Oslava 60. narozenin maminky - ona ji nechce, ale moje sestra ji chce zorganizvoat

zlatik1
9. led 2019

Chtěla bych se vás tu zeptat jen na názor.Mamka bude mít 60 té narozeniny a není tip na velké oslavy a nemá to rada.Do toho nám umřela babička,její maminka a bude to právě kolem narozenin rok co odešla.Jde o to,že sama mamka nic dělat nechce,já to akceptují..jen moje sestra ne a už má objednanou oslavu v restauraci,objednaný zájezd do termálních..( mamka má vysoký tlak a do termálních nemůžu) pozvala všechny příbuzné,moc se se všemi nenavštěvuje a mamka se sestrou mluví jen vlažné...sestra z toho dělá svatbu s oznámením,dortem,výzdobou,jídlem o 3 chodech,ubytováním pro příbuzné.jde o to,že si to nenechá vymluvit a nikdo s ní nehne.jak byste se zachovali...? Mamka o tom neví a když bude hrozně naštvaná tak pak se nebude bavit...jaký máte nazor

barulina
9. led 2019

Asi bych to rekla mamce a ta at to sestre vysvetli. Sestru bych pred tim klepla

eldrag
9. led 2019

mame bych to rekla, o takové překvapeni asi nikdo nestoji, Zeny všeobecne ten vyšši věk nerady slavi

malinkaelinka
9. led 2019

Taky bych to mamce řekla... manželovy prarodiče měli předloni diamantovou svatbu. Je jim oběma skoro 85, jsou poměrně čilí, ale na žádné bujaré oslavy už to není. Jejich dcera (tchýnina sestra) jim uspořádala velký tyjátr s obřadem, hostinou, kapelou, mraky lidí, raut... babička z toho byla tak vystresovaná, že 14 dní předem zkolabovala a skončila na pár dní v nemocnici, týden předem nespala, sama ještě něco pekla a chystala (nebylo potřeba, ale už je taková)... samotná akce byla spíš prezentace jejich dcery, jak je skvělá - nezapomínala stále říkat, jak ona to zorganizovala atd... babička s dědou byli brzo velice unavení, ale styděli se odejít, nakonec jsem je odvezla, protože děda už pak bolelo u srdíčka. A skončilo to obrovskou rodinnou hádkou - proč jsem je jako odvezla, že jsme ani s ničím nepomohli (proč, my nic nepořádali?), že bychom mohli přijít aspoň pomoct s úklidem (opět, proč, my nic neorganizovali a měli jsme své plány), no zkrátka - byla to sice oslava pro babi a dědu, ale ty o nic nestáli, jen se udělalo dusno (a veliké dusno) v rodině, stálo to mraky peněz... Takže jestli mamka o nic takového nestojí, řekni jí, co se chystá, ať je čas na to říct sestře, aby to odpískala....

nikola38
9. led 2019

Řekla bych to mamince, tak jako radi holky.
Pritelovo tetě zemřela maminka a narozeniny, sama řekla že už nikdy narozeniny slavit nechce a nebude. Moji mamce zemřela loni maminka taky na narozeniny, věřím že tohle určitě stačí k tomu, abychom všichni v rodině byli tolerantní a nechali je v tyto dny napokoji, pokud ony samy neprojeví nějaký zájem o něco víc.

janalov
9. led 2019

Já radím to stejné, co holky výše. Říct to mamince, ať se do toho případně může zavčas vložit. Jde vidět, že máš s mamkou krásný vztah, záleží ti na ní a znáš ji. Nedivím se, že ji nechceš vystavit něčemu takovému, když to nemá ráda.. Bohužel lidi jako je sestra nebo jak popsala malinkaelinka se najdou snad ve všech rodinách.

bayt
9. led 2019

Já nevím, spousta lidí říká, jak "nic nechce", ale když se potom něco zorganizuje, tak jsou ještě rádi za hezkou oslavu. A do termálů fakt nemůže s vysokým tlakem? Určitě tam mají i nějaké procedůry, co by jí naopak pomohly, ne?

Jinak holt říct sestře, co si myslíš, ale je dospělá, těžko jí něco zakážeš.

mandala
9. led 2019

Vzhledem k tomu, že taky nejsem slavící typ, bych ji asi zabila😀 Jako chápu, že to asi myslí dobře, ale o tomhle by měl rozhodovat oslavenec, když už, tak si to udělá podle svého, ono pro takové lidi je to pak spíš trest než radost...

malinkaelinka
9. led 2019

@bayt Jo to si přesně myslí moje tchýně, každý rok jí říkám, že narozeniny ani svátek neslavím, ať mi nepřeje a nic mi nedává - a ona si pořád myslí, že mi přeci jen musí něco dát a popřát mi... jenže já to myslím vážně, nechci to a kdyby mi někdo uspořádal takovouhle oslavu, tak já bych tam prostě nešla, když jsem si to nepřála. Na cizí klidně, na svou ne, prostě to tak mám a není to žádná póza, aby mi někdo něco chystal.

linee
9. led 2019

@zlatik1 ja bych zasla k mamce i se segrou a nenapadne se pred ni zeptala,co by rekla na oslavu a prekvapko At segra vidi sama,jak mamka zareaguje. Sestra to mozna nemysli ve zlem a mamce by to treba prospelo,na druhou stranu by mohla mamku tlacit do neceho,co opravdu nechce.nejlepe ji znate vy dve a vy nejlepe vite,zda mamka oslavu nechce,protoze nechce mezi lidi a nebo nema chut a nebo zda jen nema chut neco pro nekoho organizot a.nakonec ji treba oslava a setkani s rodinou (bez prace) udela radost. Ale pokud opravdu nechce,ze opravdu vubec nechce,sestre bych to rekla na rovinu a at ji to rekne sama

bayt
9. led 2019

@malinkaelinka ze zajímavosti - a proč nechceš, aby ti někdo přál nebo ti něco dával? Jako chápu, že někomu není příjemné udělat mega oslavu, to ho, ale jen přání nebo dáreček?

malinkaelinka
9. led 2019

@bayt protože je mi vyloženě nepříjemné, když mi někdo přeje - takovéto jak si lidi stoupnou do fronty a třesou rukou a říkají ty různé fráze - odmalička to nesnáším - jak mě nutili přát tomu a tomu a dej strejdovi pusinku... nerada přeju někomu (a když, tak soukromě, jak se stojí ve štrůdlu, nejradši bych zmizela) a už vůbec nesnesu aby přál někdo mě. Já bych klidně udělala megaoslavu, ale nesměl by mi nikdo popřát :D asi jsem fakt asociál, ale i na svatbě nám lidi negratulovali, protože jsem je prosila, ať to nedělají. Přijde mi to strašně strojený. A k dárkům - hele třeba máma mi zavolá, čau dítě, vše nej, chceš zase kartičku do dmka? Já řeknu, joo, díky super a jsme hotové. Ale tchýně k tomu potřebuje oslavy, kytky (nesnáším řezané kytky), dorty, sfoukávání svíček a pak darování nějakého absolutně mimo dárku, o který nestojím. A není to jen o tchýni, proti ní vůbec nic nemám, do téhle skupiny patří hodně lidí a než něco takového, tak radši říkám, že to neslavím a nic nechci 🙂 Takže tak a jsem spokojená.

guinea
9. led 2019

@malinkaelinka Čau dítě, vše nej! 😁😁😁👍👍👍 to si musím zapamatovat a používat, super!

urtica
9. led 2019

Věřím, že mamku znáš - můj otec je z velmi podobného těsta. Letos dostal k Vánocům dar obdobného typu jako jsou ty termály, málem ho kleplo a nepřijal to - za takovou oslavu, jakou popisuješ, by ho asi odvezli rovnou na ARO. Takže ano, přidávám se k těm, kdo hlasují pro to, abys to mamce nějak šetrně sdělila...

bayt
10. led 2019

@malinkaelinka Aha, chápu 🙂 Nutno podotknout, že gratulování ve štrůdlech taky nesnáším. U nás se nevede vyjma svateb....ale tam trpím taky.

zlatik1
autor
11. led 2019

Ahoj všem,děkuji za názory,vidím že jsme tu v klidu a hlavně máme rozum všechny.Dopadlo to zatím tak,že jsem mamku na vše upozornila..byla trochu hotová( malý infarkt) hned volala sestře,že si výslovně nepřeje nic ... Ať jí nic neorganizuje.Sestra si stále vede svou,z příbuzných nikdo nepřijede,už je mamka odvolala.takze bude sestra sedět v hospodě sama a mamka řekla že ji tam nedostane.

magdalenax
11. led 2019

@zlatik1 Ahoj, udělala jsi velice dobře, že jsi to mamince řekla. Víš, každý ná jiný důvod, proč oslavy nechce a je to také každého věc. Vím o čem píšu.... . Takové to... - a Novákovi musíme také pozvat, oni nás také pozvali.... . Ano, pokud Novákovi pořádali oslavu, měli tu potřebu, prosím, ale kde je povinnost ostatních tu oslavu také pořádat? Nikde. Nikdo nepřjde s prázdnou snad a jestli někdo kupř. druhého zve jen se slušnosti, tak ať ho raději nezve.
Z trošku jiného soudku, ale ten soudek s tím souvisí. Dokud moji rodiče bydleli ve vesnici, - jako vlastně na vejminku, tak se tam dveře netrhly. Oslavy, pouť, všechno.... . Sotva se odstěhovali zpátky do města, najednou je nikdo nepotřebuje a nenavštíví. Až asi na dvě vyjímky to slibují všichni, slibují, - 4 roky. Do mšsta se neodstěhovali proto, že by tam již být nechtěli, ale nemohli. Zdravotní stav, zahrada, starost kolem baráku a další a další.
rozhodně Tě chápu a chápu i Tvojí maminku a dobře jsi udělala, - sice se opakuji, ale myslím to vážně. Překvapení se dá udělat i bez oslavy

lenkanovosadova20
27. únor 2020

Ahoj,
Mam pro vas skvely typ na oslavu narozenin. Minuly rok sem objednala memu manzelovi firmu vrontheroad. Zabyva se virtualni zabavou a nejlepsi je, ze prijede az za vami. Takze o zabavny vecer mate postarano!😎

linee
27. únor 2020

@lenkanovosadova20 to asi na oslavu 60-ky pro pani neni idealni zabava.....vypada to spise jako neplacena reklama...

ckei
Autor odpověď smazal
Zobraz