Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

dada78
9. pro 2009

lovacka, mať tak čarovný prútik, aby žiadne dieťatko nebolo choré ...

lovacka
9. pro 2009

adelik tak ako hovoris ono je tazko pocuvat alebo citat ak je dospely chory a nie to este take male babatka ktore za nic nemozu nic zle nespravili,no musim prec od vas z temy nemozem to viac citat prepacte posielame pusinky a vela energie 😉

bronia13
10. pro 2009

dada - som v skole a citam ako si pisala o Romankovi tak mi skoro slzi idu musim to brzdit. smutne. pises ze ku koncu sa nema hladkat ale nechapem ked je zena tehotna tak sa brucho nema hladkat? to si myslela?

gogoska123
10. pro 2009

aninam: to jsem moc ráda, moc jsem na vás včera myslela! A uvidíš, že i ten porod bude v pořádku a za chvilku budeš mít mimiňouska v náručí a nebudeš vědět, kam dřív skočit 🙂 4 kila, to bude kus chlapa, holky se o něj poperou! 🙂

gogoska123
10. pro 2009

dada: to je moc smutné, co jsi napsala o Romankovi ☹ Je ale dobře, že jste měli podporu a lékaři se zachovali, tak jak se měli zachovat....
Ohledně toho hlazení, nikdy jsem to neslyšela. Proč se to nemá?

aninam
10. pro 2009

gogoska, jestli bude po tatinkovi, tak si poridim pusku 😀

Me by take zajimalo, proc se nema ke konci hladit brisko? Ja slysela pravy opak!!! To decko uz to proziva a naplno vnima, tu lasku, dotyky atd....

Dneska jdu k zubari, protoze se mi rozsypal zub (kazde dite jeden zub u me teda plati) a pak zajdu na hrbitov zapalit prckovi, tatkovi a braskovi svicky : 😵

gogoska123
10. pro 2009

aninam: 😀 😀 😀

gogoska123
10. pro 2009

aninam: tedy to se váže k tomu tatínkovi a pušce, už tě vidím, jak odháníš potencionální snachy 😀

dada78
10. pro 2009

k tomu hladeniu - neodporúča sa to kôli tvrdnutiu bruška, to sú vlastne predčasné sťahy maternice. V tomto druhom tehu som veru od 7mes užívala MagnéB6, lebo mi občas stvrdlo bruško. Ku koncu to býva dosť často, tzv.poslíčkovia ale mne stačilo napr dlhšia chôdza alebo dlho jedna poloha napr. sedenie 😒
Ale nedokázala som odolať položiť si ruku na bruško a komunikovať s drobcom 😉 navyše Maťko bol riadny futbalista, vlastne aj teraz sa rád podhupuje v kolienkách a tancuje.

gogoska123
10. pro 2009

dada: teda, díky za osvětu, to jsem vůbec nevěděla 🙂 Já brala magnézko skoro celé těhu, bříško mi tvrdlo dost. A bříško jsem teda hladila pořád, slyšela jsem právě, co aninam, že je to pro miminka dobré a že to cítí 🙂 Dokonce jsem viděla dokument, kde byly záběry mikrokamerou, jak roste mimi v bříšku a jak reaguje...A když maminka hladila, tak se miminko jakoby "přicuclo" k tomu místu, kde hladila, jako by tam to břícho nebylo a hladila přímo jeho - byla to opravdu neuvěřitelná podívaná 🙂

misinn
10. pro 2009

gogoska123 to som nevedela to musi byt naozaj krasne 🙂 🙂

gogoska123
10. pro 2009

misinn: to je, byl to asi dvoudílný dokument a já navíc v té době čekala Marečka, tak o to to byla krásnější podívaná, když si člověk uvědomí, co se v něm odehrává za zázrak 🙂 Bylo tam natočené i jak miminko sní (od určité fáze těhotenství se mu prý můžou zdát i sny), jak v bříšku dělá "měsíční chůzi", jak reaguje na to, co dělá maminka a tak. Moc zajímavé. Pak tam ukazovali, jak prováděli operaci miminka ještě u maminky v bříšku, co si pamatuji, myslím, že to byla brániční kýla nebo něco podobného.

misinn
10. pro 2009

gogoska123 jeej to muselo byt fakt krasne, ja si aj tak myslim ze druhe tehotenstvo uz budem vnimat inak...predsa prve je take nevies co mozes cakat a tak, ale urcite druhe budem prezivat trochu inak

gogoska123
10. pro 2009

missin: to určitě, já si myslím to samé. Ono je to jak těmi zkušenostmi z předchozího, jak říkáš, tak i tím, že každé těhotenství je jiné. To mé bylo docela problémové a vůbec jsem se necítila dobře (jako by mi tělo intuitivně říkalo, že to není v pořádku). A přesto jsem se pořád honila do práce do poslední chvíle. A je mi to líto, protože jsem tím přišla o ty vzácné chvíle, kdy jsem mohla být se svým synem, protože po narození nám toho času nahoře moc nedali ☹. Byla jsem pořád akorát vynervovaná, že mi není dobře, že jsem přecitlivělá a že tedy musím chodit do práce a v ničem nepolevit, jinak si o mě ostatní budou myslet, že jsem líná. Příště se na ostatní vyprdnu 😉 Vím, že příští těhotenství pro mně bude dost psychicky náročné, budu mít pořád strach a myslet na to s Marečkem, ale i přesto si ho hodlám užít 🙂

misinn
10. pro 2009

gogoska123 no presne tak netreba to prehanat, ja som si povedala ze pri dalsom tehotenstve budem chodit do roboty len do stvrteho mesiaca, nechcem riskovat, chcem mat klud a pohodlie.radsej si budem studovat roznu literaturu o babatkach a budem sa venovat len sebe.starat sa o seba a o babatko.nechcem nic podcenit, chcem predist roznym rizikam.

gogoska123
10. pro 2009

misinn: souhlas, taky se chci příště starat jen o sebe a o miminko (i když je to trošku sobecké, tak myslím, že v těhotenství musí být žena trošku sobec a musí myslet hlavně na miminko a na sebe) 🙂

misinn
10. pro 2009

gogoska123 ozaj a vy ste s manzelom uz ako dlho spolu? 🙂
je to sice trosku sebecke ale je to jedine obdobie v nasom zivote kedy si to mozme dovolit 😀

gogoska123
10. pro 2009

misinn: nejsme manželé 🙂. Jinak jsme spolu třetím rokem.

misinn
10. pro 2009

😀 ahaaa

gogoska123
10. pro 2009

misinn: 🙂

misinn
10. pro 2009

aninam, chcela by som sa opytat....ty si dala tvoj porod aj presetrit? ak ano tak co ti doslo ako to uzavreli?
ja som ho dala presetrit ale este cakam na odpoved

aninam
10. pro 2009

misinn, muj porod dostala Ceska Lekarska Komora a po 9ti mesicich nam prisla odpoved, ze lekarka, ktera vedla porod je vina!! Ikdyz tam byly dodatkove kauzule typu, ze kdyz nema atestaci, ze nemusela poznat hypoxii plodu, natoz domyslet fatalni dusledky....... Jako necekala jsem, ze se ji neco extra za to stane - jako postih. Taky nestalo, udelali beztak jen tytytyty. Ted je to ve fazi, ze cekame na vyjadreni na mimosoudni vyrovnani. Ma to uz mesic pravnicka, jinak jsem si vsechno vyrizovala sama, docela me to hodne pomahalo jit dal..... Do konce roku uvidime jestli pristoupi na mimosoudni. Zatim oznamili pravnicce, ze vse predali pojistovne a cekaji na jeji vyjadreni. Tak uvidime....

gogoska123
10. pro 2009

aninam: je dobře, že se to nějak šetří, i když lékařku asi nestihne žádný trest, který by si, myslím, zasloužila, a malému to život už nevrátí. Jak říkáš, jen na ní udělají tytyty a příště se to může stát někomu jinému......

haninap
10. pro 2009

Obdivuji sílu s jakou se s takovými věcmi vyrovnáváte. Vedle toho jsou moje problémy naprosté malichernosti.
No nechybělo mnoho, a moje dnes sedmiletá dcera tu se mnou taky nemusela být. Porod nepostupovala ozvy strašně klesli, jen na 50 za minutu. Měla jsem obrovské štěstí na zkušeného porodníka. Do dnes vidím ten fofr jakým se mnou utíkali na sál. Okamžitě odvolali připravenou operaci a než sem se vzpamatovala už sem spala. Kamarádka, která byla na sále dodnes vzpomíná jakej měji lékři o malou strach.kdyby sestoupila jen o kousek nepřežila by. Naštěstí jsme to odskákali jen ADHD a hyperaktivitou a poruchy učení. Dcera mi dnes říká, nezlob se se mnou, vždyť víš, že jsem měla šňůru kolem krku a nemůžu za to. 🙂 . Animan je dobře , že to dotáhneš do konce. Takové fatální chyby by se stávat neměly.

misinn
10. pro 2009

aninam, to je dobre ze aspon jej dokazali vinu, dobre robis, uvidime co pride nam, som zvedava ako to uzavru..potom uvidime co bude dalej...ale dobre robis, jasne ze malemu to zivot nevrati ale aj tak suhlasim s tym ako postupujete.

aninam
10. pro 2009

Nic nevrati malemu zivot, ale nebudu nekomu nechavat neco, co mi ze zakona patri....

miliharmi
autor
10. pro 2009

Dnes je to tři roky, co za námi do nemocnice přijel manžel a nejstarší syn, tedy naposled kdy byla Milenka ještě při vědomí, i když to byla doba, kdy se začala povážlivě horšit po vysazení virostatik. Máme z toho setkání fotky, poslední na kterých je ještě při vědomí, prohlížím si je a je mi tak strašně smutno, tolik ji chci tady mít. Zbýval ji týden života, tolik mě to bolí, tak se mi stýská. ☹

aninam
10. pro 2009

Mili, styskat se nam neprestane a vzdycky to bude pred ocima..... tak rada bych te objala!!

miliharmi
autor
10. pro 2009

Já vím Ani, hrozně bych to nyní potřebovala obejmout a vyplakat se.

gogoska123
11. pro 2009

mili: posílám ti obrovské objetí a sílu! Ta bolest je obrovská, ale vím, že jsi silný člověk, který to zvládne. Máš nás a my jsme tu pro tebe kdykoliv.