Je přítel líný nebo neschopný?

lenka1128
11. zář 2015

Dobré odpoledne, ani přesně nevím od čeho začít. Mám již nepřetržitý vztek, když si vzpomenu na přítele. S Přítelem jsme spolu 7let a z toho 4roky bydlíme spolu. Přejdu k hlavnímu problému, který dělá u nás ve vztahu věčně neplechu. Pocházím z rodiny, kde se neustále něco opravovalo a nikdy nebyl čas na poflakování. Otec to je takový všeuměl a se vším si umí poradit. Můj přítel je zase úplný opak, neříkám, že by byl líný nebo by neuměl dělat svou práci, ale když dojde na jinou práci než je v jeho oboru, je úplně nepoužitelný. Je mi až vždy trapně, že mu musím říkat například : jak se vyměňuje žárovka nebo jak navrtat konzoli celkově lehké práce. Teď mám problém s autem a potřebuji ho odtáhnout do opravny a musím zase prosit mého otce, který bydlí přes 150km, aby přijel a pomohl mi ho odtáhnout. Stydím se a tak když je nějaká práce v bytě raději si jí udělám sama a následně rodičům tvrdím jak jí dělal přítel. Vždy při práci vznikne hádka, která se svrhne ve vyčítaví souboj, kdo na sebe vytáhne více ošklivých věcí. Nevím jak mám reagovat, když přítel stojí dvě hodiny nad prací, která by trvala každému muži tak 20minut práce. Přítel se obhajuje tím, že on nemusí umět veškeré práce, že když bude potřeba zaplatí si někoho. Jeho plat není tak závratně vysoký (15000kč), aby si mohl dovolit řemeslníka. A když se má jet k rodičům a dělá se dřevo nebo se vybírají brambory nebo jiné práce, tak si občas řeknu, že by bylo lepší kdyby zůstal doma.

tomici
11. zář 2015

Ono je to hlavně o tom, co ta konkrétní ženská může chlapovi nabídnout? CO umí ona? Jestli je inteligentní, šikovná, zručná, dobře vaří, tak snad nechce tak moc, aby její chlap taky přiložil ruku k dílu... Výmluva chlapů, že oni jsou unaveni z práce?? Většina z vás tu má děti. Umíte si představit, že přijdete z práce, dítě po vás chce večeři a vy řeknete - nechce se mi, jsem unavená z práce? Pro všechny je přirozené, že ženská toto neřekne, ptž to tak má ,,nainstalované" že se postará. A chlapi co? Budou sedět na prdýlce s rukou v kalhotách?? Proč?? Je rozdíl, že se mu občas nechce, tak jako mě se občas nechce žehlit, ale aby se mu nechtělo pokaždé?? To už na zváženou je a pro mě osobně to není neschopnost ale lenost a neschopnost... V první řadě komunikovat, zkusit kompromis, třeba se v týdnu domluvit a říct: Hele v sobotu máme oba volno, doděláme ty dveře co? A pokud i tehdy má chlap výmluvu, tak je to na zvážení...

japona
11. zář 2015

Mám kamarádku, kde její otec uměl opravit, postavit, atd. kde co a její manžel nebyl (a to opravdu) schopen přišroubovat poličku na zed. Ona z toho fakt na mrtvici, a dost se za to pred rodici stydela. Pak její rodiče potrebovali financne vypomoci, a manžel to bez mrknutí oka vyresil. Sice není šikovný na kutilske prace, ale zase vydělá nekolikanasobne vic než otec kamarádky.

elu
11. zář 2015

@japona jenže tenhle ani nevydělává ☹

elvira
11. zář 2015

Tak jakého sis vybrala, takový je...
Na druhou stranu mám muže šikovného, zručného - takového všeuměla, můj otec byl neschopný, nezručný, žádný koníček - a v celkovém porovnání musím uznat, že život s šikovným a zručným chlapem je pohodovější, pohodlnější.
Dřív musela máma našetřit, pak zavolat řemeslníka - třeba i na zapojení zářivky nebo výměnu krytu vypínače.
Ano, chlap nemusí umět všechno, ani ženská...
Já jsem tak nějak spokojená v modelu - mužskéxženské práce.
Já vařím, uklízím, žehlím, z větší části dohlížím na záležitosti kolem mladýho, muž zajišťuje topení na zimu, servis auta, opravy na domě, práci na zahradě máme tak napůl.
Každý ať to má, jak mu to vyhovuje, já bych žít s mužem, který neumí držet šroubovák nechtěla.

lu777
11. zář 2015

@lenka1128 naprosto Tě chápu, mám sice muže, který je opak (takže když chci, aby nevyskočil uprostřed narozeninové oslavy dítěte a nezačal něco opravovat, tak si musím napsat tu závadu, ale nesmím mu to říct hned 😅

ale znám tohle od mého táty - velmi šikovný, technický typ... ale! nerad opravuje něco, dělá jen co fakt musí nebo co se on rozhodne, že se musí... takže v zimě praskne okno a on ho zalepí izolepou 😅
spadne plot, tak tam leží třeba rok 😅 - až se začne rozpadat a vlastní maminka mu řekne, že se stydí před sousedy... dům je starý snad 150 let a je v rozpadu (nemá ani odpady), přijede můj muž, že by přijel na pár dní a rád by mu pomohl s jakoukoli opravou, že se na to těší (a vycházejí spolu velmi dobře)... výsledek? "my žádné opravy nepotřebujeme, nevím co myslíš" (i děti byly vyjevené jak to jako děda myslí)
no radši nebudu pokračovat, je to trošku sitcom 😅 😅
to jen na okraj, že JSOU chlapi, kteří prostě nechtějí fakt NIC opravovat 😖 ani když jim skoro padá střecha na hlavu!

jako nezávidím Ti tu situaci... částečně to je někdy tím, že ženská neví jak na toho chlapa - oni fakt potřebují hodně chválit, je to komedie někdy 🙄 ale jinak se nedá, já chválím i za snahu a za prkotiny, prostě každý jsme rád chválený 😉

zkus to, po čase to začne zabírat... většinou 😉

pokud je Tvůj muž jako můj táta, tak s ním nehne nic 😉 (u nás ani domluvená habaďůra kdy jsem na něj "poslala" vnoučky, aby se jako něco opravilo a mohli si s dědou hrát... někdo je prostě velmi pasívní 😒 )....
tam pak jedině přestat očekávat, že to udělá muž, zajistit si hodinového manžela, nevyčítat a prostě se to musí zaplatit...

bude to opravené a nebudete se hádat...
a o to nakonec jde...

mně by teda osobně víc vadilo jestli třeba doma nepomáhá ani s dětmi, s domácností, prostě s ničím... jsou takoví chlapi, že přinesou peníze a šlus... a ženská pak po MD taky chodí do práce a doma má ještě druhou směnu 😝

lu777
11. zář 2015

@japona no právě, ono nemusí každý umět vše, já taky třeba já nevím nepletu apod. 😉
ale neměl by pak třeba blokovat to, aby se pozval řemeslník...
a pokud moc nevydělá, no tak buď se nějaké ty lehčí práce naučí a nebo se na to musí ušetřit, to se nedá svítit 😕

tomici
11. zář 2015

@japona S tím souhlasím, každý umí něco jiného. Do toho jejich vztahu nevidíme a nevíme, co všechno umí nebo neumí. Já jsem jen toho názoru, že každý z toho vztahu by měl mít co nabídnout aby to bylo v rovnováze. Zase jako ohánět se při platu 15 tis tím, že si někoho zaplatím... to mi přijde nezodpovědné při dnešních cenách... nebylo by jednodušší to zkusit? Já když prostě vím, že to chlap zkoušel a přesto mu to nejde, trápit ho nebudu, ale pokud mi řekne, že to neumí,aniž by to zkusil? Tak je prostě líný.
A to, že ode mě takový chlap odejde, tak to nesvědčí o tom, že já jsem až moc náročná, ale že on je líný a pohodlný a svým způsobem mě ušetřil nervů.... Je to celé o snaze, pro toho druhého něco udělat. Tak jak já udělám pro něj to, že budu trpělivá a nebudu hysterická, a pokud uvidím, že mu něco nejde, ale snažil se, nebudu to lámat přes koleno, tak to samé očekávám od něj...
Já mám pocit, že každý pořád vyžaduje po ženských, aby všechno uměly, aby všechno věděly, aby všechno tolerovaly a se vším se smířily... Zatímco chlapa musíme pořád omlouvat, všechno mu tolerovat a být na něho milé, aby nám náááhodou neutekl...
Samozřejmě pokud jsem líná, nechodím do práce, nechám se živit, mám plno keců, když mám uvařit a doma bordel, tak taky nemůžu nic chtít po chlapovi, že jo - o tom žádná 😀 😀 😀

japona
11. zář 2015

@lu777 Jasně. Když ani nevydelava, tak je to blbý. Ale určite nějake kvality má, když si ho zakladatelka vybrala🙂
Příklad s kamarádkou jsem napsala proto, že ona na nem před tim také žádné kvality nevidela. Proste není kutil = není "poradny" chlap. Přitom je fakt úspěšny ve svem oboru..

lu777
11. zář 2015

@japona no tak to je blbost samozřejmě..
já beru to, že chlap je trochu kutil jako výhodné plus, ale určitě bych kvůli tomu chlapa nezavrhla (to bych musela bydlet na farmě u lesa kde to je fakt o přežití v tomhle směru kutilství)

přece taky jde o jeho inteligenci, rozhled, smysl pro humor, morální kvality atd...
a ty jsou snad důležitější, ne?

ale chápu, že to zakladatelku štve... viz můj předchozí příspěvek o tom jaký je můj táta... to kdybych jako dítě nezažila, tak tomu ani nevěřím 😅 navíc tam je šílené, že on to umí, ale prostě se mu nechce... a může ho člověk zkusit lákat tím, že půjde s ním, že pomůže atd. a stejně ani ťuk....
ale u něj je to asi z dětství, musel dost poslouchat a podle mě má odpor k jakémukoli "musíš"... přitom ale v práci s tím neměl sebemenší problém a vždy měl zaměstnání...
ale dělat něco navíc v jakémkoli směru? ani za nic (ani třeba koníčka, něco nového zkusit, někam vyjet atd...)... prostě někdo má takovou povahu a nepředěláš ho...
jedině fakt si zařídit řemeslníka pak... ale my byli věčně bez peněz a 4 děti, takže ani to tam nehrozilo, plno věcí rozbitých, máma z toho šílela, po letech si zvykla a ubrala hodně z toho co dělala ona (úklid, vaření atd), prostě se sobě přizpůsobili...
holt některé páry mají 2 tahouny až jsou zbrklí a někde není tahoun ani jeden...

hlavně ale bych hledala to pragmatické řešení... když neumí a nechce, tak řemeslníka a nebudu se rozčilovat, škoda zdraví

lu777
11. zář 2015

jinak nám klekla sušička a už druhý den je celá rozebraná a muž kleje a kleje 😀
takže to jsou momenty kdy doufám, že ještě tak den a buď se to podaří a nebo zavoláme řemeslníka...
ono zase odsud posud - chlapy ty opravy taky stresují a můj muž třeba jednou při snaze opravit odpad prosekl díru a stálo to pěkných pár tisíc....

a jednou vehementně vymaloval celý byt, příšerné fleky... nakonec jsem to nevydýchala a objednala malíře, kteří to přemalovali, nedalo se na to koukat... ale dodnes mi nabízí, že zas vymaluje..
ale jako cením tu snahu!! právě proto, že z domu vím jaké to je když to chlap ani nezkusí....
a ono já taky třeba něco dělám a zvrzám to, že 😀

alkuska
11. zář 2015

@lenka1128
JJ, to znám taky mám takového muže. Já jsem z vesnice, dělala jsem od mala všechno možné a tak nějak se umím ke každé práci jinak postavit. Manžel je typické městské dítě, když jsem viděla jak se u nich pracuje, nechápala jsem a nechápu dodnes 🙄 Ale mám k tomu toto:
- můj muž má jiné vlastnosti pro které ho miluju a proto toleruju, že to má prostě jinak a i když se snaží, geniální kutil z něj nikdy nebude. Pracuje hlavou a takový prostě je. Trvalo mi pár let to pochopit a uvažovala jsem stejně jak ty, ale pak jsem se takto rozhodla a jsem mnohem spokojenější.
- snaží se - když ho vezmu k nám a je potřeba dělat nějakou práci, jde a dělá co se mu řekne - a toho si cením (i když "nic neumí" a má řeči jak to dělat líp 😉 )
- postupem času se leccos zlepšuje, hned po svatbě to byla fakt tragédie, já jsem vůbec nechápala jak je možné že neumí vyměnit těsnění u kapajícího kohoutku nebo obyčejně nabílo vymalovat chodbu, malovala jsem já a kohoutek nám opravoval tchán a pak jsem zas nechápala, že se tchán nestydí, že syna vlastně vůbec nepřipravil na normální život a musí ho to učit jeho žena. Ale ne, oni to fakt mají jinak, ale to by bylo zas na jiný dlouhý komentář z mé strany 😉 .

Takže podle mě je to tak, že trochu se to zlepší, ale vlastně ho to musíš učit jako malé dítě a dát mu prostor aby si sám zkoušel a získával nějakou zručnost. Když do něj budeš rýt, ničemu to nepomůže, akorát mu jakoukoliv činnost znechutíš.

A pomůže si uvědomit proč s ním vlastně jsi. Já si řekla že mám hodného slušného muže, chodí do práce a výplatu nosí, nepije, nekouří, nechodí za ženskýma, má mě rád, tak co, život je krátký a složitý a každý jsme nějaký 🙂 (i když je pořád pravda že se někdy nemůžu dívat jak něco dělá, by mě urvalo 😀 )

leena87
11. zář 2015

Ja si myslím, ze nikdo na světe neumí všechno. To je normální. Zatlouct hřebík a vymalovat ano, ale pokud někoho tyto práce nezajímají přirozeně asi těžko ho preucis.

akankeo
11. zář 2015

@tomici to je ale opet o motivaci. Clovek prijde z prace, ma toho plne bryle, my treba oba delame hlavou ,takze kdyz prijdem domu, tak sme jak vygumovani a kdyz sem pak na manzela jeste mezi dverma vysypala, co vsechno dneska bylo blbe, co vsechno potrebuju aby mi udelal, tak se mi ani nevy a musim rict, ze kdyz se to obratil oa chvili byl doma muz, tak to bylo uplne stejne, ja sem proste potrebovala kdyz prijdu domu aspon hodinu klid a zadny stres a pak sem teprve byla schopna fungovat a muj muz to ma uplne stejne. Takze kdyz prijdem domu a je tam prijemne, zadny stres a usmevavo, tak toho za vecer stihneme a dobrovolne spoustu zato kdyz je doma stres a neprijemno hned jak se otevrou dvere, tak se neudela za vecer vubec ale vubec nic a jeste sme vsichni frustrovani. A hoooodne lidi doma nic nedela jenom proto ze sou timto zpusobem drahou polovickou frustrovani.... Spousta chlapu pak odchazi od dokonale zeny k zene, co je necha volne dychat a existovat a ty dokonale se ohromne divi, jak je to mozne 🙂

tomici
11. zář 2015

@akankeo Ano souhlasím, tak je to u vás, ptž jste se navzájem pochopili. Tam není problém něco udělat. Víte, kdy je vhodná chvíle a nakonec je to udělané. U nich mi přijde, že buď je chlap opravdu líný a zakladatelce dochází trpělivost, což se nedivím, já takový typ chlapů taky nemusím... nebo se o tom pořádně nebavili nebo nezkusila i jiné možnosti - dělat to spolu, domluvit se předem, kdy se to udělá a ne hrrr, teď chci udělat to tak běž - tím pádem prudit... 🙂

akankeo
11. zář 2015

@tomici no praveze to u nas bylo presne jako pise tazatelka a takovato zmena chovani vse vyresila, on nikdo neni takhle letargicky od zacatku, obvykle tohle chovani neni pricina ale nasledek... A to se tu snazim popsat...Pokud se dva snazi vzajemne pochopit, vzdycky si cestu najdou, pokud je ve vztahu nedostatek komunikace nebo se tam dokonce diktuji podminky, tak to jde do kytek. Zakladatelka nema ke svemu muzi spetku respektu, taky chlap musi byt zakonite frustrovanejsi a delat toho doma min a min a pravdepodobme ma chut se otocit a jit pryc hned mezi dvermi kdyz prijde z prace... Nam treba hodne pomohlo, ze se situace na chvili obratila a zkusila sem si byt v manzelove kuzi a on v me, protze jinak si furt clovek porad dokola jede tu svoji pisnicku a situace je den ode dne horsi a z fungujiciho vztahu dvou lidi se stavaji spolubydlici co si ani nemaji co rict...

tomici
11. zář 2015

@akankeo Souhlas, komunikace je hlavní, tím se dá vyřešit ledasco 🙂 Myslím to samé co vy, jen to jinak popisuju 😀

evulina77
11. zář 2015

@lenka1128 nechápu, proč na odtažení auta potřebuješ táhnout svého otce 300 km. To mi nepříjde moc akční a dospělé. Pokud ti jdou domácí práce tohoto typu lépe, tak je dělej a manža může zase práce, které jsou více "ženské".

yamdena
12. zář 2015

@lenka1128 Jestli vám to tak vadí a je to pro vás tolik důležité, tak se s přítelem rozejděte a najděte si jako partnera někoho, kdo pracuje jako hodinový manžel, ten určitě bude zručný. Možná, že prostě přítel není šikovný na manuální práce, to se může stát, třeba má jiné plusy.

zelva
12. zář 2015

@lenka1128 Asi jen není moc zručný. Ale to musíte vědět sama, jistě jste ho za těch 7 let poznala. Každý jsme holt nějaký. Ale chápu, že je to blbý, když chlap neudělá tyto práce, protože v domácnosti je neustále něco, co potřebuje opravit/upravit apod...Pak to tedy zkuste společnými silami a pokud to už bude něco složitějšího, tak si holt musíte zaplatit profíka..

karlajasmine
12. zář 2015

@lenka1128 nečetla jsem odpovědi ale je mi tvého přítele lito.. Ja jsem od přírody extrémně nesikovna a nemotorna,už ve skole jsem byla v praktickych cinnostech či micovych hrach nejhorší ze třídy a pritom jsem se strašně moc snažila.. Když doma loupu brambory,loupu je 30 min, manzel má ten samý počet brambor hotových za 5 min. Okna umyva manžel, protože je akorát zamatlam..ja samozřejmě vysavam,vytiram prach,peru,zehlim..dělám všechno, co mi aspoň trochu jde a když vařím atd tak si na to holt nechám víc času. Manzel se mi občas skadlive zasmeje ale spíš je mu to jedno a miluje mě takovou jaká jsem. Jsem zase dobra na jiný věci.. Jazyky, matematika,software..diky tomu mám dobře placenou práci kterou zvladam nadprůměrně. Proste kazdej je nějakej,tak buď ho miluj a podporuj takovýho jakej je nebo se s nim rozejdi,ale není fér mu vyčítat to, jakej od přírody proste je. Jinak omlouvám se,že tu mám napul hacky a čárky a napul ne..telefon mi to upravuje "jak se mu zachce " 🙂

shine2015
12. zář 2015

@lenka1128 chápu že ti to leze na nervy....ale to si holt musis rozmyslet zda je to pro tebe menší zlo a stojí on za to s ním být a nebo prostě ti to natolik vadi, že to nezkousnes.....hlavně si to rozmysli než si pořídíte děti....ať tady pak nefnukas na diskuzi že jsi nešťastná a že máte malé dítě co mas dělat.....

Osobně si myslím že s ním zůstanes než potkas někoho u koho uvidis že se postará...ten té ucaruje..a tohoto prvního pak pustis k vodě.....

Uvidis.

lendulka212
15. zář 2015

Asi je tu poměrně dost lidí z městského bytu. Ale já bych teda nesnesla doma chlapa, který neumí něco opravit nebo navrtat. Nebo si alespoň poradit jak daný problém vyřešit. Promiňte, ale pokud se ti neumí postarat o auto a nechat ho dovést do servisu a musí to zařídit tvůj otec 150km daleko, tak to je pro mě lempl.

anansie40
15. zář 2015

A jiné kvality nemá, že hodnotíš spokojenost svého partnerství jen podle toho, zda umí něco opravit? Buď si to srovnáš a tu spokojenost si začneš hledat sama v sobě, třeba tak, že místo remcání na přítele si některé věci uděláš prostě sama a budeš si pak připadat velmi kreativně a schopně (doporučuju) a přítele necháš žít nebo si začni hledat nového přítele, kde hlavní priorita bude, aby byl schopným údržbářem. Spíš si myslím, že ten model, kdy chlap má opravovat, máš tak zafixovaný, že nejsi schopna vidět u něj jiné plusy, kvůli kterým s ním jsi. A jak by se líbilo tobě, kdyby tvůj přítel posuzoval váš vztah podle toho, jak schopná jsi kuchařka, uklízečka, vychovatelka apod.?

lu777
16. zář 2015

@lenka1128 jako souhlas, čtu to ještě jednou - pokud Ti to vadí tak moc a nemáte ještě děti, tak zvaž jestli to nebude neustálou příčinou hádek a nebylo by lepší žít s někým jiným 😕

nebo si sedněte a domluvte se a pokud ty věci fakt neumí, tak se musí sehnat nějaký hodinový manžel....

nebo si ty práce vyměňte - ať žehlí nebo vaří a Ty se můžeš naučit a dělat ty víc mužské práce...
taky to tak někdo má 😉 pokud to funguje tak proč ne 😉

mně ale přijde, že za tím musí být i jiné věci.... není to spíš krize po 7 letech vztahu? to bývá časté.... jestli jste to nepřechodili 😕

dzogobela
16. zář 2015

Upřímně, čím mladší generace, tím míň šikovných chlapů 🙂 myslím, že téměř 100 % lidí mělo šikovného dědu, už jen tak třeba 70 % mělo šikovného tátu... a takhle to jde dál 🙂 dneska je zase víc chlapů schopno vyřešit problém s počítačem... Bohužel, taková je doba a nemyslím si, že by to bylo něco tak hroznýho 🙂 A když se podívám na sebe... vlastně i u žen je to dost podobné. Dneska taky ne každá žena je schopná vařit, háčkovat, pléct, šít na stroji atd. a dřív to bez toho téměř nešlo 🙂
Nevím, jestli už to tady někde nepadlo, nečetla jsem všechno 🙂

ladyhacek
16. zář 2015

pokud nic neumí a ani vyměnit žárovku jak popisuješ tak bych se také zamyslela, podle mě ho to měli naučit rodiče. Takže tak úplně jeho vina to není a spíš bych se ho pokusila povzbudit. Odtáhnout auto do servisu? No tak na laně manžel táhnout umí, ale i tak bych si možná zavolala odtahovku nebo někteří autoopraváři to dělají. - kolik stojí benzín když tatínek přijede? nebo opravdu lepší zavolat odtahovku?
Bývalí také nic neuměl (jo doma pomáhal se dřevem ale spíše tak přidržoval a uklízel. Kdyby se doma nedejbože porouchala vod.baterie tak voláme intalatéra. Manžel také neumí vše,ale nějaký ten základ pro chod domácnosti ano - a jak získal zkušenosti? Tatínek ho to naučil!!!!
Nebo teĎ existuje hodinový manžel - opraví co je potřeba tak zjistěte kolik stojí a jednou za čas ho pozvěte.
Ale zkusila bych změnit přístup ať není otrávená ještě více - zkuste to udělat spolu a pak ho pochválit - i když jsi většinu udělala ty, ale aby se cítil potřebný 🙂.

kituska20
16. zář 2015

Podle mě máte vysoké nároky (každá bychom chtěli dokonalého muže). V jakém pracuje oboru ten váš? Nezmínila jste co opravdu umí, nýbrž samé negativa. Hledejte něm to dobré. Pokud se snaží tu práci udělat, tak i kdyby mu to trvalo 10 hodin tak ho pochvalte jinak se vám na to příště vyprdne. A pokud mu nejde štípat dříví, tak ať o odváží a rovná a u brambor ať je jen sklízí. Vždy se dá najít kompromis, jen musíte chtít hledat.

shine2015
16. zář 2015

@anansie40
@lu777 já si myslím,že už toho má zakladatelka dost. Dopadly růžové brýle a už tím,že vše musí zřizovat sama, nebo prosit okolí či svého otce už ji nebaví....chce chlapa, který se postará o chlapske věci, který prostě bude jako muž ochránit do rodiny....to že je hodný už nestačí....i když je to důležité moc.

Já teda se taky moc nedivim, podle mě má chlap zařídit věci, které jsou doma potřeba. Buď má zaplatit firmu nebo člověka,který to udělá a nebo to má udělat sám. A na mám i požadavek ohledně financí, prostě když je žena na mateřské, ma být schopen se postarat.....nemyslim brát desítky tisíc, ale má zajistit rodinu....vydělat tak abychom nemuseli řešit zda můžeme z jídla koupit to či ono....vím ,že mě tady většina bude asdi oponovat....ale můj muž je báječný a vím,že není snadné najít,ale chce to hledat už trvá od dvaceti a mamanky, nemakacenka a ty co se vymlouvaji vyselektovat. A ještě nejde o to, aby to byl podnikatel,může mít klidně pouze vyucak....ale musí mít charakter, můj první kluk byl tesař a byl rodinný typ, pomohl mě, byl zaměstnaný, doma si udělal dílnu, nakoupil stroje a privydelal si o víkendu....byl na mě hodný a já byla u něho na prvním místě....
Můj manžel má VS žili jsme v ČR pak i v zahraničí, taky nepije, nekouří,doma s dětmi pomůže, když je potřeba, cokoliv zařídí,když uz něco neví, podívá se na diskuze, zavolá kamarádovi,zajde za odborníkem,zeptá se a proste si poradí nebo u odborníka se domluví a ten mu prijde pomoct.....ale nic není problém. Když mám jakýkoliv problém, pomůže,postaví se k tomu....

Já nejsem typ ženy která by chtěla vše zvládat....

Podle mě je tohle stejně jako to mají muži s námi. Chtějí hospodynku, hodnou holku...ale když nic sama nezvládne najdou si jinou....chlap tím že nic nezaridi, ztrácí smrnc....

linee
16. zář 2015

@lenka1128 Predem mne prekvapuje, ze ti toto nevadilo 4 roky, ale vrcholi to az ted po te době. Je to jina vychova, zkušenost a pristup k vecem. Ty jsi takto vyrůstala, vis co a jak, tata te to naucil a doma to byl kazdodenny "chleb". On ale v takových pomerech třeba nevyrustal mit tu moznost se to od nekoho naucit. A možno ho to také ani nebavi. Ja myslim, ze pritel není ani liny, ani neschopny, proste je jiny (nez ty a to, na co si zvykla). Co by mi ale vadilo je, ze by se za mne partner stydel jenom kvůli tomu, ze mi něco trva pomaleji nebo něco neumim, i kdybych ze zacatku mela tu snahu to zkusit, po case bych to vzdala. Mozna se to chce naucit, ale nakonec to neudela, protože ztratíš nervy a citi se před tebou trapne. Nevim, jak v takovych situacich reagujes. Co kdybys ho to naučila? Nebo mu ukazala, jak se to dela? Znam hodne zenskych, které jsou manualne zrucne a udelaji si všechno co potrebuji. A pritel/manzel je sikovny na něco jiného. Je dobry ve svém oboru? Urcite si s nim kvůli necemu jinému, nez kvůli vymene zarovky nebo sazeni/vyberu brambor a mas se také co od nej ucit. Stejne jako on od tebe. Drzim palce!😉

lamarika
16. zář 2015

@lenka1128 Pokud se za partnera stydíš, tak mu dopřej tu možnost najít si jinou partnerku, která si ho bude vážit a ty si taky najdi někoho jiného kdo ti bude dost dobrý