Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gogoska123
2. lis 2011

@leeenka26 Předpokládám, že tento příspěvek je určen pro dada78, ne pro mne 🙂

leeenka26
2. lis 2011

@gogoska123 ach ja trdlo prepac mi to som nechcela.

leeenka26
2. lis 2011

tak sa opravujem 🙂 @dada78 Ahoj, tak ty cakas 3. drobceka 🙂 no super, mame rovnyky termin v maji. Ja mam tiez anjelika Samka. Co sa stalo Romankovi, ak sa mozem opytat? Bol nadherne babetko.

leeenka26
2. lis 2011

@gogoska123 pozerala som fotky tvojho chlapceka, bol krasny. Pripomina mi trosku aj mojho drobceka, anjelika. Tiez sa narodil predcasne?

leeenka26
2. lis 2011

@katuscakzms mas uplnu pravdu, ked si pisala o svojich pocitoch, ktore si po tieto dni mala, uplne to vystihuje aj tie moje. Az som sa zlakla, ze to prislo tak dost necakane a ze to tak bolelo. Ale aj to nas posuva dalej. A co sa tyka ludi, na tych sa vykasli. Ja som mala napriklad kolegynu, pri korej ked som povedala, ze to Samkova dusicka sa mi vratila do bruska, tak krutila ocami a snazila sa mi to vyhovorit, aby som takto nerozmyslala, ze to tak nie je, ze to je druhe dieta, ze nemozem ho brat ako nahradu. Ale ved to predsa nikto netvrdi. Len matka, ktora strati dieta, vie s uplnou istotou, ze jej dieta sa nahradit neda. NICIM. Ani inym dietatom. Ale ja verim a som resvedcena o tom, ze Samko sa mi vratil do bruska, akurat bude mat uz ine, zdrave telicko, pretoze on s nami chcel byt. On si nas predsa vybral. Deti si vyberaju svojich rodicov. A nechcel zit v chorom tele, aj keby mozno zil. Nechcel nas trapit. Toto je moje presvedcenie a ked aj mozno niekomu logiku nedava, pre matku, milujucu logiku netreba. Staci lasku, aj to je predsa vela.

katuscakzms
2. lis 2011

@leeenka26 napisla si to pekne 🙂................a nech si kazdy vravi co chce kazda z nas vie co citi a co si mysli a to je najdolezitejsie,niektori to proste nepochopia

dada78
2. lis 2011

@leeenka26 hej čakáme v máji, Romi nám k tretiemu výročiu svojho odchodu poslal do bruška bábätko, jeho príbeh je vo fotoalbume ale aj tu niekde od str. 17, dostal ako 5mes leukémiu ALL a po mesiaci bojov s ňou nám odletel do nebíčka 😔

smejka
2. lis 2011

dievcata vela sil.. 😔

gogoska123
2. lis 2011

@leeenka26 Děkuju, každý z andílků je moc krásný...ano, rodila jsem předčasně, ve 34. týdnu....kdyby byl Mareček zdravý, tak by to takový problém nebyl, ale, bohužel, toho měl hodně, ale i tak to byl velký bojovník....

abriela
2. lis 2011

@katuscakzms u nas, za nasho anjelika hori sviecka skoro kazdy vecer uz 7 mesiac. Vcera som dokonca mojho anjelika videla.
Prajem vsetkym mamkam malych anjelov pokoj na dusi.

katuscakzms
2. lis 2011

@abriela tak by to malo byt,plamienok ktory by im ukazoval cestu,my za nasou babikou chodime kazdy den a tiez jej tam vzdy zapalime sviecku aby tam nemala tmu a nebala sa,drzim ti palce aby si to vsetko zvladala a aby ti tvoj malinky anjelik poslal surodenca ktory by vam robyl radost

leeenka26
2. lis 2011

@abriela videla si svojho anjelika? Aky si mala pocit? Ja som tiez videla, par tyzdnov od jeho odchodu. Bol to taky krasny pocit, zalialo ma teplo a pokoj. predtym, nez som ho videla, som strasne plakala..

leeenka26
2. lis 2011

@dada78 tiez tak ako mne. V maji to bude rok, co nam Samko odisiel a v maji mam termin 😉
Velmi krasne dietatko a ked som videla Matka, cely on. Krasne deticky.

leeenka26
2. lis 2011

@gogoska123 Ja som rodila v 26. tyzdni, my sme boli velmi nezreli. Samko by mal tiez mozno sancu, ale tiez mal toho vela, z priciny nezrelosti. Crievka mal nezrele a postupne odumreli ☹ potom hlavicka, mali sme krvacanie najprv II. stupna, potom III. a nakoniec ani neviem, bolo tam dalsie zhorsenie, ale to uz som ani nevnimala slova lekarky..to som uz vedela, ze je velmi zle a ze uz je koniec. Ale ked som videla, ako trpi aj napriek vysokym davkam morfia uz som si len zelala nech uz netrpi.

abriela
2. lis 2011

@katuscakzms dakujem. To iste zelam aj tebe. Ja mam tento rok tak ako minuly rok, prvy novembrovi utorok mrchu. Ak sa moj anjelik ma vratit spat, tak je to posledna mrcha tohoto roku.
@leeenka26 Prvykrat som videla malicku, este pocas tehu - tyzden pred vysetrenim. Sen nebol pekny a tak dopadlo aj vysetrenie. Po par tyzdnoch ked ma opustila, sme sa stretavali v snoch. Kolisala som ju, obliekala, moja mala bola so mnou. Ak si niekto povie - ona je blazon - no a co, nezaujima ma to.
Vcerajsi zazitok bol chvilkovi, ale je tak ako tvoj spojeny s predchadzajucim placom. A co som citila? Mozno ako pises ty - pokoj.

mlastov
2. lis 2011

Můj andílek za mnou také chodí - mazlíme se, hrajem si.....je mi jedno, že jsem pro ostatní "jiný"

gogoska123
3. lis 2011

@leeenka26 To je mi moc líto, je to smutný příběh, ostatně, jako každý tady...z vlastní zkušenosti vím, jak bolestné je dívat se na to, jak děťátko odchází a jaký po něm zůstane v srdci obrovská prázdnota....drž se....

gogoska123
3. lis 2011

@mlastov Nejsi jiný, naopak smekám před tvou odvahou konečně říct nahlas, co cítíš....

kostka211
3. lis 2011

@miliharmi : Mne nastastie nezomrelo dieta, mam ich 4, ale nie je pravda, ze to neviem pochopit. Laska, kotru citi matka je najvacsia zo vsetkych, je nezistna, obetava, vychadza z hlbky srdca a velmi dobre sa viem vcitit do tvojej bolesti. ziadne slova neexistuju na vyjadrenie sucitu zene, ktora stratila najvacsi poklad na svete. ziadne ine dieta uz nenahradi to, co odislo, lebo kazde je jedinecne. S tym sa musi matka naucit zit. Drzim Ti palce, aby si tuto bolest zvladla a aby sa ti uz nikdy nic podobne v zivote nestalo. Nech zazivas uz len krasne chvile a Tvoj anjelik v nebi na Teba bude cakat. 🙂

gabikatn
3. lis 2011

A ja som si myslela, ze taka krivda sa stala iba mne:( ale vidim, ze nas je vela......Je mi to luto. Prajem Vam vsetkym vela zdravia a sily.....

tamulik
3. lis 2011

ahojte baby. Tak ja sa zasa vrátim od dušiciek do reality a potrebujem poradiť. včera môj starší syn prišiel domov zo školy nejaký tichý, vážny. na otázku co bolo v skole sa rozplakal, ale strašidelne plakal až híkal ☹ , a vravel ze na hodine rozoberali kto bol komu zapálit na cintoríne sviečku no a môj Radko vravel ze nasej Tamarke . potom cez prestávku jeho spolužiak začal nadávať na Tamarku , neviem ako nechcel povedať, iba vravel ze veľmi škaredo.Mám sto chutí chytiť toho sopliaka pod krk, ale decko nemôže zato ako ho vychovali rodičia.ale na druhej strane už sú druháci tak by mohol co -to vedieť o ľudských hodnotách..
ja mi s toho strašne smutno. poraďte co robit aby sa to neopakovalo. odchytiť si jeho rodičov alebo farára v skole, alebo pohroziť sopliakovi. môj Radko nakoniec keď sa ukľudnil povedal :neboj mamka, Samo ešte raz povie niečo na Tamarku tak mu ústa rozbijem. no som zvedava co bude dnes v skole

katuscakzms
3. lis 2011

@tamulik no veru je tazke poradit,lebo deti vedia zranit bez toho aby si to uvedomovali ale asi by som to prv riesila z niejakym ucitelom-kompetentnym a potom keby sa to opakovalao by som ziadala prizvat jeho rodicov do skoly a porozpravat sa s nimi,snad by to pomohlo ved nemozu sa tvarit ze sa nic nestalo,ked to je dost vazna vec a nikto by sa tak spravat nemal...

mlastov
3. lis 2011

@gogoska123 Nikdy jsem neměl problém to říct, říkal jsem to i tobě - a myslím, že si to musíš pamatovat. Mareček je náš andílek a vím, že si v nebi hraje s ostatními andílky ....a společne po očku pokukují, co tady děláme dole. Však i nám jednou vystaví účet.....záleží na tom, jaký bude.....

mlastov
3. lis 2011

@tamulik zkusil bych nejdříve učitelku.....to si myslím, že by mělo bohatě ve druhé třídě stačit.

tamulik
3. lis 2011

no z učiteľkou sme to riešili hneď včera poobede(mame na seba kontakt v istej obchodnej veci), ale chlapec je výchovne nezvládnuteľný. uvidím co bude dnes v skole. ale ďakujem za odpoveď, tiež som najprv dávala prednosť učiteľke. ale co bude z tých deti v budúcnosti? ale ak by ten chlapec bol včera nablízku, môj manžel ho roztrhne, taky bol nazlosteny 😠

anabelka83
3. lis 2011

@tamulik no ja by som si urcite pohovorila s jeho rodicmi,chlapcovi darmo dohovarat ked raz nema rozum ale rodicom,by som povedala od srdca ,vsetko,ci vedia ako ta boli,ked zomrie male dieta... 🙂

leeenka26
3. lis 2011

@gogoska123 viem, kazdy pribeh je smutny o to horsie, ze to vlastne nie je pribeh, ale realita. Ak sa mozem opytat, ake ste mali vy problemy? Ked sa ti ale nechce k tomu vracat, pochopim to. Ja s tym takto na konikovi problem nemam, horsie sa mi uz o tom hovori osobne, ked sa ma niekto spyta. Vtedy je to neprijemne.

gogoska123
3. lis 2011

@leeenka26 Mareček se narodil se závažnou srdeční vadou, v kombinaci s vadou plic a střev. Operaci by pravděpodobně nepřežil, a pokud ano, tak by to jen bylo krátké prodloužení jeho utrpení. Žil 25 dní. Nedělá mi problém o tom mluvit osobně, ani psát. Je to nedílná součást mého života a naopak jsem ráda, když o Marečkovi mluvit můžu, je to můj syn a jsem hrdá na to, že jsem jeho maminka. Ano, máš pravdu, je to o to smutnější, že to nejsou příběhy, ale realita...život. A ten je někdy až příliš krutý.....

leeenka26
3. lis 2011

@gogoska123 Ano, prilis kruty niekedy. Ale sme tu, zijeme dalej, osud nam nadelil, ze tu mame ostat, im nadelil nieco ine, urcite sa to pre nieco deje. Neverim na nahody a neverim, ze sa to deje len tak. Aj ked sa to niekomu moze zdat velmi krute. Nikdy som sa nespytala ,,preco ja?" Pretoze viem, ze toto by musela prezit ina. Ja som to zvladla, prezila som to, idem dalej. Mozno ma to malo posunt niekam a ked sa na to pozeram z hladiska ci lutujem ze to bolo, ci by som nechcela nieco zmenit, asi nie. Som hrda na to, ze som mohla poznat tak uzasne stvorenie, kus mna, dat mu lasku a byt s nim aj ten kratky zivot aj napriek bolesti. Je to moja bolest a oja tarcha. My sme nemali nic vrodene, ale ziskane. Keby sa bol Samko narodil neskor, urcite by zil a bol by zdravy (ak by sa teda neprihodilo nic ine) on bol velmi predcasne narodeny. Vela krat som sa hnevala...vela deti aj o 2 tyzdne skor narodene ako on prezili. A ja som Samka chcela naozaj akehokolvek. Samko nam zil 59 dni. Bolo to velmi tazke obdobie ale to vies aj ty. Najhorsie ze clovek vie, tusi, co bude nasledovat a nemoze nic urobit.
Su to va roky co si prisla o dieta. Kolko trval najvacsi otras? Najvacsia bolest? Viem, ze to boli aj teraz, ale ta najvacsia bolest. Da sa s tym naucit zit?

mlastov
3. lis 2011

@leeenka26 ...jediným lékem na bolest je čas....ale tak dlouho tu nikdo nebudem, aby to přestalo bolet, na to je lidský život příliš krátký... A omlouvám se, že jsem vám vstoupil do diskuze.....