Školka dcerka (kdy zapsat?) a stále máme problém (jak to řešit)?😵‍💫

4. led 2023

Ahojky maminky, jsem poprvé maminkou a tohle pro mě je všechno nové, každý říká něco jiného, tak se zeptám ještě tady vás zkušených. Dcerka v listopadu má 3 roky, do školky a hledat místo mi řekla tchýně ať začnu na jaře (cca duben myslím říkala) pro mě je to úplně nové, takže vůbec nevím co a jak, poradíte mi prosím jak mám postupovat? Doufám, že nejdu pozdě.
Jinak máme ještě problém, dcera stále kojená, moc toho nesní.. takže si ďobe a je furt na prsu🤦🏽‍♀️ + už od léta 22 pilujeme a furt ucime na nocnik a je to teda boj, má dny kdy nádherně chodí a dny kdy to prostě vůbec nejde.. když má něco na sobě, vše počůrá.. neřekne si.. když je nahatá, tak si dojde, to zase ano.
A hlavně stolice konci z 99% vedle, nikdy né v.. Prý jsem to jako malá dělala taky a přítel dokonce taky 😅 ale má jít do školky a nevím jak ji to pořádně naučit, aby se mi nezasekla..
Při nejhorším asi bude muset jít do školky až v 3,5 letech nebo nevím😭

klokanka31
4. led 2023

No a je nutné aby šla do školky? Pokud máš možnost být s ní doma, tak počkej až dozraje...

jaja01k
4. led 2023

Pokud ti jde o státní školky, zápisy bývají na jaře, duben, květen. Určitě budou včas informace na webu školky a vaší obce. Do nástupu máte ještě přes půl roku, za tu dobu udělají děti velký pokrok 🙂

emamaira
4. led 2023

Chápu správně, že chceš aby šla do školky od září? To je víc jak půl roku, za tu dobu se toho hodně změní, nočník se určitě zlepší. Jestli chceš státní školku, tak zápisy jsou duben, květen. Pokud chceš soukromou, tak tam berou kdykoli podle místa.

autor
4. led 2023

@klokanka31 Na tebe vždycky dám, RP mám až do roku 2024 listopad, tudíž doma být můžeme, s přítelem jsme vymysleli, že ji budeme teď dávat na 2 hodinky třeba 2x v týdnu do skupinky aby si lehce zvykala na děti. Tak uvidíme.
Jen jsem myslela, že ve 3 už prostě je na to správný čas.

autor
4. led 2023

@jaja01k
@emamaira
Holky děkuji mockrát. Určitě mi jde o státní a moc děkuji za informace a zkusím to. 🌺

marketa1218
4. led 2023

Teď ještě na školku zralá není, ale do září je hodně času a to děti udělají velký pokrok. Zápisy do MŠ bývají duben/květen.

klokanka31
4. led 2023

Tak s dětmi může být v kontaktu i jinde než ve školce...🙂

kristyn86
4. led 2023

Ted ji byly v listopadu 3 roky? Zapisy do skolek byvaji na jare,myslim,ze v dubnu a nabiraji se zaci na zari. Takze na jare pujdete k zapisu a sla by na podzim do skolky. Ted by ji mohli vzit jen v pripade,ze nekde maji misto. Zalezi na lokalite. Do zari je casu dost a myslim,ze to vypilujete. A vubec si nemyslim,ze by o neco byla ochuzena,ze nejde presne ve 3 letech. Kazde dite na to neni vyzrale.

elinka90
4. led 2023

Nevim jak je to u Vas ve meste, ale u nas se do skolky vetsinou nedostanou ani deti, kterym bude v zari 3 roky. Listopadove uz vubec. Dej si prihlasky do vice skolek.

rozitta
4. led 2023

Pokud je listopadová, vezmou ji v listopadu ale jen pokud budou mít volnou kapacitu, tříleté děti mají přednost. Pokud ji vezmou budete školkovné platit i září, říjen i když ještě chodit do MŠ nebude. Zápisy... napiš maila do konkrétní školky.

gdpr
4. led 2023

U nas bol problem kvoli kapacite v spadovej MS maju 2 triedy predskolakov 1triedu pre mensie co je dost malo🙄 obidve deti chodia do sukromnej tam zobrali bez problemov pocas roka inak zapisy zvyknu byt na jar

xxx3d
4. led 2023

já moc nerozumím, jestli bude mít dcerka teprve 3 roky letos v listopadu, nebo jestli už má tři roky,
ale zápisy do státních školek probíhají v dubnu, celorepublikově.
už teď se můžeš podívat na vaši spádovou školku, jejich stránky, třeba už tam budou mít informace, nebo nějaké dny otevřených dveří.
pokud bude mít dcera teprve tři roky, tak to, že je kojená a neumí samoobsluhu nevadí, protože má čas všechno zvládnout, případně, jak si psala, že máš RP až do listopad 2024, šla by později, a to má moře času.

autor
4. led 2023

@xxx3d Já nevím kde někdo vyčetl, že má už 3 roky🤦🏽‍♀️😄
Psala jsem, že v listopadu má 3 roky- tudíž teď je bude mít v listopadu má teprve 2 roky nyní 😀
Jinak moc děkuji za uklidnění a je mi o hodně lépe, že nemusím plašit, uf..😀♥️

lucifux
4. led 2023

Každá školka na webu vystaví kdy je zápis a co vše potřebuješ k zápisu. Mám malého, 3 mu budou v září. Je líný mluvit v podstatě neřekne nic kromě mami, tati, čiči a NE... Plenky stále nonstop. Budu ho sice přihlašovat, ale začnu dávat až v pololetí. Do té doby času mraky. Nic mu neuteče a stejně jsem doma ještě s mladším.

hanka_12345
4. led 2023

deti berou od 3 let a to i tak ze pokud je v listopadu tak ti ji vezmou a nastoupi k datu 3.narozenin. A pokud nebudou mít místa a bude velky zajem tak az za rok. Kdyz je nával tak rozhodujici je vek v okamziku nástupu, t.j. 1.9.
Podej si prihlasku-data jsou vzdy na webu jak uz nekdo psal

kristyn86
4. led 2023

Napsala jsi to tak,ze z toho jednoznacne nejde poznat,kdy ma dcera 3 roky. Taky jsem tapala,jestli ted v listopadu mela 3 roky nebo bude mit. Takze ted ji jsou 2 roky. V tom pripade bych to vubec neresila,casu dost. Zapisy jsou na jare,takze podate prihlasku. Podle kapacity ji bud vezmou od zari (kdyz je malo deti,skolka muze brat i mladsi deti nez 3 lete,pokud budou mit 3 roky do 31.12.daneho roku). Nebo od listopadu. Ale myslim,ze se treba vubec nedostanete. Zalezi na meste atd. Jinak velmi doporucuji si rodicak protahnout do jejich 4 let,nebot kdyby ji nevzali a musela bys byt doma,tak aby za tebe bylo placeno zdr.a soc.pojisteni. Praci budes hledat nebo se vracet do puvodni? Pokud do puvodni,tak tam lze zase nahlasit (se souhlasem zamestnavatele tedy) neplacene volno do 4 let veku ditete.

klokanka31
4. led 2023

@kristyn86 Pokud jsi to četla celé, tak má rodičák na 4 roky. A sociální nikdo na rodičáku neplatí. To jen zdravotní platí stát. A kdyby si nenašla práci, může se pak nahlásit na pojišťovnu jako osoba pečující o dítě do 7 let.

kristyn86
4. led 2023

@klokanka31 Cetla jsem,ze ma RD do roku 2024,ale je vecer a jsem posunuta uz v poctech 😂 Tak ok. A jeste jsem si vsimla,ze praci teprve bude hledat,tak muj predchozi komentar je bezpredmetny.

xxx3d
4. led 2023

je 4.ledna, tudíž listopad je (pro mě) v podstatě až za rok... klidně to mohlo být tak, žes myslela listopad minulý, no, každopádně, tohle je vysvětleno 🙂
pokud budeš chtít, aby tvoje dítě nastoupilo letos do školky, tak je potřeba už letos v dubnu jí podat přihlášku a do jejich tří let času dost na to, aby vše potřebný zvládla a když ne, půjde až napřes rok, no ne? hlavně to nelámat, když to není nezbytně nutný.

kakba
4. led 2023

Jestli jsi z vetsiho mesta, byla by to obrovska nahoda, ze by ti ji vzali. Spise pocitej, ze nevezmou. 3 ji budou az skoro za rok.

veruuu_kubesovic
4. led 2023

Je leden, malička má ještě spoustu času, syn když měl 3roky v květnu a v září šel do školky, tak od tech 3let jsem ho prostě učila čůrat na velké WC, do té doby mu to bylo sumafuk a nočník bojkotoval, užívej si maličké a fakt je ještě spoustu času...
Zápisy do státních školek bývají v květnu 😉

autor
6. led 2023

@veruuu_kubesovic Holky všem moc děkuji 🥰
Jinak k práci - nebudu se vracet k původní, firma přes covid krachochovala, takže budu hledat něco jiného hlavně aby to dala dohromady jak finančně, tak časově kvůli malé, což bude teď dost těžké 😂 ale zvládneme to!🌺🥰

kackabis
6. led 2023

Já bych zašla normálně k zápisu a domluvila se s učitelkami, že nastoupí od ledna 2024 🙂 ten listopad už je pro školky takový dost nešťastný obzvlášť druhá polovina, kdy už se nacvičuje na besídky, chodí Mikuláš atd.
Z mé zkušenosti učitelky je ten prosinec pro nové děti takový blbý stres, půl prosince je pak prakticky volno kvůli Vánocům a ti šušínci jsou pak zmatení proč nemuseli dlouho do školky a v lednu zase musí v plném zápřahu... Pokud je to jak říkáš a budeš mít RD až do listopadu 2024, šla bych na ni v klídku, od ledna, zatim vyzvedávat po obědě, a až si zvykne na kámošky, na hračky tak postupně prodlužovat na spinkání 🙂
Držím palce, maličká má ještě spoustu času aby vsechno dohnala. 🍀

ninive211
6. led 2023

@hanka_12345 U nás pokud nastoupí dítě, které ještě k 31.8. nemá 3 roky a má je třeba koncem října, normálně může nastoupit už od 1.září. Vždyť se mohou přijímat děti od 2 let

ninive211
6. led 2023

Tak pokud tě netlačí návrat do původní práce, nechala bych si s klidem pár měsíců na aklimatizaci malé ve školce (stejně tam budou přes tu první zimu hodně nemoci, že spíš nebude chodit než bude) a práci si hledala a nejdřív od ledna 2024. Samozřejmě je dost možné, že ti ji nevezmou, v některých oblastech je přetlak, jinde je to volnější a do školky se dostane i dítě únorové. Jinak se sebeobsluhou máš ještě 10 m čas (resp. 8, pokud by nastoupila už od září) to dopilovat, takže toho bych se nebála, že se to nenaučí. Jen to kojení bych se snažila omezovat, možná úplně skončit, paradoxně děti nejedlíci, které jsou i po druhém roce stále kojené, jakmile je odstav, tak se pak rozjedí samy od sebe, Je tohodně časté.