Posunutí spodní čelisti. Ano nebo ne?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

je mi 36 let, mám panický strach z lékařů a výkonů.

Přesto jsem se objednala na ortodoncii, abych doladila, dle mého zrotovanou dvojku. Na RTG snímku bylo zjištěno, že mám zúženou dechovou trubicí, po předchozí léčbě na ortodoncii špatný postup. Tzn. pan doktor navrhuje: Pevná rovnátka na horní čelist, poté vytrhnout 4ky dole, poté chirurgicky odstranit dole osmičky (žádné nemám vyrostlé, ale založené podélně) a poté další operace a naříznutí čelisti (zlomení) a posunutí celé čelistí dopředu a to vše sešroubovat. Nevím, jak se rozhodnout.

Spím dobře, nechrápu, nemám pocit, že bych špatně dýchala. Mám do toho jít?

Nedovedu si představit tu šílenou bolest! A taky mám strach, že po operaci osmiček už mě tam nikdo nedostane.

Děkuji moc za radu.

Hezký den, Katka

Dobrý den,

toto je otázka spíše na ortodontistu.

Pokud Vám navrhuje toto řešení, není to určitě kvůli rotované dvojce, ale kvůli vadě skusu, kvůli menší dolní čelisti. Tato operace samozřejmě není jen kosmetická záležitost a po zákroku je nutné dodržovat léčebný plán. Nedovolila bych si posuzovat, zda to je, nebo není nutné ve Vašem případě, ale pokud si nejste jistá, můžete možnosti a nutnost léčby určitě konzultovat znovu s Vaším lékařem, popřípadě se zeptat na jiném pracovišti a rozhodnout se sama.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová