Dá se chlapa naučit, aby dal dárek?

mumynek
20. lis 2020

Vím píšu pozdě ale snažila jsem se ale třeba jdu na to špatně. Jsem s přítelem 5 let a nikdy my nic nedal narozky svátek vánoce nic nikdy. Jeziskoj píšu se synem nebo naznacim co bych chtěla a nic. Já mu vždy koupím. Letos už mám fakt dost kupovat dárky všem i sobě. Řekla jsem a dost nic si nekoupím a ani jemu nic nekoupím. No ale mám nutkání mu něco koupit. No ne letos to dám. Nějaká rada jak chlapa donutit. Mě to tak chybí na ty Vánoce to překvapení. Mě by stačila i nějaká blbost jen prostě něco no. Děkuju vyslechnutí zase se blíží Vánoce a na mě to padlo.

lv
20. lis 2020

Naplno mu to říct. Ne okliky "libilo by se mi..", ale něco ve stylu "kup mi, prosím.. - domluvime se ja tobe 2 ty me dva, kup.."

jjasmina
20. lis 2020

Měla jsem takového a už bych nechtěla, po 5 letech těžko něco měnit. A fakt byste chtěla k tomu někoho nutit??

jitushb
20. lis 2020

U nás je to v podstatě to stejné, jsme spolu 7 let a dárky a kytky si kupuju zásadně sama. Ze začátku jsem to těžce nesla ale pak jsem si řekla že důležitější jsou jiné věci a ne zrovna dávání dárků.

te_reza
20. lis 2020

Zrovna jsem si objednala kartáček na zuby, zaplatila to jeho platební kartou a nechala mu to poslat do práce 😂on dárek sice koupí, ale jak neřeknu přímo co, je to totální kravina.

konidana
20. lis 2020

@mumynek jako ze tvoje svatky naprosto ignoruje? Nepopreje? Neda kytku? Bavili jste se o tom spolu? Chce ho asi trochu nakopnout, pripomenout...

zuzkasim
20. lis 2020

Mám muže, který na dárky taky moc není, kamarádka mě naučila usnadnit mu to a vyloženě si napsat seznam přání a poslat mu to. Celkem to funguje, takže je vidět, že si spíš kolikrát neví rady, není to vyloženě o tom, že by to odmítal řešit. Ale teda zeptám se, jestli máte jinak vztah pěkný, je toto jediná věc, která tě na něm mrzí? Když někde jste na výletě, pozve tě na jídlo a zaplatí ho? Je schopen ti na jarmarku koupit něco, co se ti líbí, já nevím, třeba hrnek, prostě něco "jen tak", když vidí, že bys z toho měla radost? Syn je váš společný? Řeší dárky pro něj, má touhu mu něco koupit? Dovedu pochopit, že na to někdo moc není, ale úplně ignorantství by mi vadilo. Muž se o něco takového pokoušel, ale sdělila jsem mu, že se nechci cítit úplně opomíjená, prostě aspoň kytka s nějakou drobností k narozeninám a na Vánoce také nějaká drobnost prostě potěší a přála bych si to.

mumynek
autor
20. lis 2020

Řešíme to pořád. Vždy se omluví že zapomněl ale to je vše. Kartáček si taky moc přeju už druhý rok mu o něj říkám i pošlu odkaz ale nic. Nechci ho nutit ale prostě je mě to pak strašně líto na ty Vánoce že prostě v práci holky vypráví co dostali a já zas nic jen omluvu že zapomněl. No jo no blíží se vánoce a já mám zas přemýšlivou

ekou
20. lis 2020

Bohuzel, tohle ho mela naucit jeho maminka.

mumynek
autor
20. lis 2020

@zuzkasim syn není jeho ale tomu by koupil vše toho miluje. Když někam jdeme tak platíme na střídačku jidlo, pití zmrzku třeba. Máme každý své peníze. Když mu vyloženě řeknu je to se mě líbí tak nic buď si to koupím sama nebo mám nic

amazonkajanik
20. lis 2020

@mumynek já to vzdala letos po 10letech. Nic mě a synovi,tak on taky nic ...

drakenn
20. lis 2020

Jak donutit? Prostě na tebe kašle a nestojíš mu za to, aby se ti snažil udělat radost. Není to o tom, že není zvyklý ( třeba z původní rodiny)! Za pět let se už mohl naučit, dovtípit. Je to sobec.
Možná pomůže léčba šokem. Nic mu nedej a dělej, že nic! Pokud mu budeš furt cpat dárky, bude to brát, že je to tak v pohodě, když nic nikdy neřekneš a furt mu podstrojuješ. Přeji ti hodně štěstí..

zuzkasim
20. lis 2020

@mumynek Takhle podle popisu bych nerada soudila, ale působí to na mě divně. Chápu, že platíte na střídačku, nejste manželé, máte každý své peníze, ale že ti nekoupí fakt nikdy nic, ani u toho stánku nebo v obchodě... Nikdy jsem to nezažila, neměla jsem kluky (chlapy), kteří by mě rozmazlovali, ale sem tam něco jo, prostě měli snahu udělat radost. A když píšeš, že tvému synovi kupuje, přijde mi to nepoměr, když vás dva srovnám. Nepřijde mi to běžné, ale jestli je to jediná "divná" věc u vás, nestojí to za pochyby o vašem vztahu. Možná bych mu dala přečíst tuto diskuzi. Pochopí, že tě to dost trápí, a že to považuje za problém víc lidí. Určitě tě to opravdu dost mrzí☹

miba10
20. lis 2020

@mumynek můj chlap mi na narozeniny taky nic nekoupi. Popřeje,to ano. Popravdě,ze začátku kupoval,teď už ne. Hlavně mi přijde škoda peněz ,jsem radši když koupi dětem 😁 kytku mi koupi třeba jednou za rok,ale úplně mimo všechny svátky a narozeniny. Prostě jen tak. Jednou mi řekl,že jen tak je lepší než proto,že se to musí a očekává se to. Na vánoce si nic nekupujeme. Teda hlavně od doby co máme děti. My si koupíme co chceme a potřebujeme v průběhu roku. Razime názor,že vánoce jsou o rodině a o dětech.
Ale chápu tě. Vím co tím myslíš. Ale máš pár možností. Buď se s tím smířit,že jiné to asi nebude,nebo mu na rovinu říct jak to celé cítíš a nebo si řeknes,že jsou důležitější věci....

mamikry
20. lis 2020

@mumynek Muj muz mi koupil darek sam od sebe asi dvakrat, jsme spolu sedm let. Ze zacatku mi to vadilo, ale casem mi to zacalo byt jedno. Je skvely tata, skvely manzel, pomaha, stara se, nikdy mi ani slovem nevycetl, ze jsem si neco koupila. To, ze mi neda darek v konkretni den, mi uz neprijde dulezite a neberu si to osobne. Proste vim, ze na to neni a respektuju to. Mysli na me jinak.

mourovatakocka
20. lis 2020

Pět jazyků lásky. Tvůj chlap asi má jako svůj jazyk nějaký jiný. Mě by tohle štvalo a hodně 😢 Napadají mě jen dvě věci, narovinu říct "chci od tebe dárek, něco pěkného, pokud chceš, dám ti seznam na vybranou" a druhá věc, prostě se nenamahat s dárkem pro něj a uvidíš, třeba ho to trkne. Mnoho zdaru 🍀

loylii
20. lis 2020

@mumynek tomuhle já nerozumím a priznam se, ze jsem to nikdy neslysela. Jako vůbec žádný dárek, k žádné příležitosti? Taky nemám doma romantika, ale děláme si seznam navzájem a podle svých finančních možností a úsudku, zda to ten druhy potřebuje, koupíme😄.. a děláme si i sranda darky. Bavi nás ten wow efekt u stromku. Teď dostane kromě obleceni své oblíbené značky (tím pádem vím, ze se trefím do velikosti) i takový srandy jako plný kufřík horalek, miluje je. Já dostanu bednu Proseca atd🤣.. Zrcadlo do loznice, který bych si sama stejne koupila.. a tak.. Pokud chlap neplní přání a nic nikdy nedaruje, je pro mě sobec a vůbec tu ženu neposloucha. Protože kdyby s ni normálně komunikoval a naslouchal, tak muže pochytit i takové přání jako třeba kniha v knihkupectví za 200.-
Já se třeba priznam, ze tak trochu vyčuraně před svými narozeninami, Vánoci atd říkám HODNĚ nahlas svoje praní, aby to Ježíšek pochopil🤣🤣 a většinou pochopí, nebo se nenapadne optá, zda neposlu par těch odkazu a míst kde se to koupi.

bledulka84
20. lis 2020

Ex byl takový debil, že si nepamatoval ani narozeniny vlastní matky a po rozchodu to korunoval tím, že mi začal vyčítat, že jsem mu nedávala dárky.. no, musela jsem mu je připomenout. Toto fakt už nikdy. A tomu tvému bych se na dárek s chutí vykašlala...

any2any
20. lis 2020

@mumynek
@amazonkajanik
Holky, to je mi lito. 😪 Ja vubec nevedela, ze takovi chlapi/partneri existuji (jako ani v sirsim okoli zadneho takoveho neznam). Pokud nepomaha primy rozhovor a prosba ("Byla bych rada, kdybys mi na narozeniny/vanoce/jen tak koupil darek/kytku. Pokud nevis, co koupit, tak ti rada poradim. Slo by to?"), tak uz asi nic. ☹ Pokud je to jinak uzasny partner, tak se s tim clovek musi smirit... Fakt vam to, holky, nezavidim... 😞

amazonkajanik
20. lis 2020

@any2any jo,00je to úžasný táta a většinu času i super partner,ale někdy dokáže tak nasr ...😂jako zrovna dnes večer. Jenže jak řekla před lety bývalá kolegyně "jak si to vychováš ..."🙄😂
On si suverénně řekne o dárek a já mu na to odpověděla,že letos dostane leda tak h...no 😂 dárky bude mít malý a pak se půjde do lesa dát zvířátkům ...

zelenaesmolda
20. lis 2020

@amazonkajanik tak to mas sakra pevne nervy,ja nych tak dlouho necekala

any2any
20. lis 2020

@amazonkajanik Je fakt, ze jsi trpeliva 😊. Ja jsem v hodne ohledech asertivni, takze predpokladam, ze kdyby mi muj manzel (tenkrat teda jeste pritel) treba rok, dva naseho vztahu nedal zadny darek, kytku, nic, ze bych mu rekla, ze mi to hodne vadi. 🙈
@zelenaesmolda

barmil
20. lis 2020

@mumynek tak to mám zlatého manzela. Je pozorný a vsimavy a dárky kupuje i jen tak. K narozeninam jsem dostala parfém, prostě viděl, že mi dochází, tak koupil nový. Jen tak jsem dostala kávovar nový domu, kdyz jsem nadávala, že zas zavreli kavárny a uz si nemám kam s kocarkem dojít na kávu.. Za porod chytré hodinky, kdyz jsem po šestinedělí začínala znovu behat, přišly mi nové boty.. Nemusím naznačovat, prosit, je to automaticky. Ví, že pro mě nejsou dárky důležité, ale pro nej to je jednoduché vyjádření citů, neumí skládat poklony a chválit, spoustu věcí nevidí, nevšimne si, tak pak "ocení" takhle. Já si neumím o věci rikat, nebo prosit, jsem v tomhle dost samostatná a raději si pořídim sama, než naznačovat. Takže když jsem rikala, ze nic nechci, tak se naučil vnímat a všímá si.
Kytky jsem mu zakázala na zacatku vztahu, že to je zbytečný, tak trha, co potka, jede z prace a urve slunečnice, ted nosí z lesa větve šipku, v létě kytky z louky,nebo ze zahrady..
A placení na střídačku? To je trapný ne, není vám nact, slušnost je, že platí v restauraci muž, prostě to tak je, když spolu jste dlouho. Neříkám nákup domu, ale tam přeci taky, kdo jde nakoupit platí, nebo kdo zrovna stojí u terminálu. Nedokážu si představit, že bych doma rekla, jdeš na nakup, ja platila minule.. Nebo tohle slyšet někde na kafi, že platím já, protoze on platil minule. Můj ex takhle "zapomínal" peněženku a nic ubozejsiho jsem u chlapa neviděla.
Tohle si nezasloužís, to je smutný..

amazonkajanik
20. lis 2020

@any2any jenže on s tímhle začal až 5let nazpět 😟 do té doby si dával záležet. Ví,že miluju bláznivá trička,tak mi na Valentina koupil hned 5 v mé oblíbené barvě. Pamatoval si,jak mi bylo líto,že jsem nikdy nedostala velkého medvěda,tak mi dal pod stromeček takového,že se sotva vešel do kufru auta. Dal mi k narozeninám 23 růží. Jenže jsme se jednou těžce pohádali a vypadalo to na rozchod a pak,jako by už nebylo co řešit,nebo se snažit. Miluješ mě a já tebe,to stačí,ne ?!
Ve své podstatě ano,stačí,jenže ...kdo z nás není aspoň 1%romantik? Jsem šíleně trpělivá a při tom jsem štěkna ,kterou rozčílí snad každá prkotina 😂

daisymaminka
20. lis 2020

@mumynek Můj názor možná není správný ale asi bych u toho stromku vánočního nebo na narozeniny u společné večeře řekla něco jako: "Hm, vidím, že ti nestojím ani za jeden dárek. Tak díky. OPĚT jsem si dárek koupila sama." A byla bych fakt naštvaná a doufala, že mu to docvakne.

Až by to ze mě opadlo a přišla vhodná chvíle, na rovinu bych si s ním o tom promluvila. Řekla bych mu, co píšeš tady, že mě to mrzí, připadáš si hrozně a zajímalo by mě, co ho k tomu vede?

Ale nutit ho kupovat dárky, to ne.

any2any
20. lis 2020

@amazonkajanik Aha, tak to je zajimave, ze po tolika letech takovy obrat. Ale tak dalsi "petiletku" ted mate za sebou, tak treba bude o Vanocich velke prekvapeni 😆

amazonkajanik
20. lis 2020

@any2any obávám se,že nebude a jestli ano,tak to budou SAKRA Vánoce 😂
I kdyby dal dárek jen synovi,tak je to,jako by obdaroval nás oba. V jádru je to hrozně hodný člověk,ale někdy buď natvrdly,nebo zatvrzely ...🙄

izz76
20. lis 2020

@mumynek Mě to připadá nepochopitelný, mým životem pár můžu prošlo a někteří z nich byl i parchanti, ale dárky kupovali všichni.. Podle mě je to vrchol neslušnosti, nedat svoji manželce nebo přítelkyni dárek k narozeninám, vánocům i kdyby neměl fantazii, nevěděl co, může koupit něco na přání.. Jediná omluva by byla, že to tyto svátky z nějakého důvodu neslavi,coz ale neznamená že nemůže dárek, překvapení udělat kdykoli jindy..

2hanah
20. lis 2020

@drakenn
@mumynek udělala bych to hajzlovi sobeckému (pardon za výrazy, ale je mi ženské, co to takhle má fakt líto, měla jsem to od dětství, táta taky na to kašlal) úplně jinak! Proč jemu nakoupit dárky pod stromeček a sama pak pod stromečkem mít houby, jen slzy, já vím, že od toho druhého překvapení je něco jiného, ale proč do něho vrážet peníze? Přestaň se šidit a za všechny peníze, co bys nakoupila dárky jemu, nakup pro sebe, zabal si je a pod stromečkem sama rozbal! Třeba mu tohle docvakne, ale hlavně udělej radost sobě a ne jemu, když si to nezaslouží a užij si svoje penízky sama...

95newmommy2020
20. lis 2020

Jak? Jednoduše...říct si o nej. Já takhle třeba funguji, když něco chci nikdy nenaznacuju. To proste není sto pochopit.

petrasipkova1
20. lis 2020

A to ti na narozeniny popřeje a nic ? Ani třeba obed, výlet ? Jako my jsme s manželem skoro 18 let, společně peníze, kterých není nikdy dost, takže neutracime za blbinky, k svátku si poprejeme s čokoládou, na Vánoce a narozky kupujeme co potřebujeme a budeme doma používat případně potřeby na věci co nás baví. Má výhodu ze nejsem na zlato, drahé věci, parfémy. Takže jsem spokojena. Otec máme pod stromek taky dal buď nic a nebo nějakou blbost a ta to teda nesla hodně špatně cely život, každý Stedry den se pohádali, strašný, narozeniny si nepamatuje, a je mu 60 a Nikdy se nezměnil, je to proste úplně mimo nej, nutno říct ze sám také nic nechce 🙈