Zamlklý potrat. Kdy půjdu domů po vyčištění?

lucinka_jm
16. únor 2012

ahoj ,jsem v 8tt a bohužel mi doktorka oznámila ze jsem v neperspektivním těh.,že není znatelná srdeční činnost,byla jsem poslána ještě na další vyšetření s tím ,že mě chtěli poslat na zákrok ,vyškemrala jsem si ještě 2 dny.zítra jdu na vyšetření a pokud se nic nezmění musím na vyčištění.chtěla jsem se zeptat jak dlouho to trvá někdo píše ,že den a někdo že šel dom až den poté.vše ale odpovída normálnímu těh.,mám veškeré příznaky+ mi začaly ranní nevolnosti,jsem zmatená a pořád doufám,ikdyž spíše počítám se zákrokem:díky předem

gabra29
16. únor 2012

Ahojky, to je mi moc líto, ale třeba to ještě dobře dopadne. Já bohužel prodělala mimoděložní těhotenství a když jsem ležela v nemocnici před laparoskopiíi, tak k nám na pokoj přišla paní, která měla zamlké těhotenství a šla na zákrok asi během 2 hodin, protože už to měla domluvené dopředu. Asi za půl hodinky po té co jí odvezli na sál jí vrátili na pokoj a pak byla relativně brzo fit. Dělali jí to dopoledne, pak asi hodinku nebo dvě spala a večer už normálně chodila a druhý den ráno jí pouštěli z nemocnice domů. Takže se neboj i kdyby to dopadlo špatně tak je to fofr a budeš rychle zpátky z nemocnice doma.

mates22
16. únor 2012

@lucinka_jm Ahoj, už tady diskuze na toto téma je, ale odpovím, ráno nástup, v poledne či odpoledne zákrok a druhý den domů

spagatice
16. únor 2012

@lucinka_jm Nebyla jsem v tvé situaci a je mi to líto, ale být tebou, tak bych počkala možná trošku delší dobu 😉

martinakl
16. únor 2012

@lucinka_jm Ahoj, moc me to mrzi... I kdyz mala nadeje tu jeste je, moc bych ti prala, aby to vyslo. Ja jsem, bohuzuel byla na revizi dvakrat. jednou to bylo i s laparoskopickym odebranim vejcovodu, to jsem byla v nemocnici 2 dny, podruhe jen revize a to jsem sla na radu kolem 9 rano a odpoledne jsem jela dom. Asi je to jak kde...

lucinka_jm
autor
16. únor 2012

díky všem ,je to hrozně těžký pro mladou holku slyšet :ano jste těhotná,ale Váš plod je mrtvý... na to člověk nemá slov... ale moje prababička mi říkávala Co je přišitý to drží,a co není to se pouští... s mladym ikdyz je to těžký si říkáme že to tak asi mělo být,prý místo fazoky máme plevel kterej musí ven aby vyrostl kouzelnej hrášek :D tím mě dostal... nemít partnera asi bych to nezvládla

lucinka_jm
autor
16. únor 2012

tohle jsem sice zkopírovala,ale to proto,že mi to trochu taky pomohlo :Ať chce nebo ne, každá žena je naprogramovaná do mnoha rolí. Jednou z hlavních a těch, kterou nám neustále mlátí o hlavu, je role matky. Každá žena na to má právo a většina ženských ho chce taky využít. Je jedno, jestli je to manažerka podniku nebo poslední dělnice. Stejně jako obě chodí na záchod, stejně jako obě musí pít aspoň dva litry tekutin, tak obě (pokud se něco nepokazí) chtějí mít dítě. Lidské tělo není žádnej počítač. Je mnohem chytřejší a dokonalejší. Když jsem pronikala do tajů samotného oplození, nechápala jsem , jak to, že se nic nepokazí. Pokazí, jen my o tom nevíme.
20 procent těhotenství totiž končí potratem. Ženské tělo si plod totiž nejdřív oťuká a pokud mu příjde špatný, tak ho odstřelí. Vzhledem k tomu, že se tahle akce děje v časném stádiu těhotenství, nemusí si toho žena všimnout.
Někdy takové štěstí není. Štěstí na to, že se to stane jenom jednou, v časném stadiu. Pokud tomu dojde později, kdy už je plod velký, mělo srdeční akci a podobně říká se tomu zmlklé těhotenství. A vidět zmlkla těhotnou je jeden z nejhorších pohledů. I z osmdesát procent popáleného třetího stupně jsem snášela líp, než tohle. Ten smutek v jejích očích a vy máte chuť ji obejmout a říct jí, že to bude dobrý, že, že ….a sakra. Není to dobrý, ale vy v téhle situaci musíte být silnější a pomoct jí se z toho dostat. Protože každá matka, co nosí mrtvé dítě hledá chybu. Snaží se zoufale najít konkrétní příčinu, něco, co za to může. Jenže většinou se to tak akorát prostě stane…..

saminomimino
16. únor 2012

klidně jsi mohla otěhotnět později,posunutá ovulace a miminko může být i o hodně maldší,těch 8tt jsi podle MS nebo podle oplodnění???já jsem podle oplodnění o 8 dní pozadu takže vše jsem měla posunuté a miminko roste a je zdravé,čekala bych teda dýl,protože ze svého okolí vím že se tyto smutné věci dějí i když miminko je zdravé pošlou na potrat,pokud nekrvácíš a je ti dobře čekala bych déle klidně se může srdeční činnost objevit ,kamarádka byla podle doktroy 8+1 bez srdíčka ona si vydindala týden počkat a srdíčko bylo,mimi prostě bylou loudavé ale je zdravé jak řípa,hodně štěstí

saminomimino
16. únor 2012

@lucinka_jm rozhodně radím počkat déle!!

lucinka_jm
autor
16. únor 2012

@saminomimino ja vim ,ale lekarka mi oznamila ze musim nastupuju zitra rano na dalsi kontrolu tak pořád doufám.. ne miminko podle oplodneni odpovida 8tt.... otěhotněla jsem přes HK....myslíš že by mi doktorka dala jště odklad ?

saminomimino
17. únor 2012

@lucinka_jm a doktor je snad tvůj osobní rádce nebo musíš poslechnout co nařizuje??,jednej podle sebe ne!!Je to tvý dítě,pokud odklad chceš a ona ti ho nedá,okamžitě bych měnila doktora,si to ty a tvé tělo dítě a ty jen ty si o něm rozhoduješ!!to by ses ho nezatala ani už kdyby bylo na světe?Zastala tak jednej stejně i když ho máš pod srdcem!!nebo i zajdi jinam,jiný doktor pohotovost ať máš jistotu,ono někdy stačí jiný utz

lucinka_jm
autor
18. únor 2012

tak to mame za sebou,jsem po zakroku ,mela jsem 3 doktorky ... a mam to za sebou .... bohuzel malicky nebylo vporadku ... tak diky holky za podporu

paulina64873
15. kvě 2012

KCEM SA S PITAT ZE SOM 3 TYZDEN TEHOTENSTVI? AKO SA PROBIHA POTRATY?? BOLI TO? JAK DLHO TO TRVA??

zvedavaholcina
25. dub 2013

Muzu za par hodin po zakroku revizi domu?odpovezte mi prosim nekdo

veruska007
25. dub 2013

@zvedavaholcina Jj, jednou jsem byla v 5h rano a v 11 jsem sla domu. Podruhe v noci a sla jsem domu po ranni vizite.

zvedavaholcina
25. dub 2013

@veruska007 a nevis do ktereho tydne se to dela ambulantne?

mb85
25. dub 2013

@zvedavaholcina mě propustily po třech hoinách po zákroku a to se mě ptal doktor jestli chci domů hned nebo až další den a to jsem byla 13 tt

zvedavaholcina
25. dub 2013

@mb85 Ahoj dekuju a v ktere nemocnici jsi byla?strasne se bojim na zakrok jdu v pondeli , ☹( do Opavy....

veruska007
26. dub 2013

@zvedavaholcina Netuším, myslím, že to hodně záleží na konkrétní nemocnici - ale úplně hned tě určo nepustí, protože tě musí po operaci chvíli hlídat.

zvedavaholcina
26. dub 2013

To vim par hodin tam budu muste zustat vim ze je to cca 2 az 3 hodinu po zakroku, na dospavacim pokoji...no prinejhorsim podepisu reverz ...

zvedavaholcina
29. dub 2013

TAK TO MAM ZA SEBOU PO REVIZI... TOLIK STRACHU I SLZ A KONECNE JE POVSEM, TROSKU UNAVENA ALE DOMA VE SVE POSTELI NIC NEBOLI, JEN DUSICKA ALE SNAZIM SE NA TO NEMYSLET ...ZAKROK PRED 8 RANO A VE 14 HOD + - HURA DOMU ...

ruzicka77
21. bře 2016

Ahoj holky, dnes mi rekli, ze mam zamlkle tehotenstvi. Musim pry jit nekam do spitalu na vycisteni. Muzete mi nekdo poradit, delaji to nekde v Benesove? A kde? Diky moc za rady. Katka