Nechali byste spát dítě samo doma?

18. bře 2024

Ahoj všem, zajímají mě vaše názory...rok a půl staré dítě si usnulo v postýlce 11:20, v 11:30 musím být ve školce a vyzvednout starší dítě. Školku mám na dohled z okna, cesta tam trvá opravdu jednu minutu. Spící dítě mám na videochůvičce, kterou beru s sebou. Vyzvednutí ze školky trvá 10 minut. Když jsem ji přendala do kočáru nebo do nosítka, vzbudí se. Co byste dělaly vy?

klokanka31
18. bře 2024

Já bych samotné dítě nikdy nenechala.

gruyerre
18. bře 2024

Tak to jsi do 5 minut zpátky. Nechala bych ji v pohodě spinkat doma.

pampeliska1313
18. bře 2024

Taky bych nechala doma, když je to na chvilinku

sanoela
18. bře 2024

Máme to stejně, malej usne 12.00 a 12.15 utíkám přes cestu do školky a hned zpět jsem max 10min pryc. Zatím vždycky v pohodě.

swan42
18. bře 2024

Pokud videochuvicka funguje i na takhle velkou vzdalenost, tak bych pro starsi do skolky zasla.
Bez jakykoli kontroly nad situaci doma ani nahodou.

jaja01k
18. bře 2024

Já bych dítě samotné nenechala.

nat
18. bře 2024

Nenechala bych dite doma,mame skolku 3 min cca od domu,ale vzdy syna beru sebou a pak dam spinkat...

dandaa
18. bře 2024

Nenechala bych ho doma samotné . Syn byl ve školce do 15h takže jsem nemusela řešit vyzvedávani po obědě.

te_reza
18. bře 2024

Když to je těžký, někde se zasekneš a co po tom? My jednou zůstali trčet ve výtahu. Nedovedu si představit mít v ten moment dítě zavřený doma samotný.

lucinka_16
18. bře 2024

Stalo se mi to asi dvakrát. Od postýlky k postýlce jsem byla za 13 minut doma. Nervy jak blázen, ale zrovna žádná sousedka neotvírala 🙈 Pravidelně bych se tak dlouho asi bála. Ale 5 minut bych nechala. Když jdu dolů ke schránkám pro balík a hodím pár vět s pošťačkou, taky mi to trvá aspoň 3 minuty...

journals
18. bře 2024

Nenechala. Nikdy nevíš.

journals
18. bře 2024

Co bych dělala já? Posunula spánek o těch 20 min

jajulin
18. bře 2024

V tomto případě bych nechala dítě těch pár minut samotné. Pokud se nebudí a spává déle než půl hodiny, nevím, co by se mohlo stát. Naše děti spávaly 2-3 hodiny. I kdyby se mi zasekl klíč v zámku, tak se to za tu dobu vyřeší.

klokanka31
18. bře 2024

@jajulin Může se zaseknout výtah, zlomit klíč v zámku, může vzniknout požár, nebo tě před barákem sejme auto, dítě se může začít dusit...

krisstina93
18. bře 2024

Nenechala, když se vzbudí a někam poleze, tak i 5 minut je hodně, abys dobehla domu a něco se nestalo.

95newmommy2020
18. bře 2024

Já bych teda nechala. Syn, když zabral, tak spal takový 2 hodinky v tomhle věku.

verunnaj
18. bře 2024

Nenechala

zuzkasim
18. bře 2024

Dělala jsem to takhle běžně rok. Mladší dítě spalo nebo usínalo, pro starší jsem šla do školky. Školka přímo za domem, starší byl šikovný, uměl se oblékat rychle, nedělával scény, obvykle jsem byla za 5 - 8 minut doma. Bez videochůvičky. Mladší ovšem věděl, že jdu pro staršího do školky, usnul si klidně sám (pokud už v tu dobu nespal), nepanikařil by, že nejsem doma a věděl, že má být v posteli, že nemá vylézat a nic dělat. Normálně to fungovalo. Brát ho s sebou do školky nešlo, byl po obědě naprosto připravený spát, takže při nemožnosti fňukal, nespolupracoval. Kočárek jsme v té době už neměli a nemělo by to ani smysl, schody atd., stejně by v něm neměl klid.

zanett
18. bře 2024

Jako vis co, ono se stokrat nemusi nic stat, ale pak se nedejboze neco stane a nekde se zaseknes a zrovna jako na potvoru se muze stat neco s ditetem doma (dopln si podle fantazie), tak by z toho bylo mrzeni a navrch bys jeste mela nad sebou socialku, ktera by te mohla popotahovat za to, ze jsi doma nechala samotne tak male dite...

I kdyz teda ta situace, ze te (nedejboze) srazi auto - tak je 'lepsi' pro to dite doma, kdyby te srazilo auto (chran Buh!), tak mit dite s sebou, tak bude srazene i to dite, takze doma v postylce mu bude lip. Ale i tak bych nenechala.

lentilkah
18. bře 2024

Nenechala bych.

verunnaj
18. bře 2024

@zuzkasim vůbec to nemyslím zle, ale když pravidelně usinal a trvalo to 10 minut, proč proste ten spanek o těch 10 minut neposunout? Kor bez jakékoliv kontroly dítěte?

mourovatakocka
18. bře 2024

Nechávala jsem takhle často mladšího spát doma. Bez video chůvičky. Většinou prostě vytuhl během snídaně starší, nebo během mého oběda, než jsem měla jít vyzvedávat. Teď zas chodím se psem občas během jejich spánku. Dětský spánek je pro mě posvátný.

zuzkasim
18. bře 2024

@verunnaj Nešlo to. To víš, že jsem to zkoušela, ale prostě po obědě chtěl už spát. Zkusila jsem dát později i oběd, to už byla úplná katastrofa. Ono to chvíli trvalo, než jsme to vyladili.

pipi_puncocha
18. bře 2024

My s tímto logisticky bojujeme už od září, ale nenechala bych.

konidana
18. bře 2024

Nekilkrat jsem to udelala rano, kdyz trilety jrste nechodil do skolky. Nechala ho spat a odvedla starsi. Mladej a vstavani neslo k sobe, takze vetsinou chrnel i kdyz jsem pak prisla. Kazdopadne jsme si to vysvetlili vecer, ze ho rano nebudu budit a ze se muze stat, ze chvilku bude sam doma az se probudi...par minut nez se vratim.

antoinet
18. bře 2024

První dítě ani omylem, druhé výjimečně, třetí běžně 😀
Zní to jako legrace, ale je to tak, kolem prvního se točil svět a potom, jak bylo dětí více, nešlo vše dělat dokonale. Celá akce se vešla do 10 minut a nikdy nenastal problém.

aktakd
18. bře 2024

Ano, nechala. To je jako bych byla na zahrade a spici dite doma, kor s videochuvicko

me_druhe_ja
18. bře 2024

Ano, nechala. Takhle staré dítě už v pohodě. Už víš, jak spi a tak. Bála bych se u malýho miminka, který se.muzou vzbudit kdykoliv, můžou blinkat, dusit se atp, ale rok a půl staré dítě v pohodě. A pro klid duše vynech výtah. 🙂

leymea
18. bře 2024

Nikdy jsem mladsiho syna nenechala doma spat kdyz jsem sla vyzvednout starsiho ze skolky. Ani me nikdy nenapadlo to udelat.

anonymmm88
18. bře 2024

Nenechala, jak tu padlo, zrovna jak naschvál se může stát cokoli cestou, výtah,dite se začne dusit. Asi bych mela hrozny nervy.