Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

sue
3. črc 2010

Lussy, myslím si, že tej alkoholičke to dieťa z rúk len vypadlo... nie že ho tam hodila. Nijak ju to síce neospravedlňuje, ale nešír prosím ťa veci z nového času...

lena13
3. črc 2010

lussy nikde js necetla,ze ji tam hodila,pry ji vypadla.

bronia13
3. črc 2010

no to fakt nie je matka, hrozne, ked to dievcatko nechcela tak ho mohla dat do domova.... nechapem

lena13
3. črc 2010

ted js cetla,ze podle jedne verze tu malickou holcicku hodila do vody,policie to nepotrvdila ani nevyvratila....omlouvam se,tohle neni matka.......jt bestie pokud to udelala 😔

mobile
3. črc 2010

Ahoj ivuu
V prvom rade Vam trasne drzim palce, nech vsetko dobre dopadne. Viem si predstavit, co v nemocnici zazivas pri vsetkych tych vysetreniach a hospitalizaciach ale ak je to pre dobro veci, clovek vydrzi aj nemozne.
Ked som robila mimo SR, mala som sefa, ktory mal ulceroznu kolitidu. Rozpraval mi svoj pribeh, ako mu nik nedaval sance a pod...kedze mal najhorsiu formu. Jedol denne 20 tabletiek. potom zacal drzat dietu, nejedol 3 roky nic ine len ovsenne vlocky.vacsinou na spôsob polievky. to mal vtedy 40 rokov a dozil sa 78 a to mal infarkt. Proste niekedy ten osud nieco napise a nakoniec si to rozmysli.
Inak z vlastnej skusenosti pisem, v nemocnici sa musis pytat a byt otravna, doslova.a pytat sa aj inde a dat na vlastnu intuiciu, lebo pediatria je veda...malo preskumana.
este raz velmi drzim palce, aj na nohach

diddi
3. črc 2010

ja sa priklanam k tvrdeniu,ze Simonku ta bestia tam hodila - vela skutkov totiz k tomu smeruje - nezamestnanost,alkoholizmus,ukoncenie materskej /na druhy den po smrti by mala 3 roky/,neustalezmeny vo vypovedi matky,pokojne popijanie po jej smrti, matka chcela prave spachat samovrazdu,no zial jej Simonka "nestastne" vypadla....preco neskocila za nou?!...pozerala sa ako jej dieta unasavoda a posledny krat sa nadychuje....a potom isla slopat do krcmy...tak to chce fakt nervy!...absolutne sa jej nezastavam a verim,ze pokoj uz nikdy nenajde,svina hnusna!!!

bufina
4. črc 2010

Podle mně to bylo celý nešťastná nehoda. Nechcu matku určitě nijak obhajovat, bych ju zavřela na doživotí, ale myslím že měla malou aspoň určitě trochu ráda. Na některé fotce byla vyfocená jak ju drží za ruku atd., takže asi nějakej vztah k ní měla. Jen nepochopím že když jí teda spadla do té řeky, proč tam za ní neskočila, každá matka by přece ani na vteřinu neváhala a okamžitě pro ni skočila. Jestli byla tak otupělá alkoholem, když před tím seděli v hospodě.... A že pak šla zase nasávat, to tak u alkoholiků bývá, že jak se něco stane, tak okamžitě sahají po flašce... Bylo už neštěstí od začátku, že se Simonka narodila zrovna do téhle rodiny.

diddi
4. črc 2010

...Simonka bola casto bita od rodicov...

bufina
4. črc 2010

Ono je to z mé strany těžký soudit jak to bylo, když mám informace jen z novin a především z bulváru... Ale třeba jak teď ukazují tu fotku jak s ní stojí u té rozvodněné řeky a má ju v náručí, tak si říkám že ju držela radši proto aby tam malá nespadla. Pokud je to teda ona. A třeba měla i nějakou světlou střízlivou chvilku a o malou se starala.... Ale to je fakt těžko říct když je osobně neznám. Jen se mi nezdá že by ju tam sama hodila. Přece jen takový sociální případy se snaží především přez děcka vytřískat od státu nějaký peníze a takhle nejen že jí skončila rodičovská, ale už nemá dítě, tak nedostane navíc ani korunu, takže tím by si vůbec nepomohla.

lussy23
4. črc 2010

je m ito tiež veľmi ľúto. Také krásne dievčatko. Nikto nevie, ako to skutočne bolo. Matka furt menila výpovede.... Smutné. Simonka teraz už šantí v nebičku s ostatnými Anjelikmi a je jej dobre.

diddi
4. črc 2010

@bufina policia zistuje totoznost tej zeny na fotke kvoli tomu,ze pravdepodobne uz mala vtedy ten umysel,nie kvoli tomu,aby bola dokazana jej materinska laska a ona ju pri tej povodni "pevne" drzala....ono totiz k Vahu nie je taky lahky pristup,je tam betonova hradza...a co je to potom za blazna,ktory ide s malym dietatom priamo k rozvodnenej rieke?!...mohla tu vodu sledovat z hradze,nie ist k vode k tesnemu kontaktu...vtedy ju anjelikovia ustrazili...u mna nie je ziadne ospravedlnenie,co vykonala a verim,ze bude za to potrestana!

bufina
4. črc 2010

@diddi Potom je ale smutný že si nikdo z okolí nevšiml jak moc je ta matka pošahaná a že se tak tomu nedalo zabránit. Bych se jí nezastávala ani kdyby to všechno byla jen nehoda. Jedno dítě se dá v pohodě uhlídat, nebo pro ňu mohla hned skočit, ožrala hnusná. Taky doufám že si to odsedí, i když dnes psali že to může nakonec být neúmyslné zabití, to by mohla dostat taky jen podmínku a vesele na svobodě chlastat dál. Stejně jak u nás ta matka Terezky Čermákové, ožralá ji zalehla ve spánku, všechny taky asi 3 týdny vodila za nos že se ztratila, dostala za to 4 roky a po dvou ju pustili. I za blbý krádeže se posílají lidi natvrdo do vězení, ale bohužel majetek je pro stát asi přednější než život.

breberuska
4. črc 2010

Ahoj holky, promiňte, že vám sem tak lezu...chtěla jsem vám všem popřát hodně síly a hlavně stěstíčka...téma jsem si trošku pročetla a moc vás obdivuji. My jsme přišli o chlapečka ve 21. týdnu, když lékaři zjistili, že vůbec nemá ledviny a bez nich by mimo moje tělo nemohl žít. Museli jsme se rozhodnout, zda budeme čekat do řádného TP a nebo zda dáme na radu všech odborníků souhlas s ukončením těhotenství...Nejhorší rozhodování a chvíle v životě. Porod byl pro mně hrozný, protože celou tu dobu jsem myslela jen na to, že na jeho konci mně nic pěkného nečeká. Do dneška lituji toho, že jsem poslechla porodní asistentku a nerozloučila se s ním. Že jsem pro něj nic neudělala a ani mu neřekla, že jsem ho měla moc ráda.... ☹

monkula
4. črc 2010

Ja trošku nechápem, prečo rozoberáte prípad SIMONKA práve tu... Medzi mamičkami, ktoré prišli o svoej deti kvôli tragédii, chorobe, ľahostajnosti lekárov, atď... Mamičkami, ktoré by dali svoj život zato ,aby ich deti žili..
A vy tu rozoberáte, či ju matka zabila, či nie, či to bola náhoda, čo vražda... Oháňate sa informáciami z bulváru, ktorý spraví z komára somára, všetko nepodložené tvrdenia..
Pravdu vie len jej matka, prípadne otec, a tá si to zoberie do hrobu, a dúfam, že bude mať výčitky do konca života...
Simonke je venovaná jedna téma, tak sa vyjadrujte tam a nie tu, medzi utrápenými mamičkami, ktoré sa akurát tak môžu teraz pýtať, prečo?

hansed
4. črc 2010

@breberuska je mi to moc líto, co jsi musela prožít..... my o naši holčičku přijdeme za 2 týdny, bohužel musím čekat do doby, než bude považována za donošenou, protože naše zákony holt nic jiného neumožňují.... na postižení naší malé se přišlo až ve 30tt a teď už rozhodují jen doktoři ☹ bohužel, někteří muži-doktoři nechápou, co prožíváme s manželem a de facto i naše rodiny, jaké trápení a jaká muka to jsou.... ale věřím, že bude líp a my budeme mít brzy jiné miminko, které nám naše holčička sešle .... holka, drž se, teď musíme být silné 😉

breberuska
4. črc 2010

@hansed to mně moc mrzí, že musíte prožívat to trápení až na úplné dno. ☹ Dokážu si představit, jak to čekání je hrozné, bolestné a smutné...drž se. přeju ti moc sil, ať to všechno s manželem zvládnete, i když to bude boj, a hlavně držím palce ať vás co nejdříve vás čeká nový a lepší začátek něčeho krásného!!

lucenek
4. črc 2010

ovečky držte se 😢 😔

lena13
4. črc 2010

@hansed je mi moc lito co prozivas a to,ze musis cekat az bude holcicka donosena,to musi byt neco sileneho,vedet,ze i kdyz bude donosena tak to nebude dobre.....moc na tebe myslim i na vase rodiny,drzim ti moc palce at ta bolest brzy prejde..... 😔

danu
4. črc 2010

Poprosim vas, aby ste pribeh o Simonke rozoberali v teme, ktora bola o nej zalozena, nie tu, dakujem

lussy23
5. črc 2010

Nechela som vá mto tu narušiť ☹ Prepáčte.

newyorkgirl
5. črc 2010

@hansed tiez zelam moc a moc sily a nech mas to zle co najskor za sebou, hoci ta bolest nezmizne nikdy, neviem si vobec predstavit, co prezivas...

babule vsetkym vam drzim palce, nech sa co najskor radujete z krasnych zdravych deticiek, moc sa drzte, musite byt velmi silne... ja kazdy den dakujem za to ze mam dve krasne zdrave deti, na svete nie je nic dolezitejsie... 😔

lussy23
6. črc 2010

Hansed - tiež sa pridávam. je smutné, že si po trpení pri pôrode neodnesiete odmenu v podobe malého uzlíčka. =o( Prajem vám, aby sa boli neskôr zase tehotná a tentokrát všetko dobre dopadlo a vy by ste mali ten skvelý pocit byť matkou krásneho a zdravého bába. aDelka vám iste nejaké zošle a bude ho strážiť.

abbey1
6. črc 2010

@hansed Ani neviem,čo povedať.Všetky sme tu stratili detičky a viem i čo to je "čakať " na to najhoršie,ale ozaj neviem čo povedať.My čakáme dievčatko asi v pod termíne a toto si ani len neviem predstaviť.Veľa síl a podpory rodiny.

terez34
6. črc 2010

@hansed strasne moc ti drzim palce aby tvoje utrpenie dlho netrvalo je mi to strasne moc luto ale anjeli ti urcite zoslu novu dusicku z ktorej sa budes tesit moc moc drzim palce 😉

ivuu
6. črc 2010

Ahojky..unás zase kolapsove stavy...

Saruš přestavala pit ten neocate no a včera jsme ji kukla do pusy se světlem a aft jako prase a dneska už rozlezli po celym patře..takže rano balim kufry a jedem.. ☹
a to jsem byla v nedělu ve dvě v noci na pohotovosti že měla ve stolici větši kud krve no měla jsme ji sledovat a kdyby ještě jednou přijet..to pila ještě jakžtakž ale včera a dnes katastrofa takže dofam že ji zavedou ten babyport..naštesti se ve stolici krev už neukazala jn piditečičky...

@terez34 děkuju.. 😵 😵 😵

ivuu
6. črc 2010

@mobile no ja doufam že saruš nekdy bude jíst normálně ☹ samozřejmě v ramci nemoci ne ndamyva a tak..
a taky moc děkuju 😵

@breberuska je mi to strašně líto ☹ asi určitě bych se rozhodla stejně a nechapu tu porodni asistentku 😔
@hansed to fakt musí vyt šilene...tohle si už vubec neumim představit 😖 moc ti přeji co nejdřive at se zadaři..ikdyž je mi jasne že Vaše holčička j prvni a žadne jine mimi ji nenahradi ale alespon obrousi tu nejostřejší bolest..
ja jsem po oznameni diagnozy Sáry řekla manželovi že jestli oni přijdeme nechci další dítě...ale jestli by to tak bylo nevim..a ani radši vědět nechcu ☹ ☹

hansed
6. črc 2010

Holky, díky moc.... včera jsem měla velkou krizi, brečela jsem tu, kladla si všechno za vinu... a nechtěla jsem o dalším miminku ani slyšet, bála jsem se, že to bude stejné.... naštěstí byl manžel doma, podržel mě a už zase koukám do budoucna a doufám, že další miminko bude zdravé....i když si projdu třeba i magnetickou rezonancí, ale to je mi jedno, hlavně, aby všechno dopadlo OK...
s manželem jsme se rozhodli, že malou na sále vidět nechceme, jen by to jitřilo naše rány, máme ji na fotce z 3D ultrazvuku, víme, že je to ta nejhezčí holčička na světě, a na tom nechceme nic měnit....
ivuu, držím tvé holčičce pěsti, ať jí je zase brzy lépe 😉

breberuska
7. črc 2010

@ivuu, i já držím palce, ať všechno vybojujete a je co nejdřív líp!

@hansed, krize ještě budou, ale určitě to s manželem zvládnete!! Jestli máte fotku z 3D, tak chápu, že jí vidět nechcete, nebo spíš nepotřebujete...my jsme žádnou pěknou fotku neměli a až nakonec jsme pochopili proč - prý kde je málo plodové vody, tak je škaredý obraz 😒proto mně to tolik mrzí i to, že jsem se vlastně ani nijak nerozloučila, neviděla ho... @hansed, drž se!

gogoska123
7. črc 2010

@hansed Je mi moc líto, co musíš prožívat - nám taky přišli na vadu našeho chlapečka až ve 30. týdnu a také se jen čekalo, až porodím. Po porodu dokonce přišli na vážnou vadu srdíčka, které si do té doby nikdo nevšiml....žil nám pak 25 dní. Posílám hodně síly a moc na Vás myslím!

hansed
7. črc 2010

@gogoska123 je to šílený, nechápu, proč to musíme prožívat zrovna my.... proč někdo, kdo kouří, fetuje atd. má naprosto zdravé děti? je to strašně nespravedlivé..... obdivuju tě, že jsi to vůbec zvládla, nedokážu si představit, že by naše holčička žila skoro měsíc a my o ni potom přišli.... takhle se to dá ještě nějak snést.... i když je to šílený ☹

@breberuska tak to chápu, že tě to mrzí.... možná by ti opravdu pomohlo chlapečka vidět a rozloučit se, ale věřím, že uvnitř tebe cítil, jak moc ho miluješ od prvního okamžiku