Dnes 3letá prohlídka. Syn 100 cm a 19.4 kg

slegr71
16. lis 2016

Dnes jsem byla se synem na tři léte prohlídce. Má 100cm 19.4kg. Paní doktorka řekla, že máme hlídat stravu. Tak přemýšlím, co s tím. Ji tak nějak normálně. K snídani třeba půlku loupaku s máslem. Svačina ovoce nebo půlka krajice s máslem a se šunkou. Oběd omáčka, 2 knedlíky, rýže s masem atd. Svačina mléčný výrobek. Večeře buď něco teplého nebo houska s něčím. První syn měl jeho váhu v pěti letech. Ale byl od tří let hodně nemocný a zhubl. Jedi oba stejně. Jak byste to prosím řešily vy?

ojo
16. lis 2016

@slegr71 a co pohyb? moji kluci byli ve třech letech žížaly, ti měli cca 13kg 😀 těch dvacet má starší v 7 letech 😀 strava v podstatě jako tvoje, možná i víc, přijde mi, že furt něco futrujou, na véču mají taky teplé jídlo jako oběd nebo často vede krupicová kaše, ale jsou děsně živí...peču buchtu tak 2-3x týdně, protože kluci vč. manžela jsou na sladké 😀 ale jak jsem psala, jsou živí, ze všeho udělají překážkovou dráhu, venku v létě dělali vše možné...ve školce mývají pohybu ažaž 🙂

lucykal
16. lis 2016

@demetritis podvyživená? Lékaři to dost hrotí. Malá sice byla malá když se narodila, ale má ve 20m 82cm a 9,3kg a nikdo nám nic neříkal.

mpavlinka
16. lis 2016

Dcera měla ve třech letech 111 cm a 21 kg. V šesti letech má 135 cm a 33 kg (když to někomu řeknu, kdo ji nezná, tak mi hned vykládá jak je to hodně) A myslím, že není tlustá. Každý má jinou stavbu těla.

lucykal
16. lis 2016

@mpavlinka rozhodně tlustá není.

mpavlinka
16. lis 2016

@lucykal jj tlustá není, není ani tintítko a nikdy nebude. Manžel má 2m a je štíhlý.

krystalka
16. lis 2016

@mpavlinka - tlustá určitě není 🙂 , myslím, že je to tak akorát, je hodně vysoká, těch 135 cm nemá ani můj 8,5 letý syn 😀 - ve 3 letech měl 100 cm a 15 kg, v 6,5 letech, když šel do školy, tak měl cca 118 cm a necelých 19 kg a teď v 8,5 jsme se došplhali na nějakých 129 cm a 24 kg...

mpavlinka
16. lis 2016

@krystalka Jj je vysoká a tím pádem ta váha má opodstatnění.

siiia
17. lis 2016

dcera má 3 roky za 10 dní a má 103 cm a 19,1 kg, doktorka je naopak nadšená, že vypadá moc dobře, že není vyzáblinka jako ji ostatní děti, co ji tam denně chodí. Vypadá normálně, ale oproti ostatním dětem ji to dělá starší, tlustá rozhodně není ani náhodou....

kackakastanka
17. lis 2016

@bachovy_esence_poradna @slegr71 souhlasim s tim, ze se vzdy da strava zlepsit a ty jsi se zeptala a holky daly spoustu dobrych rad, ktere muzes uplatnit, takze se nemusis citit blbe, ale naopak dobre, zeptala jsi se, rady bud prijmes ci ne... ale zaroven souhlasim s tim, ze nejde o to, jakou vahu synek ma, ale jak celkove vypada, jak je velikej, jak se hybe a co ji. Tuk je lehci nez svaly, takze pokud je hodne osvalenej, muze mu to kilo dve pridavat a je to v poradku. Jinak dekuji vsem za podnety ke strave, nektere jsem neznala a zaradim.

slegr71
autor
17. lis 2016

@ojo Tak pohyb má. Jednou týdně chodíme cvičit. Jinak se starším bráchou pořád běhá a často jsme venku.

slegr71
autor
17. lis 2016

@kackakastanka Já jsem ráda, že holky poradily. Došlo mi že nejedi, správné mléčné výrobky. Jen dětské jogurty. A musím postupně zařadit více zeleniny.

slegr71
autor
17. lis 2016

Vypadá takto.

krystalka
17. lis 2016

@siiia - tak já mám doma zrovna tu "vyzáblinku" (8,5 roku, 129 cm a 24 kg), ale paradoxně je syn ve svém okolí daleko nejzdravější dítě, za celý svůj dosavadní život měl 2x angínu a jednou neštovice, jinak občas jen běžná rýma....ve škole chybí pár dní za rok....a energie má na rozdávání 🙂

babanci
18. lis 2016

Jděte na kolo, plavat. na brusle, zkrátka přidejte pohyb a trochu omezte pečivo a snažte se mi vnutit tu zeleninu a ono to půjde. 😀

lv
18. lis 2016

@krystalka ježíš tak s naší Apolenkou by byli jak velká a malej, 141cm a 37kg (u ní právě dr poukazuje na kilo dolů, nebo aspoň nenabirat).
@slegr71 na ty fotce trošku macíček je, ale ne tlustej, obezní.. to dáte, E se hodně, fakt hodně vytáhla po 4roce, ve 3 byla baculatá, vyrostly jí nožičky, bříško zmizelo..

krystalka
18. lis 2016

@lv - no jo no 🙂 , tak on nemá být po kom velký, my máme 164 a 175 cm.....Jinak on do těch 3 let vypadal taky baculatější, ale potom se začal vytahovat jenom do výšky a už tak rychle nepřibíral a od té doby je z něj taková tyčinka 🙂 , ale je zdravý a spokojený, tak už to neřešíme 🙂