Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

littledevil
1. únor 2011

@ivkamb no ja som otehotnela až po 6 mesiacoch, ale myslím, že ak sa Ti podarí skôr, tak by nemal byť problém. My sme sa pokúšali hneď, ale podarilo sa až trošku neskôr.

ivkamb
2. únor 2011

@littledevil jasne dakujem 🙂

bronia13
15. únor 2011

@ivkamb - no nerada ta tu vytam ako pisu ostatne dievcata, radsej vy sme sa stretli v inej diskusii, nam Emmuska zomrela vyse 3 rokov tomu a stale to boli, aj dnes som si s kamoskou za nou poplakali, nie je to fer a hlavne ked je to prve dietatko to hrozne boli, ako pisu dievcata velmi pomoze otehotniet znovu, ja az kym som nebola znovu tehotna tak som sa nemohla pozriet na tehotnu zenu alebo male babetko.... velmi to bolelo. ale tu toto forum pomaha sa vykecat a ostatne maminky ta tu pochopia a vedia ako sa citis lebo kdo to neprezil tak nevie ako sa citis.

mne doktor robil ultrazvuk ku koncu kazdu navsetvu, ak je malo plodovej vody tak sa otoci pupocna snura okolo hlavicky a cim viacej klesa ta voda tak tym viacej zatahuju tu snuru - voda ide dole a s nou aj pupocna snura preto mi vravel ze jeden Kanadsky doktor prisiel na to ze je dobre ku koncu stale robit ultrazvuk a tym sa predide omotanie snury okolo hlavicky, lebo ak sa to stane tak zaraz vyvolaju porod alebo cisarsky

gabtcha
16. únor 2011

ahojte, doufam, ze vase bolest uz neni tak ostra a ze se brzy budeme radovat z jara.
Dneska ma nas Karlik 1 rok (presne za 1,5hodiny). Vcera to bylo ok, ale netusila jsem, ze to vyroci bude tak tezke...
Mejte se krasne.

radusv
16. únor 2011

@gabtcha Gabi ahoj... ach jo ☹ tak posílám Karlíčkovi velikou pusinku do nebíčka... ty výročí budou vždycky bolet 😔

U mě jak píšeš už ta bolest není tak ostrá, dokonce jsem zjistila, že už netruchlím každý měsíc 11tého a tento měsíc jsem zapomněla a uvědomila si to až za pár dní - měla jsem trochu výčitky 😒
Prostě jsem už pořádně otupěla...

misinn
16. únor 2011

@radusv u mna je to presne take iste, ja tiez niekedy zabudnem a potom si to az vycitam ako mozem byt taka ...
tiez som uz dost otupela.. predsa je to uz rok a pol za ten cas si clovek vela veci uvedomi a prijme to co sa mu v zivote stalo...naucila som sa s tym zit a beriem to ako sucast mojho zivota, trapenie mi nepomoze musela som to prijat tak ako to je. myslim na maleho casto ale uz to nie je take ze by mi bolo do placu, dokonca aj ked vidim jeho fotku tak mi nie je do placu.

gabtcha
16. únor 2011

@radusv ahoj, dekuju. Myslim, ze neni treba mit vycitek🙂 naopak ti nasi andilci jsou radi, ze uz pro ne tolik neplaceme bo to trapi pak asi i je, ale zaroven je mame stale radi🙂

radusv
16. únor 2011

@misinn
@gabtcha přesně tak - myslím na něj snad každý, ale ne už podle data....a fotku z utz mám zarámovanou na nočním stolku a taky ve mě nevyvolává pláč...

ivkamb
16. únor 2011

@bronia13 ahoj ja len dufam ze pri druhom tehotenstve to budu lekari viac kontrolovat, lebo by som sa asi toho velmi bala, ja sa tiez teraz poriadne ani nemozem pozriet na tehotnu zenu alebo na zeny s kocikmi lebo hned placem ☹ , dokonca minule som videla v obchode takeho maleho chlapceka a ked som si pomyslela ze takto som sa mohla prechadzat s Davidkom, uz som bola mimo. A najviac ma stve ked ludia povedia, ze budem mat este deti, ze som mlada. Ako keby mi mohlo druhe dietatko prve nahradit. Ale na druhej strane chcem byt tiez co najskor tehotna, aby som aspon cast tej prazdnoty v sebe zaplnila ☹

ivkamb
16. únor 2011

@radusv ja mam tiez len fotku zo sona na nocnom stoliku a tak casto ako sa len da, mu posielam pusinky ☹

gabtcha
16. únor 2011

Toto mi dneska poslala sousedka od rodicu. Moc se mi to libi, a tak se rozdelim🙂 Ac je mi jasne, ze bychom radeji ty nase andilky mely u sebe, ale kdyz to nejde, tak si myslim, ze jsme o ne bohatsi:

"Když tě potká nádherná sněhová vločka ,taková ta dokonalá, co umí jen Pánbůh vytvořit- obdivuješ její krásu jak letí, padá na zem a rozplyne se, co zůstává? Potěšení z toho, že jsi ji spatřila krásnou-dokonalou. Žes mohla zachytit okamžik zázraku. A už navždy víš, jak krásné vločky sněhu jsou....... A tak to je i s Karlíčkem.Obohatil tě o nesdělitelné. A ty už jsi navždy bohatší.To zůstává pro radost všech dalšich dnů."

Žel s onou radostí zustava i bolest....ale ty, ktere uz maji andilka dele, si myslim, mohou potvrdit, ze cas tu bolest trosku otupil, nikdy nezmizi:( ale je treba si uvedomovat, ze to nase detatko, ten nas andilek nas obohatil, trebas i jinym pohledem na svet, nebo skrze nej je obohaceny jiny clovek, ktery si tim uvedomuje zase jine hodnoty atd...
Nevim, stli jsem se dokazala vyjadrit dobre, ale snad me chapete...

misinn
16. únor 2011

@gabtcha ja ta chapem uplne, je to velmi pekne napisane 🙂 🙂 a myslim ze naozaj pravdive, tiez to tak citim.

fidka79
16. únor 2011

prepacte baby ze sem vobec pisem ale len vyjadrit ze ste fakt silne zeny a mate moj obdiv...moja maminka stratila prvorodenu dcerku ked mala necely dozity rok.. ☹ dnes by uz mala 39r..setra ktoru sme nikdy nepoznali,mamina mala problem potom mat dalsie atd atd bolotoho vela,ale minule ked sme stali nad hrobcekom mojej sestry som sa spytala maminy ze ako to mohla vsetko prezit pretrpiet a nezblaznit sa..len mi povedala..musela som musela....a pracovala a pracovala a pracovala len aby zabudla...ja fakt obdivujem..

radusv
16. únor 2011

@ivkamb taky posílám pusinky hlavně na dobrou noc a manžel taky.... a jak se cítíš? už je to aspoň trochu lepší?

@gabtcha nádherně napsané až mi ukápla slza....

@fidka79 v pohodě a moc děkujeme... a tvoje maminka je stejně silná jako každá tady... ono opravdu nic jiného nezbývá než muset žít dál

gogoska123
17. únor 2011

@gabtcha Myslím na Karlíka a na Tebe! Jemu posílám do obláčků spoustu pusinek (třeba si tam ti naši kluci někde hrají spolu....) a Tobě hodně síly!!!

gabtcha
17. únor 2011

@gogoska123 děkuji! Urcite si Marecek s Karlikem a dalsimi andelicky spolu hraji a maji se skvele. A prejou si by i nam bylo dobre🙂

miliharmi
autor
17. únor 2011

@gabtcha Karlíček měl včera narozeninky, tak mu posílám pusinku do nebe a pro maminku se přimlouvám za hodně síly.

gabtcha
17. únor 2011

@miliharmi Mili, dekuji!

bronia13
18. únor 2011

neviem ci som pisala ale s drobcom (Sebestiankom) sa kazdy vecer modlime a ked sa domodlime tak vzdy sa pozrie hore a posle Emmuske pusinku a zakrici "bye bye" a kyva o dusu, no je podareny... a ked sa spytame kde je Emmuska tak ukaze rucickou hore, tak mi dakedy pride tak luto ze keby tu bola s nami ze by sa spolu hrali a ako by vyzerala..... ci by sa podobala na drobca ci na Sasenku.... kdo vie, nikdy sa to nedozvieme no nie?

PS: urcite sa tam hore nasi drobci spolu hraju a pozeraju na nas a urcite chcu ze by sme nesmutili (no momentalne zase revem) ale som hrdinka ako pisem no nie? 😎

solinkarka
18. únor 2011

Baby neda mi napisat a reagovat na Vase prispevky..Mate vsetky moj obdiv ako to zvladate 😔 jtky e to urcite najhorsia bolest na svete ked mama pride o svoje dieta ☹ ..my sme tiez prisli v 10tt a strasne ma to zobralo ale verim ze k nam pride coskro druhy anjelik 🙂 Vsetky deticky su v nebicku a je im tam dobre aj ked najlesie by im bolo domka...drzte sa vsetky ako doteraz a aspon spominajme na krasne chvile 😉

gabtcha
18. únor 2011

@bronia13 je to krasne, jak tvoje deti zijou stale s Emmuskou🙂
A uplne chapu tu zvedavost jak by nase deti vypadaly... ted jak mel Karlik narozeniny, tak si tu otazku pokladam dost casto, aspon ho videt, jak vypada, po kom je...nejspis po manzelovi, aspon tam vypadal pry, kdyz se narodil. Toz to by byl krasavec🙂 Takze ti, Broni, zcela rozumim, ze zacatku jsem touzila po hlase, ted cim dal vic po podobe. Nu ale hlavni je pro me, ze je ted v nebi, kde se ma tak dobre, ze my si to ani nedokazem predstavit...

@solinkarka je mi to lito... kazda ztrata boli. Preju hodne sil a brzy zdrave detatko jako i ostatnim!

leopolda
18. únor 2011

@gabtcha je fakt,že si to stejné říkám,že nikdy nebudu vědět,jak by vypadala,na koho by byla podobná,třeba jednou,až se setkáme v nebíčku.

ivkamb
19. únor 2011

@radusv ano uz je to trosku lepsie pomaly sa ucim s tym zit

mircalla
19. únor 2011

aj ja vas stale citam, ste uzasne silne. ja vzdy bulim, ked vas citam, niekedy ani len docitat nedokazem a musim sa k tomu vratit neskor ....myslim na vsetkych vasich anjelikov

terrs
20. únor 2011

Baby, vsetky mate moj nesmierny obdiv. Prezili ste bolest aku si my ani nevieme predstavit...
Ospravedlnujem sa ze som vam sem vliezla...

bronia13
20. únor 2011

@gabtcha ty si Karlika nevidela? ked pisez ze sa podobal ze vraveli na manzela? nasi dvaja drobci sa vraj velmi podobaju na seba tak rozmyslam ci by sa aj Emmuska na nich podobala??? ale to uz nik nevie lebo my sme ju stale but videli z hadickou v ustockach alebo z kyslikovou maskou a take mame aj fotky, drzala som ju raz asi na 20 sekund a potom ked zomrela tak mi ju dovolili na chvilu podrzat, ja som chcela urobit aj fotky ale manzel nechcel a do teraz banujem, ved by som ich nemusela nikomu ukazovat len pre seba ale co uz teraz..... 😔

radusv
20. únor 2011

@ivkamb jsem ráda, že už je to aspoň trošku lepší, každý den je znát.... tak se drž

lucinka02
21. únor 2011

ahoj, nedalo sa mi nenapisat ti... neviem si ani predstavit ako by som ja zvladala takuto situaciu, naozaj uz len pri myslienke na to ma to boli... je mi to naozaj velmi luto ☹ drzim palceky.

gabtcha
21. únor 2011

@bronia13 ahoj Broni, jj videla, byl tu s nami presne 6 tydnu. Jen kdyz vidim kolem jine deti, ktere se minuly rok narodili, tak ted po nekolika mesicich se hodne meni a uz se vytvari fyzicka podoba vic a vic...toz kdyz je tak potoruju, jak uz to nejsou male miminka a pekne rostou tak vzpominam na Karlika, jaky by asi byl on...

janam78
21. únor 2011

Dobry vecer Maminky,jsem tu nova a mam ted taky moc tezke obdobi.Pred mesicem mi zemrela holcicka po douhem 12 -tiletem boji sme prohraly.snazila sem ji dat vse co sem mohla a ted mi ohromny kus velke a tezke prace s ni moc chybi.srdicko place a svira se tak moc jako by me nekdo trhal na kusy...casem se rozepisi dekuji za pochopeni...nas stav nastal po ockovani v 8.mesicich.ale lekari spojitost nepotvrdily s pozdravem Jana