Přítel. Jaký na to máte názor?

pampeliska1991
19. únor 2023

Dobrý večer, holky chtěla bych se zeptat na vás názor jelikož nemám možnost s kým mou situaci probrat. Máme s partnerem dvouletého syna,bydlíme u mě,on má být v jiném městě ( ten používáme jakoby chalupu na občasné víkendy). Můj dotaz zní: vždycky když je u nás naky problém,hádka( on strašně zarli,a umí si vsugerovat,ze jsem mu třeba nevěrná),nic nerekne a odjede k sobě do toho bytu. Nám se třeba i cely týden neozve,i si mě třeba vsude zablokuje a proste děla ze nejsme, nezajímá ho v tu chvily syn nic. Nevim už jak tuto situaci řešit.

bubbi
20. únor 2023

Nebudu opakovat, co už tu zaznělo, jen přidám malý příklad z mého okolí - chlap si taky nejde pro slovo daleko a nemá problém svou ženu nazvat čímkoli... děcka v tom samozřejmě vyrůstají a nedávno ji devítiletý syn poslal do prdele, když po něm chtěla, aby si uklidil hračky. Asi mu to připadá normální, když tak mluví tatínek. Chtěla by ses dočkat něčeho takového?

pampeliska1991
autor
20. únor 2023

@amazienka to je třeba možný. Ale dozvidam,se teď postupně od jeho kamaradu ze se prý choval k zenskym vždycky takhle hnusne. Tak spis v tom vidím to ze je vazbě s hlavou nemocný.

pampeliska1991
autor
20. únor 2023

@bubbi ne nikdy. On má ještě jednoho syna z prvního vztahu. 9 leteho a ten mu normálně řekne kokote,debile. Já vždycky úplně šilim. A chlap mi na to řekne no a co jako to je ve hře. No holky asi dam od něho ruce pryč.

bubbi
20. únor 2023

@pampeliska1991 udělej to. Určitě najdeš časem někoho, kdo si tě bude vážit, ale tohle za to fakt nestojí.

ckocka
20. únor 2023

A jaký přínos pro syna má být přítomnost takového otce?

merope
20. únor 2023

@vikinkav Proto je typický znak to odstřižení kamarádek - a pak když začne to fyzické násilí, není už kdo by se zastal a oběť si už myslí, že to je fakt její vina.

pampeliska1991
autor
20. únor 2023

@merope bude to tak. Večery sedím akorát u postýlky hladim malého,plaču a nechápu co dělám špatně.

levandule_k
20. únor 2023

@pampeliska1991 Špatně děláš to, že jsi ho ještě neposlala do háje.

levandule_k
20. únor 2023

Rozchody nejsou snadné a chce to odvahu, zvlášť, když tě deptá. Držím palce.

ajja87
20. únor 2023

Jednou by mi přítel řekl, ze jsem ku..a a koncila bych, jak ja nesnáším, když se partneři titulujou sprostyma slovama... Chce se mi normálně blít... Žádná úcta... Jsem z manželem dohromady 17 let a za tu dobu, pres různý krize, hádky apod. Jsme si nikdy neřekli sprostý slovo!!!

pampeliska1991
autor
20. únor 2023

@ajja87 já jsem na to asi už zvykla úplně tím otupela. Chodí mi třeba takovéhle zprávy.,Tvl drž hubu ty kurvo jedna zasraná.debilní výmluvy může vymyslet jen tvá jednoduchá palice vole 3roky chodíš bosa a najednou si nastydla 🤣🤣🤣👍🤦🏻‍♂️. Kluka strčí na hlídání mě pica 2vola a ujišťuje se jestli jsem v práci a mrdat někde a špína si přitáhne ještě zánět kundy. Jestli si ty spino nakazila ještě něčím mě tak tu tu hubu teprv rozbiju. Takhle on se bavi

janov36
20. únor 2023

Jednoduše: priorita je tvůj syn. To dítě potřebuje zdravé prostředí, aby z něj vyrostl zdravý člověk. Pokud bys v tomto setrvávala, předáte mu oba naprosto pokroucené hodnoty, o kterých si bude myslet, že jsou normální. Což ho zničí víc než to, že maminka nebude žít s tatínkem, který se stejně na několik dní zdejchne a syn ani jeho matka jej nezajímají. To dítě potřebuje, aby rodič, který se o něj stará, byl psychicky v pohodě. A máš- li to dítě opravdu ráda, asi víš, co máš dělat. Mít ráda i sebe a nevystavovat vás dva tomu toxickému prostředí. Držím palce

janov36
20. únor 2023

P.S. Ještě zareaguji na ty vulgarity a na to, že sis už zvykla a jsi otupělá. Chceš, aby si zvykal a otupěl i tvůj syn? Aby vyrůstal ve strachu? Odpověz si sama. A věřím, že ve tvém okolí jsou lidé, kteří ti při cestě za lepším životem pomůžou.

ajja87
20. únor 2023

@pampeliska1991 obdivuju tě, ale zároveň chápu, protože podobne se choval a chova muj tata k mamce a ta ty dlouhy roky to stale snáší i přesto, že byla kolikrát rozhodnuta odejít, možná právě proto mám z toho takovy trauma a nesnáším to. Ja být prostě tebou tak odejdu, uz kvuli synovi, přece nechceš, aby se takhle jednou choval ke svy ženě... Moje sestra taky dokáže být totiž úplně stejná jako otec... Děti prostě zrcadlí rodiče.... Nenech svyho syna v tomhle vyrůstat

merope
21. únor 2023

@pampeliska1991 Pokud nevíš, kam a kudy dál, tak ideálně hned teď zvedni telefon a objednej se k psychologovi. Ty sama. Doma oznam, že máš asi deprese nebo něco podobnýho, že furt jen brečíš a že to už nejde. Ti začne nadávat ještě do psychopatů a bláznů. To neřeš, protože to už je asi jedno. Psycholog by ti měl pomoci se sebevědomím.

Oslov pár kamarádek, co jsi na ně neměla dlouho čas (zpočátku určitě holky) a vyražte někam ven, na hřiště (ať si tě ten psychopat klidně jde zkontrolovat, že to je s holkou). Prostě obnov vazby, co ono i to mateřství a těhotenství zpřetrhá. Někde zjistíš, že už to není ono, ale někde možná najdeš slušnou podporu. On je problém i to, že bezdětné kamarádky se chodí bavit, ale nerozumí až tolik problémům s dětmi - a ty, co mají děti, mají často svých starostí dost. Sociální odloučenost matek malých dětí bývá častá i bez toho, aby se tam motal někdo další.

Případně se zkus víc bavit s matkami jiných dětí věku tvého syna. Vezmi si na ně kontakt, domlouvejte se na stejné časy na hřišti. Vyražte na akci. Klidně řekni chlapovi, ať jde s tebou, ale pokud řekne, že se mu nechce, jdi sama. Ne něco jako: "Miláčku, jdeš s námi, prosím, prosím... no, pokud ne, tak my taky nejdeme." Ale: "Klárka s malou Jindřiškou jdou na karneval, šla bych taky, půjdeš s námi?"

Kdyby tě jakkoli napadl, pokus se vše dokumentovat a OKAMŽITĚ řešit. Policie mu pak může i zakázat přístup k vám do bytu, jakkoli se k tobě přibližovat a podobně. Možná si i nahrej, až ti nějak bude nadávat - jako důkaz pro případný soud, až z tebe začne dělat psychopata. Jsou i případy, kdy holka je za psychopatku neschopnou se postarat o děti a chlap má "navrch" - prostě když už mu utekla, tak mohla jít jen bez dítěte. U tebe je paradoxně výhoda, že když se pohádáte, tak on se sebere a jde pryč. Ale i tak se ti může mstít a vydírat tě pomocí syna.

tereza0111
21. únor 2023

Prestan si rikat, ze to "neni mozne, ze je urcite nemocny". Je to takova tvoje soukroma vymluva, proc s nim jeste jsi. Kdyz je nekdo nemocny, tak se to za lecit a bude stacit dostatek podpory a spravny pristup, ze? Neni nemocny, je to nevychovany, manipulativni hulvat, ktery casem pravdepodobne sebere odvahu uz k plnemu domacimu nasili - zatim mu staci te urazet a psychicky deptat.
Proc s nim zustavas? Zvladnes o nem napsat alespon 5 opravdu pozitivnich veci, proc bys s nim mela zustat? Zkus si sama pro sebe napsat 2 pribehy. V jedne verzi si predstavuj svuj zivot, kdyz spolu zustanete. Nezapomen do toho zahrnout, jak ti pak bude tvoj o neco malo starsi syn rikat stejne, jako mluvi jeho otec. Libi se ti ten pribeh? Pak napis druhy, jak si to predstavujes, kdyz odejdes. Kde budete, jak to zvladnete, soud o syna. Ktery z tech pribehu ma lepsi konec?

codal
21. únor 2023

@pampeliska1991 ty zprávy jsou absolutně nechutný, úplný dno a fakt nechápu, jak s takovým člověkem můžeš být, kvůli čemu sis ho vybrala jako otce svého dítěte. Nevěřím, že dřív se vyjadřoval líp, tohle je fakt kanál všech kanálů a jednou ti tu hubu fakt rozbije...

kristynkal
21. únor 2023

@pampeliska1991 takové zpravy ti posílá tvůj partner? No ty vogo... jak by se ti libilo, kdyby toto posilal tvuj syn své partnerce? Byla by jsi s tim v pohode? Neni to v pořádku. Nenechej sveho syna, aby mel toto jako vzor.

levandule_k
21. únor 2023

@pampeliska1991 Zálohuj si ty zprávy, nauč se nahrávat si s ním telefonické hovory. Tohle není normální.

Je nějaký způsob, jak tě tady na můžeme podpořit, abys odešla? Takhle se partner nechová, tohle není normální. To je nechutné ponižování a urážení. Když už nemáš odvahu odejít kvůli sobě, tak kvůli synovi odejít musíš. Tohle není dobrý vzor otce. Než tohle, radši žádný. To chceš, aby ze syna vyrostlo takové hovado?

Samoty se neboj, časem si najdeš někoho jiného. Dnes není stigma se rozvést. Jo někdo to možná bude řešit a co jako? Ať si zamete před vlastním prahem. V takovém hnusu, co předvádí tvůj partner, nemá nikdo žít.

nat
21. únor 2023

@pampeliska1991 Tohle není rozum otce od rodiny ale puberťák...Od takového bych dals ruce pryč a nazdar.Takovi lidé se nezmění....

bubbi
21. únor 2023

mně je uplně zle z toho, co je schopný ti napsat. To je normálně zakomplexovaný chudák, tak nečekej, až vás začne ještě mlátit a pryč od něj!

michaela666
21. únor 2023

Ten chlap je odpad. V tomhle nemůžeš žít a vychovávat dítě. Ničí vás oba a je jen otázka času než přejde k fyzickému násilí. Za přítomnosti nějakého chlapa z rodiny ho vystěhuj, vyměň zámek a najdi si odbornou pomoc.
Zasloužíš si lepší život. 🍀

candat
21. únor 2023

Máš jednu hodně velkou výhodu. Byt je tvůj!!! Tak kup novou FABku a výměn ji. Jsem vdaná skoro 23 let, 28 let spolu a nikdy v životě by jsme si toto jeden k druhému nedovolili. A nechat se takto "titulovat" v smskách. Z takové odpadu je mi na blití. O tom člověku ani nejde napsat, že je to chlap.

hankaviki
21. únor 2023

Asi bych využila hned jeho první rozhořčení nebo úmysl odejít do svého bytu, aby si myslel, že rozchod je jeho dobrý nápad a ty s ním vlastně souhlasíš. Protože kdybys ted přišla, že chceš rozchod, mohl by se už z principu bránit, aby cítil nad tebou převahu.

darinka84
21. únor 2023

@pampeliska1991 tož to je slovník teda..jak z kanálu. Už kvůli dítěti od něj odejdi.nebo tě tak jednou bude titulovat tvůj syn.. přesně jak jeho synáček.. Fuj to je hnus toto jen číst.

ina10
22. únor 2023

@pampeliska1991 to je super řešení, že odchází k sobě do bytu, můžeš toho využít a vyměnit zámky, hlavně si i nahrát ta jeho "svatá" sliva, kterými tě nazývá. Píšeš, že kvůli synovi s ním chceš zůstat? A co čekáš do budoucna? Syn bude mít naprosto stejný slovník jako ten otec. Vím to z vlastní zkušenosti - otec těmito slovy na k...a p... odjakživa nazýval matku ajá ta slova začala říkat v cca 6ti letech, aniž bych znala jejich význam. Matka samozřejmě naštvaná, ale tak co čekala...a nikdy se s ním nerozvedla, až on s ní, když mi bylo nějakých 14let...a výsledek? Matky si absolutně nevážím (otce samozřejmě taky, je tam těch problémů víc než jen sprostá slova, no asi skončím v pekle). Pro záchranu sebe a syna a kamarádství s tvými kamarádkami, odkopni tohoto tvora co nejdál.

laxesis
22. únor 2023

Přečti si to tady po sobě. Pokud už ti přijde normální, na co sis od takového zmetka zvykla, tak věř všem těm, co ti píšou, že to normální opravdu není. Pokud nechceš úplně podkopat svůj, ale i synův život, okamžitě ho vykopni ze svého života. V tomto případě mi přijde na pováženou už jen to, že se ptáš. Takhle se ke mě někdo chovat, letí na vteřinu. Stačilo by jedno z těch parádních slov. Syn navíc nasává jak houba, všechny ty nadávky a sprosté chování k tobě..rychle pryč, ať si taky nezvykne, že to je něco normálního. Není. A nemocný ten chlap není, je to prostě šovinistický žárlivý deb.l bez vychování a bez sebevědomí. Takový chcípak, co umí akorát nadávat ženské, v sobě totiž žádné sebevědomí ani kousek mužnosti nemá.

hanca78
28. únor 2023

@pampeliska1991 určitě od toho chudáka utéct.... Respektive jste ve vlastním, tak se postupně, nenápadně sbalit i něj a jak zas jednou odejde, vyměnit FABku a věci mu poslat balíkem na poštu. Vše si nahrávat, SMSky zálohovat.
Ještě by mě zajímalo, co na to jeho chování vaši a jeho rodiče? A jak se k vám (po vás) vyjadřuje před dalšími lidmi?

dixi86
28. únor 2023

@pampeliska1991 Tohle není ale ani pro syna nic dobrého pro budoucnost.

rebe
28. únor 2023

Píšeš, že se s ním nechceš rozejít kvůli synovi. Tak ti nabídnu jiný pohled na věc, abych ti pomohla se rozhodnout, co udělat kvůli synovi. Děti se ze všeho nejvíc učí nápodobou. Nejvíc napodobují nás, rodiče. To, jak se chováme k ostatním, jak se chováme k sobě navzájem. Většina lidí pak ve vztazích považuje za normální a za správné to, co viděla doma. Jak se chová táta k dětem, jak se chová muž k ženě. Takže je na náš obrovská zodpovědnost v tom jaké lidi a jaké modely budou naše děti jednou napodobovat. Pokud svého partnera neopustíš a vychováš svého syna s ním, tvůj syn se velmi pravděpodobně bude chovat ke své partnerce a ke svým dětem stějně, jak to vidí doma. Je to to, co pro svého syna chceš? Tohle pro něj chceš udělat?