Narozeniny nebo Vánoce. Kolik kupujete dárků dítěti?

27. srp 2022

Ahojte. Jedná se mi spíš o malé prcky. Holka má narozeniny listopad a hned jsou pak Vánoce. Teď bude mít 3 roky.
Já toho kupuji mám pocit, že dost - sice kraviny ale bublifuky, knížka, omalovánky, pastelky atd.. přijde mi smutné ji dát 1 velký dárek třeba.. nebo nevím jaký na to máte názor Vy?

klokanka31
28. srp 2022

K Vánocům dáváme malé něco mezi 10-15 dárky. Některé jsou dražší a větší, něco jsou kravinky. Letos jí budeme kupovat i kraviny jako fixy, omalovánky...sice jí to kupujeme pořád, ale proč by to nemohl přinést i Ježíšek 😊

autor
28. srp 2022

@klokanka31 Přesně tak to mám i já, díky že nejsem jediná👍🏻
Taky to tak beru.. vezmeme třeba příklad Baby born panenku a k tomu nějaké kostky třeba od little dutch, ty dražší věci a zbytek jsou ty kravinky co jí baví..
Já teda jsem ráda i když dostanu k Vánocům raději blbiny co mám ráda jako Šampón, cokoladu, caje než dostat jedny drahé hodinky a tím to hasne. Radši levnější a víc věci než jednu obri drahou věc.
I když teď v dnešní době i ten sampon už je drahy 😀

klokanka31
28. srp 2022

To já zas teď v dospělosti radši jednu dražší věc, kterou si ale fakt přeju, než kraviny. S tím mám problém u svých rodičů. Přeju si třeba svůj oblíbený seriál na DVD, ale místo toho dostanu třeba 8 kravin jako hrnek, ponožky, čaj...ale u těch dětí když je potěší omalovánky, tak proč jim to nekoupit...

autor
28. srp 2022

@klokanka31 Tak já když něco chci, tak to dostanu, to je zase věc druhá.. já to spíš myslím tak, že raději jsem když si někdo vzpomene a udělá raodst, než třeba vezme věc a konec.. nevím jak to popsat, peníze jsou v dnešní době fakt super.. z dárků se samozřejmě nenajíš, ale jsem radši když mi sestra koupí hrnek, dá do toho cokoladu a vím, že si vzpomnela než na poslední chvíli mi dá peníze a hotovo, zda mi rozumíš…
Ale kdykoliv jsem chtěla treba parfém nebo něco, tak jsem taky o to poprosila a dostala, ale proste mám radši drobnosti..

autor
28. srp 2022

@klokanka31 Myslím to jakoby tak, že si vzpomene ten člověk co mám rád, než na poslední chvíli dát peníze.. nevím jak to popsat.. ❤️😀

klokanka31
28. srp 2022

Jo rozumím ti 🙂 já mám fajn že na dárky je expert můj manžel, a od něj mám všechno co si přeju. U rodičů jsem to už vzdala...

andelka
28. srp 2022

10-15 dárků ne..to by ani neměli šanci postřehnout co všechno dostali. Malému (3,5) i velkým (10,12,17) dáváme cca 5, max.6 dárků, jak to vyjde, obvykle 1-2 dražší a další menší, levnější. Vždy dostanou něco z toho, o co si napsali Ježíškovi. Nejstarší vyloženě dostane to co si řekne, plus jednu drobnost jako překvapení. Dospělým dáváme obvykle 3 dárky, jeden dražší, dva drobnější. Nechceme strávit u rozbalování x hodin. Děcka se na to slétnou, každému rozdají jeho a rychle vybalí. Pak to zkoumají, koukáme se co kdo dostal, zkoušíme..Je to i tím,že po pohádce jsou dvě děti ke svému tátovi a tam mají pokračování (domlouváme se spolu co kdo koupí). Vánoce jsou o něčem jiném, než jaká je pod stromečkem hromada. Nechceme to přerazit.

madbetka
28. srp 2022

K narozeninám mívají kolem 3 dárků, k svátku dostávají jen knížku + nějaké mlsání. K Vánocům každá kolem 5 dárků, z toho je jeden “větší” (to, co si přejí nejvíc), vždycky je tam i knížka a nějaká hra. Taky tam bývají tak 2-3 společné dárky pro všechny děti (měly tam tak kuchyňku, tabuli na kreslení a podobné větší věci).
Rozbalování je stejně brzy přestane bavit a pak neví, s čím si dřív hrát, takže balit drobnosti, jen aby toho bylo hodně, nám nedává absolutně smysl.
Obecně upřednostňujeme kvalitu nad kvantitou 🙂

autor
28. srp 2022

@klokanka31 To je hezké🤩
Nojo, rodiče jsou rodiče.. 😔😀😀

vikinkav
28. srp 2022

Ja mam tedy problem vymyslet i jeden darek pro kazde dite, sami si jeste nereknou, co koupim tak si s tim hraji sporadicky (jsou jeste mali), tak me to stoji hodne premysleni. A pak kdyz se jeste ptaji babicky 🤦🏼‍♀️

gracinka7
28. srp 2022

K narozeninám 1-2, podle toho, co si přeje. K Vánocům většinou 5, z toho jedna knížka a oblečení. Radši koupím něco většího, než 20 blbostí.
Ale tohle má každý fakt jinak. Někdo dá dva dárky, někdo hromadu, někdo utratí dva tisíce, jiný 50.
Musíš si sama nastavit, jak vám to bude vyhovovat.

autor
28. srp 2022

@gracinka7 Naprostá pravda! Moc děkuji 🤗🤗

autor
28. srp 2022

@vikinkav to ti vůbec nezavidim, já mám problém s jednim dárkem a ještě mít víc děti, tak nevím vůbec 🤦🏽‍♀️