Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

radusv
23. črc 2010

já víc nevím jsem z toho zmatená, prý začíná doufat, že si malou odvezou domů - tak moc jí to přeji, ale pokud to dopadne špatně tak o to horší to pro ně bude ☹

lucenek
23. črc 2010

já věděla že bude žít nějakou dobu...jenže neexistuje pediatrická ledvina leda CVVH ale to je jiné kafe......
přesně tak bude to masakr 😢 😢 😢

radusv
23. črc 2010

Lucenek já nic u Adélky o ledvině nevím, celou dobu píše Hanička o zvětšujícícm mozku a chybějící přepážce ( doufám, že to nazývám správně )

permonik7
23. črc 2010

holky, to je ale strašny... kéž by se jim to vyplnilo a odvezli si ji domů

lucenek
23. črc 2010

radu..ted abych nevypadala jak debil mám za to že má agenezi ledvin......čili chybějící.....ale pokud se pletu tak s tou dg co píšeš ty žít může....prachuju na Neurochirurgii JIP jež 7 let tak tyto dg znám velice dobře.....

radusv
23. črc 2010

@lucenek str. 134 kdy sem přišla Hanička tak to píše

radusv
23. črc 2010

pardon str. 129

lucenek
23. črc 2010

jj pak sem se dopátrala, takže sem kráva fakt 😔 ☹
mno s intrauterinnám hydrocefalem a útlakem mozku a atrofii se žít dá...ale bude max. postižená psychomotoricky..... 😔 😖 😢

radusv
23. črc 2010

stalo se taky jsme Adélku už pohřbily po tom co psala, že všem řeknou, že zemřela
a to znamená co?

lucenek
23. črc 2010

radu ted nechápu tvou odpověd.....

radusv
23. črc 2010

myslám stalo se, že ses spletla...
a ptám se co znamená postižená psychomotoricky

lucenek
23. črc 2010

mozkové funkce a tělesné, těžká mentáollní retardace spojená s tělesným hendikepem, ale to je nemístné ted předvídat.....

radusv
23. črc 2010

jasně všechno může být úplně jinak 😒
budem doufat, že to tak hrozný nebude
loučím se dobrou noc

lucenek
23. črc 2010

radu taky budu doufati s tebou.....dobrou

jaa
23. črc 2010

@radusv Taky sleduji osud Hani a malé.
Mojí kamarádce řekli ve 30tt,že malý má něco s mozkem a velkou hlavu..Více méně mu chybí části v každé hemisféře ve vel .asi 2cm.Jí doporučili ukončit těhu a začít znovu.S tím,že malý by byl těžce postižený..Epilepsie,slepota,hluchota,pohyb a mentální retardace....
Nedala ho....Byl to konečně kluk po třech holkách...Smířila se s tím,že se o něj bude muset celý život starat...
Zbytek těhu byla pod přísným dohledem.Podstoupila i MR,kde se vše potvrdilo.V jedné polovině hem.chyběla přesně uprostřed mozková tkán a ve druhé byla místo ní změt tuku a cév.
Malý se narodil vyvolávaným porodem ve 37tt.měl 3960g a 51cm...Normální miminko...Po porodu ho odvezli na vyšetření.
Dnes je malému 18měsíců.Hlavička roste přiměřeně.Chodí,mluví,vidí,slyší....Nic z prognoz lékařů se nepotvrdilo...Sledují ho v riz.poradně a na neurochir.Každý půl rok mu dělají MR.Vše je stejné a malý zdraví..
Tak přeji Haničce,at si malou odvezou domů a ona bude mít stejnou šanci na život,jako ostatní..
Ohledně toho,vidět,či nevidět po porodu své miminko i když není jisté,jestli si ho odvezu domů....
Když nosím pod srdcem ,druhé srdce,nový život,někoho ke komu denně promlouvám a on zná můj hlas a teplo mého těla....Přitulila bych ho k sobě a chtěla ,aby zemřelo v mé náruči,laskáno mým hlasem..Nikdy bych nesvolila,aby umíralo samo,někde zabalené v osušce,v chladu a bez citů.....To mají krásně zařízeno v USA a já bych to také tak chtěla...Tak to cítím... ☹

ciefulik
23. črc 2010

ahojte maminky a maminky anjelikov
raz som viac-menej náhodne otvorila vašu tému a odvtedy z času načas musím nahliadnuť
čítala som vtedy o Milenke a už nikdy nezabudnem
ste všetky veľmi silné ženy, obdivuhodné, úžasné
"našťastie" nepatrím do tejto témy, ale snáď vám bude aspoň malinkou útechou, že vaše riadky ma učia byť lepším človekom, lepšou matkou
prajem vám veľa síl, lásky, zdravia
prajem vám, aby ste našli odpovede na otázky, ktoré sa skrývajú hlboko vo vašich dušiach
prejam vám, aby ste pochopili..

@jaa o tej rozlúčke si to napísala tak, že sa mi slzy kotúľajú prúdom. nikdy nezabudnem na tie slová

quetinka28
23. črc 2010

ahojte.stále dúfam a modlím sa za zázrak

pink_lady
23. črc 2010

ahojte sledujem vas, co nove, ze sa sprava ako "normalne miminko" to by bolo super, uzasne... 😉 ale myslela som ze v kazdom pripade bude nejaky cas zit ...

miliharmi
autor
23. črc 2010

@jaa Pokud by mi to bylo umožněno, určitě bych chtěla, aby mé dítě umíralo v mém náručí nebo aspoň jsem mu při tom mohla být nablízku. Dodnes je mojí noční můrou to, že mi během pobytu v nemocnici pořád někdo bránil být neustále s malou. Nakonec umřela, když jsem s ní nebyla. ☹ Pořád se s tím těžko srovnávám. ☹

lenkavano
23. črc 2010

@miliharmi netrap se tolik už to nevrátíš a Milenka určitě věděla že jsi v duchu s ní.Nertrap se ,nevyčítej si.....

ivuu
23. črc 2010

@permonik7 hlasim že unas zatim dobry..tuk tuk..v utery jdem na další kontrolu a asi i odběry krve jestli ji něco nechybi...a uvidi se co dal..jediny co mě ted trapí...chtěla by hroznějíst ..vidi u matesa rohlika a připlazi s ek němu zavodni rychlosti a kouka..hrozně smutně..je mi až do breku..ja vim že bude jednou jíst ale než to bude tak mi to srdce utrhne 😔

@radusv joj tak to jsme take v šoku..ale určitě nam vše řekne.. 🤐

pink_lady
23. črc 2010

@miliharmi viem ze ta to trapi ale Tvoja malicka vie ako si s nou velmi chcela byt...

moj maly zije, ale bolo mi tiez strasne, ked chradol v inkubatore a mna okrikovali aby som ho nehladkala...len som pri nom sedela a plakala...nic ine som nemohla...prvy tyzden mi ho dovolili vidat na par minut denne tiez som sa strasne bala o jeho zivot ale predsa len zabojoval 😵

ivuu
23. črc 2010

@jaa krásně jsi to napsala 🙂
@miliharmi netrap se ☹ Milenka to určitě věděla a citila že jsi sní pořad v jeji mysli..fakt nechapu tenhle postoj nemocnic ..nic takoveho jsem v děstke nezažila a doufam že ani nezažiju... 😖

@pink_lady taky děsnej zažitek...někdy mě přijde že vtech nemocnicach pracuji roboti a ne lidi... 😠

miliharmi
autor
23. črc 2010

@lenkavano Já se tím trápím jen tak normálně, prostě když mi to něco připomene. Milenka byla už v bezvědomí, takže zvnějšku bych to stejně asi nepoznala, ale myslím, že bych to cítila, že odchází. Ale já to vlastně cítila i na tu dálku, přišla mi to říct a odpovídá to době, kdy skutečně nejspíš umřela, i když přesně nevím. Večer jsem tam volala a dr. mi říkal, že se stav zhoršil, že je tam už velký otok mozku, ale ještě že žije a ráno za mnou přišla mi říct, že už musí to tělo opustit, že už se nedá používat a když jsem tam pak dopoledne volala, tak mi dr. říkal, že u ní nastala smrt mozku.

lenkavano
23. črc 2010

@miliharmi já vím že jsem ti tenkrát sama nepomohla když jsem psala o Klárce...doted mě to mrzé a moc se ti za to omlouvám.ale u Milenky to bylo jiné,u nás to bylo rychlé narozdíl od Milenky...proto se to dalo rychleji rozpoznat.

miliharmi
autor
23. črc 2010

@lenkavano Leni, to se vůbec neomlouvej, ke mě se dostalo tolik různých příběhů s dobrým i špatným koncem, naučila jsem se to ustát a mě zase tak moc nevadí, když mi něco Milenku připomene. Ono je to takové zvláštní, na jednu stranu to bolí a na druhou je to příležitost být jí blíž, mluvit o ní, vyjádřit city. Tohle je asi těžko pochopitelné, pokud to člověk sám neprožije, ale to poslední, co bychom většinou jako maminky andílků chtěly, je zapomenout. ono by to pak nebolelo, ale ztratily bychom je úplně. Jéé, jak to píšu, cítím, jak je to těžko uchopitelné, neumím to líp vysvětlit.

lenkavano
23. črc 2010

@miliharmi ikdyž jsem to neprožila a doufám že nikdy neprožiju ,přesto ti rozumím jak to myslíš.Milenka nikdy neopustí tebe zrovna tak jako ty nikdy neopustíš Milenku.

jaa
23. črc 2010

Maminky,já to tak cítím.....Své děti miluji a milovala bych je,at by byl jejich osud jakýkoliv...A dát tomu maličkému byť jen pár minut lásky ,citu,vřelosti a tepla,by pro mne znamenalo strašně moc...
mili.nemůžeš za to,že jsi tam s ní nebyla..nebyla jiná možnost.Chodila jsi za ní a ona věděla,že ji miluješ...

Haničce přeji,at je s malou v pořádku a věřím,že mateřský cit ji pomohl překonat její rozhodnutí....

lussy23
24. črc 2010

@lenkavano - kde ste ppísali o Klárke?
Ivuu - stále na vás myslím.

Radu - čo? to to je ...senzačné. malá Adelka žije? Hanička, držím strašne moc palce. nech ism ôžete maličkú vziať domov.

magdalenka1
24. črc 2010

někdy se dějí malé zázraky, někdy se dějí větší a někdy se holt nedějí....jsou věci, které jsou opravdu nějak předurčené a člověk se s nimi prostě musí poprat...pokud tady Adélka bude týden, měsíc, rok či 80 let, je to dobře, protože i kdyby to byla ta nejkratší doba, obě, Adélka i hansed si navzájem předají tolik lásky a naděje, že to budou navždycky strašně bohaté holky...vnitřně bohaté 🙂 hansed je určitě vděčná za každou minutu s malou, i kdyby třeba věděla, že to štěstí brzo skončí, protože člověk nejvíc a nejkrásněji miluje, když si tu lásku uvědomuje, jak je křehká a zranitelná.