Dává Vám partner peníze na domácnost, nákupy atd.?

malaagnes
16. srp 2017

Ahoj holky,

můžu se zeptat na Vaše názory a zkušenosti, zda Vám Váš partner dává peníze na domácnost, nákupy atd. A pokud ano, kolik Vám dává??

Já jsem na mateřské s jedním prckem a partner mi nechce dávat ani korunu, s tím, že nějaké nákupy udělá, ale nikdy nekoupí to z čeho potřebuji vařit a základní věci, které mu napíšu na seznam. Takže si stejně nakonec musím nakoupit sama. Přijde mi, že on kupuje nesmysly, jen protože byly v akci a jen to, co uzná za vhodné. Hrozně mi to nevyhovuje, jak to máte nastavené Vy? Kamarádky v okolí, od partnera normálně dostávají peníze na domácnost a finance mají společné i když třeba dítě nemají. Buď máme divně nastavený rodinný systém, hrabe mi z mateřské, nebo se nechávám ovlivňovat kamarádkami, které to mají lépe nastavené 😀

Díky

zuzineckah
16. srp 2017

@dafne55 mazec. Vůbec nechápu jak si takového chlapa mohla vůbec vzít 😨 Některé ženy jsou opravdu čisté masochistky 😀 Protože tohle už není o žádné genderové rovnosti, to už je zhovadilost a lakomost😝

japona
16. srp 2017

Peníze máme oddělené: on vydělává, ja utrácím🙂).
Ne, dělám si legraci. Manžel mi posílá část svého platu "na domácnost", protože vydělá vic než já. Já se naopak starám o tu domácnost. On má nastaveny trvale příkazy, ja platím vše pro děti (protože, když už něco vyberu, tak to rovnou objednám..), domacnosti apod., on větší výdaje, nákupy jidla kdo má čas. Ale peníze, ačkoliv jsou na více účtech, jsou brány jako spolecné - mame společný cíl: postarat se o děti🙂

japona
16. srp 2017

@malaagnes S partnerem si sednete a vysvětlete mu, že na rodicak půjde on, bude zabezpečovat dite a chod domácnosti. Vy budete vydělávat a kupovat si, co chcete..

misa357
16. srp 2017

@japona přesně 👍

zmrzlinka
17. srp 2017

@barumat kámoška taky utratí za jidlo 3-4000 ale oni hodne ji u rodičů....teda většinou 😁😁😁
My projime tak 7-8000 coz je strasny 😂

mlynkova85
17. srp 2017

Už jsme to psala v jiné diskuzi,ale máme jeden účet kam chodí všechny peníze platí se z toho vše co je potřeba a manžel má pak svůj účet kde mu chodí 7000 z důvodu neplacení poplatků takže z toho zaplatí elektřinu a plyn a zbytek 4000 je pro něj kupuje pouze chleba protože pracuje v pekárně jinak je to na něm za co je utratí. Jsme manželé 10 let a spolu 16 od té doby co jsme začali oba vydělávat jsem dostala všechny peníze on měl dřív 2000-3000 na osobní potřebu já zbytek a kupovala za to vše nebo když manžel koupí nějakou větší položku tak mu jí zaplatím.

lotosek
17. srp 2017

Založili jsme společný účet ještě před svatbou. Nakupuje a poplatky platí hlavně manžel, tak ať má za co. 😎

misa357
17. srp 2017

@zmrzlinka to je ještě dobrý, my prožerem minimálně 12. Taky podle toho vypadám 😂

ivi88
17. srp 2017

Jedno manželství, jeden účet, naše peníze. Přijde manželova výplata, já nakupuju všechno, posílám peníze na sporici účet. Každý si vybere, kolik chce. O větších výdajích mluvíme.

kamino
17. srp 2017

U nas mame rozdelene penize, ale tak, ze pritel plati dum, auto, pojistky, telefony, sporeni a ja jidlo,.drogerii, obleceni pro.sebe a maleho. Rodicak na to bohate stacil, navic jsem si od prckovych dvou let.zacala privydelavat a pronajimam muj stary.byt, tak jsem nepotrebovala zadou vypomoc,.jeste setrim.

elveren
17. srp 2017

Teď to řeším taky. Za měsíc jsem na 7100kč, 3000 mám měsíční platby a zbytek jídlo, drogerie, krmení pro psy, benzín. No jsem zvědavá, co na to přítel, až nebudou už vůbec žádný "dobrůtky" a jen to nejdůležitější. Také od něj nic nedostávám.

kometkak
17. srp 2017

Já mám rodičovskou 11500 a k tomu si tak průměrne 3000 vydělám. Máme dvě děti 4 a1 rok. Já platím všechny nákupy, jídlo pro všechny, plíny, oblecení a věci pro sebe a děti, dárky pro moji část rodiny. Můž platí všechno ostatní. Hypoteku, poplatky, mobily, net, pojištění, spoření, auto, motorku, restaurace, zábavu, dovolené, náhlé větší výdaje za děti (brýle, občas nějaké léky..) Kupuje mi hodně drahé dárky, koupí často víno na večer a piva si kupuje sám. Mě obvykle tak 3000 každý měsíc zbydou. Manželovi tak 3000-7000 (podle měsíce). Když si je utratíme, je to každého věc, ale většinou to dopadá tak, že nám zbydou a dáme je třeba jednou do novějšího auta, nebo většího bydlení.. Jási je nechávám, kdybych třeba byla pak rok bez příjmů doma s dětmi.. Mě to vyhovuje..

barchen
17. srp 2017

@malaagnes u
Od svatby mame spolecny ucet,kam chodi moje i jeho penize.Ted muj rodicak a jeho vyplata.Nakupy potravin,drogerie a potreb do domacnosti delam ja,mam dobrou pamet,znam ceny veci i potravin,co bezne kupujeme,takze myslim,ze nakupuji s rozumem.Planuji vareni a delam si porad seznam,co kupovat.Vas partner je pekny skrt a lakomec ale na sobe zjevne nesetri.
Musite si rict o penize,jinak Vam je neda,nekteri chlapi si mysli,ze zena v domacnosti s detmi zije ze vzduchu a vody.

victress
17. srp 2017

@misa357 tak to se máš královsky, za co těch 12000 projíte? to snad ani nejde, pokud nevečeříte každý den v luxusní restauraci😀

zuzineckah
17. srp 2017

@victress ale jde 🙂 my uvalíme ještě víc, restaurace v tom ani nejsou započítány 😀

opifka
17. srp 2017

My to mame tak, ze ja jsem doma aktualne na RD a chodi mi rodicak. Ten ale utracim vylozene za dite, platim fakturu za internet a obcas dobijim kredit. Tyhle penize se snazime drzet pro me a dite, muz plati zbytek - tedy najem, naftu, jidlo, obcas vylety. Ale pokud jedeme nakoupit jidlo, tak to nechava na mne. Jen si prihodi naky dobroty pro sebe, co chce on.

On domacnost nevede, tudiz nema poneti, co je treba koupit. Myslim, ze v tvem pripade by muz mel udelat to samy. Ale chapu te, muj ex mel pocit, ze umi nakoupit lip nez ja a vzdycky prinesl uplny zbytecnosti...a utratil zbytecne penize samozrejme 🙂

dura175
17. srp 2017

Jsme manželé a každý máme svůj účet. Běžné výdaje domácnosti máme rozdělené tak, že každý platí zhruba stejně. Větší výdaje platíme napůl. Vzhledem k tomu, že i platy máme defacto stejné, společný účet je pro nás zbytečný. Oddělené účty máme kromě výše uvedého i kvůli tomu, že já mám "klasickou" banku a muž internetovou. Takže když je potřeba, máme ve městě k dispozici pobočku. Taky je to určitá pojistka proti nepředvídatelným událostem. Já si zas nedokážu představit mít účet společný. Takhle se mi snáz daří maskovat některé výdaje 🙂

martis123
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucca23
17. srp 2017

Nečetla jsem celou diskuzi,ale patřím k těm,co oddělené finance nechápou,jsme svoji se vším všudy,tedy i s penězi. Za manželovo plat se platí vše,můj plat se spoří a z něj pak rekonstruuje mě co je třeba na baráčku 😊

victress
17. srp 2017

@martis123 tak to bych manželovi netrpěla, dítě jste se rozhodli mít společně, takže pokud se ti kvůli dceři, že jsi s ní na MD, snížil standard, tak by to snad manžel měl kompenzovat, ne?

misa357
17. srp 2017

@victress
My jsme masozravci masozravi a nejime v práci, bo manžel je OSVC a já na MD, takze vařím 2x denně. Do restaurace jdeme tak 3x za rok. Ale je pravda, ze do toho vlastně počítám i pivo (to mě vůbec nedošlo) a u nas se pije jen dvanactka. To taky dost udělá.

victress
17. srp 2017

@misa357 fakt vaříš 2x denně? ty jo, tak to smekám, to manžílka pěkně rozmazluješ😀 mně se nechce vařit ani 1x denně😝

misa357
17. srp 2017

@victress zas si nepředstavuj k obědu jo provoz, k veceri svíčkovou😉. Casto jen hodím kus prasete na pánev. Ale proste neumím vařit do zásoby coz vyjde levneji.

misa357
17. srp 2017

K obědu koprovku, jsem myslela.

pajula123
17. srp 2017

Kdyby mi manzel odmitl dat cast NASICH penez,coz je pro me nepochopitelne a nepredstavitelne,a domluva by nezabrala,natvrdo bych pro nej prestala varit a vubec pocitat s jidlem a resila bych jen sebe a dite. Kdyz je takovy sobec,at se stara sam. Holky,tohle fakt nechapu...koho to mate doma? ☹

sisstin
17. srp 2017

@pajula123 my treba oddelene penize mame taky, ale ja mam svuj prijem dostacujici. Kdyz mel chlap o 20 000 mensi plat nez ted, platili jsme najem a jidlo napul, ja vse pro decka a sebe, internet a telefon a on hypo na jeho barak, svuj uver, sebe a vse kolem auta. Co ma ted plat lepsi, plati cele jidlo a najem. Ale ze by mi daval nejake penize, to si neumim predstavit. Kazdy mame svuj ucet a se svoji castkou po zaplaceni toho, co se musi kazdy mesic platit, hospodarime.

superkousky
17. srp 2017

@pajula123 Vychcané sobečky 😉

@martis123 Kdyby jsi ho dala k soudu,tak to by panáček koukal ,jak by platil (na tebe i na dceru).

pajula123
17. srp 2017

@sisstin kdyz vam to tak vyhovuje,je to v poradku. My mame dva ucty,ale hospodarime spolecne. Me tu nadzvedlo to,ze nektere se musi pomalu doprosovat,aby meli na jidlo-to nechapu. My s muzem za sebou mame dobu,kdy jsem vetsinu tahla ja,tak mi prijde o.k.,ze ted je to naopak. I kdyz ja taky neco prinasim,bo krom rodicaku delam z domu na castecny uvazek.

sisstin
17. srp 2017

@pajula123 jo, to musi byt mazec, pokud ma zena fakt jen rodicak treba... nam to cekkem takhle funguje, ale ja si muzu koupit, co chci (v ramci moznosti), chlap by mi na to nedaval a to ma plat celkem vysoky....

chimny
17. srp 2017

My máme oddělené. Nejsme manželé, ale svatba by to nezměnila. Naši se celý život hádali kvůli penězům, na stará kolena je rozdělili a jsou ok. Já ani nechci nic slučovat, ale u nás je to asi něco jiného,fakt je, že chlap nikdy nebyl lakomý spíš naopak, se staral abych, měla vždycky dost peněz u sebe nebo na účtě.