Lze na UTZ rozeznat folikul od čerstvě oplodn. vajíčka?

dehors
23. pro 2013

Zdravím a přicházím s dotazem. Na počátku prosince jsem byla u gynekoložky na vyšetření. Dělala mi kromě jiného ultrazvuk a byl vidět folikul (takhle to i nazvala). Den předtím jsem s partnerem měla styk, a tak by mě zajímalo, jestli by mohla rozlišit, kdyby se jednalo o oplodněné vajíčko. Domnívám se, že by to rozlišit nešlo, ale moc nemůžu na netu dohledat, co všechno se z hlediska morfologie stane.... jako třeba jestli neodpadnou nebo se nazčnou přidávat nové vrstvy nebo tak... 😀 ... aby to zkrátka na UTZ šlo rozlišit. Zkoušíme to už přes rok, dnes jsem měla dostat mentruaci... ale nepřišla. Děkuju za každou odpověď!

doko
23. pro 2013

@dehors ahoj, já myslím, že by to určitě rozeznala 😀 folikul je totiž obal, ve kterém vajíčko dozrává a nachází se ve vaječnících. ten praskne a vajíčko pak teprve vejcovody putuje směrem do dělohy, kde je po cestě opolodněno 😉 takže jestli jsi měla folikul (píšeš, že to doktorka tak nazvala) tak vajíčko ještě bylo v obalu a tudíž vůbec nemohlo být oplodněno. 😉 otázka je, jestli pak hned nenastala ovulace a nezůstaly v Tobě nějaké živé spermijky, které by ho při putování oplodnily 🙂 pak by Ti mohla vynechat ms.

dadushe
23. pro 2013

@dehors Vajíčko jako takové (ať už oplodněné nebo ne) rozhodně není na ULT vidět, je moc maličké (průměr 0,1 mm) Viděla, že se u tebe chystá ovulace, tak jestli jste se posnažili, šance na mimi tam určitě je🙂) Doufám, že tentokrát to dopadlo a mrcha nedorazí😎

mooncaa
23. pro 2013

@dehors Určitě to Dr. rozezná, folikul před prasknutím má velikost přes 20 mm, kdežto vajíčko 0.1 mm. Vajíčko na UZ vidět není, jen pod mikroskopem.

dehors
autor
23. pro 2013

nj... my jsme právě měli styk 2 dny před tím vyšetřením u gynekoložky, pak jsme se nějak nezmohli (resp. on 🙂...). ach jo. to každoměsíční čekání je příšerný a člověk se chytá všeho. prostě mě napadlo, jestli tam nemohla vidět už to oplodněný vajíčko....