Jak se nebát otěhotnět?

mala_carodejka
19. led 2016

ahoj holky, úvodní otázka možná mate, ale jsem v tédle situaci - po mimoděložním před 2 lety mám jeden vejcovod, potom, jsem za chvíli spontánně otěhotněla znovu a skončilo to v 7.týdnu (už to bylo tam, kde má) samovolným potratem. Teď otěhotnět chci, vážně moc, možná až moc..a tak na to často myslím, trápí mě celý to, jak i "zdravým" to trvá dýl, natož když to takle jde jen "ob měsíc". Navíc otěhotnět vážně chci, snad víc než kdykoli jindy, ale zároveň je ve mně asi dost silný strach, jak by to dopadlo tentokrát.. a tak se na vás obracím o radu, zkušenost - jak se s něčím takovým perete? odpověď "nemysli na to" je sice ideálním řešením, ale na mě asi dost neaplikovatelným 🙂 snažím se..ale nejde mi to..nějaké jiné nápady? 🙂
díky moc..

patrusa
19. led 2016

Tuhle zkusenost nemam, ale zlusila bych na tvem miste vymyslet nejaky projekt, ktery by tabral hodne casu a odvedl myslenky na otehotneni. Nemyslet na to se neda. Vim, ze mym kamaradkam pomohlo napr. stehovani, nova prace, novy konicek. Dezim palce a preju hodne sil

mrskato
20. led 2016

Ahoj, já jsem potratila před asi 5 měsíci na konci 6tt (samovolně, naštěstí se tělo vyčistilo samo), celou tu dobu i teď mám šílenej strach a furt přemýšlím nad tím co kdyby, dnes jsem 6+0tt, u doktora jsem ještě nebyla a nejraději bych tam vůbec nešla, ale bojim se také právě mimoděložního, takže jsem objednaná na pátek. Toho pocitu/strachu se asi nezbavíš, dokud to nevyjde a nebudeš alespoň v 37tt, kdy už víš, že je relativně vše ok. Ta zkušenost je hrozná, ty to máš ještě dvojnásob a horší. Abych pravdu řekla, mě dost pomohlo víno 😀 i to škvrně, co teď ve mě, doufám, že na správným místě, roste, bylo jistě zplozeno po flašce vína, stejně jako moje první dcera 😀

mrskato
20. led 2016

@mala_carodejka taky jsem měla po tom potratu rozházenou MS, a 11,12/2015 se mi začala zkracovat na 22 dní, což bylo hrozný, takže jsem začala pít kontryhelový čaj. Pila jsem ho vždycky, když jsem měla třeba silnou MS, hodně mi vždy pomohl. No a ejhle, nevím, jestli to bylo tim kontryhelem, ale vím, že se mi posunula ovulace o pár dní, tudíž by se mi pravděpodobně prodloužil i cyklus, no ale MS nepřišla 🙂

no_title
20. led 2016

Mě osobně pomáhá si to racionálně zdůvodnit 🙂. Tak třeba když už jsi jednou těhotná byla a embrio se usadilo kam má, proč by se to nemělo stát po druhé?
Musíš se nějak zaměstnat, nauč se třeba nějaký jazyk, nebo vždycky když na to budeš myslet, pusť si hudbu...
A jako prevenci samovolného potratu ber Femibion (ještě před otěhotněním), nejen že klesne pravděpodobnost potratu, ale ty sama budeš vědět, že jsi pro to udělala maximum, aby to došlo do zdárného konce 🙂

@mala_carodejka co takhle zkusit čínskou medicínu. ty jejich bylinky dokážou zázraky. sama jsem se teď objednala k "číňanovi" na kontrolu, protože taky tak moc chci, až mám pocit, že se z toho zblázním. tak doufám, že mi napíše nějaký povzbuzující bylinky na mysl, protože mám taky spoustu strachů, co se týče otěhotnění.

mala_carodejka
autor
21. led 2016

na číňany už jsem taky myslela ! 🙂 jinak co se týká zaneprázdnění nebo programu - právě spíš nevím, kde mi hlava stojí, povinností i zábavy je moc, ale přesto na to myslim..vážně..možná je to neuvěřitelný, ale i přes veškerý vyčerpání to stejně mám furt v hlavě 🙂 protože moc chci..a zároveň se asi někde vzadu bojím, takže to podle mě možná i sama blokuju..tak nevim :/