Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

babanci
5. srp 2016

@adrrik Tatínek většinou,ale střídáme se. My, rodiče zetě,moje dcery,praprarodiče. Má kolem sebe hodně milujících lidí. Ale maminku ne.

aleksak
10. lis 2016
lucka_ps
13. pro 2016

Dobrý deň,
Vo svojom výskume k dizertačnej práci sa venujem prispôsobeniu po strate u rodičov po strate dieťaťa a jeho jednotlivým faktorom. Snažím sa bližšie porozumieť tomu, čo rodičom po strate pomáha a čo naopak nepomáha, s cieľom zlepšenia poradenských služieb v tejto nesmierne náročnej životnej situácii. Chcela by som Vás preto veľmi pekne poprosiť o pomoc s vyplnením, príp. preposlaním, dotazníka (týka sa straty od potratu až po stratu vo veku 30-teho roka života dieťaťa). Účasť vo výskume je plne dobrovoľná a anonymná. Dotazník a bližšie informácie k nemu nájdete na tomto odkaze:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdjIOM...

Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu, čas a otvorenosť.
Srdečne,
Lucia Martinčeková, doktorandka, Katedra psychológie Trnavskej univerzity

babanci
13. pro 2016

@lucka_ps Dotazník jsem vyplnila. Snažila jsem se odpovídat spontálně, jak to momentálně cítím. Řekla bych, že za 5 let se prakticky nic nezměnilo.

terezapetrova
13. pro 2016

@babanci s dovolenim jsem tez nahledla na fotku Vasi dcery, jste statecna zena. hezky den, Tereza

babanci
13. pro 2016

@terezapetrova Nejsem, protože to nedávám. Navenek působím jako silák, ve skutečnosti jsem lidská troska. Život žiji takový jako za zdí, už jako by se mi ani netýkal a přitom mám ještě dvě báječné dcery a krásná vnoučata. A taky skvělého muže. Chtěla bych si života účastnit, samozřejmě, ale nejde mi to. Starám se o vnoučata, cestuji, pracuji, ale jakoby se mi už k duši nebo k srdci nebo jak bych to měla napsat, jakoby nic nedostává. Strach o ně, ten se zintenzivnil, ve všem vidím nějaký malér, jak se mi neozývají, hned šílím a maluji čerta na zeť, ale jinak se např.radostné emoce nedostavují nikdy.

wera2323
13. pro 2016

@babanci
Me zemrela mala 7 . Mesicni krasna holcicka a ted to bude 6 mesic a je to furt hrozna bolest:((
Proc nas zivot takhle tresta?
Byla to moje prvni dcera a ted jako bYch zila v prazdnote:(
Ach jo
Drzim Vam palce

babanci
13. pro 2016

@wera2323 No,to je šílená tragédie. Máme taky sedmiměsíční Violku a tohle se nám stát, to už bychom neunesli. Taky Vám držím palce. Tuším,co Vám lidé říkají...ještě budeš mít dítě a mě zase...ještě máš děti. To je sice pravda,ale to na nepomáhá.

wera2323
13. pro 2016

@babanci
Je to silene!!! Jeste umrela na nakazu meningokokem takze byla behem 6 hodin mrtva... Hrozna tragedie:((( clovek si furt rika PROC? Mate pravdu lide rikaji budes mit jeste dalsi deti a cas to trochu zahoji , ale nefunguje nic.... Clovek bojuje jak jen muze , ale moc to nejde

babanci
13. pro 2016

@wera2323 Já bojuji už 5 let a není to lepší. Mám po dceři vnučku,dnes jedenáctiletou a že nemá maminku vnímáme denně velmi silně.

terezapetrova
14. pro 2016

@babanci ale prave protože pracujete, cestujete, starate se tak to svým zpusobem zvladate 🙂 i když rozumim tomu jak to myslite, ze s tim nejste vyrovnana a je to pro Vas strasne tezke nebo i nemozne. Coz chápu i když tohle clovek urcite nepochopi pokud neprozije :( ikdyz to Vas smutek nijak nezmensi něco Vam ted poslu 🙂

andryyysssek
14. pro 2016

Ahoj holky,je mi líto, co vás potkalo,nedovedu si to představit. To už bych vůbec nedala při těch problémech, které mám. Ale mé nejlepší kamarádce se to stalo.Před dvěma měsíci se ji narodil chlapeček, zdravý, ale pár hodin po porodu měl zástavu srdíčka, a tím, že ho oživovali strašně dlouho,už zůstal po oživení v kómatu, po měsíci a půl zemřel. Je to tragédie,obrečela jsem to taky ☹

babanci
14. pro 2016

@terezapetrova Tuším a moc děkuji. Mám nyní problémy v práci, hrozil mi dokonce po 25 letech vyhazov, někteří lidé mi vrazili kudlu do zad,od kterých bych to nečekala, je to hořká pilulka, ale zřejmě jsem jí potřebovala dostat. Tak nyní mám kromě té bolesti standartní ještě i nějakou další. Jsem ráda, když najdu ještě hodné lidi. Díky.

terezapetrova
14. pro 2016

@babanci není vůbec za co a asi i ja Tobe dekuju 🙂🙂 S tou kudlou do zad v praci to znam, i když u me to diky veku bylo po daleko kratsi době. Nicmene, zradila me tehdy kolegyne, kterou jsem mela velice rada a bezmezne jsem ji důvěřovala /ja hloupa/, byla pro me pomalu jak druha mama. No nic, bylo to obrovske zklamani a vystrizliveni, mozna to byl pro me moment od kdy jsem zacala az nezdrave lidem nedůvěřovat. At se to v praci da zase dohromady alespoň nejak 🙂 Ja se snazim byt hodna ale myslim, ze dost často mi to nejde 🙂 Hlavne co se tyka mych deti chjo :( Deti mam male, z toho jedno ma LMR a nervy mam nejake slabe.

gabtcha
3. únor 2017

ahojte, dlouuuuuho jsem tu nebyla, ale tato skupina a hlavne zakladatelka Mili mi moc pomohla! Jdu si sem pro radu, tuje snad i skupinka rodicu, kterym predcasne zemrely deti, ze? Nevite kde? Jka se to jmenuje? Kamaradka je 16tt a prave rodi miminko, vcera zjistila, ze je mrtve.. Rada by udelala po pitve aspon kremaci, tak hleda i kontatky na pohrebnictvi, ktere by to zaridilo. Nemate nekdo s tim zkusenost? Rodi v Prae u Apolinare.. Dekuju!

babanci
3. únor 2017

@gabtcha Dlouhá cesta, asi myslíš.

ditta01
3. únor 2017

Je mi velmi líto co se vám všem stalo vubec si to neumím predstavit, ale věřím že ztráta dítěte je ta největší bolest jakou může člověk zažít. Máte můj obdiv za to jak se s tím snažíte vyrovnat.

jani79
3. únor 2017

@gabtcha Ahoj, kamarádky je mi moc líto. Já jem rodila mrtvého chlapečka v 34. týdnu. Pohřeb zařizoval manžel, neboť jsem v té době byla v nemocnici. Vím jen, že se to muselo zařídit do určitého termínu. Jinak stránka pro maminky, kterým zemřelo takto malé miminko je "Prázdná kolébka". Jestli chceš, tak můžeš dát kamarádce kontakt i na mně, kdyby si chtěla promluvit s někým, kdo to také zažil.

gabtcha
3. únor 2017

@jani79 Dekuji, mrzi me, ze i vam se to prihodilo.. Uz jsem ji zkontaktovala s moji kamardkou z Brna, ktere se stalo neco stejneho ve stejnem tydnu..akorat ona to resila v Brne a ona je v praze, tak nevi jak s pohrbem-kremaci. Ale zalezi hodne na lekarske zprave, co tam napisou, tak se uvidi. Dlouhou cestu znam, jsem tam zel clenem uz to bude 7let...leti to...dekuji za podporu, reknu ji, kdyby se chtela i s tebou promluvit. nastesti ma doma 2,5letaka, ktery ji dokaze zamestnat....

gybubu
18. únor 2017

Dobrý den chtěla bych se podělit o vlastní zkušenost ze ztrátou mojeho milovaného syna,ten kdo si to neprožil neví jaká je to bolest.Bylo mu 15 měsiců ...Zvládl boj s meningitidu a moc sem se radovala ,že už bude v pořadku zlepšoval se ve vývoji snažil se lézt po čtyřech ,proto ta rána co sem zažila byla tak velká .Umřel mi v naruči během pár sekund ,po 3 týdnech co ho po 2 měsicich v nemocnici pustily domů....nedokážu si vysvětlit co se stalo ,mám stavy kdy bych chtěla za ním a nebo si myslím že se z toho zblázním ,vím ,že už mu je dobře a nic ho nebolí ,ale nikdy se s tím nesmířim .....

konstantina
26. únor 2017

@gybubu Přijměte,prosím, mojí upřímnou soustrast. Vím, že tady jsou všechna slova zbytečná a že nic nedokáže zmírnit Váš veliký žal. Myslím na Vás, abyste našla sílu jít dál..

nickcza
5. kvě 2017

@miliharmi ahoj, je mi to moc lito, ve stejne dobe jsem prisla o tri leteho uzasneho chlapecka. Jestli chces napis mi na @ nikcakovarikova@seznam.cz bud silna

kikina167
7. kvě 2017

Ahoj milí mě sice neumřelo dítě ale přišla jsem pre 5 lety o neteř kterou jsem měla v péči měla jsem i druhou neteř byly to dvojčata tenkrát jsem se zhroutila a když mi Socialka vzala druhou neteř tak jsem si myslela že je konec pokusyla jsem seno sebevraždu,pak sem poznala tet už bývalého přítele začala jsem nějak zase normálně žít ale pořád to bolí tet mám dvouletého syna ale na holky nikdy nezapomenou kdys umřela Kristýnka tak sem si pořád opakovala že teď ji je už dobře že ji už nic netrápí a že je už že svoji maminko mili držím ti palce aby si to zvládla a bylo zase o trošku líp

yulliette24
1. čer 2017

Mamičky anjelikov

Mamičky anjelikov

Upozornenia
24 aktívnych členov • Verejná skupina
Pozvi používateľku
Hľadaj v skupine
Príspevky (1017)
Fotky (209)
O skupine

Napíš novú správu
Vybrať súbory

🙂
Odošli správu
fotoportrét
yulliette24
Správa bola zmenená Dnes o 19:09
Pridavam sa k Vam. Naša Ninuška zomrela v brušku 20.5.2017 v 34 tt je to velmi cerstve a bolestive, je to strasne a neprajem to nikomu take veci sa nemaju stavat, nema to ziadny zmysel, bola našim prvym babatkom velmi sme sa na nu tesili fungovali sme ako by tu bola, rozpravali sme sa s nou spievali, pozerali telku, chodili na vylety, papkala s nami, davala som jej otazky ... Nezmyselna hlupa nahoda, mala omotanu pupocnu snuru, inak bola uplne zdrava, presne pred tyzdnom mala pohreb, nakoniec sme sa rozhodli ze ju chceme vidiet aj ked manzel sa bal ci to zvladnem, objala som si ju pobozkala a pohladkala- bola taka makkucka a studena a taka malickaaj ked mala 44cm a 2450g, strasne ju milujem bola velmi krasna bola dokonala moja princezna a velmi tu chyba, neviem sa prestat obvinovat z jej smrti- kazdemu som rozpravala ze tehotne maju spat na lavom boku a sama som sa v noci obcas pretocila na chrbat a chcem verit tomu ze nie to ju zabilo ale nejde to, v noci mavam zachvaty a rana su tiez hrozne. Nenavidim maj a ludi co sa rehocu...zomrela v sobotu rano 20.5.2017 ale na pohotovost som isla az v nedelu vecer- proste sme si vsugerovali ze zije len ma malo miesta a manzel ju pocuval a pocul jej bit srdiecko... Ja verim, ze bola prilis dobra pre tento svet a ma tam hore vyssie poslanie, ze bola vynimocna. Neda sa to popisat ako strasne to boli, som uz len chodiaca mrtvola ale musim sa snazit zit kvoli manzelovi, stale sa o nej rozpravame a ukazujem jej vsetko, snazime sa chodit medzi ludi a do prirody aj ked zatial komunikujem osobne len s rodinou, snazime sa mysliet pozitivne a chcem verit tomu ze Ninuška sa bud vrati alebo nam pohlada anjelika, ktory buse nasim dietatkom, zboznujem meno Ninuška, dnes mi je obzvlast smutnu kvoli tomu co bolo pred tyzdnom a aj kvoli tomu ze je dnes den deti. Chceme sa dat dokopy lebo chceme hned druhe babatocko, len ja som a to mi az pocas tehu zistili ze mam septum na maternici(srdieckovitu maternicu) a myom velky 5cm aj kvoli tomu sa mozno nevedela otocit a bola KP. Napriek tomu bolo tehotenstvo uplne idealne az na to ze som sa stale bala a az v tretom trimestri som nadobudla pokoj. Vsetko mala nachystane, uz sme boli obe aj zbalene, lebo som si myslela ze sa narodi skor ... Oooo bože mohla sa stale si opakujem ze keby ju vybrali o den skor mohla tu byt s nami, a ten porod tiez neprajem nikomu - porodit mrvte dieta a kazdy v porodnici na teba pozera,ze preco si smutna. Citim strasny hnev. A este nieco termin sme mali 7.7.2017 a kazdy ooooo to bude stastne dieta ma v datume tri sedmicky. Ok staci aj tak to asi nikto nedocita. Pomodlite sa mi za mojho anjelika Ninušku aspon jednou vetou. Ďakujem

yulliette24
1. čer 2017

Ten začiatok si nevšimajte, to iste som pisala do skupiny mamičky anjelikov a len skopirovala ani neviem preco to pisem mozno mi to pomoze ...

megi89
1. čer 2017

@yulliette24 je mi to strašně líto, ani nevíš jak, a ani nevíš jak moc ti rozumím... Drž se🙏🙏❤ já rodila v 40+5, TT mrtvou Viki a taky měla omotanou pupeční šňůru kolem krčku😭😭😢

yulliette24
2. čer 2017

@megi89 ako si sa z toho aspon trosku dostala? Kedy si mala dalsie babatko ak sa mozem opytat

megi89
4. čer 2017

@yulliette24 bude to 10 měsíců, a upřímně mě pomáhá čas. Ikdyz,se tvářím že je vše v pohodě, v hlavě to budu mít napořád.První půl rok byl pro mě nejhorší. Musela jsem navštívit psychiatricku, do teď beru léky, do práce jsem nešla, byla jsem na nemocenské tři měsíce, pořídila jsem si druhého pejska... Pomáhám útulku. Vyměnila jsem práci... Další dítě nemáme. Viktorka byla první. Nejde mi otěhotnět. Nejde mi nastartovat cyklus. Mám nízkou sliznici. takže to nejde. Tohle mě taky vyčerpává. Každý lékař mi říká nebojte, jste zdravá, to půjde. Ale kdy sakra???? Čas letí, a my chceme další miminko...❤ můžu se zeptat kolik ti je? Drž se💗🍀

yulliette24
5. čer 2017

@megi89 ďakujem za odpoveď, ja mám 32 rokov

jani79
5. čer 2017

@megi89 já jsem otěhotněla po roce a půl. Otěhotněla jsem vlastně až poté, co jsem se s Vojtíškem rozloučila a pustila ho do světla. Cítila jsem, že se mi potom moc ulevilo a zanedlouho jsem i otěhotněla. Držím palce, ať otěhotníš co nejdříve..