Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

jezz13
19. čer 2016

@luciferkaklaris To jsi měla pěkně k náročný. Já byla hodinu po revizi v pohodě, podle zprávy mi píchli něco na bolest a něco na zmírnění krvácení. Dva dny po zákroku jsem nešpinila vůbec, pak jsem dva dny lehce krvácela a pak už nic. Do práce bych fyzicky mohla už druhý den, ale potřebovala jsem si něco vyřídit, tak jsem šla třetí (jsem kancelářská krysa). 14 dní bych se doma asi zbláznila.
Dneska jsem 12 den po revizi, už cca po týdnu jsem byla jezdit na koních a včera lehce lézt na stěně...

emisekkk
19. čer 2016

@marlah Po revizi jsem dostala MS po 28 dnech. Já mám 3 děti úplně bez problémů - poslední v 39 letech. A pak v 41 potrat a teď zamlklé těhu. Na podporu těhu nic neberu, max. vitamíny. Po prvním potratu jsem brala kontryhel a gynex a taky Nosifol. Furt testovala ovulaci a bez efektu. Až jsem všechno vysadila a vykašlala se na to, tak se to povedlo, i když to nedopadlo. Doktorka řekla, že počkat 2 MS, ale my se nekontrolujeme už teď. Já osobně si myslím, že fakt ten problém s tím otěhotněním po té čtyřicítce prostě už je, protože před tím, to šlo ihned. Takže už ani nedoufám, že by se zadařilo, prostě to nehrotím. Ale musím říct, že mne to hrozně mrzí, že to tentokrát nedopadlo....

luciferkaklaris
19. čer 2016

@jezz13 No vidíš, tak každý to má jinak. Ty ses z toho fyzicky dostala daleko dřív. Mě pak šíleně bolelo břicho, v práci, doma jsem pak ležela jak lemra. Je pravda, že pokud jsi zvyklá na aktivní pohyb, sport, tak je ten návrat do normálu asi snadnější. Já v tu dobu nijak nesportovala. V práci to bylo hrozný, nikdo nebral ohledy, šéf řekl, že v 8tt to není žádný těhotenství, holky se tam bavily o potratech jako o čemkoliv jiném...bylo mi z toho ouzko, do toho ten otčím, kterého po 14 dnech od revize odvezli do hospicu...byla to hnusná doba, ale život jde dál.

jezz13
19. čer 2016

@luciferkaklaris To se ti fakt hloupě sešlo, psychika dělá v tomhle hodně. Šéfa bych asi poslala kamsi, kdyby mi tohle řekl, jak můžou být lidi tak neomalení 😒 Hlavně, že je to za vámi, ty už budeš za chvíli mít mrňouska u sebe a my budeme věřit, že se nám taky takhle zadaří 🙂

luciferkaklaris
19. čer 2016

@jezz13 Děkuju. Šéf je dost drsnej, jemu se odváží málokdo odporovat, takže jsem to spolkla. Jo a to jsem měla jet s kolegou na služebku (po návratu z revize) a šéf řekl, že jsem si válela šunky doma už dost dlouho (byla jsem doma 14 dní s hematomem, pak revize a 5 dní po revizi) a na poslední chvíli mě nepustil...no takže když jsem pak otěhotněla podruhé, zůstala jsem doma ze dne na den a vůbec mě to nemrzelo. Tak ať se ti taky brzy podaří a děkuju za podporu!!

lydiee
20. čer 2016

@marlah Já mám 42 a před 2. měsíci jsem měla revizi pro zamlklé těhotenství v 10. týdnu. Bylo to moje první miminko, po už několikátém a tehdy poprvé úspěšném IVF. Bolí to pořád, strašně moc

marlah
20. čer 2016

@lydiee To je mi moc líto. Dovedu se si představit, jak se cítíš. V takové situaci se těžko radí ..... moc bych ti miminko přála. Doufám, že jsi na tom fyzicky dobře a budete se snažit dál.

lydiee
20. čer 2016

@marlah Děkuju ti. Každá podpora a milá slova potěší 🙂 . Je to všechno těžké, nevím, zda jsem v pohodě fyzicky i psychicky. Vloni ke konci roku jsem po dlouhém a těžkém boji přišla během 3 dnů o své 2 nejbližší lidi a teď o miminko. Někdy je líp a někdy jsem na dně, na dně svých psychických a fyzických sil a jaksi nevidím žádné to světýlko v dálce, za kterým bych šla a které by mi dávalo tu sílu, víru, naději

fisalu
20. čer 2016

Ahoj holky. Tak jsem dnes obvolavala doktory kvůli před operačnímu a nestíhá se to tak by me.preradily na příští středu. Ale ted jsem přišla domu a začala.jsem krvácet. A ted nevim yda mam někam.jet nebo čekat: ( co myslíte vy? Mam čekat?

marlah
20. čer 2016

@fisalu Ahoj, já osobně bych jela hned. Aby nebyl náhodou problém. Podle mě je lepší být pod kontrolou lékařů a pokud bude potřeba, hned tě vezmou. Držím moc palce, dopadne to dobře. Já jsem šla hned druhý den a byla jsem ráda, na co čekat, to je člověk jen nervózní. Dej pak vědět 😉

emisekkk
20. čer 2016

@fisalu mě řekli, že pokud budu krvácet do intenzity MS, tak je to v pohodě a nemám nikam lítat. NA revizi jsem čekala 6 dnů.

dacik1803
20. čer 2016

@jezz13 Nemám to nijak zjištěné, spíše si to myslím a i v rodině mi to říkají, že asi nebudu schopná nikdy donosit chlapečka, tak nevím.

jezz13
20. čer 2016

@fisalu -Mně v nemocnici doktorka po zjištění zamlklého těhu rovnou nabídla, jestli chci na revizi hned nebo chci počkat na SP. Potrat je přece jen pro tělo přirozenější a teoreticky se dá pak snažit o otěhotnění hned, po revizi se názory lékařů liší od 1 MS po 3 MS. Ale zas je tu riziko prudkého krvácení, zánětu apod. Takže mě poučili, ať naklušu hned když by se mi krvácení zdálo silnější než MS nebo kdybych měla bolesti/zvýšenou teplotu.
Krvácet jsem začala ten samý den, druhý den mě docela bolelo břicho, ale zas nijak extra. Třetí den už jsem jen špinila. Bohužel v nemocnici se po týdnu ukázalo, že neodešlo všechno, takže jsem stejně skončila na revizi. Subjektivně fyzicky byla revize vlastně bezbolestná a rychlá, potrat přece jen víc bolel. Ale psychicky jsem za něj možná vděčná, že si to člověk tak nějak vnitřně "odžil".

fisalu
21. čer 2016

Holky tak večer jsem je spinila PAL trochu jasný krve. Pres noc ani kapka ale když jdu na WC utru se.tak trocha krve je..je to jak začínající mesicky..tak.jsem.volala na svoji gyndu a sestra mi řekla ze dokud to bude jako.mesicky at nikam.nejezdim. ale ze se mam hlídat ze by to mohlo odejit samo. A na kontrolu mam přijít v patek.nebo v pondělí. Ale to předoperační a krev si mam zařídit. Abych byla připravena. Tak jsem ještě vyčetla ze by mata mohla pomoct dopudit. Tak piju má to by čaj :D

luciferkaklaris
21. čer 2016

@fisalu Teda koukám, že ti doktoři si tě vychutnávají ☹ To je něco...že ti to takhle oddálili. No třeba se ti povede vypudit doma, hlavně, abys vypudila vše a nemusela aspoň už pak na čištění...stačí jedno. A hlavně aby tě moc nebolelo břicho, zatím dobrý?

fisalu
21. čer 2016

@luciferkaklaris zatím vše OK ale přijde mi že krev ustala mam jen hodně slabý spineni. Tak si dávat už druhej hrnek matovyho čaje. Sestra na gynde mi řekla ze dokud to bude jak meiscky melo by to byt OK. Chtěla byl to právě vypudit ven cely. Jinak i co se týče břicha jsem.jal.když přijdou mesicky. Nic tekoucího ani extrémně bolestivyho. Už jsem byla psHicky připravena na středu ale když tonpujde samo o to lip bohužel si me nepodavaji jen doktoři ale.i v práci. Evidentně vidina mého odchodu na mateřskou byla silná tak se me ted snaží zbavit jinak.

jezz13
21. čer 2016

Na urychlení by mohlo pomoci i homeopatikum CAULOPHYLLUM THALICTROIDES, zázvor a babské rady na vyvolání potratu - já se první den sprchovala extra horkou vodou a vypila u toho půl lahve červeného (ta hezčí část potratu 🙂) Horkou vanu bych nezkoušela kvůli hrozbě infekce.
Držím palce, ať všechno odejde samo a máš klid, a to i v práci.

luciferkaklaris
21. čer 2016

@fisalu A proč jsi řekla v práci tak brzy, že jsi těhotná? Tomu nerozumím. Já to tenkrát řekla v 6tt, ale jen proto, že jsem měla hematom a musela jsem ze dne na den zůstat 14 dní doma a nechtěla jsem lhát...ono s neschopenkou z gyndy to ani moc nejde. Ale jinak bych držela jazyk za zuby do 4. měsíce...
To mě teda mrzí, to nejsou dobří šéfové ☹ Drž se a taky jsem slyšela, že na potrat je dobré pít hodně červeného vína (tý jo dala bych si 😀).

fisalu
21. čer 2016

@jezz13 no už jsem vypila dva hrnky mátovyho čaje a ještě mi na gynde říkala ze i ten kontryhel způsobu stahy. Tak pak zkusím ještě to. Vanu si nedávám ale večer jsem naparila břicho horkou sprchou.

fisalu
21. čer 2016

@luciferkaklaris luco musela jsem to v práci říct. Mam to trochu složitější s práci protože šéf je vychcanek. Nejdříve jsem tam byla na dotace a ted jen brigadne takže stálost na up. To ze chceme rodinu už věděl. Pak když se to povedlo tak jsme to řekla protože jsem chtěla normální smlouvu kvůli mateřský a pak příspěvků nechtěla jsem doma skončit. A 4 roky o almuzne. No tak to bylo OK vid vidina toho ze v listopadu skončím. No a včera jsem.musela říct ze půjdu do nemocnice. Díky tomu všemu nemám nárok na nic natož na doktora tak na to taham dovolenou kterou mi jako dal a počítají.mi ji. A ještě minuly týden bylo vše OK a všichni byly spokojeny a dnes je najednpu problém a mam zaucovat kolegyni. Prostě to stojí za dvě veci

luciferkaklaris
21. čer 2016

@fisalu No tak to je katastrofa. To bych jim asi zamávala a už se tam neukázala ☹ Našla bych něco jiného a mezitím se snažila otěhotnět. Držím ti moc pěsti, nemáš to jednoduchý!! Hlavně nikoho nezaučuj, to je padlý na hlavu!

fisalu
21. čer 2016

@luciferkaklaris no už delší dobu koukám po jin práci. Ale tim ze mam středně těžký astma tak smím.dělat jen kancelářinu nebo lehkou práci. Nesmím dělat v prachu špíně s chemii atd prostě je to vše na prd. 😞 nejradši bych právě řekla Hele.končím a nazdar a t si to koelgyni učí kdo chce.

laskonka85
21. čer 2016

@lydiee ahoj,ja mela zamlkle tehotenstvi v 9 tydnu a podruhe ve 14 tydnu..Napotreti to vyslo,ale jen diky tomu,ze jsem se nenechala odbyt gynekolozkou.Ted mame pomalu rocni holcicku,ale bolelo to dlouho...I ted kdyz si na to vzpomenu,tak je mi z toho smutno..

marlah
21. čer 2016

@laskonka85 To je fajn, že to napotřetí vyšlo. Moc gratuluju, je to vždy smutné, zamlké těhu s každým zamává. Já jsem měla zamlké v 10 tt, teď čekám na první MS po revizi. Pak se chceme hned pokušet znovu. Ale je mi 40, takže nás tlačí čas. Můžu vědět, jestli to nevadí, jak jsi psala, že jsi se nenechala odbýt gynekoložkou. ..... ? Každá informace pro mě dobrá, moc bychom si mimi přáli. Díky a ať ti malá dělá radost. 😉

laskonka85
21. čer 2016

@marlah Dekuju🙂 Kdyz jsem sla na druhou revizi,tak jsem byla v nemocnici 4 dny..Tenkrat mi po kyretazi rekli,ze mam pry zaklonenou delohu a neco tam zustalo,pry mi zkusi dat neco do kapacky,jestli to vyjde samo..Nevyslo..v bolestech jsem sla po 3 dnech opet na sal.Pak jsem sla ke svy gyndarce na kontrolu a chtela jsem poslat na nejaky testy,aby se to neopakovalo.Bylo mi receno ,ze jeji teta potratila 9x a ted ma 3 deti .A ze na testy se posila az po 3 zamlklych tehu.No a ze mame zkouset a ono se to casem povede..Rekla jsem ji ze mam nervy jenom jedny a znovu to zazit nechci.Zasla jsem si za obvodackou ,celou situaci ji rekla a ona me poslala na endokrynologii,hematologii a sama jsem se sla ke svy alergolozce -imunolozce.Testy dopadly dobre,ale na imunologii mi nasly zvyseny protilatky.Tak to mam pry rict na gynde,at to resi..Tak jsem volala gyndarce a ta na me byla docela neprijemna,ze jako pno nevedi co s tím na ty imuno?A proto to ma resit ona?Pak me teda dostala ,kdyz rekla ,ze to nic neni a resit to nebudem...Jenze ve me to hlodalo ,proste mi to nedalo...Co kdyz se ty protilatky budou zvyšovat a ja zas o mimco prijdu?Mam skvelou alergolozku ,takze jsem ji to rekla a ta to resila se svym znamym gynekologem a nasadila mi prednison.Diky tomu jsem malou donosila..Kdovi proc ty zamlkly tehotenstvi byly...jestli za to mohly i predtim zvyseny protilatky nebo neco jinyho,kazdopadne predstava ,ze bysme meli mit druhy dite a prochazet si tím znovu....No nevim🙂

marlah
21. čer 2016

@laskonka85 Moc děkuju 😉
Bohužel někteří doktoři jsou fakt hrozní a co si člověk nevydupe, to nemá. V tom případě bych asi šla k jinému lékaři, pokud to jde. Já už 2 děti mám, 14 a 16, tenkrát bylo vše bez problémů. Moje gynekoloka mi říkala, že první zamlké nic neznamená, určitě se hned po MS máme snažit znovu. Že se to řeší, až pokud by to znovu nevyšlo. Ale jak jsem psala, je mi 40, přítel je mladší a děti nemá, tak bychom si mimi přáli moc.
Já bych ti moc přála druhé miminko. Zkus třeba jiného lékaře a věřím, že se to podaří. Měj se hezky, díky 🙂

laskonka85
21. čer 2016

@marlah ,ja jsem pak kratce po revizi znovu otehotnela,byla jsem v 9 tydnu ,kdyz mi to zjistili na ty imunologii,proto jsem mela strach a po tom pristupu gynekolozky jsem odesla k jiny🙂 A priznam se ,ze jsem zezacatku chodila kazdy tyden na ultrazvuk..Pro svuj klid,sice jsem to platila ,ale nevadilo mi to🙂 I ja ti preju,aby se zadarilo 🙂 a hlavne ,aby bylo tehotenstvi bez problemu😉

lydiee
22. čer 2016

@laskonka85 Děkuju. Ano, bolí to moc a pořád. Bylo to moje první a milovala jsem ho za tu krátkou dobu nejvíc, jak jsem uměla. A stejně ode mě odešlo. Blbé je to, že i mě tlačí věk a i to, že já můžu mít mimi jen přes IVF. A do toho jsem už dala spoustu peněz, času, nervů a vím, že především veliký kus svého zdraví. No, v centru mám vyšetřené různé nemoci, ale sama jsem začala docházet na rehabilitaci a budu se sama od sebe, bez centra, snažit své tělo pořádně vyšetřit a poléčit, než znovu půjdu do dalšího boje, pokud tedy ještě najdu sílu do toho boje jít...

lydiee
22. čer 2016

@laskonka85 A ty máš tak krásnou holčičku 🙂 hned bych ji brala 🙂 !! A to jméno, nádhera! Taky jsem měla vybranou Barborku, kdyby to byla holčička 🙂 . Mně se to jméno líbí už asi 20 let 😉 , tak třeba se té Barunky ještě někdy dočkám.... Mějte se s Barunkou krásně a děkuju!

laskonka85
22. čer 2016

@lydiee dekuju ti🙂 Je to pekny cislo,jsem stastna ze ji mam.A ty to urcite nevzdavej! Neni to sice jednoduchy,ale stoji to za to🙂 Drzim ti palce ,at se dockas co nejdřív🙂