Pro mě je velkou oporou přítel a rodina. Vinu za to ale nikomu nedávám, to se spíš ptám sama sebe, co jsem udělala špatně. 😢 A jak píšeš, tak mám doma 3 letou yorkšírku a to je hroznej mazel, tu mám místo mimina. 🙂 Ty řeči jako: "podívej na ségru (je taky po revizi), jakýho už má ročního chlapečka.." Tak to mě teda taky nepomáhá. 😢 Ono si okolí občas neuvědomuje jak tě jednou větou může zabít. Kdo to nezažil, nepochopí..

beandy
4. bře 2013

@tinacho Já jsem taky byla nejšťastnější na světě, už jsem si všechno živě představovala. A najednou taková ledová sprcha. Ne že bych zatrpkla, ale nestojím o chození do hospody a nějaký akce, takový věci jsou pro mě nepodstatný, stupidní a nic mi nedávají. Já si tu abstinenci dokonce užívala a jak jsem přestala kouřit, tak nekouřím doteď. 😅 Rozhodla jsem se že už kouřit ani nezačnu, na protest. Život je nespravedlivej, to se mi teď honí hlavou. Proč někdo, kdo otěhotní ani neví jak, jde na potrat nebo o to nestojí a někdo jako my se kvůli tomu zázraku můžem utrápit?