Mám strach ze svého přítele, jsem v depresích

nikousek1
25. zář 2016

Ahoj všichni, jsem bezmocná. Mám strach ze svého přítele, se kterým mám roční dceru. Jsme spolu sice 7 let, ale je to mezi námi čím dál horší :(. Hádáme se denně, ale co je nejhorší tak je to, že mám z něj strach. Hodně krát mě napadl, plive na mě, uráží mě neskutečným způsobem. Nevím, kde to vzniklo. Nechoval se takto ke mě. Ale od té doby co bydlíme spolu, je to tak. Nevím jak dál, rozbíjí mi doma nábytek, prohrává mi peníze, které mám pro malou a na živobytí. Nevím už vážně jak dál. Jeho rodiče jsou taky proti mě. Řvou na mě, nadávají mi. Ale já nevím, co dělám špatně. Někdy mi ujedou nervy, že mu vynadám při horším případě ho vyhazuji z bytu, ale on nejde. Nic víc nedělám. Nemám jiné, starám se o dceru řádně, vařím, uklízím. Nemá mu co chybět. Jsem zoufalá. Bojím se, že přijdu o dceru. Že mi ji vezme nebo něco. Jsem ve strašném stresu celý den. Bublá mi žaludek, nejím, nemám na nic náladu. Jen jednu věc vím, že se ho chci zbavit úplně. Jak jeho, tak jeho rodiny. Chci být svobodná, mít život takový, jaký ho budu chtít já a né poslouchat to, co mi on řekne. Chci být taková, jaká jsem. Lituju, že to všechno musím dělat se svou dcerou. Vím, že je to i jeho dcera, i když lituju, že jí mám zrovna s ním, ale to je pozdě něčeho takového litovat. Jen nevím, jak dál. Z mé strany podporu nemám. Myslím tím rodinu. Mám jen mamku, ale ta moc pořádky udělat neumí. Prosím poradte, budu ráda za každou radu. Neznám žádný takový podobný případ, a proto se obracím zde... Moc vám děkuju všem.

3deti
25. zář 2016

Ahoj napis mi zpravu muzeme si popovidat🙂

kacca11
25. zář 2016

Odejit. Najit si podnajem nebo azylovy dum, dojit si vyjednat socialni davky. V pripade napadeni volat policii. Ono tohle se celkove mnohem lepe resi bez deti, zvlast jestli byly problemy uz pred nimi. Kazdopadne zazadat o svereni do pece.

nikousek1
autor
25. zář 2016

@kacca11 dávky pobírám. Podnájem si hledám, ale není to tak jednoduché ještě k tomu, když nemám kam dát malou na pohlídání. Je na mě jak klíště, u nikoho nevydrží. Ani nemám komu ji dát... Už jednou jsem na něj policii volala, ale nepomohlo to. Na druhý den tu byl znovu.

kacca11
25. zář 2016

@nikousek1 ono ale neni co vic poradit. Chapu, ze je to velmi narocne, ale jinou moznost asi nemas.

nikousek1
autor
25. zář 2016

@kacca11 já vím, právě jsem chtěla vědět, jestli byl nebo je někdo v podobné situaci. Tyto možnosti si uvědomuju, jenže to není tak lehké no :( ale moc děkuju.

eficenka
25. zář 2016

@nikousek1
pryč od něj, nmeá k Tobě žádnou úctu.
kde teď bydlíte? je byt/dům Tvůj? pokud ne, až bude pryč, sbal si všechny věci a odejdi do azylového domu, tam Ti pomohou sehnat jiné bydlení i věci okolo malé. Malou máš v azyláku spolu a zkus se pozeptat na obecní byty...

nikousek1
autor
25. zář 2016

@eficenka bydlím v podnájmu. Byt je psaný na mě. Zrovna dnes je pryč, jinak bych tu ani nebyla na netu... Bojím se do azyláku :( Nevím jaké to tam je, jestli tam je čisto atd.. :( Úctu ke mě nemá to je pravda.

lv
25. zář 2016

zajdi si na Ospod - sociálku, tam požádáš o svěření dcery do tvé péče, to je první krok. Zkus ty obecní byty, damoživitelka s dítětem ho dodtane přednostně..máma tě k sobě vzít nemůže? jestli je byt ovšem tvůj, může ho policie vykázat z bytu na 10dní

monikagurthova
25. zář 2016

@nikousek1 pokud je byt psány na tebe domluv se s majitelem a výměn zámky az bude pryc sval mu veci nech mu je na chodbě a hotovo. Pokud by delal scény volala bych policii. Tvoje situace neni jednoducha ale resit se da. Dojdi si na sociálku (pokud uz u vás policie byla musí byt záznam ten vezmi sebou) a nech si dceru dat do své pece. Dávky jsi říkala ze uz pobiras, jaké všechny? Můžeš si najít praci aspoň na pul úvazku a malou dat do jesli pokud u vás jesle funguji. Ale první co tak se vyporadej s nim! Je jen otázka času nez by sahnul i na malou...

nikousek1
autor
25. zář 2016

@monikagurthova ano byt je psaný na mě, zámky vyměním. To s těmi věcmi jsem už zkoušela, jenže chtěl mi vyrazit dveře. Kdyby nepřišla policie, už by bylo po mě. Měla jsem strašný strach. Psal mi sms-ky, at otevřu dveře že jinak uvidím co se se mnou stane atd. Tak jsem volala policii. Ale žádný záznam nemám, říkali mi, že musím volat opakovaně. Aby s tím něco dělali. Jenže je na nic to, že doma je skoro vše jeho. Myslím tím potřebné věci jako pračka, lednička atd. A já nemám finance sehnat si nové. :(. A myslíte, že mi soud dá malou do mé péče? Bojím se, že mi jí veme :(. Dávky pobírám - rodičák, příspěvěk na bydlení, příspěvek na živobytí. Je to o ničem, protože mám dost dluhů a splátek. Takže vůbec nevím, jak dál... A jestli bych si našla práci, tak na tom o moc líp nebudu, protože bych nepobírala dávky a zůstavalo by mi to samé co ted.. možná i mín.

monikagurthova
25. zář 2016

@nikousek1 to je hrozná situace ☹ no policii bych volala opakovaně aby jsi neco mela v ruce. Pokud na socialce vysvetlis co se děje tak myslím ze ano. Když si najdeš praci o dávky neprijdes to by jsi musela pobírat víc nez 2,5 násobek životního minima a když budes mít praci můžeš si zažádat o oddluzeni. Situace je hrozná ale tvoje rozpoložení se odrazí i na dcerce pokud neni v pohodě maminka neni ani dítě. Nechala bych ho ať si na ty dveře buši a volala bych hned policii a řekla jim ze mas strach o život řekla co se u vás děje s hotovo. A to klidně opakovaně on si to rozmysli jestli mu to za to stojí. Bude to boj je blby ze jsi na to sama, ale da se to zvládnout. Věř mi ja v tomhle žila 4 roky sice bez dítěte, ale můj bývaly manžel me malem zabil a dostat ho ze společného baráku to bylo taky neco....ale da se to opravdu jestli tak mi napis do zpráv

yerry
25. zář 2016

Zkus se jeste podivat na netu na organizace jako jou zena v nouzi apod. Tam by ti taky mohli pomoct. A nemas nejakou kamaradku u ktere bys nasla docasny azyl? A u mamky bys chvili nyt nemohla? Policii bych teda opakovane volala pri kazdem napadeni to ti jen pomuze a budes mit dukaz ze je na tebe zly.... hodne stesti, je mi lito vsech co tohle musi resit a o to vic kdyz je tomu pritomno dite 😢

tahejhula
25. zář 2016

Jezisikriste... Zensky (pisu zamerne v mnoznem cisle, protoze tohle je nekolikaty prispevek v podobnem duchu)... Tak se radsi nechte sikanovat, nechte na sobe pachat vsemozne nasili, nechte v tom vyrustat deti. Jen abyste naaahodnou nemusely do azylaku. Kde je nejaky zakladni pud sebezachovy a potreba chranit deti?

nikousek1
autor
25. zář 2016

@monikagurthova aha, v dávkách se vůbec nevyznám, takže nevím. Zkusím to, ale musím se nejdříve zbavit jeho. Protože on mi pokoj nedá. Chce mi ublížit za každou cenu a chytá se toho nejcennějšího, co mám a to je moje dcera. Právě bych volala policii, jenže je v podmínce. Nechci, aby ho zavřeli kvůli jeho rodičům. Měla bych to na svědomí a to by mi oni zase nedali pak pokoj. Jsou jak štěnice. Vážně nevím, kudy kam. :(. Volala jsem mojí mamce, jestli by tu dneska nemohla přespat, tak jsem zvědavá, co bude. Tak to jsi dobře udělala, že jsi odešla dřív, než bylo dítě. To je vážně blbý, když už to dítě JE. Ale nelituju toho, jsem štastna, že mam aspon svou dceru. I když je to s tím největším idiotem na světě :(

monikagurthova
25. zář 2016

@nikousek1 ja bych na nej ohled nebrala no tak ho zavřou budes snad čekat az ti vázne ublíží nebo az ublíží dceři? A jeho rodiče jsi psala ze jsou na tebe taky hnusny. Ja bych ohledy nebrala bere je někdo na tebe?

tahejhula
25. zář 2016

Mu jebne, vyrazi dvere a k cemu ti jsou vymenene fabky. A policie asi stihne co? Sbalila bych sebe, dite a pryc.

dyslovka
25. zář 2016

@nikousek1 : tim tuplem ty lolicakty zavolej, kdyz je v podmince. Budes ho mit z krku a jeho rodicu se zbavis rychleji.

prostejina
25. zář 2016

Mas strach ze ho zavřou? Bojis se spiny v azylaku? To nejsou teda moc pádný důvody. S nebude doma, tak se prostě sbal i s dcerou, jdete ke kamarádce, mamce,..a od ni zarid azylak. Tam žádná špína není, jinak by to nemohli provozovat. Dukaz, ze je vysinutej, mas (policie). Jako tady jde o život, nebo cekas, az te zmlátí? Přece nedovolís, aby na to tvoje dítě muselo koukat, nehledě na to, ze ty bys z toho taky mohla mít psychicky následky. Zacni jednat co nejdřív, nejlíp ted hned.

alicci
25. zář 2016

http://www.bkb.cz/pomoc-obetem/domaci-nasili/do...
Volej na některou linku vyhledávač ti jich najde hodně - dá se volat i psát emaily oni tě navedou jaké máš možnosti.
Úplně nejlepší by bylo kdyby ho zavřeli.Nikam by ses hned nemusela stěhovat.
Každopádně musíte od něj pryč -není to dobrý člověk,lidé se nemění.Život je krátký na to aby jste ho ztrácely strachem a stresem.Malá je ještě maličká a vůbec to pro ni nejsou vhodné podmínky.A ty s ním být nechceš,tak jednej.Držím palce.

blanitta
25. zář 2016

Koukám že jsi z Ostravy. Jsem kousek 🙂 být tebou utíkám. Mám čerstvé zkušenosti s Azylovým domem pro matky s dětmi v Havířově, na jaře jsem tam chvíli žila. Bydlím teď v Těrlicku a máme tady kousek azylák který je přímo pro maminky které byly v této situaci jako ty (domácí násilí). Je v utajení, pokud chceš ozvi se. Ráda se vším pomůžu i co se vyřizovaní dávek týče (na nové spotřebiče a vybavení 🙂

nikousek1
autor
25. zář 2016

Máte všichni pravdu. A co když mě dá na soud, že nevidí dceru? Že mu jí nechci ukázat atd.? Taky bych chtěla, aby ho zavřeli, ale to bych na sobě musela mít fyzické známky násilí. To nemám. Jen jednou jsem měla málem zlomenou holeň. Ale to jsem řekla, že jsem spadla ze schodů... Je to hrozné. Zkusím něco vyhledat. Děkuju vám všem za rady jste moc hodné .

nikousek1
autor
25. zář 2016

@blanitta A ty jsi z Těrlicka? To ani nevím, kde je. Já se v dávkách vůbec nevyznám, takže nevím ani, na co mám právo a tak. A co se týče těch spotřebičů, tak jestli myslíš jednorázovou dávku na spotřebiče, tu už jsem měla když jsem začala bydlet. Jenže finance nestačili, tak ten přítel musel doložit a dělá si na to nároky...

luzca11
25. zář 2016

@nikousek1 Napiš mi zprávu, řeším ted úplně to stejné, mám 2 letou dcerku. Budu ráda, když si budu moct popovídat s někým kdo to chápe jak se cítím atd..

nikousek1
autor
25. zář 2016

@luzca11 děkuji moc, už píšu.

blanitta
25. zář 2016

@nikousek1 ano přesně tu jsem myslela. Možná by to šlo, kdyby jsi žádala jinde, ono hlavně záleží na soc pracovnici. I ta armáda spásy dost pomůže v tom vyřizování. Jsou i mimořádné příspěvky na kauci.
Ano bydlím v Těrlicku, je to za Havířovem směr na Český Těšín.

anelamates
25. zář 2016

Špatně děláš jediné - že v takovém vztahu jsi. Takže když už sis do něj ještě pořídila dítě, bud tak dobrá, spakuj se a odejdi od něj. Kamkoliv to jde - rodina, přátelé, azylák, podnájem, cokoliv, ale pryč. Od agresora nikdy nemůžeš utíkat dost rychle.

blanitta
25. zář 2016

Jo a v Porubě je azylák, prý je moc hezký a velký. Jsou tam byty. Havířovská armáda spásy hodně pomáhá maminkám s dětmi co se týče přidělování bytů a posléze s jejich základním vybavením 🙂

petuik
25. zář 2016

No já bych to viděla na tret. oznámení pro týrání jak fyzické tak psychické, které se stupňuje. Vykázání z bytu policií na 10 dní, kdy soud to může protáhnout na 30 dní a myslím, že opakovaně. Nevím jak to máte s trv.bydlištěm, ale pokud ho tam nemá tak v bytě nemá co dělat. A pokud se podaří vykázání tak yvužít čas a začít řešit dítě co se týče peněz a svěření do péče. Určitě bych na nic nečekala.

andryyysssek
25. zář 2016

Ahoj,utíkej pryč,dokud můžeš.Já se bývalého taky bála,ke konci mi už vyhrožoval i znásilněním,takže si dokážeš představit,že jsem měla strach jít spát,když byl v posteli.Psychicky mě týral,stupňovalo se to,a jak na mě sáhnul,sbalila jsem dceru a sebe,a šla.Jinak to,co popisuješ,si prožila i moje mamka s druhým manželem,teror doma,šikana vůči nám dětem.Nakonec odešel sám z baráku,ale trvalo to celkem dlouho.

lucikpraha
25. zář 2016

@nikousek1 Ahoj,Je mi to hrozně líto co prožíváš ale to už se dá nazvat týráním psychickým i fyzickým ,stačí to nahlásit... 😎 Držím ti palce jednoduché to určitě nemáš ale bojuj,za sebe a hlavně za dceru aby pak nebyla jako on... Děti se bohužel učí velmi rychle