Jde po ovulaci vidět na ultrazvuku folikul?

ivekr
7. čer 2012

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda nemáte někdo informaci, zdali je po ovu vidět na ult folikul?
Jedná se mi o to, že jsem včear byla na ult (13tý den) a měla jsem vysazený clostilbegyt (předtím jsem jej 6x brala). Dva dny před ult mě strašně pobolíval podbříšek (jako při ovu) tak jsem si udělala ovu test a byl pozitivní. Další den jdu na ult (měl být třetí pokus IUI) a folikuly nebyli. Byli strašně prťavoučký....je možné, že kdyby došlo v úterý k ovu (protože včera už mě břicho nebolelo) že ve středu už nebyl folikul na ULT vidět? ... jáuž tomu nějak nerozumím ☹
Děkuji za všechny reakce

elana
7. čer 2012

prasklý a vyprázdněný folikul na uzv vidět je, ale opravdu jen pár hodin, jako taková zborcená struktura (pozná zkušený doktor, ne každý vidí), taky je přítomná volná tekutina, ale zase-poměrně rychle se vstřebává. Jestli k ovulaci opravdu došlo, potvrdí nejlíp odběr krve na progesteron.

pajiskazemlyna
7. čer 2012

Já teda doufám, že nenapíšu nějaký nesmysl, ale myslím si, že když u vás pravděpodobně k ovu došlo (bolesti, pozitivní ovu test), tak to znamená, že dominantní folikul pukl a vyplavilo se vajíčko, což by znamenalo, že ten folikul už nemůže být vidět ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru