Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

nikollette
15. čer 2009

Bay ako niekto dokáže také niečo urobiť.. čo vy tam dáte z lásky vašim anjelikom, a niekto si to len tak vezme bez hanby 😠 😖

martinqo
15. čer 2009

To je hrozne ako mozu nieco take ti ludia robit?Na co je to dobre?Musel to byt niaky chori clovek je to strasne co sa dnes deje vo svete. ☹ 😢 velmi smutna tema neviem si predstavit,ze by sme nieco take mali prezit.drzim vam v zivote vsetkym velmi palce.ste silne zeny.budte uz len stastne aj ked vo vasom srdiecku vzdy bude trhlinka vase deticky vas z nebicka sleduju...a chcu aby ste boli stastne...vela stastia...

janim
15. čer 2009

Nevím, ☹ vidět toho kdo to udělal, nevím jak bych reagovala.. Ale pravděpodobně by mě ani muž neudržel ☹
Hrozně se bojím, že se to bude opakovat, ba co nejhoršího, že mi ho někdo veme.. ☹ I to se prý stává. Nevím kdo to dělá, co z toho má, prý tam asi hledali zlato, co se občas dává do hroběčku. Ach jo.. Jsem úplně bezradná.. ☹ a nešťastná.. Kdyby tam ještě k tomu nebyla fotečka s miminkem...

anta
16. čer 2009

Janim, no to je hnus! Já bych těm hajzlům usekla ruce, že se nestydí 😠 😠 😠 Já mám před dětskými hrobečky veliký respekt a nevím, vždy mě popadne děsný strach, když vidím fotečku malého děťátka, které tam odpočívá ☹ 😢 Ale neboj, pánbůh je za tohle potrestá! Taky na ně dojde 😠

inneska
16. čer 2009

akoby si mohol niekto myslieť, že malému bábenku budeme dávať zlato do hrobčeka???? dali sme mu tam hračky, aby sa mal s čím hrať v nebíčku...
je to otrasné, čo si ludia dovolia...je by som sa asi tiež neudržala, keby som niekoho videla, ako kradne alebo ničí hrobčeky(i ked teraz neviem či by som si trúfla, ked som tehu, ale za iných okolností)nič dobré si takí ludia nezaslúžia...

anta
16. čer 2009

Mně takhle nějaký zloděj normálně vysypal babičku z urny a urnu ukradl, fakt je to silně nemorální a obzvlášť u hrobečků malých dětí mi to přijde dost hnus ☹
Tak co Inneska, utáhneš bříško ještě 14 dní? Doufám, že se cítíš dobře a že odpočíváš 😉

inneska
16. čer 2009

anta...tak je strašné, že ešte aj zomretého znevážia a urničku ukradnú, no fuj...snád sa takéhoto niečoho nedožijem...a je jedno,či ide o starého človeka, či dieťatko...proste je to odsúdenia hodné... 😔
jáj, no budem musieť ho ešte nosiť, odložiť sa nedá 😀 zatial to ešte na pôrod nevyzerá, podla slov dokiho, tak ešte zopár dní určite ponosím...a cítim sa dobre, i ked pred 2 týždnami ma už začalo všetko bolieť, holavne zo spodu, aj lavé rebrá, tak mi to pred nedávno prešlo a zase mi je fajn 🙂 a robím len nevyhnutné veci...inak koníkujem a oddychujem pri novej zálube, plenie z papiera..tak si ešte užívam posledné dni volna a oddychu...potom prídu už tie krásne starosti 🙂

anta
16. čer 2009

😀 Innes, chválím Tě, já to dělala naprosto stejně, spíš jsem ale nic nedělala 😀 😀 To si pamatuji, já se posledních 14 dní před porodem už bála vylézat ven, protože jsem měla děsný tlaky v "podvozku", tak jsem se bála, aby mě to nechytlo mezi lidmi, i tak už na mě koukali, jako kdybych měla každou chvíli rodit 😀 😀 😀

pepibubu
16. čer 2009

Ahoj hollky, tak k vám před chvílí přibyla další ☹ Matyášek od Maové to vzdal ☹ po dvanácti dnech boje ☹

inneska
16. čer 2009

pepi...práve som sa to dozvedela z iných tém a chcela napísať ☹

zase je v nebíčku o jedného anjelika viacej 😢 😢 😢 je to tak nespravodlivé a kruté 😢 😢 😢

pepibubu
16. čer 2009

Brečela jsem tu jak želva, nešlo to zastavit.... Možná holky kdybyste jí napsaly... přece jen, já jí sice držela palce a všechno bych byla ochotná kdyby chtěla, přestože ji neznám - ale to víte, kdo neprožil nepochopí... Možná hloupej nápad nevím...

inneska
16. čer 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu... tu je matyášek, ked sme ešte verili, že to zvládne 😔

inneska
16. čer 2009

pepi...určite jej napíšem, i ked v týchto chvílach sú všetky slová absolútne zbytočné... 😢 😢 😢 😢

miliharmi
autor
16. čer 2009

Ach jo další andílek a další velká bolest na světě. ☹

K tomu hřbitovu někteří lidé jsou strašně bezcitní, mě se také ztrácely hračky z hrobečku. Ono nejde o tu hračku, ale je to taková bolest, že si někdo neváží vašeho andílka, že ho klidně okrade, fuj.

Tak se mi stýská.

miliharmi
autor
16. čer 2009

Já si říkám o Milence, že si jí Pán Bůh vzal tak brzy, protože ona víc času tady třeba nepotřebovala, měla v sobě tolik lásky a důvěry k Bohu, že mohla už jít k Němu. Zdá se mi, že člověk tady na světě prochází životem, aby znovu našel ztracenou důvěru ve svého Stvořitele , aby se Bohu znovu přiblížil a mohl být na věčnosti v Jeho co největší blízkosti, i to trápení, které prožíváme, nás může k němu přiblížit a najít důvěru v Něho a vložit svou naději v Něj. Doufám, že právě my máme největší šanci být Bohu hodně blízko, protože důvěra, které nás učí, je ta největší, je to totiž důvěra až za smrt, až za tento život ve zdejší. Protože pro nás a naše děti už není naděje v tomto světě, už je nemůžeme nikdy přivolat zpět, takže naše naděje se musí upínat k Bohu a k tomu, že se u Něj jednou budeme moci spolu sejít. Samozřejmě se nám taky může stát, že se k Bohu obrátíme zády a že nás to od Něj ještě víc vzdálí, ale co tím získáme, když se odvrátíme? Já to vnímám tak, že naše dětičky jsou s Ním a čím blíž jsme k Němu, tím blíž jsme i k nim.

pepibubu
16. čer 2009

Mili, no.... asi ti tvá víra pomáhá se z toho nezbláznit, a je dobře že ji v sobě máš tak silnou, dá se říct že tě za to obdivuju... Já sama za sebe nevím zda bych dokázala říct něco ve stylu "Bůh dal, Bůh vzal," přijde mi to neskonale nespravedlivé, a to si stokrát můžu opakovat že věci se dějou přesně tak jak mají ve chvíli kdy mají, ale prostě to co se stalo Maovce (mimochodem už potřetí!!! a vždy po 20 tt) nedokážu takhle přijmout, je to neskutečná nespravedlnost a nechápu co k tomu Boha může vést...

aurecon
16. čer 2009

Občas vás tu chodím číst, ale jen někdy, protože pak mi je celý den moc smutno. Přeji vám všem mnoho radosti v životě - i přes to, co se vám stalo.

Taky jsem četla o maove. Ach jo. Je mi to moc líto. Ovšem myslím si, že by pro ni bylo lepší, kdyby nějaké dítě adoptovala.

Tak - zase půjdu, protože bych musela brečet.

anta
16. čer 2009

Mili, nevím, čím to je, ale není dne, kdybych si na Milenku nevzpomněla ☹ Je tady spousta lidí, kterým se váš hodně smutný příběh vryl do paměti..... 😔

miliharmi
autor
16. čer 2009

pepibubu, zdá se mi, že každá jinak chápeme jeden pojem, jsem vděčná Bohu, že si Milenku vzal k sobě, ovšem nemyslím si, že způsobil, aby zemřela. Její smrt si myslím nebyla jeho vůle, tu způsobily zcela jiné vůle. Často se to chápe právě tak, že Bůh vzal znamená způsobil smrt, já tomu tak nerozumím, pro mě to znamená, vzal ji k sobě do své blízkosti a tak jí naopak dal život. Smrt dítěte je nespravedlivá, ale nemyslím si, že je to Bůh, kdo ji způsobí, naopak Bůh vstupuje do takové situace, aby i v ní dával život, proto jhsem psala o té důvěřě a naději až za smrt.

renatkazhor
16. čer 2009

Mili, já to vnímám stejně jako Ty, myslím, že vše, co se děje na Zemi, je jen a jen vůle lidí a třeba osudu, myslím, že Bůh dal lidem absolutní volnost v konání a jednání... Taky věřím tomu, že když už Filípek musel zemřít, vzal si ho Bůh k sobě, nic jiného si vůbec nepřipouštím. Za to mu taky stále děkuju - že se o něho stará líp, než bych to kdy zvládla já...

aninam
16. čer 2009

To je strasne.... potreti.... Tady je presne me rceni: Co se stane jednou, muze se stat podruhe, co se stane podruhe urcite se stane i potreti........ Tolik sily, bych nechtela mit....... Proc buh bere, kdyz nemusi? Nejsem verici a Mili obdivuji, ale kazdou nas drzi pri zivote odlisne veci..... Ale chapeme odchod nasich deti veru stejne 🙂

aninam
16. čer 2009

Honzulku si vzal k sobe jeho dedecek a strejda, protoze vi jak by tady trpel a priroda jim k tomu dopomohla..... Holky, to je tak smutne, ze je dalsi andilek tam nahore......

arwenka
16. čer 2009

Pro Milenku: Ahoj maminko, ač sem na Koníka chodím od začátku svého těhotenství, teprve dnes jsem klikla na vaši diskusi a otevřela jsem i Milenčin příběh. V životě mě nic tak nedostalo. Sedím v práci u počítače, přes slzy nevidím a nejsem schopná slova. Skláním se před Tebou a Tvou silou, vím, že bych to nezvládla, máš můj hluboký a upřímný obdiv. Karolina

miliharmi
autor
16. čer 2009

Karolino, děkuji za krásná slova, myslím, že to co píšeš mě, můžeš napsat každé z maminek, které mají ten samý úděl, všechny naše příběhy jsou silné, plné bolesti a snad i síly. Mimochodem miluji Tolkiena. 😉

dada78
16. čer 2009

mili, krásne si to opísala o blízkosti naších detí pri Bohu 🙂 presne tak to cítim aj ja.

včera keď som pozerala správy a dávali o tých dvojčencoch z Nitry, čo vypadli z okna a chlapček neprežil, hneď ma napadlo, že ďalší anjelik a ďalšie maminka, čo stratila dieťatko, hrozne mi to prišlo ľúto 😢

maminke Matyáška posielam aspoň touto cestou veľa objatí 😢 😢 😢 😢

nikollette
16. čer 2009

dalsí anjelik Matyášek majinký 😔 😔 😔 😔 😔 to je tak strašné 😢 😢 😢
pepibubu, po tretí krát.. a vzdy po 20tt... az som sa rozplakal 😢 😢 😢 😢 😢 😢 prečo, prečo, prečo 😔 😔

Ahoj dadka, maly je nádherný, určite si ho užívaš 🙂 🙂 a máš pravdu s tymi dvojičkami, aké strašné, že obe naraz vypoadli z okna.. a chlapcek, Damianko, neprežil ☹ 😢 prečo tie nevinné detičky zomierjaú..
a dnes zase v správach 5 ročný chlapček spadol do žumpy, a zomrel 😢 😢 to je hrozné, čo sa deje, a co sa moze stat kazdy den 😔

Baby neviete kde je cely príbeh matyáška, ako to cele bolo.. tzusim maova pisala ze v teme unorovky 200á, to cele popisala, chcela som si jej príbeh prečítať, no neviem to nájast.. nemate niektorá link??? dakujem

arwenka
16. čer 2009

Milenko, ano, já vím....cítím se všemi, na tohle opravdu není co říct, našla jsem sílu přečíst si jen Tvůj příběh, na další mi už nezbyly síly, číst to je, jako by mi někdo vrážel nůž do srdce ☹

nikollette
16. čer 2009

Našla som ten maovej príbeh 😔 😔 😔 a plakala som...
anjelik maličký, krehučký, také drobátko, ako bojovalo... 😢 😢 😢 tak skroro prišlo na tento svet, a tak skoro si ho pán Božko povolal k sebe 😔 😔 😔

miliharmi
autor
16. čer 2009

Ach ano, ta dvojčátka včera v Nitře, to je tak strašné, ještě to ti rodiče budou mít horší o ty výčitky, i když jim snad všichni řeknou, že se to může stát každému, ale stejně je budou mít, je mi jich tak líto. A před chvílí mi tady starší syn říkal, že chlapec od nich ze školy se včera utopil na školním výletě, asi tak 17letý, včera byl nějaký zlý den. ☹

eimiky
16. čer 2009

Maminy anjelikov, je mi strašne ľúto čo sa vám stalo ☹ ☹ ☹ Občas sem nakuknem, ale nikdy sa neubránim slzám...Ten pocit, že nevinné detičky musia zomrieť, úplná bezmocnosť...Prajem Vám všetkým veľa síl doďalšieho života a dúfam, že budete už len šťastné a vaši anjelikovia budú dávať na vás pozor z nebíčka.