Grafy BT

adelka89
13. kvě 2009

"Rozhodnutí stát se matkou je to nejzásadnější.
je to rozhodnutí, že vaše srdce bude navždy chodit mimo vaše tělo." (Elizabeth Stone)

Ať je tato 13. pro všechny úspěšná a nejlépe poslední.

😵

http://anymedia.blogspot.com/2008/11/meranie-bt...

Všetko o meraní bazálnej teploty a veci s tým súvisiace: http://merenibt.xf.cz/index2.html
Sledovanie čípku: http://www.rodina.cz/clanek5211.htm
http://www.rodina.cz/clanek3775.htm
Sledovanie hlienu: http://www.rodina.cz/clanek3633.htm
Ochýlky v teplotách: http://www.rodina.cz/clanek4015.htm
Vplyv liekov na BT: http://www.rodina.cz/clanek4126.htm

" Nikdy skutečně neporozumíme lidské povaze,
dokud nepochopíme,
proč dítě na kolotoči při každé otočce zamává své mamince
- a ta mu vždy zamává zpět"

jaja9891
19. kvě 2014

@senta_sofia ahoooj
@mawiya moja mne nic take FF neukazal,ty si vynimka,pre teba si special pripravil 😀
a dalsie zenusky...
moj graf vyzera takto: http://www.fertilityfriend.com/home/4c16ae s uzivanim inofolicu a strasnym stresom posledne dni,
som zvedava co z toho bude,nejake silnejsie bolesti som vcera nemala,ale myslim,ze ovu bola v noci,len mi dnesna teplota akosi nesedi,36,6 som este nikdy nemala,zmerala som este raz a bola 36,5... no ktovie,mm nie je doma,tak mi je to akosi jedno.... velmi tomu neverim,ze by sa nieco mohlo stat....ale uvidime dalej,ci vyznaci ovu, a vy sa ako mate???inak aby nestacilo slahlo mi notebook,takze preto vas nestiham ani docitat,ani pisat... som len na takom starom srote 🙂

senta_sofia
19. kvě 2014

@luca16 dufam, ze uz si za vodou 😉)

paskolinka
19. kvě 2014

ahojte dievcata 😉 nuz ja zahajujem novu modu, namiesto implantacneho poklesu implantacny vyskok (u mna sa udial 6dpo) 😀
@kubisova to nie je velmi dramaticky pokles, vyzera to dobre...
@adamnela tak predsa stupa 🙂 nie je to uplne presvedcive, ale vyzera, ze na dobrej ceste 😉

kubisova
19. kvě 2014

@senta_sofia
@paskolinka tak este sa netesim je to skoro..testovat tiez nebudem a dufam ze to vydrzim

adamnela
19. kvě 2014

@mawiya ja som presne vedela, komu si to chcela napisat 🙂 No dnes to valanie nebude urcite 🙂 Idem upratovat a mam taku velku kopu zehlenia ze az... 😒
@kubisova tak si budeme drzat palce navzajom 🙂
@bubulina1983 hm 😒 No este nemusi byt nic stratene...

kubisova
19. kvě 2014

@adamnela urcite budeme az mame potom usmevy na tvari

paskolinka
19. kvě 2014

@kubisova len nech teploty ostanu hore. zatial je skoro, testovat mozes tak o tyzden 😉

adamnela
19. kvě 2014

@paskolinka no graf vyzera zatial pekne a ten implantacny vyskok je veru zaujimavy 🙂 No u mna to je este vsetko vo hviezdach 🙂
@jaja9891 no skoda, ze nemas muzicka doma, ale ved ked bol este doma, tak ste poistili, tak uvidime, co to bude robit..
@senta_sofia no a dnes sa mi tam uz da prihlasit a Inofolic je momentalne vypredany, tak mozno preto mi to neslo...Ale beriem to tiez ako znamenie zhora 😉

paskolinka
19. kvě 2014

@adamnela moje grafy su furt pekne, predavat by som ich mohla 😅 len vysledok ziaden z toho. nevadi, uz si zvykam 😠 inak mne gynekologicka hovorila, ze su dobre vysledky s indonalom, len ze nevie, ci aj mne by to pomohlo. a ja ze co to je, a ona, ze kyselina listova a tak... a ja potom kukam na nete, ze to myslela asi inofolic, lebo v indonale kyselina nie je 😀 ale mozno je to fakt znamenie, ze si ho nemas objednavat, pockaj este na vysledok tohto cyklu a uvidis 😉

adamnela
19. kvě 2014

@paskolinka no jasne, uvidim ako to tento moj cyklus-necyklus dopadne...Ak dostanem mrchu, tak mozno ten Inofolic kupim...neviem este, nie som na 100% rozhodnuta...
No skoda, ze vysledok ziaden, ale verim tomu, ze raz sa urcite dockas vytuzenych 2 ciarociek 🙂

mawiya
19. kvě 2014

@paskolinka božinku - implantačný výskok, sa tu rehním a šéfinko po mne zazerá 🙂

paskolinka
19. kvě 2014

@mawiya no ja mam niekedy tiez co robit, ked to tu citam, ale nastastie som teraz sama v kancli, tak dievcata kludne perlite, vsak aj slniecko uz svieti, tak nech je veselo 😉

rybkaa
19. kvě 2014

@adamnela @senta_sofia ja som slimáky jedla a sú fakt delikatesa, aj keď taká gumová, viac mi chutili ustrice, tie boli stráááááášne dobré 🙂 ale ten nárast teploty je konečne priaznivý @adamnela už bolo na čase 🙂
@mawiya hniezdim? neviem, vajco ma popichuje, tak dúfam, že sa tam niečo deje 🙂 ale čo to vidím u teba? žeby ovula? vyzerá to nádejne 🙂
@bapsi123 graf ti síce kolíše, ale ešte nie je všetkému koniec, teraz to vyzerá, že ovu ešte len bude, treba čakať 🙂 to pichanie ťažko povedať, môže to byť znak blížiacej sa ovulky alebo aj cysta, stále to pokračuje?
@kubisova ty to máš voľajaké divné tie grafy....dnes to vyzerá na 3dpo, len nech sa teplota udrží ešte hore, pozrela som aj minulé dva grafy a tie vyzerajú ako anovulačné, mávaš ovuláciu? lebo teplota ti nejako nestúpa, graf nie je ani dvoj ani trojfázový....
@zuzulienocka77 no aby z toho "niečo na mňa lezie" nakoniec nebolo tehu 😀
@joannah13 pampúche sú pampúchy, niečo ako slané buchty, je to jedlo chudobných, z vody, múky a pečené na platni nasucho, ako posúch, osúch, neviem ako sa to říka u vás 😀 Alebo sa ešte pri narodení dieťaťa, na krstiny robia pampúšky, pankúšky, fánky alebo chrapne (všade sa tomu hovorí inak 😀 ), ale sa to cesto nareže na pásiky a vypráža sa v oleji a potom sa horúce vyváľa v cukre, ja sa za tým idem zabiť a už len preto chcem porodiť, aby som sa toho mohla legálne obžrať 😀 A dnes čakám na výlučne pozitívne správy!!! 🙂
@bubulina1983 no to ma mrzí ☹ vyzerá to ma mrchaňu ☹ nový cyklus začni počítať až keď to bude naozaj MS, špinenie ešte nie...no ale teoreticky - nemôže to byť uhniezdenie? Niektoré baby ho mávajú aj taktoé neskôr, ešte nevešaj hlavu, kým sa to nerozbehne naplno 🙂 Držím palce!
@senta_sofia žijem žijem, len som tu cez víkend nebola, tak dobieham resty 😀 ste sa rozbehli zase raz 😀
@luca16 peknučký graf, som zvedavá na tú krv, vyzerá to veľmi nádejne 🙂
@jaja9891 super, tvári sa to dobre, nemusí ti to hneď vyskočiť ako blesk, môže aj takto pozvoľna 🙂
@paskolinka a ten implent či čo, teda uhniezdenie - musí sa to vždy prejaviť poklesom teploty či nie? A indonal je na cysty, kys. listová v ňom určite nie je, ja som ho brala, je fakt dobrý, len v tehu sa brať nesmie 😖

dievčatá, priznávam sa bez mučenia, som slaboch....dnes som 7 dpo a hanba mi!!! obsíkala som test 😀 jasné, bledší ako krieda, ale aspoň už na to nemyslím, že čo ak 😀 http://www.fertilityfriend.com/home/Rybkaa aspoň že teplota je pekne hore, žiadne hniezdenia sa ale nedejú 😕 hoci včera aj dnes ma slušne pichá vo vjaku kde bola ovu, prsia sa upokojili, tak to vidím blede 😔

mawiya
19. kvě 2014

@rybkaa ja som vedela, že budeš čúrať. však aj ja v sobotu budem 🙂 sa poznám 🙂

mawiya
19. kvě 2014

jaj trepem @rybkaa ja normálne chodím cikať tak každé 4 hodiny, ale v sobotu budem na test. 🙂 aby si si nemyslela, že nevymešujem vôbec :-P

paskolinka
19. kvě 2014

@rybkaa uhniezdenie sa nemusi prejavit poklesom. co som vystudovala na ff, tak su dva take typy grafov, ktore by akoze mohli vyzerat slubne - prvy je, ked je tam ten kratkodoby pokles niekedy ked by mohlo byt teoreticky uhniezdenie (to je ten "implantation dip") a potom je trojfazovy graf, kedy teploty po ovu stupnu a potom stupnu akoby este raz neskor (to je ten "triphasic"). nuz ale oba typy sa vyskytuju aj ked ziadne tehotenstvo nie je. je to len taka statistikou podlozena malicka teoreticka sanca, ze si mozes robit vacsie nadeje 😉 inak ten indonal co do zlozenia vyzera fajn, paci sa mi ten drahsi s tym resveratrolom, normalne mam pokusenie to skusit. mozno niekedy po vyplate, ked budem v dobrom rozmare, to kupim 😅

adamnela
19. kvě 2014

@rybkaa Ty ked napises, tak poriadne veru 🙂 No a co sme Ti to mali urobit, ak urobis test skor? 😠 Ale graf vyzera zatial velmo velmo pekne. Ako to robis, ze mas take pekne teploty? Aj ty tam mas nejaku znamost ako @mawiya, hm?
No a co sa tyka mojej teploty, nic nie je este iste..uvidime ci sa zajtra potvrdi 🙂

mawiya
19. kvě 2014

@adamnela podľa mňa sa aj tomu FF uľútostilo a preto mi tak tú ovulku včera a predvčerom predznačil. alebo ho podplatil muž, aby nemusel sexúvať stále 😀

joannah13
19. kvě 2014

Devcatka.. tak dnes necekejte zadne zpravy. Ac mi to dvakrat pri vizite potvrdili, ze UZ udelaji dnes, tak cekam a cekam, dojde sestricka a zeptam se ji, jestli si me zavolaji a ona, ze zadny UZ ordinovany nemam, ze nejspis az pri propusteni.. tos tak

@rybkaa tak si hlavne poradne schovej zen digi, na zen mas jeste cas.. jeste pred par dnama si se tu dosovala, ze otestujes az v dobe ocekavans MS a kukej 😀 zenska nedockava..

bubulina1983
19. kvě 2014

@rybkaa + @mawiya + @paskolinka + @adamnela + ostatní - tak holky asi opravdu prd, už je to červené krvácení, sice toho není moc, vždy jen taká trocha na wecku, břicho bolí, takže já vám tady statistiku ponížím prozatím o 1 neúspěch. Zítra jedem do sanusu, a pokud to dnes je opravud 1.DC, na místo 19.DC, tak se nám plánování 1.IVFka posouvá o dalších 20 dní, ale chytřejší budu zítra až co doktor poví.no co podepíšem papíry na to ž se chcem oplodnit a uděljí testy na přenosné choroby a budem zase čekat, no je to divný po té laparo že bych to tam měla tak rozvrtané..minule cyklu 27., nyní 19 no já tomu už vůbec nerozumím

mawiya
19. kvě 2014

@bubulina1983 do kelu a mala si aj predtým také krátke cykly?

zuzulienocka77
19. kvě 2014

@rybkaa no ja by som sa nenahnevala, keby to bol tehotenský vírusík 😉 , ale silne o tom pochybujem. A ty tiež testujes 7DPO a už si negatívna!!!!! Čo už by ti akože tak skoro ukázal? Len pekne vydrž a mysli pozitívne 😝

bubulina1983
19. kvě 2014

@mawiya + @rybkaa - jsem ráda holky, že nejsem testovací maniak jenom já, já taky chodím do lekarny jako pro rohliky 😀 ale stejna porad a porad velký PRD, já bych chtěla být výrobce těhu testů, bych byla v balíku, no holky i když víme že tam nic nebude proč testujeme? jak píše rybkaa, je to pro klid duše - do rána druhého dne 😉

bubulina1983
19. kvě 2014

@mawiya - no právě že nikdy, vždy 28-30DC, po lapari to bylo teď naposledy byl 27. a nyní 19?? no to je hnus velebnosti 😒

mawiya
19. kvě 2014

@bubulina1983 a nemôže to byť len nejaký hematóm po tej laparke? alebo len nejaká ranka na krčku?

bubulina1983
19. kvě 2014

@mawiya - hm a to jak poznám? no uvidím co udělá teplota zítra rano, když by bylo možné těhu tak musí zase vyskočit? krvácení mimo cyklus jsem nikdy nezažila, tudíž nevím co si o tom myslet :-/

mawiya
19. kvě 2014

@bubulina1983 ak by bolo tehu, tak vyskočí, 🙂 tak zajtra uvidíme. a Ked nie, tak asi len doktor zistí, ale nemyslím, že by laparka mohla spôsobiť zmenu alebo také výrazné skrátenie cyklu. možno naozaj hniezdiš 🙂

paskolinka
19. kvě 2014

@bubulina1983 tak toto by bol naozaj zvlastny cyklus na to, ze bezne mavas 28-30 dni... aj ked podla tej ovu, co ti nakreslilo na 8DC by velmi dlhsi tak ci tak nebol. jedine, ze by to predsa len bol teraz ten implant. pokles... uvidis, ci sa ms rozbehne alebo nie. 😕

paskolinka
19. kvě 2014

@rybkaa najvacsia chyba je mat doma testy 😀 ja uz nekupujem. len ked mam velku chut 😀

jaja9891
19. kvě 2014

@rybkaa no dnes som spravila ovu test a este je len teraz silnooo pozitivny,takze ovu este len bude :(
a inak zienky prikladam vam moju komunikaciu s gynekologom ohladom bazalnej teploty a pod.

toto som sa spytala 🙂 nesmejte sa 😀

Dobrý deň, zaujímal by ma Váš názor na meranie bazálnej teploty v kombinácii s ovulačnými testami a prípadným sledovaním hlienu, nakoľko je táto kombinácia spoľahlivá?
Gynakológ mojej kamošky povedal,že je to nespoľahlivé,že sa tým netreba riadiť,podľa ultrazvuku mala 14 DC 14mm folikul a na 17 DC vraj už bolo po ovulácii, ale ovulačné testy a zvýšenie bazálnej teploty poukazovali na neskoršú ovuláciu?je to možné?
môže dôjsť k ovulácii aj s nezrelým vajíčkom a teplota sa zvýši?
alebo môže nastať zvýšnie teploty a vajíčko sa neuvoľnilo?
Ďakujem za objasnenie mojich otázok. Pekný deň.

toto odpovedal 🙂 vela som sa nedozvedela 😀

Kedže ide o biologické procesy v tele, možné sú iste aj varianty ktoré neprebiehajú úplne podľa predpokladov a tabuliek.

Ako orientačná pomoc je iste sledovanie hlienu, BT prípadne v súvislosti s ovu testami iste užitočné, môže veľa napovedať, ale iste naprosto spoľahlivé to nie je. Naopak, niektoré ženy na sebe plodné dni detekujú naprosto spoľahlivo, ale to neplatí o všetkých.
Ako naspoľahlivejšie metódy sú krvné testy sledujúce píky hormonálnych hladín, najmä LH, a tiež meranie zrejúcich folikulov a ich prasknutie, tzv. folikulometria.
Ak sa Vaša priateľka snaží otehotnieť, mala by mať s partnerom pravidelný nechránený styk aspoň každé dva tri dni. To je prvý krok, nie sledovanie nepriamych ukazateľov. Ak naopak nechce byť tehotná, nech sa radšej spoľahne na overené antikoncepšné metódy a nie na odhad plodných a neplodných dní-to môže často klamat.

a co nam z toho vyplyva??? ze treba sexovat o zivot stale 😀 😀 😀