Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

zuhra
2. čer 2014

Ahoj,jj s tím cvicenim klidně ještě týden cekej.ty mazes zitra do prace?ja asi poprosím ještě o 14dni,týden z toho jsou stejně školení a parby,pak bych docerpala dovolenou a smitec😒

saraha1
2. čer 2014

@zuhra no jo, jenze prece jen potrebuju penize, klidne bych se valela doma, ale budou mi proplacet nevybranou dovolenou snad a samozrejme cim mensi vyplata, z ktery se pocita dovolena, tim mensi proplacena dovolena. Takze tak. Jinak mi nic neni, dneska ani zadna bolest bricha, tak zase co doma cely dny.

zuhra
2. čer 2014

U nás je to tak,ze spis nutej dovolenou vybrat.ja mám spis takový slabosti a stavy na omdleni,nevim,jestli to neni psychika.bolesti snesitelne.tak se zitra drz

zuhra
2. čer 2014

@saraha1 fakt vám řekla zkoušet hned?nektery holky pisou,ze pak hrozí,ze se neudrží.ve středu se optam

saraha1
2. čer 2014

@zuhra je, chudaku, tak to ti je vazne mizerne. To je uplne pochopitelny, ze chces bejt doma. Nabirej silu! Jinak ve skolstvi ma clovek pravo na proplaceni nevybrany dovoleny, to je snad jedinej sektor, kde to jde. Protoze pokud mi daji dovolenou ve skolnim roce, tak bude muset za me nekdo suplovat a jeste za vic penez, takze vetsinou to ani jinak nejde. Jinak moje doktorka rikala, ze neni zastancem toho 3 nebo 6 mesicniho cekani. Uvidim, jak se budu citit, jako nejaky blazni (nemyslim to spatne) to zkousi jeste pred prvni porevizni MS, tak do toho bych nesla, po ty MS se uvidi. Mozna pockam na tu dalsi jeste. V nemocnici mi rekla doktroka 2 - 3 mesice, takze ono to vlastne tak je - ovulace po prvni MS bude tak nejak skoro za 2 mesicne, kdyz vsecko pujde spravne.
Tak se hlavne drz, at je ti psychicky a fyzicky co nedjriv dobre.

zuhra
2. čer 2014

@saraha1 diky moc,mne rozumové taky přijde 2.ms ok,první možná.at ti to zitra v klidu vyjde😀

kobra226
3. čer 2014

Ahoj saraha1 a zuhra! četla jsem vaši debatu o tom, jestli se snažit po zaml.těhu hned nebo nějakou dobu počkat. Nečekejte! Pokud je vám dobře, cítíte, že nemáte žádné bolesti apod. tak opravu na nic nečekejte. Není důvod. Já jsem prodělala ZT 17.1. a od té doby mi trvalo 4 dlouhé měsíce než se doktorům podařilo vyvolat mi první menstruci a další 2 měsíce než jsem měla ovu. Každopádně moje možné těhu komplikuje rakovina děl.čípku. Kvůli němu chodím pravidelně na operace (se divím, že mi tam po těch operacích vůbec nějaký čípek ještě zbyl), ale také na pravidelné kontroly. Díky tomu nechodím jen tak k nějakému gyndaři, ale přímo k celosvětově vyhlášené kapacitě panu prof. Robovi v Motole. Když si ho najdete na netu, tak uvidíte, že si nevymýšlím, že je to oprovdu PAN DOKTOR. No a když jsem šla k tomuhle panu profesorovi poprvé po revizi na kontrolu (kdy už jsem měla mít dávno po první MS!) a řekla jsem mu, že jsem ještě MS neměla, tak se na mě jen vesele usmál a povídá: že byste už byla zase těhotná? Tak jsem mu na to řekla, že mi doktoři řekli, že musím dodržet minimálně 6ti nedělí, takže zcela určitě těhotná nejsem a on se jen začal smát a řekl, že pokud mi nic není a nic mě nebolí, že NENÍ DŮVOD to odkládat! Jinak držím palce, aby se vám po podařilo co nejdřív a šťastně to mimčo donosily!

zuzikhak
3. čer 2014

Když to je názor od názoru. Doktoři by se měli konečně domluvit a říkat stejné věci, stejně to pak ve výsledku nechají na tobě ať se rozhodneš. Ve starších diskuzích se píše právě o tom, že některé potratili nejspíš kvůli tomu, že otěhotněli příliš brzo a tělo se s tím nepopralo. Pak, že nemáš na nic čekat. Myslím, že nejlepší je kompromis, když se počká to šestinedělí (2měsíce) tak si myslím, že nic nepokazíš. Pak si totiž vyčítat, kdyby, kdyby,... to za to nestojí. Vím to z vlastních zkušeností!!!!

saraha1
3. čer 2014

@zuzikhak @kobra226 diky za nazor a prispevek. Verim tomu, ze nejvic to je opravdu na samotny zene, jak se citi. A pokud chteji miminko brzy, tak zacit hned. Je ale zajimavy, ze se ty nazory lekaru ruzni. Ja musim rict, ze treba ted mam uplne nejakej psychickej blok pri predstave ted se pokouset otehotnet. Ale doufam, ze to je jen tim, ze ted vim, ze je jeste brzo a do dalsi ovulace to zmizi 🙂. Asi je to castecne strach z toho, aby se to neopakovalo.

kobra226
4. čer 2014

saraha1 vím, o čem přesně mluvíš a to je taky co, jsem myslela tím, že je jen na tobě samé, kdy budeš cítit, že jsi v pohodě a že do toho chceš jít znovu. Není to jen o tom, že nekrvácíš nebo že nemáš bolesti, ale hlavně o té pohodě. Když teď cítíš, že bys radši ještě pár dnů/měsíců počkala, tak je to tak správně. Ne nadarmo všude píšou, že nejdůležitější je psychika 🙂 Mě po revizi nic nebolelo a cítila jsem se skvěle, ale protože (možná zbytečně moc) jsem věřila doktorům to 6ti nedělí, tak jsem čekala. Modlila jsem se, abych pak dostala MS, kterou mi dr slibovali a všichni to považovali za samozřejmost. Takže když se nedostavila, tak mě to vyděsilo. Když nepřišla ani po provokačce, tak už jsem byla v sakra velkém stresu. U mě je to bohužel ještě stížené tím, že mi pan profesor řekl, že pokud nebudu těhotná do července, tak jdu znovu na operaci čípku. A protože to už bude x-tá operace, tak mi řekl narovinu, že se pak hodně snížuje možnost početí a o normálním donošení nemluvě ☹ ☹ ☹ Takže jsem teď pod takovým tlakem, že snad není minuta, abych na to nemyslela. Chodím i k psychologovi, ale moc to nezabírá. Pořád věřím, že i po půl roce po revizi je moje tělo tak nějak "našlápnuté" na těhotenství a snad se to podaří.

silvik77
4. čer 2014

@saraha1 Ahoj, já jsem byla po revizi na kontrole a dr. mi řekla, jestli se cítím po psychické stránce, že máme zkoušet hned, ještě před první MS...bohužel, ab missed bylo na konci srpna, a doteď opět nic ☹

zuhra
4. čer 2014

ahoj, holky, je mi lito vsech tech nasich spatnych koncu, ale .... ja dnes kontrola, vypada OK, snazeni za 2-3 mesice, mezitim obyc kyselinu listovou. hledam praci, takze driv stejne nezacnu, 2 mesice nejdrive.... jak na tom budu psychicky nejsem ted schopna odhadnout.nemate doporuceni na dobreho psychologa v praze - na pojistovnu? loni 10.6. jsem mela prvni revizi, je to na mne nejak moc. diky a hezky den🙂

zuhra
4. čer 2014

@silvik77 ahoj, planujete umele otehotneni? nebo jeste zkouset?

silvik77
4. čer 2014

@zuhra Zrovna zítra jedeme do centra, tak uvidíme co nám řeknou...zkoušíme už skoro 5 let a mě bude v říjnu 37, manžel sice nechce dítě ze zkumavky, ale už taky nechce čekat, tak to sám navrhl.

zuhra
5. čer 2014

@silvik77 drzim moc palce. ted mi bylo 37, chapu uplne....

saraha1
5. čer 2014

@kobra226 Kocko, drzim ti moc palce. Je toho moc, co se nakupilo, to se pak zvlada mnohem hur. Hlavne neztracej nadeji. Verim, ze, kdyz pak pracujou nervy, jde to mnohem hur. Kolegyni jedna kapacita, sice je to uz hodne let, rekla, ze nebude mit deti..a mela 3 holky. A uplne prirozene. Takze hodne stesti!

saraha1
5. čer 2014

@silvik77 to jste zkouseli dejme tomu 3 roky, pak se povedlo, ale bohuzel nedopadlo a ted zase temer rok nic?No to me mrzi ☹. U nas to prvni vyslo hned druhej mesic radnyho zkouseni dle podlnych dnu, predtim to bylo dva mesice jen tak, spise mimo plodny dny, takze to nepocitam. Obavam se, ze to priste taky nepujde tak rychle. A druha vec.. dvema carkama na testu to drama teprve zacina. Je mi 31, takze jeste nakej cas mam, ale nevim, kolik pokusu se spatnym koncem bych zvladla. Tak dej vedet, jak to dopadlo v centru a hodne stesti.

@zuhra no ja cekat nebudu. Proste budem zkouset, prace neprace, nejak to dopadne. Financne bysme na tom byli sice hodne spatne, ale ja cekat uz nehodlma. Cekala sem v praci na smlouvu na dobe neurcitou, dockala jsem se konce pracovniho pomeru, v druhy praci totez. No a ve treti koncim ted a bohuzel netehotna.
Jinak vcera me bolel vajecnik, ze bych za normlanich okolnosti predpokladala ovulaci, ale na to je jeste brzo. No dneska zas, spinim porad, ale to je vse.
Pekne odpoledne vsem!

silvik77
5. čer 2014

@saraha1 Ahoj, tak v centru poslali manžela hned na spermiogram, mě doktor vyšetřil, zítra-21.den cyklu jdu na krev, tu jim mám poslat, pak 3.den cyklu. Máme se oba objednat na genetiku a kterýkoliv cyklus můžeme)přijet na inseminaci 12.den cyklu. Takže začíná asi maraton ☹

silvik77
5. čer 2014

@zuhra A ty ještě nemáš děti?

zuhra
6. čer 2014

Ahoj holky,nemám děti a s věkem je to velmi nahnute. Ale jsme spolu chvíli,nemám za sebou tu etapu dlouhodobého zkušení.tak si maraton užijte,ať vede ke zdárnému vysledku😉

zuhra
6. čer 2014

@saraha1 kdyz z pracaku na mateřskou je pro nás průšvih,finančně to nedáme.,ale možná do toho taky půjdu....a mas pravdu,taky už příště nebudu jásat,az uvidím čárky,je to teprve zacatek😔

saraha1
7. čer 2014

@zuhra no prusvih to je, to ne tvrdim. Ale tak rikam si, ze kdyby bylo nejhur, otehotnela bych, tak proste pujdu na mesic za kasu trbea. jen abych mela nejakou tu neschopenku a materskou. Jinak fakt nevim. Moc to zatim nerozebiram ty moznosti, protoze se pak zacnu hodne nervovat, ze proste nevim, co bude.

kobra226
9. čer 2014

@saraha1 Děkuju za podporu 🙂 Vím, že nejhorší je na to pořád myslet, ale já ať dělám co dělám, pořád na to myslím a nedokážu si od toho pomoc ☹ Taky bych si už měla zavolat zase o další termín kontroly u toho profesora, který mi pak řekne, že musím na tu další operaci a budu mít po srandě. ☹ Další, co mi moc nepřidává je to, že je mi 35, takže jsem zářný příklad dnešní doby, kdy ženské dítě odkládají až na "někdy", jenže pak to najednou nejde... Ale můžu si za to sama. Nejvíc mě ale teď asi trápí to, že snad není člověk, který by se mě nezeptal KDY UŽ KONEČNĚ BUDU MÍT DÍTĚ! To bych vždycky vraždila. Ptají se mě na to v práci, protože tu máme těhotnou a taky dvě co právě porodily, a pak se mě ptá celá rodina, protože ségra už čeká druhý a já stále nic. Nevím, co jim mám na to odpovědět. Hrozně mě to vždycky raní a pak jsem ještě naštvaná, protože si říkám, co je komu do toho??? Ještě že jsem nikomu neřekla, že jsem byla těhotná a že jsem pak potratila. To bych se pak už s těch otázek asi vážně zbláznila.

zuhra
11. čer 2014

Ahoj holky,jak se daří? Já ted spis nervy z prace,příští týden to tam mám ukončit,jinak fyzicky ok

saraha1
12. čer 2014

@kobra226 ahoj, no verim, ze to je strasne depresivni, kdyz se porad vsichni ptaji. Kazdopadne vzdycky se da odpovedet, ze kvuli zdravotnim problemum to nejak nejde a myslim, ze vetsinou se vsichni chyti za nos, ze ne vzdy je to cloveku prijhemny takovyhle dotazy. Tak hodne sil.

@zuhra ahoj, dari se dobre, jen ty horka bez moznosti vykoupat se v bazenu jsou trochu krusnejsi. Ale myslim, ze od cervence do bazenu proste pujdu uz. Jinak ja fyzicky taky ok. A v praci nervy zatim dobry. Pomalu se uzaviraji znamky, takze pristi tyden bude pohodicka. No a pak prazdniny, hura na podporu a pak budu hledat praci.
Jinak piju kontryhelovej caj jeden hrnek denne a mam tu jeste lahvicku jerabu ptaciho kapky, tak ho asi ted mesic budu taky brat.

zuhra
12. čer 2014

@saraha1 jj,vedra hrozny.tak to v pohodě dotáhni,v červenci taky nastupují na podporu

zuhra
12. čer 2014

@kobra226 u nás je to s dotazy stejně,dokonce mi občas někdo doporučí,ať Skočim na ulici na kohokoliv,a to mám přítele......neumějí si to představit....

ajkan
13. čer 2014

@saraha1
Ahoj, já jsem byla na revizi na začátku května a taky jsem pak měla blok, že už se snad ani snažit nebudeme... ale teď jsem na konci šestinedělí a už to vidím jinak. Bohužel stále čekám na menstruaci. Ono je asi normální, že se nejdřív sama v sobě musíš uklidnit po tom hrozným zážitku, psychicky se srovnat.

takarazestinusakur
13. čer 2014

Zamlklým těhu jsem si prošla v březnu 2014. Mimčo se nám zadařilo napoprvé a nečekaně (čekala jsem, že nám to bude trvat déle). Nicméně mimčo jsme si užívali do 9tt, potom jsem se ve 12 týdnu dostavila na vyšetření a doktor mi sdělil, že mimčo se nehýbe a nevidí srdíčko, které nám v 9tt bilo jako zvon. 😢 Nejdříve na mě řval, že jsem zabila své dítě, tím že jsem hodně pracovala (do té doby jsem netušila, že práce v mateřské školce, je až tak náročná, že by nešla vykonávat v těhu), a pak už mi poprvé za dva měsíce odebrali krev a začali domlouvat revizi dělohy, protože bylo jasné, že mimču se u mě líbí. Chování personálu bylo děsné, ve stylu: " co nám tu "řvete"? Tohle se stává každé druhé!" Ano přiznávám, je nás řada, které si tím prošly, ale to tu bolest vůbec nezmenšuje. Nakonec jsem se rozhodla revizi dělohy na té klinice neabsolvovat, šla jsem do normální městské nemocnice, kde pracovali stejně jako nemocnice v Čechách a revize dopadla dobře (doufám). Dva měsíce jsme si dali pauzu a začali jsme se snažit v červnu. V současné době čekám zda MS bude nebo ne. Píchá mě na levé straně v podbřišku, takže se pro změnu děsím, že tentokrát to bude mimoděložní těhu. Zamlklé těhu jsem 3 týdny vůbec nepoznala, ale zpětně si vybavuju, že se mi přestalo chtít na záchod, tak často. Vrátila se mi chuť k jídlu. Přestala mě bolet prsa a nohy mi otékaly méně. Pozorovala jsem ústup těhotenských příznaků, ale myslela jsem si, že prostě ustupují nevolnosti a budu si těhu jen užívat. Nebylo nám přáno. Teď čekáme, zda se zadařilo nebo ne...ale nejsem schopna se na to dívat růžově...Pokud jste ve fázi snažení, pak vám přeji hodně štěstíčka. Ať se brzy zadaří a je vše v pořádku! 🙂

zuhra
13. čer 2014

@takarazestinusakur no to teda koukám,jak s tebou jednali,to snad neni možné,co je to za hovada?! Mám zkušenosti s hodne laxnim pristupem,štve me,ze se k cloveku nechovaji az do 12.tydne,ze je tehotny,ale tohle?ja jsem 3tydny po revizi,tak snažení žádné,pak uvidíme,mám z toho taky obavy