Zamlklé těhotenství - mohla jsem to zachránit?

apajda
5. dub 2016
Ahoj, no bude to spíš příběh s dotazem na konci. Je mi 31let. Dne 9. 3. (letos tedy) jsem si zjistila pozitivní test, předtím proběhly dva styky, a to 17. února a pak nějak 1. března. 14. jsem byla na první gyndě (jinak bych to dostala kolem 5.) a vše ok, velikostně odpovídla tomu 17. únoru. Bývalo mi špatně v dopr. prostředcích, auto i bus, jinak nic. 29. jsem šla znovu na utz a doktorka mi řekla, že už by měla být srdeční akce, nicméně, že plod od minule poporostl, takže ještě není schopna to rozhodnout, co s tím, nabrala mi hcg a objednala mne na 31. Toho dne sem se ráno probudila a najednou jsem si přišla jiná, už sem nebyla nafouklá jako balon (zpětně si pak uvědomuju, že ještě 24. mi bylo zle i při 10 min cestě busem, 27 ani po víc jako hodinové autem a navíc v práci mne naprosto náhodně místo Budeme mít děťátko zaujala kniha Čekala jsem děťátko - ani jsem netušila, že ji tam máme). No nabrali mi znova krev a pak odpoledne zjistili, že hcg poprostlo za ty dva dny z 24500 na nějak 25500 nebo tak nějak a když mi tam dala ultrazvuk, místo človíčka z toho 29. už byla vidět jen jakási divná hrozinka, navíc to bylo rozmazané a prý se to i zmenšilo - připomínalo mi to dělozu teď po revizi, strašně dlouho tam musela tou tyčí lovit. 1. dubna jsem šla na revizi, tam mě ani nevyšetřili a udělali to. Mně celý den něco říkalo, ať tam nejdu, ať řeknu, že mě nevzali... nevím, teď tady čtu diskuze, nejen tady, ale i jinde a čím dál víc si myslím, že jsem měla bojovat, počkat... I když na mé slzy v očích a dotaz, jestli je ještě šance, mi doktorka řekla, že fakt už není. Tak co myslíte vy, mohla jsem to ještě ovlivnit? Na zprávě bylo napsáno 7+5 dle ms, 6+ něco dle sono. Ale popravdě, ženy...
bajana
5. dub 2016
Nie, nemohla a už na to nemysli...je to zbytočné. Poučenie do budúcnosti - na prvú kontrolu sa objednaj najskôr okolo 8-9t po poslednej MS.
itworks
5. dub 2016
Ahoj, je mi to líto,já jsem si to taky prožila v 11 tt. Pred zakrokem a i behem nej se pouziva ultrazvuk, takze by dr urcite videl, ze je tam pohyb,toho se neboj. Každopádně tohle prostě neovlivnis, zabránit se tomu nedá, je lepší, když se to stane takhle na začátku, než by jsi musela dítě pořídit. Po šestinedělí se můžete začít znovu snažit. Preju hodně sil a štěstí při dalším snažení
itworks
5. dub 2016
Ne pořídit ale porodit,to byl překlep
apajda
autor
5. dub 2016
aha, tak to jsme nevěděla, to až když spíš? Já jsem si říkala, kde došli k tomu čípek hladký, děloha onaká, a ještě něco, co je ve zprávě, když se ani nepodívali....
itworks
5. dub 2016
Me kontrolovali utz uz pri prijmu. Jo uspi te a pak provedou zákrok, naslepo by to neumeli.
apajda
autor
5. dub 2016
a kudy? vždyť ty nástroje a utz jdou stejnou dírou.... právě že mně při příjmu nekontrolovali
lajla
5. dub 2016
@apajda ahojki, tak to jsme si to uzily ve stejný den...taky jsem byla na revizi 1 dubna, ...zabránit? Ne...nemohla... Příroda to zařídila dobře, vím, že ti je smutno, do breku, chvílemi se obviňujes.. Ale lepší dřív ...než třeba později ve druhém trimestru... Počkej na první MS, kup si kontryhel, maliník... Udělej si radost a po první MS, sup na to:-)
adjanni
5. dub 2016
Hcg nerostlo dva dny, plod se přestal vyvíjet, šance žádná, nemohla jsi ovlivnit nic, já taky odmítla v pátek revizi ve skrytu čekající na zázrak a v sobotu byl spontánní potrat doma. Ale jak tu některá napsala, už bych nešla na kontrolu ihned a nechala do sebe tolikrát rýpat. Už ne. Taky bych si počkala, protože stejně neovlivníš nic, jak mi řekl doktor, je to na přírodě.
prostejina
5. dub 2016
Ver na svůj pocit, který ti říkal, ze je neco špatně. Já třeba neměla vůbec žádný příznaky zamlklyho těhotenství, a nějak v 5.TT jsem mela blbej pocit, brecela jsem, protože jsem věděla, ze je něco špatně. Krvácet a bolesti jsem mela az za 14 dnu, pak revize... Ženská, která je hodně vnímavá ke svymz tělu, to dokáže poznat. A jestli byl menší, tak to bylo opravdu ono. Mne se zvětšoval jen vacek, ne miminko. Dej se brzo dokupy a hurá na to 🙂)
apajda
autor
5. dub 2016
No jo, ale pocit mi taky říkal v den zákroku, že si mám nechat ujet bus a nejít tam...
prostejina
5. dub 2016
Protože sis přála, aby se stal zázrak. To každá v tyhle situaci..😞
yamdena
5. dub 2016
@apajda já revizi odmítla (přes doporučení dvou lékařů), neodpovídal nález na ultrazvuku, třetí lékařka mi udělala opětovný test hcg - dopadl dobře. U Tebe se bohužel hcg zvýšilo málo, společně s ultrazvukem bych řekla, že lékaři se nemýlili. Netrap se, stává se to (mně také), je to smutná událost, kterou nemůžeš ovlivnit. Tenkrát jsem cítila, že je něco špatně a bylo mi zle i fyzicky. Nicméně, povedlo se později a Tobě se povede také.
apajda
autor
14. dub 2016
tak jsem ještě náhodou zjistila, že jsme asi nahlásila dokktorce špatně menzes (mám ho zapsaný v migrenovém deníčku). jako teda z hlavy to nevím, kdy byl, ale nepamatuju se, že bych měla posldní cyklus o tři dny kratší. Prostě jsme jí řekla 5. unora a blo to pravděpodobně 7-8 (i podle toho, kdy jsem to pak čekala v březnu). mohly ty dva tři dny něco ovlivnit?
apajda
autor
14. dub 2016
@yamdena co to znamená, že neodpovídal nález? Když jsem to četla poprvé, tak mi to asi bylo jasné, akorát teď nad tím dumám.
lajla
14. dub 2016
@apajda měla bys to hodit za hlavu...
Z hrozinky by miminko nevyrostlo, hCG neodpovídalo, zákrok byl proveden, zpátky čas nevratis...holky to tu taky nevyřeší
Spíš bych se teď věnovala sama sobě, začla zobat femibion, pít kontryhel, a těšit se na příště... Bylo to na začátku... Později by to bylo ještě horsi...a stává se to
apajda
autor
14. dub 2016
@lajla Já vím... jen mi z toho občas hrabe, třeba celej den včera jsme měla úplně v pohodě, dokonce jsme byli na pivku,koukali na komedie... a najednou večer schíza jako prase (a to jsem vypila jen dva radlery 😃) právěže jsem byla ráno u dr a mohla se jí pořádně vyptat, ale jak jsme měla to v pohodě období, chtěla jsem se v tom přestat vrtat a pak jsem toho litovala... prostě mi hrabe. Do dalšího se nějak nehrnu, hledám si práci a chci se napřed trochu srovnat psychicky. Docela mi teď vyhovuje, že jsem na pracáku :_D
yamdena
22. dub 2016
@apajda promin, dostala jsem se na MK az ted. Vacek byl vetsi, ale byl prazdny a bez srdecni akce (uz teor. mohla byt). Navic jsem spinila a pobolival me podbrisek. Takze nemuzu rict, ze by se dva lekari vylozene mylili, ale podle vseho to vypadalo na neusp. tehot. Treti doktorka mi po diskuzi udelala test hcg, protoze doposud bylo hcg ukazkova - vysledky druhy den byly dobre. Rikala, ze embryo tam musi nekde byt - tj. mozna za tim prazdnym vackem (nebo mimodeloz.). Predtim jsem mela zamlkle, neodpovidal nalez ani hcg. Faktem ale je, ze se me dr. zeptala, jestli o teh. stojim a ja rekla, ze pro to udelam vsechno a revizi nechci (zatim). Z toho vyplyva, ze kdybych teh. nechtela, revize by probehla - ale takhle (pro klid vsech) testovala hcg znovu. Ty jsi udelala vse, co jsi mohla. Doufam, ze uz se citis trochu lip, vyjde Ti to, nesmutni.
lachtanice86
26. dub 2016
ber to tak že nemohla. vím co píšu sama mám za sebou ZT
smallinka
26. dub 2016
nemohla. tečka. dál se v tom nepitvej. život jde dál, nejsi jediná komu se to stalo.....otěhotněla si jednou, otěhotníš podruhé a to už vyjde na stopro 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli