Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

aninam
9. pro 2011

@romcame to s tebou pujde cely zivot! U kazdeho lekare se te zeptaji, at u tveho tak u detske s dalsim. Vem to tak, jak pise
@gabtcha vsechno spatne je pro neco dobre! Kazdy konec je zacatkem.... Rok utece jako voda! Ver mi. Postav si jediny rok proti tvemu veku, uvidis, ze je to jen "vterinka" v tvem zivote.... Drz se a bude zase lepe!

lucinka_jirackova
9. pro 2011

sice jsem to nezažila...a nikdy bych nechtěla, ale přeji upřímnou soustrast...:( musí to být hrozná ztráta :( neumím si představit, že by mi můj syn ,,odešel,, :( určitě budete mít spoustu dalších dětí, které budou tak skvělé, jako byla vaše holčička...

romcame
9. pro 2011

@kkatka113 No prave že hodne doporučuji rok po cisařskem řezu ☹ . No tak zeptat se ho můžu a uvidíme co nam řekne třeba ten primář nebude vedet nic nevim. Nojá bych je ani neslavila ty vánoce ale musím kvuli manželovi. No naše slečna mela být ještě na vánoce schovana v bříšku ale pospíchala a mela by 2 mesice od předcasneho porodu. No naše mala byla taky zdrava jen zjistuji proc jsem zacala rodit brzy no ☹ . a ja tu neznám jiného gynekologa. A nemůžu s tim zatežovat doktora ktery me nelečí ☹ . A taky přeji pěkny víkend.

romcame
9. pro 2011

@aninam No to půjde se mnou celý život a navic včera nam přišla ta pozůstalost tak tam musim zajet za notářkou ☹ ale umrtni list ješte nemáme ☹ ☹

romcame
9. pro 2011

@lucinka_jirackova moc dekuji a kdo to nezažil nepochopi co se stalo a byly bychom rádi kdybychom meli zase holčičku .

lucinka_jirackova
9. pro 2011

@romcame to věřím, tak hodně štěstí .) ať Vám to vyjde 🙂 a jste zase šťastní 🙂

romcame
9. pro 2011

@lucinka_jirackova moooc dekuji ale je to další miminko opravdu na dlouho 😒

lucinka_jirackova
9. pro 2011

@romcame musíš tomu věřit 🙂 vždyť přece ,,naděje umírá poslední,, 😉

romcame
9. pro 2011

@lucinka_jirackova já vim ale když další miminko můžeme zkoušet až za rok a mezitim musím na vyšetřeni na hematologii tak jsem zvedava jaký budoou výsledky 😒 😖 docela se toho bojím co zjistí

lucinka_jirackova
9. pro 2011

@romcame tak držím palce 🙂

romcame
9. pro 2011

@lucinka_jirackova moooc dekuji 😉

luznicarka
9. pro 2011

@romcame Ale teď de o to jestli otěhotnět a nebo rodit víc jak rok od císaře a ten rok už je fakt přežitek 1/2 roku stačí na zahojení jizev . Hele můj tchán je po operaci srdce a je mu 76 let a doktor mu řek že za 1/2 roku bude mít všechno v pohodě zahojený. A to je jeho organismus hodně starej a měl by se teoreticky hojit dýl než u mladýho člověka a ty si mladá. Fakt podle mýho 1/2 rok stačí a pak se prostě snažte a uvidíš. Co si myslíš že ti udělá doktorka, když přijdeš a řekneš sem těhotná bude to muset prostě vzít jako fakt a postarat se a nebo tě rovnou a to by bylo nejrozumější přešoupne na specializovanou kliniku kde tě budou hlídat v rizikový poradně a bude to v poho a když se jim to nebude ať už z jakýho koliv důvodu něco líbit tak holt tam budeš ležet, ale ohlídají Vás . TeĎ je důležitý zjistit jestli ten předčasný porod byl jen náhoda nebo bylo opravdu něco špatně .

romcame
9. pro 2011

@luznicarka No doktorce jde o to abych otehotnela nejdřív za rok po porodu. Ale kdybych přišla dřív tak me hlavu neutrhne a třeba me šoupne na nejakou kliniku kde si me pohlídaji no. a tak jsem i častečne smířena s tím že tehu hodne proležim at už doma a nebo v nemocnici. a doufám že nám zjistí proč se nám to stalo ale taky to mohla být náhoda ale budu se hodne bát když budu znova tehu.

luznicarka
9. pro 2011

@romcame To se ale bojí každá , která přišla o mimčo nebo předčasně porodila 😉 neni to nic špatnýho a mě taky po normálním porodu doktor v nemocnici řek nejdřív za rok otěhotnět, ale to je pěkná pakárna a já mám naštěstí normálního gyndaře tak řek 1/2 roku a já přišla fakt o měsíc dřív a netvářil se ale jak už sem psala přešoupl mě k Apolinári a tam nás ohlídali a když sem byla teď podruhé těhu tak sem tam taky hned naběhla se žádankou a taky bezva 🙂. Po tom prvním strašným porodu sem , ale měla šílenej strach. To je prostě normální po takový životní zkušenosti a může to pochopit zase jen člověk, kterej to si tím prošel. Je dobře, že deš na hematologii mě na žádný další vyšetření neposílali proč taky že prostě to bylo vysokým tlakem a cukrovkou a dál nikdo po příčině nepátral bohužel 😠 . Buď ráda, že tě po těch vyšetřeních honí spousta věcí se dá totiž řešit, když se o tom ví 😉

romcame
9. pro 2011

@luznicarka No bojí se opravdu každa maminka a kdo si Ti neprošel nepochopi . No se mnou se ani doktorka pořádne nebavila a hned me poslala na tu hematologii se objednat. a tak jsem šla co bych pro miminko neudelala. Ale musím jít na ty odbery až po mesicích od porodu aby nebyly ty výsledky nejaké zkreslene. Že se to telo musí zklidnit po porodu.

luznicarka
9. pro 2011

@romcame Tak deš teď někdy ?

romcame
9. pro 2011

@luznicarka no jdu 25.1 .2011 to bude přesne tři mesice po porodu.

zuzulienka17
9. pro 2011

@romcame Uz dávnejšie som chcela napísať do tejto témy. Až dnes som sa odhodlala.V krátkosti môj príbeh: Prvykrát som otehotnela neplánovane, tehot. do 27.tt. bolo bez komplikácii, až potom sa to začalo na mňa valiť, opuchy, vysoký tlak, bielkovina v moči. 10 dní som ležala u nás v okresnej nemocnici, potom v 30. tt. ma prevážali do perineonatologického centra, za 4 dni mi robili cisársky, narodil sa nám Oliver 1250g/38cm, zo začiatku bola jeho adaptácia dobrá, bol len 2 dni na umelom dýchaní, Jeho najväčší problém bol, že netoleroval materské mlieko, stále mu zo žalúdka vyťahovalii nestrávené zvyšky. Tak to to šlo asi 2 týdžne, potom nasledovala zase intubacia, dookolo transfúzie krvi, vyšetrenie, či má všetko v tráviacom trakte dobre vyvinuté, nanič sa neprišlo. Potom dostal nekrotizujúcu enterokolitídu a sepsu. Stav sa nezlepšoval. Bolo mi vysvetlené, že črievko trpelo nedostatkom kyslíka z môjho vysokého tlaku.Do poslednej minúty som verila, že sa to na dobre obráti. V pondelok ráno prišla za mnou Mudr., že to nevyzerá dobre, ale nepripúšťala som si to. Až keď ma zvolala sestrička, aby som bola pri ňom, začalo mi to postupne dochádzať, poobede 13.35hod. zomrel. Ležala som s ním na neonatológií 43 dní, bolo to ťažké, raz sme boli hore raz dole. Najhoršie boli vybavovačky okolo pohrebu, hlavne keď som bola kupovať oblečko pre malého do truhličky ☹ Pohreb sme mali v stredu pred Veľkou nocou, vtedy som sa vyhýbala akýmkoľvek návštevam. Ťažké to bolo, keď som videla detičky, ktoré boli v Oliho veku. Tiež mi Mudr. vravela, že mám počkať minimálne rok, dodržala som to, ani o mesiac neskôr som nečakala. Za ten rok som chodila po vyšetreniach na hematologiu, nefrologiu. Zistili mi zvýšený hyperkoagulačný stav, Mudr. vravela, že ak otehotniem, začnem si pichať nízkomolekulový heparín. Oliver sa narodil vo februári, otehotnela som začiatkom mája. Pri druhom tehot. sa sledovalo všetko, čo sa dalo, chodila som po lekároch ako na klavír. Aj napriek všetkým vyšetreniam a liekom som v 31. tt. pre vysoký tlak a začínajúcce opuchy nastúpila do nemocnice u nás a po týždni som zase šla do perineonatolog.centra, kde v deň prijatia mi robili SC. Narodila sa nám Lea, ktorá má teraz už rok. Aj keď máme ju, stále myslím na Oliho. Ten rok si myslím, že je tak akurát, aby sa Ti zahojila jazva na maternici a aby sa organizmus spamätal z hormonálnych zmien.Ja som po prvej sekcii nemohla cvičiť až polroka, stále ma bolelo v podbrušku, po druhom to už bolo lepšie.

romcame
9. pro 2011

@zuzulienka17 No taky jsi to tedy mela moc a moc težke. naše malinká žila tři týdny a byla pekna a zdrava. To nam řekli hned že na svuj vek je vyvinuta tak akorad. A pak přišel zlom a mala nam umřela. ☹ ☹ . Tak uvidím co se zjistí z toho vyšetřeni.

katuscakzms
10. pro 2011

@zuzulienka17 ahoj je my luto co sa ti stalo,nemala si to jednoduche a ja si viem predstavyt co si cely cas prezivala....ja som bola z malou tiez po porode tak dlho v nemocnici a nikto okrem manzela ju nevidel,ale nam sa podarilo prist domov,bolo namahave bojovat spolu s nou ale zvladla to zacala dychat a po 4 dnoch sa zacala preberat z komy,tazke sme sa so Sofinky mohli tesit este dalsie 2 rocky.....tazko sa na to spomina ale bude to uz tak navzdy v nasom zivote,nasi anjelici budu s nami stale aj ked su inde.......

lucisa
10. pro 2011

@veronik71 Moc krásná vzpomínka, zítra určitě svíčku zapálím, několik dětí ze seznamu znám i od maminek tady z MK........ 😔

sue
10. pro 2011

...ahojte...minulú nedeľu pribudol do nebíčka ďalší anjelik :( malá princezná Nelinka - TP 11.12., odišla 5.12. ☹ prosím Vás, myslite na jej maminku Slávku a babičku Vierku ☹ sú to skvelé žienky 😢 😢 😢

abbey1
10. pro 2011

@sue

aninam
10. pro 2011

@abbey1 prived je obe k nam, jsou tu vitany.... Me je vzdy tak moc uzko! ☹

miliharmi
autor
11. pro 2011
mlastov
12. pro 2011

včera jsem se pro obrovskou bolest nezmohl cokoliv napsat - svíčku jsme ale s gogoskou zapálili nejen za našeho Marečka, ale i za všechny ostatní andílky v kostele Panny Marie Královny míru.

lucisa
14. pro 2011

@gabtcha ještě nic? Prckovi se nechce ven? 🙂

gabtcha
14. pro 2011

@lucisa ahoj, prckovi se nejako nechce, asi se mu ci ji u me libi 🙂 Vcera kontrola, kde mi rekli, ze porod.cesty nejsou ani pripravene...takze zitra nastup na pripravu cest a v patek vyvolavani... a po vikendu snad doma 2in2 🙂

lucisa
14. pro 2011

@gabtcha jej, to bude slečna, musí se načančat, potřebuje hafo času. 😵 Budu na tebe myslet, ať to máš brzy, pokud možno co nejmíň bolestně, za sebou a Vánoce už s krásným uzlíčkem pod stromečkem. Drž se, hodně štěstí 😉
p.s. nezapomeň se pak pochlubit 🙂