Zamlklý potrat?

reeeza
29. kvě 2023

Ahoj holky, nepíše se mi to snadno. Dnes jsem měla být 10+1 tt. Na ultrazvuku nebyla srdeční aktivita, velikost 1.9cm ( takže malinká). Doktor říkal že tam vidí trošku krve a že se jedná o začínající potrat zřejmě. Já nemám špinění ani bolesti ( zatím), tělo je hako těhotné ( prsa bolí, občas nevolnost atp.)
Přede dvěma týdny jsme byli na ultrazvuku, tam doktorka stanovila že podle velikosti plodu jsem v 8+1 tt ( byť podle mého výpočtu dle ovu to mělo být 8+4tt). Říkala jsem si že prostě na je trošku menší. Velikost byla 1.7cm. Srdíčko krásně bilo.

Jedná se o zamlklý potrat, když se plod nevyvíjí už pres týden, možná dva ( podle velikosti)?? Je nějaká sance ze se srdíčko rozjede??
Za dva dny mamejít na kontrolu kde namvyvolají potrat pilulkou, chci mít 100% jistotu. Už se s tím tak nejak směřujeme ze je konec a ze ta naděje není. Jen mě zajímají vaše názory a asi i potvrzení že třeba jste byly v podobné situaci a nedopadlo to. Nejde mi o plané naděje.
Děkuju moc

rnika
29. kvě 2023

@reeeza Pokud už srdeční akce byla a už není, tak to vidím špatně. Mrzí me to. Také jsem to zažila. Potrat se mi ale sam nerozjel a musela jsem nakonec na revizi. Určité bych na kontrole chtěla, aby znovu hledali zda je srdeční akce nebo ne, aby si byl člověk opravdu jistý.

laxesis
29. kvě 2023

Bohužel, pokud už srdíčko bilo a teď nebije, tak není po čem pátrat, maximálně to ještě důkladně překontrolovat znovu, což bych určitě nechala ověřit. Ale aby se srdíčko zastavilo a znovu rozjelo, to není možné. U holek se většinou stává to, že jdou třeba na ultrazvuk brzy a není srdeční aktivita vidět, je vidět až později. To bývá častým zdrojem omylů... ale u tebe se obávám, že to je jiný případ, pokud je si doktor jistý, že srdíčko tentokrát neviděl a mimčo neporostlo :( je mi to moc líto... hlavně ať to dobře zkontroluje

lencaa11
29. kvě 2023

@reeeza myslím bohužel že pokud bylo srdíčko a teď už není tak je nejlepší se rozloučit se a nechat dušičku odejít 😔😔 u pilulky počítej te že nemusí zabrat na 100% držím palce ☘️☘️

janule0123
29. kvě 2023

@reeeza vzhledem k tomu, ze srdicko bílo a už nebije, tak to nevidím nijak optimisticky… já to měla trosku jinak 10plus1 vše ok, odpovidalo, srdicko bylo… najednou spineni, ok normální, najednou krev ok normální, se stává, žádný problém , dite roste … srdce bije a o týden později masakr, tak jsem jela na pohotovost .. už srdeční akce ustavala, objednali me hned na ráno.. zkontrolovali na ultrazvuku a šup na revizi… fajn bylo, ze to bylo všechno tak nějak rychlý, pobrecela jsem si někde mezi půlnoci a ránem …a na uklidnění me pomohl fakt, ze v prvním trimestru se tohle stává, když příroda vyhodnotí při vývoji ze je někde chyba, a vývoj se zastaví, za me lepší takto, než řešit po screeningu jestli si nechat dite s nějakou zásadní vadou, se kterou by případně žilo možná par dni po porodu… píšu proto, ze ti ten fakt muže taky třeba pomoct lip se srovnat.. ať se brzy podaří znovu a vše už je ok../

reeeza
autor
31. kvě 2023

Děkuju moc za zprávy, už jsem to obrečela a smiřuji se s tím. Dnes mi nasadili první potratovou tabletku a zítra by vše mělo proběhnout, tak snad to půjde co nejrychleji.