Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

nelinqua
6. říj 2012

Zienky, obcas vas citam, vzdy si velmi poplacem 😢 myslim ze vsetky slova su tu zbytocne...v tichosti zapalujem dnes vecer sviecku za vsetkych vasich malych anjelikov...

ursul
6. říj 2012

@kveronika tešim sa ked vidim,že ti to tu pomaha..aj mne to tu velmi pomohlo

ursul
6. říj 2012

@zuzanaj54 naplanovalo???ano?? 🙂

kveronika
6. říj 2012

@ursul to sa ani neda povedat ako. Velka vdaka vsetkym zienkam, ktore ma podrzali. Vcerajsia diskusia s Lenkou a Zuzkou zacala smutne, ved ako inac, presli sme stadiom vzajomnej podpory a skoncili krasnou spravou 🙂 mam novu nadej...

princ
8. říj 2012

Je to už dlouhých 10 měsíců co mi umřela dcerunka a já se s tím nedokážu smířit, že tady není. Zemřela na akutní leukémii. dodneška nechápu proč. Opravdu to moc bolí a je to pro mě čím dál tím horší.

zuzanaj54
8. říj 2012

@leeenka26 dakujem este raz velmi pekne. V decembri-januari dufam ze bude drobec este pekne v teplucku, to by bolo velmi skoro. Termin mam az v marci 🙂

zuzanaj54
8. říj 2012

@ursul no az tak same sa to nenaplanovalo, ale velmi sa tesim, ze sa to podarilo 🙂

zuzanaj54
8. říj 2012

@princ ahoj, velmi ma mrzi tvoje nestastie, neviem kolko mala rockov malicka, ani ako to prebiehalo, ale viem si priblizne predstavit, ako sa asi citis. Mne teraz tiez bezi desiaty mesiac odkedy som svoju Laurinku nevidela a stale je to velmi bolestive ☹ napises viac?

kveronika
8. říj 2012

@princ chcela by som ta nejako podporit, ale neviem co povedat. Je mi to velmi luto, citim s tebou ☹ ten cas aj bezi aj sa pomaly vlecie zaroven. Priala by som ti, aby to tak silno nebolelo, aby si mohla dychat, aby tvoje srdce tak netrpelo. Budeme tu ked sa budes chciet vyrozpravat - kedykolvek. Ja som tu skoro kazdy vecer do noci tak napis a nebudeme same.

leeenka26
8. říj 2012

@zuzanaj54 Hej Ja som sa pomylila.My akurat lezime na kramaroch, filipko ma podozrenie na invaginaciu creva sme tu na pozorovani, vyzera ze to bude ok.dufam v to.

zuzanaj54
8. říj 2012

@leeenka26 coze?? tak to ma mrzi, dufam, ze budete v poriadku, budem na vas mysliet. Ako si na to prisla? mal bolesti?
drzte sa, verim, ze sa malicky rychlo zotavi.

leeenka26
9. říj 2012

@zuzanaj54 áno plakal prehynal sa do oblúka, tlačil naprázdno, mrncal, jedoval sa a po niekolkych hodinach som isla za pediatrickou, uz mala aj po ordinacnych hod ale zobrala nás, nieco sa jej v brusku na pohmat nezdalo, mal aj priznaky pre toto ochorenie, nastastie včera aj dnes vyšlo sono ok a vyzera to tak ze nás trapi kolika taka fest silná nevie sa vykakat, a ked sa po veľkom úsilí Vykakal je dobrucky usmiaty, takže to bude to.zajtra pôjdeme určite domov. Nenavidim toto miesto.

tamulik
9. říj 2012

@princ je mi to ľúto
, poznám tie otázky. u nás je to už viac ako 5 rokov co nám zomrela dcérka na leukémiu a stále mame nezodpovedané otázky. plač, plač a rozprávaj. ak nemáš doma s kým tak potom píš tu, všetke si tu pomáhame keď je najhoršie ☹

zuzanaj54
9. říj 2012

@leeenka26 to ti verim, aj ja sa kramarom zdaleka vyhybam, uz len cesta okolo mi robi zle, neviem si predstavit, ze by som tam mala stravit nejaky cas 😔
tesim sa, ze malicky je v poriadku, drzte sa 🙂

borino
10. říj 2012

@zuzanaj54
@leeenka26 Musím s vami len súhlasiť,aj ja som stratila syna na Kramároch ,odvtedy je to najhoršie miesto na zemi pre mňa,po 10 mesiacoch som tam musela isť znova na vyšet. a mala som veľký problém tam len vstúpiť .Nikdy ćlovek nezabudne kde stratil milované dieťa. ☹

leeenka26
10. říj 2012

@zuzanaj54
@borino uz sme doma, vsetko je v poriadku. Rektalna rurka sa stala nasou kamaratkou 😖 😀

kveronika
10. říj 2012

@leeenka26 to je dobre. Moja svagrina tiez pouzivala rurku u synceka, velmi im to ulahcilo zivot s kolikami. Dufam, ze aj Filipkovi bude lepsie

kveronika
10. říj 2012

dostala som pracu, mam zacat od pondelka a som z toho hotova. Jedna vec je stres z prace, to mam stale ked zacinam na novom mieste. Druha vec je vsak horsia: mam pocit akoby som druhykrat prichadzala o Ondrika. Mam pocit akoby som za nim nadobro zatvarala dvere, za tou castou mojho zivota s nim. Placem tu a je mi strasne tazko. Akoby ma zivot znova nutil este raz ho pochovat 😢 😢 😢 Neviem ci tobre opisujem ale je to zufalstvo. Predychavam tu tazobu, ze som ho naozaj stratila.

zuzanaj54
10. říj 2012

@kveronika blahozelam k novej praci 🙂 je to urcite dobra sprava a spravny krok. Viem ako sa citis. Ja podobne prezivam aj mensie veci. Kupili sme novu sedacku a ja som plakala, ze na nej malinka nikdy nesedela ani sediet nebude, tak som tam hned musela aspon polozit jej fotku. Vobec som sa netesila. Podobne to bolo s odchodom na dovolenku a tiez s dalsim tehotenstvom. Pocity, ze ju zradzam, ze ju idem nahradit, alebo len ze sa bez nej dokazem tesit, ako mozem, to vsetko vo mne vyvolavalo strasne vycitky svedomia. Pracovna prilezitost presne to iste. Ze nebudem mat tolko casu za nou chodit, smutit za nou, mysliet na nu. Aj ked u mna islo o pracu len na par hodin, nakoniec som bola rada, ze som sa na to dala, velmi mi pomohlo, ze zase pouzivam mozog a ze sa musim na chvilu plne koncentrovat na ine veci. Prisla som na to, ze som mala potom daleko viac energie, aj na to smutenie. Dufam, ze to spravne opisem, ale mala som pocit, ze to dokazem prezit intenzivnejsie a lepsie v sebe spracovavat, ako ked som tomu venovala cely den. Mozno by som to prirovnala k tomu, ze niekedy je efektivne stravena polhodinka s dietatom hodnotnejsia, ako cely den, ked sa clovek nedokaze dietatu naplno venovat (to sa ani neda).
A nakoniec, smutok si nosime so sebou, nech ideme kamkolvek, robime cokolvek. Urcite za Ondrikom nezatvaras dvere. Beries ho so sebou do novej prace, kde budes urcite citit jeho pritomnost, bude ti tam pomahat, aj pri prekonavani stresu. Drzim palce!

leeenka26
10. říj 2012

@kveronika chapem ta.bud silná a ver si.viem ako sa citis aj pre mna ti bolo hrozne vratit sa do práce. Nenút sa do toho ked nemozes.ondrik ta pochopí akokoľvek sa rozhodnes, on vie, ze musis zit dalej. Nič sa pre vas dvoch nekončí, navzdy zostanete spolu spojený, mne táto myslienka dlho pomáhala v najhorsom.on je s tebou, sprevádza tá na každom kroku a caka na svoju dalsiu prilezitost, aby sa mohol vrátiť do bruska. Bude lepsie, myslím na teba.

leeenka26
10. říj 2012

@zuzanaj54 úplne tí rozumiem. Inak, samko ma pomnicel os vcera, dnes som tam bola🙂

kveronika
10. říj 2012

@leeenka26 @zuzanaj54 tak som dufala, ze napisete. Cely den tu sedim zufala a zaskocena tym, co citim ☹ Uz som isla vypnut PC a poslednykrat som tu klikla...
Prislo to tak odrazu. Pohovor bol pred tyzdnom a povodne bol plan zacat od 1.novembra. Ale dnes zavolali, a rovno ma pytali, ci mozem zacat uz teraz v pondelok. Pride im nejaka delegacia a sucasna asistentka je tehotna, takze urcite by to aj jej viac pomohlo. Akoze mam na vyber a moznost odlozit to do novembra a teraz, ked som sa ukludnila, rozmyslam, ze to aj tak spravim. Ved aj tak chodim na rehabko tak by som to mohla kludne dokoncit.

Len ma uplne zaskocilo, co som citila. Naozaj akoby som ho druhykrat stracala a pochovavala 😢 😢 😢 Posledne dni mi bolo lepsie takze toto ma uplne zaskocilo. Len viem, ze sa uz naozaj nevrati. Moje dieta. Lebo mna aj ta bolest a trapenie s nim spajalo. Naozaj mam ten saleny pocit, ze to musim uzavriet, zamknut vo svojej minulosti a zit. Strasne to boli.
Dakujem, ze mi rozumiete*

zuzanaj54
10. říj 2012

@leeenka26 to vazne? tesim sa velmi 🙂 zajtra pojdem pozriet, konecne idem bez Adelky a cez den, nie potme, tak budem mat cas. Som rada za Samka aj za vas 😔

zuzanaj54
10. říj 2012

@kveronika presne tak, este aj toto boli ☹ Akoby nestacilo, co vsetko nas v suvislosti so stratou milovaneho dietatka boli, boli nas este aj vedomie, ze aj o tu bolest by sme raz mohli prist ☹

leeenka26
10. říj 2012

@zuzanaj54 dnes si bola za laurinkou?horeli tam 3 sviečky a 1 odo mna.dakujem pozdrav Ho odo mna.prvy krat v zivote som necitila úzkosť, ale radosť, aky pekný pomnik ma samusko.bolo to pre mna strasne dolezite a splnilo to svoj ucel.bol to asi posledny bod ukoncenia niečoho. @kveronila vedela som ze cakas. Rozhodnúť sa sko chces a nie ako musis. Netlač sa do nicoho.

leeenka26
10. říj 2012

@zuzanaj54 presne, boli nás tá bolesť ale akoby sme sa báli ze raz to uz nebude tak boliet a my ich budeme zradzat.

kveronika
10. říj 2012

@zuzanaj54 ved to, nedava to zmysel ''chciet sa trapit''. Ale tak to citim, nemozem za to. Chcem si predlzit ten cas s nim, ved som ho mala tak malo 😢 Ani neviem ako vyzera 😢
Som psychicky vycerpana a bojim sa, ze nezvladnem pracu, ze budem robit sproste chyby

zuzanaj54
10. říj 2012

@leeenka26 ta jedna je odo teba? dakujem za malinku 😔 boli sme tam 5 minut pred zaverecnou, uz bola tma, ale vsimla som si, ze boli znami, co chodia pravidelne a este jedna sviecka, ktora som rozmyslala ze od koho je. Aj si bola moj tajny tip 🙂 Ale hovorila si, ze nechodis casto, a bola si minule, tak si hovorim, ze asi to nebudes ty 🙂 dakujem este raz

zuzanaj54
10. říj 2012

@kveronika ked budes robit chyby, mozno ta aj vyhodia. Ale myslim, ze to nebude to najhorsie co sa ti v zivote stalo 😉
a tiez myslim, ze to zvladnes, Ondrik ti pomoze.

leeenka26
10. říj 2012

@zuzanaj54 áno tá biela nedakuj prosím robim to rada.