Zničené svátky...

21. pro 2022

Hezký den přeji,předem se omlouvám za anonym ale snad to pochopí ti,co si to přečtou. Včera se mi naplnila snad největší noční můra. Odešel od nás manžel.. po sedmi letech a čtyřech dětech....jsem psychicky úplně na dně. Vůbec nevím co dělat. Kvůli dětem se snažím aspoň trochu držet ale je to opravdu těžké. Ještě teď před svátky,nemám absolutně vůbec na nic náladu. V pátek jsme měli jet pro stromeček,dokoupit ještě nějaké dárky a potraviny na Štědrý den...teď vůbec nevím jak to zvládnu hlavně psychicky a finančně. Kromě babičky,která má 74let nemám žádnou rodinu,kterou bych poprosila o pomoc. Budu muset zjistit,jestli u nás ve městě máme nějakou potravinovou banku nebo jiné místo,kde bych se mohla obrátit o pomoc 😔 Vlastně ani nevím co tady čekám,asi jsem se jen potřebovala vypovídat aspoň trochu 😔

klokanka31
21. pro 2022

To tě nechal zničeho nic, a absolutně bez peněz?🤨

autor
21. pro 2022

@klokanka31 už asi měsíc řešíme krizi...teda já jsem se snažila to vyřešit,nějak to ještě zachránit ale on to vyřešil po svém...našel si milenku...

elekthra
21. pro 2022

Jak máš staré děti? Možná by bylo dobré jim to nějak vysvětlit apod. Místo stromečku můžeš pořídit třeba pár větviček do vázy a ozdobit,pokud potřebuješ šetřit každou korunu. Co se tyce potravin vygoogli si charitu a tam volej, nasměruje te.
Jste úplně bez jídla a financí? Spoj se s manželem,přece vás takto nenechá...

autor
21. pro 2022

@elekthra není s ním absolutně vůbec žádná domluva. Až se péče o děti vyřeší soudně,tak pak prý teprve od něj uvidím nějaké finance. Děkuji,dneska odpoledne zkusím pořešit tu charitu

guliii
21. pro 2022

Odkud jsi? U nás každý rok obec nechá nařezat nějaké stromečky a dává je lidem k dispozici zdarma.

autor
21. pro 2022

@guliii aha to je hezké. Jsem z Třince a o ničem takovém jsem tady u nás neslyšela. Ale zkusím to zjistit,jestli tady něco takového není. Děkuji w

cherie24
21. pro 2022

Soud může být klidně za půl roku, to vás jako má v plánu nechat umřít hlady? Vlastní děti? Že vyřešil krizi milenkou není žádná zvláštní událost, bohužel to tak dělá spousta chlapů. 🤦 Třeba i můj ex, ale my měli naštěstí jen jedno dítě. Pořád má ale manžel povinnost za děti! Řešila bych hodně rychle třeba s OSPODem. Aspoň jim tam zavolejte, ať vám poradí nebo si ho/ vás tam pozvou a vysvětlí manželovi, ať přestane myslet rozkrokem a začne myslet zase mozkem.

guliii
21. pro 2022

Tak to je hodně daleko, ale třeba něco podobného najdeš i v okolí 😉

jaja01k
21. pro 2022

https://trinec.charita.cz/
Zkus se tam poptat, nabízejí i potravinovou a materiální pomoc, ale přesně nevím, jak to funguje.

tali85
21. pro 2022

Ahoj, předem chci vyjádřit soucit a lítost nad celou situací. Manžel je vyvrhel, to asi ani snad nemá cenu komentář. Jak jsou děti staré? Napadlo mě spojit se s Diakonií (Zdeňka Sobotová), každý rok dělají sbírku Krabice od bot. Ta už bohužel proběhla, tak úplně nevím, zda je ještě možnost přihlásit se jako žadatel o krabice ze sbírky, že by aspoň děti měly dárky (nevím, třeba už máte) a třeba by i uměli nasměrovat kam se obrátit pro podporu.. budeš teď bohužel řešit více nepříjemných věcí než jen Vánoce a podpora bude potřeba hlavně pro Tebe, abys mohla být oporou dětem a ustála záležitosti kolem manželova chování.

Teď si asi pozjišťuj co nejvíce praktických věcí, googli, zda nenajdeš někde pomoc, možná zkus na fb nějaké skupinky matek samoživitelek, nebo na mateřských serverech, jejich rady mohou být užitečné a asi i více reálné než třeba tady (myslím, co se týče příspěvků apod.).

Kdyby ses potřebovala vypsat, klidně se ozvi. Škoda, že je Třinec tak z ruky, ráda bych pomohla a klidně i nějaký stromek přivezla. :(

irmamala
21. pro 2022

Počkej, počkej, to se mi zdá trochu přitažené za vlasy, nebo neodvyprávěné celé.... Jakože všechno v pohodě, čtyři děti, měsíc nějaká krizovka, během které si zvládne najít milenku a tři dny před vánoci odejít? Když ví, že jeho děti nebudou mít, co jíst? On je narkoman, nebo jiná podivná existence? Kde on bude trávit Vánoce? S měšíční známostí?

rozitta
21. pro 2022

Víš kdo je ta milenka?

tulikiss
21. pro 2022

kontaktuj socialku a nech si poradit jak sepsat navrh na predbezne opatreni. tam soud rozhodne velice rychle. do vanoc to asi nebude, ale je možné že už mezi svátky.

tali85
21. pro 2022

@irmamala lidé jsou různí..

ninive211
21. pro 2022

@irmamala Řekla bych, že milenku bude mít už déle, ale až teď to vytáhl na světlo. Nevíme samozřejmě, čeho všeho se týkala ta "krize", ale nejspíš to bylo jen vyvrcholení dlouhodobých(možná neřešených nebo nepřiznaných) problémů. Že chlap odejde takto pár dní před Vánoci, to se nedá titulovat jinak než prvotřídní hajzl, co už má zřejmě dost přetvářek o dokonalé rodince. Tohle prostě normální táta od rodiny, ikdyž mají s mámou krizi, vlastním dětem neudělá. I ten postoj, že manželce nic nedá, až po vyrovnání....to je prvotřídních kretén (který navíc nezná zákony, že má vyživovacı povinnost a jaksi je minimálně nemorální nechat ženu s dětmi bezprostředků).

jjasmina
21. pro 2022

Kontaktovat sicialku, ale nestačím se divit jak některým chlapům jsou jedno i vlastni děti..

barmil
21. pro 2022

Dokud jste manzele, máte sjm a jeho peníze jsou Tvé a naopak. Nemůže Te odstrihnout. Okamžitě na sociální a zadat i předběžne opatreni, to jde na soud rychle. Pokud budeš mít z ospod, že jsi sama s dětmi bez prostředků, můžeš pak zadat i o dávky v nouzi. Bez toho jsi porad všude jako manželka a nemáš na nic nárok.

barmil
21. pro 2022

A určitě si najdi pravnika, jsou tací, co si uctuji az po vyporadani majetku, ale na takoveho vykuka bych bez pravnika nesla.

sorboni30
21. pro 2022

Ty jsi mu posílala všechny své peníze na účet? Nemáš svoji kartu? Přijde mi to až neuvěřitelné, že otec odejde od děti, manželky po 7 letech pár dní před Vánocemi

bara88
21. pro 2022

Takže on tě nechal úplně bez peněz, ty nemáš doma nic a ani jidlo. No za mě dost neuvěřitelně ale jestli je to pravda tak se omlouvám

koordinatorka_odboje
21. pro 2022

Ano, predbezne opatreni a at plati. Se zblaznil, ne?

klokanka31
21. pro 2022

Mě se to zdá taky zvláštní, plánovat stromeček až na poslední chvíli, nemít doma žádný jídlo, peníze, a najednou od rodiny zmizet..🤔

elesse
21. pro 2022

Dokud nedoslo na potravinovou banku, dobra. Ale to vazne ve “fungujici” rodine s priemerenymi penezmi nejsou 2 dny pred stedrym dnem zasoby ani na tyden?

lv
21. pro 2022

Co jeho rodiče, jak se k tomu staví? Takovýhi syna byvh vyliskala - ok, vztah se rozpadne, milenka je pochopitelná, ale nechat vlastní děcka v háji..

levandule_k
21. pro 2022

Zajdi si na úřad práce a začni vyřizovat příspěvek na bydlení, můžeš požádat o dávku v hmotné nouzi, přídavek na dítě, já nemám úplně přehled jaké jsou dávky, ale ptej se tam, poradí ti. Akorát počítej s tím, že to chvíli trvá.

Za určitých podmínek máš nárok i na "alimenty" pro sebe.

Jenom si prosím tě neber nějakou nebankovní rychlo půjčku, to je cesta do pekla.

prejeta_zaba
21. pro 2022

A ty nemáš kartu nebo aspoň něco doma v hotovosti, vůbec žádné zásoby, že první, co řešíš je potravinová banka? Jak staré jsou děti? Když přišel s něčím takovým jako, že od něj neuvidíš ani korunu než proběhne soud, dovedla bych mu nakrásně děti, co si vyrobil a šla na brigádu, soud nesoud. Ať si s milenka užije se vším všudy. 🤦‍♀️

klokanka31
21. pro 2022

@levandule_k Do dávek se ale bude počítat manželův příjem

aarriel
21. pro 2022

@elesse a 2 dny pred vanoci zadny darky? 😮

me_druhe_ja
21. pro 2022

@aarriel přítel kupoval včera, takže tomu bych se až tak nedivila...

klokanka31
21. pro 2022

@me_druhe_ja Ale tak to je chlap, ti mají na vše dost času 😃