Syn se u kojení vzteká

ronja55
19. říj 2017

Hezké odpoledne. Mám 10 denního syna a bojujeme s kojenim. Prso vyžaduje každou hodinu až dvě. Vždy pije tak pět minut a pak se začne vztekat. Prso pouští a posléze se nechce přisát. Co mám dělat? Nepřijde mi že bych měla málo mléka. Prsa mám nalitá a když zkouším rukou odstrikat, tak mléko stříká proudem. Je možné že bych měla mléko jen chvíli a po těch 5 minutách už malému neteklo a proto se vzteká?

kacasa
19. říj 2017

@ronja55 netece mu spis moc rychle? Ze se zalyka? Zkuste pred tim treba odstrikat, nebo zkusit vertikalni polohu

kacasa
19. říj 2017

@ronja55 nebo si lehnout na zada a dat si ho brisko na brisko. Pokud toto nepomuze, zkuste se poradit s laktacni poradkyni😉 Urcite to pujde resit

8slunicko6
19. říj 2017

Taky jsme to tak měli...nakonec se podařilo to překonat... někdy to teklo moc rychle, někdy jsem sice mléko z prsu vymáčkla ale zase asi neteklo tak rychle jak by malá chtěla aporoto se vztekala... Možná právě když je ze začátku klidný, tak je to třeba tím, že to teče samo a pak když už by musel tahat tak se vzteká...taky se nám to stávalo-někdy jsem viděla jak to samo z prsa stříká a když to po chvíli přestalo a malá musela sama sát, tak se vztekala...Zkuste kojit mimčo v polospánku, to by mělo jít lépe... Jinak bych asi zkusila tu LP...

miluse17
19. říj 2017

Přesně jak píše 8slunicko6,také jsem to se synem zažila,chce to vydržet,on se to naučí.

hochmic
20. říj 2017

@ronja55 Dokrmuješ? Teče ti mléko samovolně?Před kojením promasíruj prsa, udělej květinkovou masáž, poté namasíruj bradavku, jako když ladíš rádio. Dítěti se těžko přisává, když jsou prsa nalitá.

marketa11112
20. říj 2017

Dcerka uz ma tri mesice. Ale kdyz se vzteka, zmenim polohu, napr. Si lehnu a kojim v leze. Zklidni se pak vzdy...

ronja55
autor
22. říj 2017

@hochmic Dokrmovala jsem jen v porodnici střikackou, protože jsem ještě neměla dostatek mléka. Teď už ne. Mléko mi právě tece že začátku hodně když jsou prsa nalitá. S přisáním problém nemáme. Az když se začne po těch 5 minutách vztekat, tak bradavku vůbec nechce. To už jsou prsa ale zmekla.

ariadna12
24. říj 2017

Neni to tvarem bradavek? To by ti ale asi rekli uz v porodnici. Mne to dite delalo, protoze bylo natesene na mlicko, ale bradavky ploche, pro jeho pusinku neuchopitelne. To se vztekalo par sekund od pokusu od prisani. Meduzky od Welledy vzalo do pusy, vytahlo z bradavky, mavalo s nim v puse jako pes a pak odprsklo pryc😎

kacasa
24. říj 2017

@ariadna12 dite nesaje bradavku, ale cely dvorec..v tom to neni..
nicmene pomuze odsat odsavackou v zacatku..pro lepsi "uchopitelnost"
a pokud mliko moc tece..tak zmenit polohu..a pokud se vzteka, ze pomalu tece..bud vytrvat..nebo zkusit treba dokrmit z poharku ci strikacky odstrikane mleko

hochmic
24. říj 2017

@ronja55 Měla jsem to stejné dokrmy ve špitále, doma vztek. Pomohla mi květinková masáž, více info mamila.sk Jak jsou prsy nalité, dítě nemůže dát do pusinky celý dvorec, přidané se a oak se vztekne. Hlavně před míněním neodsávat!!! Prázdná prsa údajně neexistují, funguje to na principu nabídka, poptávka. Ale pokud máš ten pocit stačí střídat prsa.

sobist
24. říj 2017

Přeju pevné nervy.
Nemám zkušenost s tak malým miminkem, můj syn už má čtyři týdny, ale u kojení se vzteká jen kvůli prdíkům (a prso nechce). A pak, ale to bys poznala, když mu vyklouzne bradavka, on u kojení "sjel" a nedaří se mu ji znovu chytit tak dobře, jako předtím, tak to někdy hned vzdá během půl vteřiny a řve. 🙂

Jinak určitě zkus víc poloh, ty, co mi ukázali v porodnici nám nevyhovovaly a taky křičel, protože mu to pořádně nešlo a ještě to pořádně neuměl (plus jsem měla málo mléka, ale to se vyřešilo za dva dny homeopatiky a odsáváním).

Plus, jak tady je zmíněno, i teď má občas problém se přisát, když mám prsa moc nalitá a tím pádem napnutá - teče to samo, ale hlavně všude kolem a když se odtáhne, jsme od mlíka od hlavy k patě oba dva. Potom, co prso povolí se miminku zase saje jinak - občas mu prso musím přidržet, znáčknout, aby se mu lépe sálo, nebo prostě prstem stlačit u místa, kde má nosík, protože se mi do něj boří a špatně se mu dýchá, ale přitom se mu saje dobře. 🙂

Nebo pak zkusit LP, ale věřím, že to zkoušením a trpělivostí vyřešíš sama. 🙂

hochmic
24. říj 2017

@sobist Zkus před kojením, když jsou prsa nalitá květinkovou masáž a tím trochu mléka odstříkat. Miminko se hned lépe přisává. Málo mléka se řeší kojením, odsávačka může škodit. A kdyby se mimču špatně dýchají u prsa, tak se pustí. Proto mají miminka nosík nahoru

gingergia
24. říj 2017

Syn se takto vztekal a stacilo zvednout, nechat krknout a pak se jelo dal 🙂 Prisla jsrm na to az po nejake dobe a pomahalo to.