Školka u vody - bezpečnost. Co byste dělaly?

5. kvě 2022

Ahoj holky, zajímají mě Vaše názory. Kousek od nás je skvělá školka, která by byla pro nás jako dělaná, chodili jsme tam na adaptační program, prostě snová školka, skvělá dostupnost, cenově ok, JENŽE školka je hned vedle rybníka (hluboký jak blázen) k rybníku vedou hodně strmé břehy a přístup vychovatelek je "však se ještě nic nestalo" (jsou to takové ty free matky), ze školky na vodu není vidět, je třeba jít až na vrch břehu, teda jestli by se něco dělo, zjistí to bůhví kdy...co byste dělali? Mám strach že nebudu mít klid, když tam dítě dám...moje dcera je taková že všechno sama zkouší a ne pro ni znamená ano

konidana
5. kvě 2022

já bych byla v klidu, naše děti se odmalička seznamují s příkořími přírody a byly by tedy zvyklé oni i já. Např. pády do potoků a rybníků mezi 1.a 2.rokem, pak už to bylo méně a méně často, jak získávaly zkušenosti

klokanka31
5. kvě 2022

Nedala bych...

klokanka31
5. kvě 2022

@konidana Tobě děti padaly do rybníka?😯

evik19
5. kvě 2022

Já bych teda v klidu nebyla a pokud bych nevěděla, jak mají přesně nastavené bezpečnostní mechanismy, aby se děti samy k vodě nedostaly, tak bych tam dítě rozhodně nedala. Přístup - však se ještě nikdy nic nestalo, je prvním krokem k tragédii.

apacheee
AMBASADORKA
5. kvě 2022

Skoro bych řekla, že sis svou otázkou odpověděla vlastně sama🙂

autor
5. kvě 2022

@evik19 mechanizmy žádné, můžou se tam dostat opravdu kdykoliv, mají naprostou volnost pohybu většinu času (jsou 90procent času venku), jediná "brzda" je samo dítě, že tam nepůjde je jenom na dítěti, ok, mužů vysvětlovat a připravovat ho na to, ale co uklouznutí? Nahánění? Popostrčení...to riziko je za mně šílené

drep
5. kvě 2022

Já jsem podle mnohých (obzvlášť mé mámy) free matka. Ale taky mám nějakou praxi jako nejdřív neurochirurg (moje první operace bylo vrtání čidla na měření tlaku v mozku 19 měsíčnímu klukovi, co tonul v rybníčku) a pak intenzivista a záchranková doktorka. Děti a voda je velký špatný. Stejně jako řeším, pokud někdo nechá na kraji stolu vroucí čaj, řeším, aby se dítě, které “nemá rozum” (a to podle ně školkové je) nedostalo samo k vodě. Stačí mžik a následky jsou tragické. Výjezdy/vzlety k tonoucím dětem je asi nejvíc nenáviděná záchranková práce. Takže já bych do takové školky nedala a bylo by mi fuk, jestli budu za hysterku.

autor
5. kvě 2022

@drep děkuji za názor, já jsem právě taky free matka, ale rozlišuji, kdy se dítě může jenom zranit a kdy už jde o život... zajímalo by mě od vás názor... dítě které by tam šlo jako předškolák, tedy 5 let a 5 měsíců by to už zvládlo?

felixfelicis
5. kvě 2022

Tam neni zadny plot, ten rybnik je na pozemku skolky?

konidana
5. kvě 2022

@klokanka31 jo😅

Jinak by samozřejmě záleželo na mém pocitu, když bych to tam viděla...

klokanka31
5. kvě 2022

@konidana Tak to máš sakra štěstí že máš děti živé...

autor
5. kvě 2022

Ne, není tam vůbec nic...ale vůbec.... a nad tím strmým břehem je ještě i houpačka, voda je kalná takže to je taky na pytel..no nic holky, už to mám vyřešené, prošla jsem si pár článků heslo "utonulé děti" a díky, ale tohle neberu, šlo i o děti starší 5let... děkuji že jste mi pomohli utřídit si myšlenky

autor
5. kvě 2022

@konidana právě, můj pocit tam je velmi negativní a to dovolím dceři hodně

drep
5. kvě 2022

Nevím, neumím posoudit, dceři je 3.5 a nemám v oku, jak rozumné je pětileté dítě. A u dcery vím, že ta není dost rozumná ani náhodou.

klokanka31
5. kvě 2022

I v těch pěti letech nemůžeš vědět co to dítě napadne... Ale nechápu jak může být školka u rybníka, to vymyslel cvok ne?

konidana
5. kvě 2022

@klokanka31 no právěže až moc😅

felixfelicis
5. kvě 2022

Kdybych to brala podle sebe, tak syn pravidla dodrzuje a u nasich ucitelek jsem nikdy nemela pocit, ze by nemely deti dostatecne pod dohledem, takze bych se nebala. Ale divim se, ze nikoho nenapadlo, ze skolka na takovem miste neni asi uplne dobry napad. Pusobi to kazdopadne dost zvlastne.

tahejhula
5. kvě 2022

A který blbec schválil provoz takové MŠ za daných podmínek? Naši starší kluci chodili do MŠ u řeky, ale bylo to zabezpečené na maximum.

autor
5. kvě 2022

@tahejhula nechápu taky, no budu se modlit aby se těm detičkám nic nestalo, já na štěstí v tomto ohledu spoléhat nebudu...jinak ta školka je hodně stavěná na svobodě děti, takže za mně je to tam na spadnutí

tahejhula
5. kvě 2022

Podle mě ten provoz takhle ani snad schválený nemůže být.

autor
5. kvě 2022

@tahejhula je to soukromá školka... nevím, ale normálně akreditovaná...bavila jsem se.o tom se 2 ucitelkami, obě se.smaly.a.rekli to samé, že se ještě nikdy nic nestalo a že děti ti chápou a pak ještě s jednou maminkou, taky následoval smích

klokanka31
5. kvě 2022

Nebyly zhulené?🧐 Malé děti nemají rozumu tolik aby se nemohlo něco stát...

knuffel
5. kvě 2022

V žádném případě, dej na svůj pocit!
Děti nepatří k vodě, neumí plavat, není co řešit.
To Ti asi tak pomůže, ještě se nikdy nic nestalo 🤦

autor
5. kvě 2022

@knuffel to jsem si taky říkala, že si pak budu tuhle větu opakovat do smrti neasi

evik19
5. kvě 2022

Hele, tak jestli je to tak, jak popisuješ, tak ani náhodou! Já jsem se jako dítě topila dvakrát, jednou mě vytáhl cizí člověk, protože si naši nevšimli. Po druhé mě vytáhli naši. Byla jsem divoké, ale pohybově hodně šikovné dítě a poslouchala jsem dá se říct na slovo. I tak je to spíš jen náhoda, že jsem ještě tady. Na tábor nám jezdí mnohem starší děti, které z 99% plavat umí, ale aby šly sami k rybníku - neexistuje! Když se jdem koupat, hlídá 1 vedoucí maximálně 5 konkrétních plavců (pokud jsou zdatní, jinak míň a nesmí jít tam, kam nedosáhnou). I tak je to o nervy, jen přepočítáváš hlavičky a jseš připravená ke skoku. Děti se topí rychle a potichu, i plavci, pokud zasáhne moment překvapení. Loni na táboře devítiletej kluk šlápl do díry na bahnitým dně a zajel během vteřiny pod hladinu. Začal panikařit a nebyl schopen se dostat nad hladinu. Naštěstí hned vedle něj stála jedna z vedoucích (ta, která ho měla na starosti) a viděla to, během pár vteřin ho vytáhla. Já jsem stála cca 2 metry bokem a přepočítávala si zase svoje hlavičky na hladině a ničeho jsem si nevšimla. Žádný mávání ručiček a už vůbec žádný volání o pomoc. Prostě zmizel pod hladinou a bylo vymalováno. Měl z toho takovej zážitek, že až do konce tábora do toho rybníka nevlezl. Moje tříletá dcerka se nebyla schopná postavit na nohy, když uklouzla v zahradním bazénku, kde měla vody po pás - prostě panika. Kdybych nestála přímo u ní, ale třeba psala sms anebo byla otočená zády, během dvou minut by se prostě utopila a nevydala by ani hlásku. U rybníka, kde by kvůli příkrýmu srázu navíc hrozilo, že tam může někdo sklouznout, bych dítě nenechala samotný ani 10 vteřin, natož celý dopoledne.

drep
5. kvě 2022

@evik19 ámen. Topící se dítě fakt nemáchá rukama a nekřičí, jen prostě zmizí a než si ho někdo všimne… tak je často pozdě

amy87
5. kvě 2022

Free učitelky zřejmě hulí minimálně trávu. Všechny školkové děti nejsou rozumné, klidné, svědomitě, chápající, atd. Co když dá někdo do takové školky s rybníkem 3-leté dítě, u kterého se ještě neví, že má ADHD, či Asperger? 🤔 Jak dlouho tam školka funguje?

tahejhula
5. kvě 2022
https://www.youtube.com/watch?v=7eKUDc2qeeY


Doporučuji tohle video, ani lidem v bezprostřední blízkosti dítěte nedošlo, že si nehraje, ale tone.

veruuu_kubesovic
5. kvě 2022

Voda je můj největší strašák, takže já bych tam děti do školky nedala...

console
5. kvě 2022

Ja bych nedala, jsem cim dal posranejsi a stale mene verim v profesionalitu nekoho nebo jak to rici, stale hure se na nekoho spoleham. Kor kdyz mas spatny pocit. Dej na nej