Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miliharmi
autor
25. únor 2009

Holčinky, já vám všem tak děkuji, moc mě to dojalo a i potěšilo, že je Milenka i ve vašich srdcích a vzpomenete na ni, i když jste ji přímo neznaly. Věřím, že ona vás nyní už zná a že se za vás také přimlouvá u Boha.

mirka414
25. únor 2009

Milenka je anjelik pre nase deticky a dava na ne zhora pozor.

chymenitta33
25. únor 2009

mili--kuki som včera video ako celé som ho preplakala, jej aké krásne dievčatko ale Boh vie prečo to urobil, aj ked to nevieme a ažko sa to chápe ale je s nej anjelik ktorý sa dáva s nebíčka🙂
Si super matka, obdivujem ťa..

jenna7082
25. únor 2009

chymenitta33 - mozno od témy ... ale toto neurobil Boh .... ale nechcem do toho vôbec rýpať ... aj ja myslím na malú Milenku... 😔 😔

barborenka
25. únor 2009

mili,aj ja na vas myslim............je mi to luto,urcite to bol pre teba a tvoju rodinu tazky den

mikike
25. únor 2009

mili, strata vlastneho dietata je ta najvacsia tragedia, co moze cloveka stihnut. Len cas ti pomoze prekonat tvoj zial, a vela casu... moja matka stratila dcerku(moju sestricku), mala 17 rokov. Stalo sa to pred 30 rokmi. A teraz ju to boli takisto, len uz asi neplace kazdy den... vela sil ti prajem, a radosti z tvojich dalsich 4 deti...

anta
26. únor 2009

Mili, dobré ranko, včera jsem chtěla ještě napsat, že mě strašně mrzí, že Milenka si musela projít takovými bolestmi, je hrozné vidět vlastní dítě, jak trpí a nemoci mu pomoct 😢 😢 . Jak napsala Mirka414, Milenka je andělíček strážníček pro naše dětičky, je takovým symbolem a zůstává v našich srdcích, i když jsme ji neznaly.... 😉

lekno
26. únor 2009

Mili, aj my ti všetky zo srdca ďakujeme za tvoje krásne písmenká a prajeme veľa veľa slniečka do života a veríme, že sa na teba z nebíčka usmieva tá NAJKRAJŠIA HVIEZDIČKA 😵 😵 😵 Je tak dievčence 😉

dada78
6. bře 2009

ahojte maminky,až dnes som Vás našla,ani my sme si našeho Romanka nevychutnali ako sme plánovali ... Ako 5.mesačnému mu diagnostikovali akútnu lymfoblastickú leukémiu, začal liečbu v BA Kramáre na Onkológii. Aj zaberala, ale bohužiaľ chemoterapia natoľko oslabila jeho imunitný systém,že nebol schopný sa brániť infekciam a tá sa dostavila. Dostal sepsu - multifunkčné zlyhanie orgánov - hlavne pečeň a obličky a po 10 dňoch na ARO nám odišiel do nebíčka. Poslal za seba "náhradníka" alebo ako mi napísala jedna maminka iba preskočila jeho dušička do druhého telíčka, čakáme v júni bábo. Tešíme sa ale tak opatrne a tiež sa už budeme navždy báť,aby aj to druhé nechytilo nejakú chorobu. Náš macík sa narodil úplne zdravý, chorobu mal možno 1,5 mesiaca. A aj keď sme s ním prežili iba pol roka, bol to najkrajší polrok v našom živote.
Je mi ľúto všetkých, čo museli zažiť niečo podobné, nie je nič horšie ako prísť o malý poklad na tomto svete. ☹
Veríme, že dáva na nás z nebíčka pozor a teraz je naším anjelikom strážnym.

magimary
6. bře 2009

dadi, pozerala som si všetky vaše fotečky... a pichá ma pri srdci... 😔 😢
taký krásny a šikovný Anjelik.... 😔 😔 😔
prajem Vám-celej Tvojej rodinke, aby ste prekonali všetky ťažké dni a aby ste sa teraz už len tešili a aby ste tú lásku, ktorú ste Romankovi dávali, ale ste ju od neho iste aj dostávali, aby ste si ju teraz koncetrovane rozdávali navzájom... 😔
myslím na vás...

dada78
6. bře 2009

magimary, ďakujem. Ešte som si nestihla prečítať celú diskusiu,koníka som objavila až keď som ostala na rizikovom doma,ale sú tu super žienky. Nemôžem povedať,že čas vylieči, možno je na to príliš krátka doba, ale minulý týždeň bol pre nás veľmi ťažký, Rominko by bol mal 1.rok. A hoc bolo na cintoríne po kolená snehu,počas vychádzky som si neodpustila a brodila som sa k jeho hrobčeku,aby som mu povedala,že ho ľúbim a veľmi mi chýba,bol moje slniečko a veru nehambím sa za to,často si za ním poplačem a posťažujem sa mu,keď ma niečo trápi. Veľmi mi pomohli moji priatelia,že sa so mnou rozprávali,aj keď neskôr mi niektorí priznali,že nevedeli ako sa majú zachovať,aby ma neranili.Som vďačná všetkým,čo sa za nás modlili a tiež aj tým,čo boli darovať krv, hoci nás mnohí ani nepoznali. Tak ako máš motto ... každé dieťatko je Boží dar ... a slová ako: "Ste mladí,budete mať ďalšie ... " ma iba ranili, veď to bol nás poklad, nie topánka,čo keď sa nepáči sa vyhodí !

magimary
6. bře 2009

jaj, dadi... 😔
aj tak si statočná a neuveriteľná mama...
asi takmer všetky mamičky, čo si toto prežijú, musia byť niečim navyše obdarené, aby to celé takto úžasne-ako Ty-zvládli... klobúk dolu... obdivujem Ťa... aj všetky podobné maminky so svojimi Anjelikmi "tu na okolo"...

podľa mňa, ešte potrebuješ plakať...sú to slzy, kroé Ti očisťujú bolesť v srdci, ktroé Ti uľahčujú ťažobu v ubolenej dušičke... ja plačem a Tvojho Rominka poznám iba z fotiek... 😔

si silná!prajem Ti, aby Ťa Tvoj Malinký z nebai naďalej stále obdarovával silou a statočnosťou...

jenna7082
6. bře 2009

tento "pribeh" mi je znamy.... 😢

sme sa nikdy nebavili osobne, ale zijeme v malom meste ... a pocula som vtedy od kohosi o Romankovi, ze je chory a potom som raz rano isla do prace a uvidela som to parte....ver mi, ze napriek tomu, ze som cudzi clovek a na tej fotke som malinkého videla uplne prvy raz, zarosili sa mi oci....

nemas sa vobec preco hanbit za slzy, neviem si to ani predstavit, ale ja by som asi neprestala plakat uz nikdy....

☹ ☹ ☹

jenn
6. bře 2009

dada akurát som si pozerala fotky malinkého...celú klávesnicu mám mokru od sĺz,...boženko aké je to len nespravodlive....prečo sa musia takéto veci stávať?...bol naozaj krásne bábetko .......

ved mne tie slzy tečú stále....si naozaj velmi statočná a obdivujem ťa...... 😉

annag
6. bře 2009

dadka, toho, čo sa Ti stalo, sa obáva každá mama, je mi to veľmi , veľmi ľúto 😔 , prajem Ti, aby si už nikdy takú hrôzu nezažila a aby Tvoje druhé bábetko prežilo dlhý, krásny a šťastný život a prinieslo Tebe i manželovi veľa úsmevu a šťastia 😔

mikike
6. bře 2009

dada vsetky tu placeme s tebou, mozes to mat velmi tazke, modlim sa za to, aby si druhe dietetko mala zdrave...

anta
7. bře 2009

Dada, je mi to moc líto, šikovný chlapeček to byl, člověku se úplně svírá srdíčko, když vidí, co vše se může stát 😢 . Přeji vám s celou mou rodinkou hodně síly, štěstí a radování se z miminka, které si nosíš pod srdíčkem, snad Vám zalepí aspoň z části rány, které jste utržili od života. 😔

lindda
7. bře 2009

Dada aj ja sa pripajam a modlim aby bolo tvoje babetko zdrave a plne zivota 😉 A nech anjelik Romanko dava na neho tam z hora pozor 😔 Vestko dobre a vela sil 🙂

kakaja
7. bře 2009

ani nevím proč jsem se šla podívat do této sekce, ale je dobře že jsem tu. Chci říct všem, kdo jste přišly o to nejdražší co v životě máme, jak moc vás obdivuju že jste tak silné a dokážete dál žít. Všem vám přeji dost a dost síly zvládnout tu neskutečnou bolest, která vás musí spalovat.
Příběh o Milence jsem četla asi před rokem kdy jsem byla podruhé těhotná a brečela jsem tehdy strašně. Když tak čtu vaše příběhy, slzy se mi do očí derou znovu.
Nesnáším aroganci a ignoranství některých lékařů. Pokud člověk není z oboru a narazí na vola, nemá šanci oponovat. Kéž by jsem se jednou dožila uzákonění přísnějších trestů pro tyto "vrahy". Moc se mi líbí systém v USA, pokud díky pochybení lékaře dojde k úmrtí, okamžitě mu je odebrána licence. Ten člověk si už jako doktor nikde neškrtne, přijde o vzdělání, práci, možná i o rodinu, zkrátka začíná od píky. Kdyby takový trest zavedli i u nás, doktoři by si sakra dávali pozor na správnou diagnostiku a postup léčby. Když si proboha neví rady, ať si přizvou někoho na konzultaci!!! Do budoucna bych přála všem maminkám, aby se počet úmrtí zanedbaných lékaři rvonal nule!!!!

abetka
7. bře 2009

dada vela zdravia a ver to neni len fraza. Bol naozaj krasny a v tvojom srdiecku stale bude.

kika86
7. bře 2009

Ahoj Mili, tvoj pribeh som nedokazala precitat cely a ani sa o to nebudem pokusat, lebo... 😔 😔 😔

Sama mam malinku dcerku a neviem bez predstavit svoj zivot a nikdy by som nechcela prezit to,co ty a veru by som to nepriala nikomu na svete... Je tazke predstavit si skutocny zial za dietatkom, lebo to musi boliet nesmierne...Mam k tomu milion viet, ale ani jednu neviem vyjadrit pismom.
Mili drzim ti palce, aby si cerpala silu zo svojich deticiek a prajem ti vsetko uz len to najlepsie do zivota. Tvoja Milenka bola nadherna babulka a urcite by nechcela, aby si sa len trapila, lebo ked ta tak vidi, tak sa trapi aj ona 😔
A o niekolko rokov sa tam hore s nou stretnes a vynahradite si strateny cas.
Drzim palce z celeho srdca!!!!!

krasuliak
7. bře 2009

tak tou predposlednou vetou si ju asi nepotesila 😒 😒

kika86
7. bře 2009

Krasuliak sam vies, ze je to tak...sama som prisla len tyzden po narodeni malinej o niekoho, kto mi bol ako otec a najviac mi je luto, ze moju malinku ani nevidel 😔 a pritom sa z nej nesmierne tesil, aj ked este nebola na svete. V nijakom pripade som to nemyslela zle, alebo ze by som chcela Mili ublizit, ale ak to tak vyznelo, tak prepac Mili, ale nebolo to tak myslene ako to niektori pochopia. Ako som uz napisala, je tazke taketo pocity vyjadrit spravnymi slovami.

jenna7082
7. bře 2009

dievcence ja chapem , ze my ktore sme to nezazili, si to nevieme tak dost dobre predstavit a ze si to vztahujeme na svoje deti, ktore mame a to su potom tiez predstavy hrozne...ale ako mozete niektorá povedat, ze ked sa matka za zomretym babatkom trapi, tak ono ju vidi a tiez sa trapi? mili, si veriaca a ja viem, ze veris v posmrtny zivot...a dada,viem,ze aj ty...aj ja som dlho neverila, potom hladala a verila a nie je to jednoduche....ale nech veríme, co veríme (ja osobne ze mrtvi odpocivaju akoby spali) tak pride den, kedy sa zideme s tymi, ktorych sme stratili.....my tu zostavame a spominame a hoci som neprisla o dieta, prisla som o veeelmi blizkeho cloveka...a jedine, co ma utesuje je, ze uz neciti bolest a trapenie, ani to moje... 😔

krasuliak
7. bře 2009

no musi len suhlasit s jennou

geminis
8. bře 2009

krasuliak a jenna7082,

myslím, že kika86 to myslela upřímně a naprosto chápu, proč to tak napsala...slýcháme často, že když nás někdo blízký opustí, nechtěl by abychom se trápili, že by se trápil určitě i on.

Ani jeden z vás, ani já, takovou nepředstavitelnou ztrátu, jakým ztráta dítěte bezesporu je, neprožil, tak prosím, neslovíčkařme.

Toto je veřejné téma, každý může napsat, co a jak cítí, a nikdo by ho neměl přesvědčovat o svém názoru. Proto tak úplně nesouhlasím třeba v tom, jak to cítí a píše jenna. Cítím to stejně jako kika. Naši blízcí, co už nejsou mezi námi, nás nechtějí "vidět" trpět.

Navíc vzkaz kiky je pro mili, tak bych neřešila, zda ji potěší nebo ne. Já osobně si myslím, že ano, protože kika to myslela jen v dobrém a to je rozhodující. Ale nechte to, prosím, na ní.

Hezký den.

jenna7082
8. bře 2009

veru tak, geminis, sme na verejnom fore, hovorime tu svoje pocity, tiez som to adresovala mili a dade, tiez som povedala, ze sme to neprezili a nikoho o nicom nepresviedcam....

a myslim si , ze je lepsie vediet, ze mrtvi odpocivaju, ako sa to pise v Biblii a ze maju nadej na vzkriesenie a ze Boh, ako tu tiez ktorasi napisala, ze "preco toto urobil" tak je proste pre mna nepochopitelne... mili je veriaca a vidim, ze jej jej viera v Boha dava velku silu...ja sa necitim opravnena niekoho poucat, alebo sudit....aj ja som veriaca, mozno inak, nez mili....ale na nikoho som konkretne neutocila, nemenovala som, nehadala som sa, nepresviedcala, ako to robis teraz ty...

kika, teba som sa nechcela nijak dotknut.

vam pekny den....

krasuliak
8. bře 2009

nevyjadrujem sa gemenis 😉

claudinka
8. bře 2009

slovne vychytavky, toto neni tema o tom 😠 😠 😠
velmi dobre viete, ako to Kika myslela, tak sa nehrajte so slovickami.. krasne to napisala 😉

geminis
8. bře 2009

jenna7082,
jediný, kdo tady útočí a přesvědčuje jsi Ty.
dievčence...ako možete povedat...můžeme, proč bychom nemohly. Tak jako Ty můžeš a nikdo Ti to právo neodpírá, tak ho, prosím, neodpírej ani Ty nikomu zde. Díky.